Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yeni gelenler...HOŞGELDİNİZ!

rumeysa_sy

New member
Esselamun Aleyküm..!!!

İmam Hatipli Bir Kardeşiniz Olarak,
Bende Aranıza Yeni Katıldım..
Hayırlı olur inşaALLAH...

wassalam,
rumeysa..

direniþ

New member
öncelikle herkese selamlar....aslında bu forum yaşam tarzımla örtüşmesede fikir alışverişi için geldim...umarım güzel paylaşımlar yaşarız....
erzincan doğumluyum , şu ana kadar Türkiye de çeşitli üniversitelerde farklı alanlarda eğitim aldım..şu andada 1 lisans ve 2 yüksek lisans programında eğitimim devam ediyor...eğer kısmet olursa ,2-3 yıl içinde ingiltereye gidip (cambridge ya da oxfordda) kozmoloji ve matematik alanlarında doktora yapmak istiyorum..bunlar olmazsa gitmeyi düşünmüyorum ve Türkiye de devam ederim sanırım..
okumayı ve okuduğum alanlarda araştırma yapmayı çok seviyorum...ateist değilim ama müslüman ya da hristiyanda değilim..aslında 30 yaşındayım ama halen Tanrı varmı yokmu onu bile kendi içimde çözemedim...
italyanca,ispanyolca ve ingilizceyi oldukça iyi derecede biliyorum ve elimden geldiği kadar bu ülkelerdeki felsefecilerin tanrı konusunda fikirlerini(felsefi yaklaşımlarını) araştırmaya çalışıyorum..tabiki ülkemizdekileride takip ediyorum..henüz bir sonuç alamadım..ama bakalım...yarınlar nelere gebe...söylenecek çok şey var ama merhaba topiği olduğu için kısa keseyim,yeterince uzattım..
herkese gönül dolusu sevgiler

hayatyolu

New member
Merhaba,

Merhaba,

Merhaba Dostlar,
Aranıza yeni katıdım.Bilgi paylaşımını severim.Selam ve Sevgilerimle...

hasret

New member
yeni gelen arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz...hayırlı olur inş.
güzel paylaşımlarınızı bekleriz...
selam ve dua ile...

*sessizgemi*

New member
yeni gelen arkadaşlar hoşgelmişler güzel paylaşımlarınızı bekliyoruz beraber istifade edelim inşallah..

Yaðmurcu

New member
Selamün Aleyküm..
Forumunuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Abd

New member
öncelikle herkese selamlar....aslında bu forum yaşam tarzımla örtüşmesede fikir alışverişi için geldim...umarım güzel paylaşımlar yaşarız....
erzincan doğumluyum , şu ana kadar Türkiye de çeşitli üniversitelerde farklı alanlarda eğitim aldım..şu andada 1 lisans ve 2 yüksek lisans programında eğitimim devam ediyor...eğer kısmet olursa ,2-3 yıl içinde ingiltereye gidip (cambridge ya da oxfordda) kozmoloji ve matematik alanlarında doktora yapmak istiyorum..bunlar olmazsa gitmeyi düşünmüyorum ve Türkiye de devam ederim sanırım..
okumayı ve okuduğum alanlarda araştırma yapmayı çok seviyorum...ateist değilim ama müslüman ya da hristiyanda değilim..aslında 30 yaşındayım ama halen Tanrı varmı yokmu onu bile kendi içimde çözemedim...
italyanca,ispanyolca ve ingilizceyi oldukça iyi derecede biliyorum ve elimden geldiği kadar bu ülkelerdeki felsefecilerin tanrı konusunda fikirlerini(felsefi yaklaşımlarını) araştırmaya çalışıyorum..tabiki ülkemizdekileride takip ediyorum..henüz bir sonuç alamadım..ama bakalım...yarınlar nelere gebe...söylenecek çok şey var ama merhaba topiği olduğu için kısa keseyim,yeterince uzattım..
herkese gönül dolusu sevgiler

öncelikle hoşgeldiniz :)

nedense takma adınızı görünce ve yazdıklarınızda ortada duran biri olduğunuz kanaatine varınca aklıma "NEYE DİRENİYOR?" sorusu geldi. merakımı maruz görün ve tekrar hoşgeldiniz.

ozcan07

New member
s.a.

s.a.

merhaba arkadaşlar site çok hoşuma gitti umarı iyi vakit geçiririz

direniþ

New member
öncelikle hoşgeldiniz :)

nedense takma adınızı görünce ve yazdıklarınızda ortada duran biri olduğunuz kanaatine varınca aklıma "NEYE DİRENİYOR?" sorusu geldi. merakımı maruz görün ve tekrar hoşgeldiniz.
öncelikle selamlar..mesajımı kopayalayıp başka yerde sorsaydınız daha iyi olurdu sanırım..merhaba topiğini kirletmek istemem..ama sordunuz madem,cevaplayayım...
ben ,direniş nickini haksızlığa,zulme karşı direniş manasında kullanıyorum...yani karşımdaki ister putperest,ister müslüman isterse hristiyan yada başka bir dine mensup olsun ya da ateist olsun yani ne olursa olsun, haksızlığa uğramışsa onun yanında yer almayı ve zulmedenlere karşı direnmeyi vazife bilmişim..direniş nickin bu yüzden kullandım...
ama ortada değilim tabi..sosyalistlere biraz daha yakınım....
ama islami konularıda çok uzun yıllardır araştırıyorum...seyyid kutuptan,muhammed ikbale ,ali şeriatiden ,said nursiye,mevdudi'ye vs...kadar herkesin eserlerini defalarca okudum...nerede ise her birisinin her eserini baştansona defalarca okudum..
ali şeriati'den bir dönem etkilendiğimde olmuştur.... bence kaliteli bir düşünce adamıymış...
bu arada said nursi nin eserleride fena değildi..yer yer güzel çok güzel akıl yürütmelere rastladığımda oldu...
yani burnumu her yere sokup her şeyi araştırıyorum....

sevgilerle

Abd

New member
anladığım kadarıyla bazı inandığınız değerleriniz var ve bu değerleri anlamlı kılacak bir şeyin peşindesiniz. neyse dediğiniz gibi burayı başka bir konuya götürmeyelim :)

mgmg84

New member
Selamun Aleyküm kardeşlerim...(müslüman müslümanın kardeşidir.)

Üst Alt