Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

üç muhammed

basbas

New member
arkadaş!ben sadece sizi vahiyle uyarıyorum.kendinize çeki düzen vermeniz için!eğer müslüman olma iddiasında iseniz sizin üzerinizde olan hakkımı,iyiliği emredip,kötülükten men etme hakkımı kullanıyorum.kimsenin Allah dostlarına bir şey dediği yok!sizin Allah dostu adında insanlara bir takım olağan üstülükler yüklemenize karşıyım.Mürşide ise yine sizin yüklediniz anlamdan dolayı karşıyım.Peygamber ve sahabe arasındaki ilişkiyi incelerseniz mürşid-mürid ilişkisinden çok uzak olduğunu görürsünüz.sizler mürşide yarı insan,yarı ilah gibi sıfatlar yüklüyorsunuz.ben buna karşıyım.ben insanları vahye çağırmaktan başka bir şey yapmıyorum.Bu kur'an iman edenlere inmiş,özündekileri vahiyle değiştirmek istiyenlere inmiş.bu Kur'anın birinci derecede muhatabı benim!tabiki beni muhatab alan vahyi okuyup,anlamaya çalışacağım,bu bir suç ise bu suçu seve seve işlerim!
ayrıca iddialarınızıda reddediyorum.

sen kimse üzerind ebişey hakkına sahip değilsin,ezberlemişsin üç beş damardan söz,bununla kimi iyiliğe emredip kimi doğrultuyorsun öyle bi diyosun ki vahiyle uyarıyorum diye mübarek ayetler sanki efendimize değil sana indirilmiş, ilim sahibi olan bir insanın vasıflarını taşıyomusunki kendi kafana göre yazdığın bir dinle insanları karartıyorsun,uyan arkadaş uyan ya tutarsa diyorsun ya ,anla artık TUTMUYOR-TUTMUYOR-TUTMUYOR, batıl olan bir kaç inanıştan örnek veriyorsun,hepimizi aynı kefeye koyuyorsun ama tutmuyor tutmuyor tutmuyor tutmuyor tutmuyor....

basbas

New member
reddet -reddet,sen neleri reddetmedin ki bu onların yanında hiç.....dinime sayan benden müslüman olsa diye bi laf var,millete sataşıyorsunuzda sizin o uydurma dininizle kimi kandıracaksınız bir de HİÇ utanmadan adına islam diyorsun .sen nerden geldin marstan mı, beni Rabbime şirk koşmakla suçlamadan önce sana bir kaç kez şirkin ne olduğunu düşünmeni tavsiye ediyorum. zalim olan haddini bilsin....boyundan büyük sularda yüzüyorsun dikkat et boğulmayasın............:)

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
reddet -reddet,sen neleri reddetmedin ki bu onların yanında hiç.....dinime sayan benden müslüman olsa diye bi laf var,millete sataşıyorsunuzda sizin o uydurma dininizle kimi kandıracaksınız bir de HİÇ utanmadan adına islam diyorsun .sen nerden geldin marstan mı, beni Rabbime şirk koşmakla suçlamadan önce sana bir kaç kez şirkin ne olduğunu düşünmeni tavsiye ediyorum. zalim olan haddini bilsin....boyundan büyük sularda yüzüyorsun dikkat et boğulmayasın............:)

Dinine donu kadar değer vermeyenlere diyecek lafım yok!
hafız kardeş ayetlerle gerçeği gözünüze sokmaya çalışıyor,ama gözden beyne ve kalbe gitmiyor ne yazıkki!çünkü bağlantılar mürşidler tarafından koparılmış!!

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
sen kimse üzerind ebişey hakkına sahip değilsin,ezberlemişsin üç beş damardan söz,bununla kimi iyiliğe emredip kimi doğrultuyorsun öyle bi diyosun ki vahiyle uyarıyorum diye mübarek ayetler sanki efendimize değil sana indirilmiş, ilim sahibi olan bir insanın vasıflarını taşıyomusunki kendi kafana göre yazdığın bir dinle insanları karartıyorsun,uyan arkadaş uyan ya tutarsa diyorsun ya ,anla artık TUTMUYOR-TUTMUYOR-TUTMUYOR, batıl olan bir kaç inanıştan örnek veriyorsun,hepimizi aynı kefeye koyuyorsun ama tutmuyor tutmuyor tutmuyor tutmuyor tutmuyor....

Hanfendi, lütfen, bir hanfendide olması gerekeni hatırlatıyorum.. Biraz EDEB...

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
1-O kimileri için, arkasından gözyaşı dökülen tatlı bir anı olmuştur.Onlar onun hatırasıyla yaşamayı, kendisiyle yaşamaya tercih ederler. Onlar onun arkasından ağlamayı, onu önlerinde görmeye tercih ederler. Onlar onun sakalını ve hırkasını, misyonundan daha fazla severler. Ondan bir efsane gibi söz etmeyi, birlikte yaşanılan bir "dost" olmaya yeğ tutarlar.

2-kimileri için ise, o tarihin konusudur. O, "bir iletişim aleti" gibi ilahi mesajı iletmiş ve misyonunu tamamlamıştır. O, bugüne taşınamaz. Biz onunla, tarihi bir değer olarak ilişki kurabiliriz.

3-Kur'an içinse o, hayatın aktif, kurucu ve inşa edici bir öznesidir. Misyonu ölümsüz olandır. Kur'an, onu çağa taşımak için çırpınır. Onun tarihe hapsolmasını önlemek için onunla ilgili tarihsel olayları müminin yüreğine, imanına, ibadetine taşır. Kur'an müminin hayatında onu güncel kılmak için ne gerekiyorsa yapar.

Kur'an'ın bak dediği yerden bakanlar ise onu "üretmek" için çaba harcarlar.

Kur'an'da onu, onda Kur'an'ı görürler. Onu Kur'an'la, Kur'an'ı onunla tanırlar. Kur'an'a onun aynası, ona Kur'an'ın aynası gibi bakarlar. Çünkü onlar, onun risalet mirasına ihanet etmekten korkarlar.

basbas

New member
edep dediğiniz hiç tanımadığız insanları Allah cc ye şirk koşmakla suçlamaya müsade ediyor, edep ustası zaatlara şarlatan demeye müsade ediyor, insanları hakkınız olmayan bir dille aşağılamaya müsade ediyor.öyleyse ben o edepten almayayım, haşa böyle edeple onca kulun hakkına girmeyi göze alamam.....

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
edep dediğiniz hiç tanımadığız insanları Allah cc ye şirk koşmakla suçlamaya müsade ediyor, edep ustası zaatlara şarlatan demeye müsade ediyor, insanları hakkınız olmayan bir dille aşağılamaya müsade ediyor.öyleyse ben o edepten almayayım, haşa böyle edeple onca kulun hakkına girmeyi göze alamam.....

Yahu alın evliyanızı da edep ustalarınızı da.. ilim yok.. kültür yok.. bol lak lak.. ilmi olun lütfen.. ama önce edeb ve adablı..

basbas

New member

sayın diyemiycem ahmet yasin bu ne biçim laf,üstteki yazıyı yzarken senin aklın başındamıydı sen bu halinden hiç haya etmezmisin, birde kendine yasin diyorsun ,ahmed diyorsun,sen Allahtandamı haya etmezsin....bana edepten bahsedenler bu yazıyı okumadılarmı acaba yoksa tek destekçisinin bu mjını GÖRMEZDENMİ GELDİ....asıl ben sizleri edebe davet ediyorum...

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak

sayın diyemiycem ahmet yasin bu ne biçim laf,üstteki yazıyı yzarken senin aklın başındamıydı sen bu halinden hiç haya etmezmisin, birde kendine yasin diyorsun ,ahmed diyorsun,sen Allahtandamı haya etmezsin....bana edepten bahsedenler bu yazıyı okumadılarmı acaba yoksa tek destekçisinin bu mjını GÖRMEZDENMİ GELDİ....asıl ben sizleri edebe davet ediyorum...

Allah'a hamdolsun bana,bize gönderdiği vahyi anlayacak kadar aklım başında!
Sizin için aynı şeyi söyliyemeyeceğim!
Verdiğim örneğin edebsizlikle ilgisi yok orda donu başka bir şey olarakda alabilirsiniz!

basbas

New member
Edep Zümrütten Bir Taçdir, Başina Takmayi Becerebilene...selametle Kardeşim.....

the okuz

New member
beyler bayanlar sakinleşin ayrıca basbas kardeş sen de cidden laflarına dikkat et "dinine donu kadar değer vermeyenler?" ne demek? haklı olsan bile böyle konuşup haksız duruma düşüosun...

chamdali

New member
beyler bayanlar sakinleşin ayrıca basbas kardeş sen de cidden laflarına dikkat et "dinine donu kadar değer vermeyenler?" ne demek? haklı olsan bile böyle konuşup haksız duruma düşüosun...

the_okuz,

Tırnak içindeki söz basbasa ait değildir. O ahmet_yasin' den alıntılamıştı. Ben bu sözü daha önce Mustafa İslamoğlu' ndan duymuştum/okumuştum. Aşağıda Mustafa İslamoğlu' nun bir köşe yazısından alıntı var. Orada kullanıldığı bağlamı görebilirsin.

Şafii’dir, Hanefi’dir meselesi değil bu! Allah’ın emretmediği bir şeyi emretmek, farz kılmaktır ki, bunun vahameti “Kur’an okurken abdest almanın hükmü nedir?” sorusundan çok daha derindir ve problem dinin temelleriyle ilgilidir. Şakası var mı bu işin? Biri kalkıp da “Şu farzdır?” diyorsa, dinini donundan birazcık fazla ciddiye alan bir Müslümanın, “Nerede, hangi delille?” diye sorması “farz olur.” Çünkü, o ünlü usul kuralı gereğince “farzı” bilmek farz olduğu gibi, farz olmayanı farz bilmek de “haram” olur. Eğer o kişi üçüncü, beşinci sınıf ilmihalleri getirip de önünüze koyuyorsa, bu kez sizin “İlmihal yazarlarının farz koyma yetkisi olduğunu bilmiyordum” demeniz “farz” olur. Kaldı ki bunlar arasında “Tevrat’ı abdestli okumak farzdır” diyenini bile gördüm ben.

Bir şeye “farz” demek, “haram” demek ciddi bir iştir; Allah’a atfen verilmiş bir hükümdür, kimse keyfi olarak “farz” ve “haram” ilan edemez. Ne demiştik bir yazımızda: Cahiller dinden ıskonto yaparlar, ham sofularsa dine zam yaparlar; bu ikisi de birdir.

basbas

New member

arkadaşım az dikkat etsen bu cümle bana ait değil zaten,benimde tepkim kullanadır ama anlaşılan sen mesajları pek dikkatli okumuyorsun....

basbas

New member
Allah razı olsun sayın chamdali

the okuz

New member
çok özür dilerim basbas kardeş farkında değilim...

basbas

New member
sorun değil efendim.hayırlı akşamlar...

Üst Alt