Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Türban Üzerinden Para Kazanmak Günah Değil Mi?

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Sadece müslümanlar için üretim yapmaya soyunan firma değildir bu firma.
Hıristiyan aleminden gelen eşarplar Hıristiyan bayanların başlarını örtmeleri için üretilmektedir.Bizimkilerde beğenmektedir.

vakkonun fiyatının yüksek olma sebebi ise fatklı bir kumaş kullanmasından değildir. Yapılan desenin baskısı az olmaktadır. Buda birim maliyeti yükseltmektedir. Satışta bu desenden sadece 10 tane var. dendiği için alınmakta tercih edilmekte. Vakkonun baskı yaptığı Boyahane ile diğer firmaların baskı yaptığı yerler farklı yerler değildir. Aynı boyahanede Kumaşta boyanmaktadır. Bu tamamen tercihtir.
Ama karababa sen bu işi yaparak çok para kazanıyorsun ama derseniz. Buyurun beraber yapalım derim. İş öğretmek insan yetiştirmekten daha güzel meziyet yoktur.
Bursa Ulucamiindeyim...

mhmt

New member
Sadece müslümanlar için üretim yapmaya soyunan firma değildir bu firma.
Hıristiyan aleminden gelen eşarplar Hıristiyan bayanların başlarını örtmeleri için üretilmektedir.Bizimkilerde beğenmektedir.

vakkonun fiyatının yüksek olma sebebi ise fatklı bir kumaş kullanmasından değildir. Yapılan desenin baskısı az olmaktadır. Buda birim maliyeti yükseltmektedir. Satışta bu desenden sadece 10 tane var. dendiği için alınmakta tercih edilmekte. Vakkonun baskı yaptığı Boyahane ile diğer firmaların baskı yaptığı yerler farklı yerler değildir. Aynı boyahanede Kumaşta boyanmaktadır. Bu tamamen tercihtir.
Ama karababa sen bu işi yaparak çok para kazanıyorsun ama derseniz. Buyurun beraber yapalım derim. İş öğretmek insan yetiştirmekten daha güzel meziyet yoktur.
Bursa Ulucamiindeyim...

bilgilendirme için sağolun.. daa bunu bana neden yazdınız?? bu işten birileri illa para kazanacak..bunda bi sıkıntı yok..vakko vs vs bunlar yabancı marka olunca alınmaması gerekir dedim..o kadar..cocacola gibi...ayrıca okul bitince iş bulamazsam gelrim yanınıza iş öğrenmeye;) şaka bi yana da..heralde yazdıklarımı yanlış anlamışınız..ben açılan konuyu tasvip etmedim..kafa bulandırır dedim zaten yukarda da...neyse..hayırlısı olsun bakalım...ulucamide görevlimisniz??? yolum düşerse uğrarım..

mahmut555

New member
slm kardeşim dinde yüzdeyüz kazanc haramdır yüzde doksandokuz kazanc yapabilirsin caizdir

Asya

New member
ben bu konudan hiç bi şey anlayamadım.uzun yazıları okumaktan sıkılıyorum.biri kısaca açıklarsa Allah razı ola kendinden.

mütevazi_25

New member
Selamun Aleyküm arkadaşlar.
Yazılanlara biraz göz attım.Yok moda,yok ticaret,yok şu,yok bu.
Allah aşkına memet16 ya soruyorum bu işten para kazanılıyor diye kimse başını örtmesin mi? Senin rahatsızlığını ALLAHın emrine değişsin mi insanlar?
Yok kafa yıkama falan yazılmış ya ALLAH tan korkun,insaf ya-hu.Nisa süresine bir bak bakalım ne okuyacan.Bizede söyle bir de senden duyalım.İstirhamımdır.

Arkadaşlar bizler emir ve yasaklara uymakla mükellefiz.Tesettüre riayet edilsinde ne ile olursa olsun.yanlız yahudiye kazandırmamaya dikkat ederek

Selametle...

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Bu konuya genel bakışımdır. insanlar bilmediklerinede Biliyor zannı ile yaklaşınca değişik kavramlar çıkıyor.

Tataristandaki, azerbaycandaki, İrandaki, iraktaki, Afganistandaki, Dubaideki, ve daha nice müslüman ülkelerde yaşayan insanlar Türkiyede üretilen eşarpları başlarına takmakta.
Bundan hayıflanmak yerine gurur duymalıyız.

Camide görev sırası bize gelirse tereddüt etmeyiz inşaallah. Biz dinimizin vecibelerini yerine getirirken, bedel karşılığıda yapıyorda değiliz.

Üst Alt