Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sizce, İslam Ümmetinin en önemli sorunu nedir?

gelincik tarlasý

New member
Sizce, İslam Ümmetinin en önemli sorunu nedir?

Cehalet
Tefrika
Fukaralik
Sorumsuzluk ve Samimiyetsizlik
Nefse Kulluk
itikad
Hepsi

radikal

New member
Seçenekler içerisine dahil etseydiniz "hepsi" derdim. Ama hepsinin önceliğinde tek dert var "itikad"...

gulya

New member
bencede halife sorunudur.en azindan muslumanlarin bolunmesine sebebp oluyor.mesela sunni sii gibi

mhmt

New member
şıklardan seçeceksek...hepsi derim..ancak hepsi dışında en önemlisi dersek tefrika derim...şıkların dışında ise..birlik olamamak derim..yani halifemizin olmaması..
selametle..

hatice_aslan

New member
Hepsi Birde halifenin olmaması büyük eksiklik ama acaba halife olsa bunca müslüman ülkeye adaletli davranabilir mi. Günümüzde sanmıyorum adaletli yöneticiler kaldığını :((

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
itikat tam olsa, koskoca dünyaya bir halfede yeter . teknoloji çağı halfenin kalkıp bir buyruk vermesi yeterli, ama halifeye biat edicek ümmet nerde?çünkü halife varkende halifeye açılan savaşlar ortada, en yakın tarih halife yavus sultan selim han hz.lerine açılan savaşlar ortada..

{bu arada hatice aslan kardeşim her nekadar mesajınızda düzeltme yapıldığı söylensede mesajınızla oynamadım bir yanlışlık oldu hakkınızı helal edin...}

EMÝRA

New member
ümmetin En önemli Sorunu Kuran -i Kerim- I Okumamak Anlayamamak özümseyememek .islam Ahlakiyla Yetişememek..birlik Olamamak.

asithane

New member
bence bu ülkeye mucahit anne babalar lazım...evlat yetiştime ümmet yetiştime gayetinde olan...yediği her lokmada haram helalı gözeten...allah korkusuyla hareket eden evlatlar vermeliki onlarda halifenin kıymetini bilsinler...ama bizde daha ana gb ana baba gb baba yetişmiyo...hepimiz ben bencil dünyaya esir olduk...öyle olmasak dünyada meydana gelen kıyımlara engel olmaya çalışırık...yemek yerken yiyemezdikki...uyuyamazdık...ama hepimiz gayet rahatız...bu gun anıp yarın unutanlardan...bir günde bizi unutacaklar...

hatice_aslan

New member
itikat tam olsa, koskoca dünyaya bir halfede yeter . teknoloji çağı halfenin kalkıp bir buyruk vermesi yeterli, ama halifeye biat edicek ümmet nerde?çünkü halife varkende halifeye açılan savaşlar ortada, en yakın tarih halife yavus sultan selim han hz.lerine açılan savaşlar ortada..

{bu arada hatice aslan kardeşim her nekadar mesajınızda düzeltme yapıldığı söylensede mesajınızla oynamadım bir yanlışlık oldu hakkınızı helal edin...}

Estafurullah efendim helal olsun. Sizlerinde yüreğine sağlık çok güzel açıklamışsınız. Ben bir düşüncemi belirtmek istiyorum. Toplumda bir düzeltme yapılabilmesi için bireylerin vicdanına inmek gerekir diyorum. Çünkü toplumda yani bizlerde büyük derecede bozulmalar var temeli de vicdandır.

Üst Alt