Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Siz Yemeyin, MekSeLina Yiyecek Çünkü Sigarayı Bıraktı

bekir

sadece bir kul
Yönetici
hamsilipilavir9.jpg

1kilo hamsi
3bardak pirinç
1yemek kaşığı tepeleme domates salçası(yemek kş)
1yemek kaşığı kuru nane
1kahve fincanı çam fıstığı
1kahve kaşığı tarçın
Tuz,karabiber,yenibahar

Yapılışı: ilk once hamsileri kılçıklarıyla birlikte temizleyerek yıkayıp süzülmeye bırakalım.
Sonra bir tencereye fıstıkları kavuracak kadar sıvı yağ dökelim fıstıkları kavularım
Fıstıklar kavrulduktan sonra yeterli miktarda göz kararı tereyağını ilave edelim pirinci tuzunu ilave edip kavurmaya devam edelim suyunu ilave edip 15 dakika pişirelim(pirincin suyunu gözkararı koyarız biz:=) ama 3bardak pirince 3su bardağı su yeterli olur pilav piştikten sonra tarçın karabiber yenibahar nanesini ilave edip karıştıralım
Kare, dikdörtgen, yuvarlak hic farketmez bir tepsiye hamsilerin parlak yuzeyleri altta kalacak sekilde dizelim kenarlarda dahil olmak üzere. Bu islem bittikten sonra pilavi esit bir sekilde tepsiye yerleştirelim Kalan diğer hamsileride parlak yüzeyleri yukari bakacak şekilde dizerek pilavi iyice kapatalim pilav hic gözükmesin. özellikle hamsileri dizerken biraz üst üste getirirsek pişince açılmalarını engellemiş oluruz.Yoksa hamsiler pişince kücülüyor ve pilav gözüküyor Daha sonra 180 dereceli fırında hamsiler pişene kadar tutalım..piştikten snra afiyetle yiyelim))

Not:pilavın enüstünüde hamsilerle kapladıktan sonra hamsilerin üzerine parça parça tereyağı ve bir çay bardağına yakın su gezdirip fırına verirseniz üstteki hamsılerin pişerken kurumasını engellemiş olursunuz

Afiyet Olsun MekSeLİna :p

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Ohh maasALLAH bacim sigarayi birakmis bu guzel haber iste;)

Bekir abi bende simdi sigaraya baslicam yarim saat sonra birakacam ozaman bende yiyebilirim dimi:p bananeeee bende istiyoomm:p:D

Yok, sana yok. :mad: Onu MekSeLina'ya yaptık. Hepsini O yiyecek, cici kızlar hamsili pilav yemez bi kere, :p tamam mı?..

ayýþýðý

New member
canım çok ama çok ama çok çektii mekselina abla ya komşuda pişer bizede düşer:p
azcık versene yavv:( bekir abi vermez belli:mad:biliyormusun ben hiç hamsili pilav yemedim :(bir gün yerim dimi :(:(
yedikten sonra cici kız olsam olurmu :)

Huzur_islamda

New member
Yok, sana yok. :mad: Onu MekSeLina'ya yaptık. Hepsini O yiyecek, cici kızlar hamsili pilav yemez bi kere, :p tamam mı?..

Biri yer biri bakar kiyamet koparsa ahanda iki elim yakanda olur (bu boyle degildi sanirim neyse:p ) Buldun tabi ufacik cocugu vermezsin dimi ahanda simdi babamin sigarasini aldim zehirlenene dek icecem:p

mezar tasima Huzur_islamdayi bekir abisi oldurdu.. yazacak...

:p:p

vijdan azabini simdiden cek:D

bekir

sadece bir kul
Yönetici
canım çok ama çok ama çok çektii mekselina abla ya komşuda pişer bizede düşer:p
azcık versene yavv:( bekir abi vermez belli:mad:biliyormusun ben hiç hamsili pilav yemedim :(bir gün yerim dimi :(:(yedikten sonra cici kız olsam olurmu :)

Ay aman, bu ne hisli ısrar, içim ezildi ayışığı, tamam, tamam, sende ye hadi, afiyet olsun :rolleyes: sende ye, sen de büyü. :D

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Biri yer biri bakar kiyamet koparsa ahanda iki elim yakanda olur (bu boyle degildi sanirim neyse:p ) Buldun tabi ufacik cocugu vermezsin dimi ahanda simdi babamin sigarasini aldim zehirlenene dek icecem:p

mezar tasima Huzur_islamdayi bekir abisi oldurdu.. yazacak...

:p:p

vijdan azabini simdiden cek:D

Yok..! Aman yok, içme, dur, yapma... Al sanada "Tekke Çorbası" Şimdilik bununla idare et. Admin olunca da "hamsili pilav" :eek: Tabii ki şimdi olmaz. :rolleyes: Hamsili pilavı ya adminlere ya da yaşı küçüklere büyüsünler diye veriyoruz. :p

http://www.lezzet.com.tr/tarifler_corba/01967/all_images.php

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Canı isteyen - istemeyen herkes buyursun lütfen. Tamam iştahımız arttı ama o kadar'da değil, el insaf...

Laf aramızda arkadaşlar, MekSeLina Hanım çok muhteremdir, iyidir, saygı duyarız kendisine, onunla her şeyi paylaşabilirsiniz, dertlerinizi, sıkıntılarınızı, sevinçlerinizi ama yemeği... Asla. Teklif bile etmeyin. bana yazın canınız ne çekiyorsa, bişeler ayarlarım, Tekke çorbası gibi :eek:

islam nuru

New member
Çok güldürdünüz beni ya :D

Allahta sizi güldürsün

Yiyenlere de afiyet olsun:)

istanbluerdem

New member
valla sımdı yemek yemsıtım ama hamsılı pılava dayanamam hatta en sevdıgım yemekde hamsılı pılaydır (hıc yemedım ama :D:D) gercekten sımdı karnım acıktı bırazcıkda ben alabılırmıyım hamsılı pılavdan ve tekkelı corbadan :D::D

ayýþýðý

New member
hopp dedik o yemek bana anca yeter :mad::mad:
mekselina ablayada birazcık bıraktım zaten hıh :D
hem daha büyücem:Dçok yemem lazım anlayış lütfen:(
bak çok ısrar ederseniz sizede duygu sömürüsü yaparım he:mad:

ayýþýðý

New member
seni varya seni amcama söylerim:mad: yemegime göz koyma be:mad: bitirdim zaten hahaha :D:D
pekte güzel haha:D
sen büyümicen ben büyücem küçük seni küçük hihi:p:D

istanbluerdem

New member
kaderımde buda mı vardı (hamsılı pılav yemmemek gıbı yada terhıklı corbayı ıcmemk gıbı )ne yapmalıyım sımdı cok uzgunum eee kul kaderını yasarmıs ahtınıda ne versa

ayýþýðý

New member
hamsilipilavir9.jpg

peki peki al yide doy:)ah bu yufka yüreciğim olmasa :D
çaktırma mekselina ablanın önünden aldım haha:D
sende büyü bakalım:D
bu arada bekir abi ya biz bitirdik mekselina ablaya kalmadı:(
kızma he bana yazıktır bana hep bu üstteki üye bitirdi zaten ona kız:mad::p

bekir

sadece bir kul
Yönetici
hamsilipilavir9.jpg

peki peki al yide doy:)ah bu yufka yüreciğim olmasa :D
çaktırma mekselina ablanın önünden aldım haha:D
sende büyü bakalım:D
bu arada bekir abi ya biz bitirdik mekselina ablaya kalmadı:(
kızma he bana yazıktır bana hep bu üstteki üye bitirdi zaten ona kız:mad::p

Herkese afiyet olsun, zaten MekSeLina ablanız bu yemeği reddetti. Yemiyecekmiş. Neden? Çünkü o su katılmamış, anadan doğma bir Karadenizli imiş ve bu mevsimin hamsisi (Karadeniz tabiri ile "bıyıklanırmış" ) yani güzel olmazmış, kendilerine

spit_image.php

şu resimde görülen iki minik balığı hazırlayacağız. Bu aralar pek de iştahı yokmuş çünkü.

Efendim, dolayısı ile telaş ve endişeye mahal yok. Siz hamsiye devam edin.

Üst Alt