Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ŞİA kaynaklarında gadir hum

sinang

New member
Allah ın selamı üzerinize olsun.şia kaynakları tamamen yalnış değildir,çokça taraflıdır,uydurma kısmıda azımsanmayacak kadar çoktur.imamatle ilgili özellikle,Ayrıca hz.ayşe ve ebu hureyre gibi ashabı resulden nakil almaz,kısırdır bunun için.yalnız ehli sünnet ondan daha üstündür,tarafsızlığa yakındır çok..onda bile kimi alimlerin abartısı olabildiği görülmüştür.

ümmüebiha

New member
sn bekir bey dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama yazdığımız kaynaklar ehli sünnet kaynakları ehli sünnet alimlerinin rivayet ettikleri bildriler şia kaynağı sizi bağlamayabilir buna saygı duyarız ama sünni alimlerinin ve kaynaklarının sizi bağladığını düşünüyorum ... ki bu yüzden sünni kaynaklarından deliller getirdik..

Şia gadir hum hadisinden nasıl bir uydurma anlam çıkarmıştır bunu söyleyinde bir şia olarak bende bunu bileyim...

sn sinang
şia kaynaklarının çoğunlukla tarafl ve uydurmalarınında fazlaca olduğunu söylemişsiniz bunu neye dayanarak söylediniz lütfen delil ve kaynalalarınızı bizede gösterinki yanlışımız var ise biz kendimizi yok isede siz kendinizi düzeltin çünkü biliyoruzki hak bir tanedir nereye yüzümüzü çevirirsek çevirelim güneş her yerden nurunu yaymaya devam edecektir...

Bununla birlikte bende ehli sünnet kaynaklarında uydurma ve sahabelere atılan iftiraları size yeni bir konu başlığı altında açacağım

bu arada sayın adminim uyarı mesajı aldım sebebi nedir neye ayanarak bana uyrı veme kararı aldınız

bekir

sadece bir kul
Yönetici
sn bekir bey dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama yazdığımız kaynaklar ehli sünnet kaynakları ehli sünnet alimlerinin rivayet ettikleri bildriler şia kaynağı sizi bağlamayabilir buna saygı duyarız ama sünni alimlerinin ve kaynaklarının sizi bağladığını düşünüyorum ... ki bu yüzden sünni kaynaklarından deliller getirdik..

Şia gadir hum hadisinden nasıl bir uydurma anlam çıkarmıştır bunu söyleyinde bir şia olarak bende bunu bileyim...

bu arada sayın adminim uyarı mesajı aldım sebebi nedir neye ayanarak bana uyrı veme kararı aldınız

Size aşağıda ki linkte cevap verdim sayın kardeşim, yeterlidir zannediyorum.

http://www.islamforum.net/f50/mustafa-islamoglu-video-27352/index2.html

17. permalink

MMMM

New member
Bırak bacım ya bunlar tam yezid kulları...bunlar ehlıbeyt düşmanı... Ehli kafir bunlar...

radikal

New member
Yezid kulu diye bir kavram olamaz, kul olarak bizler sadece Rabbül Alemin'in kullarıyız. Yezid; nerenin köpeği ? Ama babası Ashabtandır ve O (r.anh) haklı da olsa haksız da olsa, biz laf edemeyyiz. Kaldı ki, Hz. Ali (k.v.) efendimiz ile arasında var olan husumet kendisini bağlar ve hüküm Allah'ındır (Celle celauhu).

Yezid'e gelince; Allah onun belasını vermiştir, ahirette de verecektir, daha çok fazlasına da düçar olacaktır. Peygamberi'in (s.a.v.) gözbebeğine, üstelik ailesi ile beraberken, çölde savunmasız ve çaresiz bir halde, bir damla suya bile hasret bırakacak şekilde, 6 aylık bebeklerin dahi hunharca şehadetine sebep veren, gerek asker ve gerekse de o emri veren yezid her iki cihanda hüsrandadır. Küfr etmek ile ne onun azabını arttırabilirsiniz, ne de (ona hayr dua eden var ise şayet,) bu hayr dua ile onun azabını hafifletebilirsiniz. Ah! ne vardı; o zamanda olaydım, bütün varımı ve yoğumu bir bardak su almaya harcayaydım da, o suyu o güzeller güzelinin (r.anh) dudaklarına sunaydım. Ah! ne vardı ki, o gün havaya savrulan kum taneciklerinin bir tanesi olaydım da, o bedbaht yezidi ve askerlerinin gözbebeklerine otutup kör edeydim. Ama, olmuyor işte!

Müslümanların ciğerini parçalayan bir olaya sebep veren ve uygulayanları ümmeti Muhammed (s.a.v.) asla affetmemiştir ve etmeyecektir. Sizlere ne oluyorda bunlardan pay çıkarma yarışına soyunuyorsunuz ki ? Size ne ? Ha, dersen ki; "ben Hüseyin efendimizi seviyorum", ben de sana "hadi be ordan !" derim. Neden mi ? Sen Hüseyin (r.anh) efendimizi sevsen, önce şunu iyi bilirdin ki, O güzeller güzeli namaz için abdestte kalktığında bile beti benzi sapsarı kesilirdi ve "ne oldu ya Hüseyin" diye soranlara; "daha ne olsun birazdan kimin huzuruna duracağımızın idrakinde değilmisiniz ?" cevabını verirdi. O (r.anh) böyle bir iman sahibi iken ve Ali (k.v.) O'nun babası, Hz. Muhammed (s.a.v.) efendimiz de O'nun dedesi iken, ve kendisi de namaz ehli iken; şimdi dur ve düşün, sen kendin namazdan ve abdestten bihabersin ? Bu nice ehlibeyt sevgisidir ?

Yürü be ordan!

Bak, ehlibeyt sevgisi napar adamı, Yunus eder, çöllerde gezdirir, oradan yüreklere indirir. Oku da gör:
Devişlik dedukleri, hırka ile tac değul,
Gönlün derviş eyleyen, hırkaya muhtaç değul,
Durmuş marifet söyler, erene Yunus Emre'm,
Yol; eriyle yoldadur, yolsuza yoldaş değul. (Yunus Emre)

Üst Alt