Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Peygamberimiz Hadis Yazilmasini Yasaklamiştir

• Konbuyu başlatan mettin
  • Başlangıç tarihi

erbatan

New member
mettin' Alıntı:
ELBETTE MÜSLÜMAN AHMAK OLAMAZ,
AMA, SİZİN BUNCA AHMAKLIĞI NEREDEN EDİNDİĞİNİZİ ÖĞRENMEK İSTERİM DOĞRUSU...
PEYGAMBERİN HADİSİ YASAKLAMASINI AKLINIZ ALMIYOR AMA.. BİRKAÇ BEYİNSİZİN HADİS UYDURUP BUNU PEYGAMBERE MAL ETMESİNİ ANLAYIŞLA KORŞILIYOR VE BUNU HADİSİN VARLIĞINA DELİL GÖSTERİYORSUNUZ..
BEN KUR'AN DİYORUM VE GERİSİNİ SİLİYORUM...
KUR'AN DİYEN İNSANLARI AHMAK İLAN EDEN, LANETLEYEN, SAPIK DİYEN HERKESİ RABBİME HAVALE EDİYORUM..
EBU BEKRİN DEDİĞİ O MÜTHİŞ SÖZÜ TEKRARLIYORUM AYNEN...
KİM PEYGAMBERE TAPIYORSA, BİLSİN Kİ MUHAMMED ÖLMÜŞTÜR.. (FANİLERE TAPILMAZ YANİ) KİM DE ALLAH'A TAPIYORSA, BİLSİN Kİ ALLAH EZEL VE EBEDDİR...
SİZİNLE MAHŞERDE ÖZEL OLARAK GÖRÜŞECEĞİZ, YEMİNLE SÖYLÜYORUM, HİÇBİR ÇIKIŞIN VE KAÇIŞIN OLMAYACAKTIR.. BUNU BİLESİN...
VESSELAM
ÇİZMEYİ AŞTIN ARTIK SEN!!!GÜNÜMÜZÜN ALİMLERİNE LAF ATTIN SUSTUK!!!GÜNÜMÜZÜN FIKIHÇILARINA LAF ATTIN SUSTUK..GERÇEKTEN ALİM OLAN ALİMLERİ LAF ATTIN TEPKİ GÖSTERDİK...BUSEFER KİME LAF SÖYLEDİĞİNİN FARKINDAMISIN BİRE ...

BENDE EBU BEKİRİN O MÜKEMMEL AŞKINI TEKRARLIYARAK..PEYGAMBERİN YÜZÜĞÜNE NASIL LAİLAHEİLALLAHMUAHMMEDÜRRASULULLAH YAZDIYSA BENDE ÖYLE YAPIYORUM...NERDE ALLAH LAFZI GEÇSE KANINA MUHAMMEDİ YAPIŞTIRACAĞIM...ALİMLERE KÜFREDERKEN HALİFELERİ KULLANMA EYYY.....
SON OLARAK ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM...
KİŞİ BİLMEDİĞİNİN DÜŞMANIDIR...BUNU AKLINDAN ÇIKARTMA OLURMU...

M

mettin

Guest
_313_' Alıntı:
Seni Beynamaz (Binamaz-Namazsiz), 3 vakit kilarsiniz haa, kafirlerin ibadeti kabul olmaz sizin yaptiginiz ancak spor olur!!!

bir de kılsak, üçte kılsak, kıldığımız allah içindir, yoksa, şuna buna milyon kılsan ne yazar, zaten allahtan başkasını aracı kılarak namaz kılmak elbette küfür olur, doğru, onların namazı kabul olmaz..
sana iyi sporlar

M

mettin

Guest
erbatan' Alıntı:
ÇİZMEYİ AŞTIN ARTIK SEN!!!GÜNÜMÜZÜN ALİMLERİNE LAF ATTIN SUSTUK!!!GÜNÜMÜZÜN FIKIHÇILARINA LAF ATTIN SUSTUK..GERÇEKTEN ALİM OLAN ALİMLERİ LAF ATTIN TEPKİ GÖSTERDİK...BUSEFER KİME LAF SÖYLEDİĞİNİN FARKINDAMISIN BİRE ...

BENDE EBU BEKİRİN O MÜKEMMEL AŞKINI TEKRARLIYARAK..PEYGAMBERİN YÜZÜĞÜNE NASIL LAİLAHEİLALLAHMUAHMMEDÜRRASULULLAH YAZDIYSA BENDE ÖYLE YAPIYORUM...NERDE ALLAH LAFZI GEÇSE KANINA MUHAMMEDİ YAPIŞTIRACAĞIM...ALİMLERE KÜFREDERKEN HALİFELERİ KULLANMA EYYY.....
SON OLARAK ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM...
KİŞİ BİLMEDİĞİNİN DÜŞMANIDIR...BUNU AKLINDAN ÇIKARTMA OLURMU...

bak sevgili dostum,
senin, savunduğun bu insanlarla, bu cahillerle aynı olmadığını biliyorum,
sırf, laf olsuna gibi yorum yapıyorsun gibi geldi bana,
aslında, sende bunların gerzekliliğini, saçmalığını benim kadar iyi biliyorsun..
Bu adamların derdi ne hadis, ne ayet..
sadece kendilerini ön plana çıkarmak için, reklam yapıyorlar..
fakat, senin bunlardan farkın var ve olmalı..
mesela, senin akidenin sağlam olduğunu diğer yorumlarından anlamış, tebrik bile etmiştim..
bu konuya senin dahil olmanı istemiyorum..
çünkü bunlar çizmeyi aştı artık.. ağızlarının paylarını alacaklar..
inşallah anlaşılmışımdır..
vesselam

erbatan

New member
mettin' Alıntı:
bak sevgili dostum,
senin, savunduğun bu insanlarla, bu cahillerle aynı olmadığını biliyorum,
sırf, laf olsuna gibi yorum yapıyorsun gibi geldi bana,
aslında, sende bunların gerzekliliğini, saçmalığını benim kadar iyi biliyorsun..
Bu adamların derdi ne hadis, ne ayet..
sadece kendilerini ön plana çıkarmak için, reklam yapıyorlar..
fakat, senin bunlardan farkın var ve olmalı..
mesela, senin akidenin sağlam olduğunu diğer yorumlarından anlamış, tebrik bile etmiştim..
bu konuya senin dahil olmanı istemiyorum..
çünkü bunlar çizmeyi aştı artık.. ağızlarının paylarını alacaklar..
inşallah anlaşılmışımdır..
vesselam
ben ne fetullah hocahanımı nede başka bir alim bozuntusunu sawunuyorum ben senin bu söyledikelerine tepki gösteryorum...çünkü sen sünnetleri kesip atarsan sin yarım kalır örneğin sallıyorum gusl abdesti kuranda geçmiyorsa hadislerle anlatılmıştır..ama gusl abdetssiz bir müslümanlık olurmu?biz bunu kimsen öğrenmeliyiz.sana soruyorum.fetullah hocahanım we onun gibi alim takınanlardanmı yoksa peygamberin hadislerindenmi?

usamebinladin

Mesajlari Onaylanacak
erbatan' Alıntı:
ben ne fetullah hocahanımı nede başka bir alim bozuntusunu sawunuyorum ben senin bu söyledikelerine tepki gösteryorum...çünkü sen sünnetleri kesip atarsan sin yarım kalır örneğin sallıyorum gusl abdesti kuranda geçmiyorsa hadislerle anlatılmıştır..ama gusl abdetssiz bir müslümanlık olurmu?biz bunu kimsen öğrenmeliyiz.sana soruyorum.fetullah hocahanım we onun gibi alim takınanlardanmı yoksa peygamberin hadislerindenmi?

ERBATAN KARDEŞ, BU METTİN DEDİĞİMİZ KARDEŞ YAZDIĞIM BU KONUYLA İLGİLİ YAZILARI OKUSAYDI ÇOKTAN TÖVBE EDİP KURAN VE HADİS YOLUNA DÖNERDİ, HA KEZA OKUYUPTA DEVAM EDİYORSA BU HAL VE HAREKETLERİNE MÜRTEDLİĞİNE MÜRTEDLİK KATMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY YAPMAMIŞ OLUR...

DİKKAT ETTİYSEN BEN KAYNAK GÖSTERMEDEN YAZARKEN KONUNUN BAŞINDA KONUYLA İLGİLİ TARTIŞIYORDU BU CAHİL...
NE ZAMAN BEN KAYNAK GÖSTERDİM 4 5 YAZI YAZDIM, ALINTI YAPTIM O ZAMAN ADİ, ARAPLARIN CAHİL ZAMANINDAN KALMIŞ HAİN, SALDIRIRLARINI ŞAHSA İNDİRGEDİ KURANDA AÇIK NOLDUĞUN HADİSE MADEM İNANMIYORSUN SÜNNET YOLUNA MADEM İNANMIYORSUN BİZ HER TÜRLÜ GÖRÜYORUZ NOLDUĞUNU AMA SEN MADEM SADECE KURAN A İNANIYORSUN İNANDIĞIN TEK ŞEYDE NOLDUĞUN YAZIYOR OKU LÜTFEN...
CAHİL KÜLTÜRSÜZ AHMAK!!!

ALLAH U EKBER!!!

M

mettin

Guest
usamebinladin' Alıntı:
ERBATAN KARDEŞ, BU METTİN DEDİĞİMİZ KARDEŞ YAZDIĞIM BU KONUYLA İLGİLİ YAZILARI OKUSAYDI ÇOKTAN TÖVBE EDİP KURAN VE HADİS YOLUNA DÖNERDİ, HA KEZA OKUYUPTA DEVAM EDİYORSA BU HAL VE HAREKETLERİNE MÜRTEDLİĞİNE MÜRTEDLİK KATMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY YAPMAMIŞ OLUR...

DİKKAT ETTİYSEN BEN KAYNAK GÖSTERMEDEN YAZARKEN KONUNUN BAŞINDA KONUYLA İLGİLİ TARTIŞIYORDU BU CAHİL...
NE ZAMAN BEN KAYNAK GÖSTERDİM 4 5 YAZI YAZDIM, ALINTI YAPTIM O ZAMAN ADİ, ARAPLARIN CAHİL ZAMANINDAN KALMIŞ HAİN, SALDIRIRLARINI ŞAHSA İNDİRGEDİ KURANDA AÇIK NOLDUĞUN HADİSE MADEM İNANMIYORSUN SÜNNET YOLUNA MADEM İNANMIYORSUN BİZ HER TÜRLÜ GÖRÜYORUZ NOLDUĞUNU AMA SEN MADEM SADECE KURAN A İNANIYORSUN İNANDIĞIN TEK ŞEYDE NOLDUĞUN YAZIYOR OKU LÜTFEN...
CAHİL KÜLTÜRSÜZ AHMAK!!!

ALLAH U EKBER!!!

BAK KARDEŞİM,
HEM MÜJDELENMİŞ RABBANİYİ BAYRAKLANDIRIYORSUN HER FIRSATTA
SONRA DA ALLAHU EKBER DİYE BİTİRİYORSUN
SEN TENAKUZ İÇİNDESİN BİLİYOR MUSUN
OYSA
RABBANİ EKBER DEMEN DAHA YERİNDE OLMAZ MIYDI
BİZ ALLAHÇI VE KURANCI ZAVALLILARIZ YA...
BIRAKIN ALLAHU EKBERİ BİZ HAYKIRALIM..
İNAN BU KELİME AĞZINDA İĞRETİ GİBİ DURUYOR..
VESSELAM

usamebinladin

Mesajlari Onaylanacak
mettin' Alıntı:
BAK KARDEŞİM,
HEM MÜJDELENMİŞ RABBANİYİ BAYRAKLANDIRIYORSUN HER FIRSATTA
SONRA DA ALLAHU EKBER DİYE BİTİRİYORSUN
SEN TENAKUZ İÇİNDESİN BİLİYOR MUSUN
OYSA
RABBANİ EKBER DEMEN DAHA YERİNDE OLMAZ MIYDI
BİZ ALLAHÇI VE KURANCI ZAVALLILARIZ YA...
BIRAKIN ALLAHU EKBERİ BİZ HAYKIRALIM..
İNAN BU KELİME AĞZINDA İĞRETİ GİBİ DURUYOR..
VESSELAM

sen ne diyorsun ya..
çok boş adamsın...
ciddi söylüyorum...
küfrün batağına girmişsin çıkamıyorsun!!
yazılanlara, konu ya cevap veremeyeceğini biliyorudm!!1

unutmaki İMAMI RABBANİ HAZRETLERİ ALLAH KELAMINI DLİNDEN DÜŞÜRMEYEN ZATTIR!

NASIL KURAN DA EVLİYALARA SORUN DNEİLİYORSA, BİZ DE ANALMADIĞIMIZ NOKTALARI OKUYORUZ VE ÖĞRENİYORUZ ONDAN...

ALLAH U EKBER!!!

M

mettin

Guest
usamebinladin' Alıntı:
sen ne diyorsun ya..
çok boş adamsın...
ciddi söylüyorum...
küfrün batağına girmişsin çıkamıyorsun!!
yazılanlara, konu ya cevap veremeyeceğini biliyorudm!!1

unutmaki İMAMI RABBANİ HAZRETLERİ ALLAH KELAMINI DLİNDEN DÜŞÜRMEYEN ZATTIR!

NASIL KURAN DA EVLİYALARA SORUN DNEİLİYORSA, BİZ DE ANALMADIĞIMIZ NOKTALARI OKUYORUZ VE ÖĞRENİYORUZ ONDAN...

ALLAH U EKBER!!!

SOR KARDEŞİM SOR,
İMAM RABBANİNE SOR,
ZEBBANİNE SOR
HABBANİNE SOR
KİME SORARSAN SOR,
AMA,
SAKIN RABBİME SORMA, ÇÜNKÜ BU ŞEKİL SORARSAN, İNAN CEVABINI ALAMAZSIN..
RABBANİ SANA HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN..
AZAD ETTİM SENİ,
BEN DE RABBİME SIĞINDIM..
MAHŞERDE GÖRÜŞMEK VE İNŞ. GÜLÜŞMEK DİLEĞİYLE.. (RABBANİNDEN ŞİMDİDEN İZİN FALAN AL, YARIN MAHŞERDE İZİNSİZ HESAP TA VEREMEZSİN MAZALLAH, ÜZÜLÜRÜM VALLA, NE DE OLSA DİNDAŞIZ DEĞİL Mİ) VESSELAM

usamebinladin

Mesajlari Onaylanacak
Hadis-i şeriflerde de buyuruldu ki:
(Yakında, “Allah’ın kitabının dışında uyacağımız bir şey tanımıyorum” diyenler çıkacaktır.) [Ebu Davud]

(Bir zaman gelir, beni yalanlayanlar çıkar. Bir hadis söylenince, “bunu bırak, Kur’andan söyle” derler.) [Ebu Ya’la]

(Bir zaman gelir, sünnetimi öldüren kimseler çıkacak. Allah bunlara lanet etsin!) [Deylemi]
(Sünnetimden yüz çeviren benden değildir.) [Müslim]

(Bana uyan Cennete girer, uymayan, isyan eden Cennete giremez.) [Buhari] (Sünnetten yüz çevirip yalnız Kur’an diyenlerin kâfir olduklarını bu âyetler ve hadis-i şerifler açıkça bildirmektedir.)

Resulullaha uymanın önemi anlaşılınca, Kur’an-ı kerimin açıklaması olan hadis-i şeriflere de uymanın gereği anlaşılır. Sünnet, [hadis-i şerifler] olmasaydı, namazların kaç rekat olduğu ve nasıl kılınacağı, zekatın, orucun, haccın farzları, hukuk bilgileri bilinemezdi. Yani hiç kimse, bunları Kur’an-ı kerimden çıkaramazdı. Şu halde Kur’anı anlamak için, onun açıklaması olan hadis-i şeriflere ihtiyaç vardır. Hadis-i şerifleri de anlamak için âlimlere ihtiyaç vardır. Allahü teâlâ, (Peygambere sorun, âlimlere sorun) buyuruyor. Sapıklar, biz de anlarız diye inat ediyorlar. Herkes Kur’anı anlayabilseydi o zaman peygambere ne lüzum kalırdı? Eğer herkes Kur’an-ı kerimi doğru anlasaydı, 72 sapık fırka meydana çıkmazdı.

Kur’an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
(Eğer onun hükmünü peygambere veya ülül-emre [yetkililere, âlimlere] sorsalardı, öğrenmiş olurlardı.) [Nisa 83]

(Verdiğimiz bu misalleri ancak âlim olanlar anlar.) [Ankebut 43]

(Bilmiyorsanız âlimlere sorun.) [Nahl 43]
(Allah’tan en çok korkan âlimlerdir.) [Fatır 28]

Bilmiyorsanız âlimlere sorun.) [Nahl 43]

M

mettin

Guest
usamebinladin' Alıntı:
Hadis-i şeriflerde de buyuruldu ki:
(Yakında, “Allah’ın kitabının dışında uyacağımız bir şey tanımıyorum” diyenler çıkacaktır.) [Ebu Davud]

(Bir zaman gelir, beni yalanlayanlar çıkar. Bir hadis söylenince, “bunu bırak, Kur’andan söyle” derler.) [Ebu Ya’la]

(Bir zaman gelir, sünnetimi öldüren kimseler çıkacak. Allah bunlara lanet etsin!) [Deylemi]
(Sünnetimden yüz çeviren benden değildir.) [Müslim]

(Bana uyan Cennete girer, uymayan, isyan eden Cennete giremez.) [Buhari] (Sünnetten yüz çevirip yalnız Kur’an diyenlerin kâfir olduklarını bu âyetler ve hadis-i şerifler açıkça bildirmektedir.)

Resulullaha uymanın önemi anlaşılınca, Kur’an-ı kerimin açıklaması olan hadis-i şeriflere de uymanın gereği anlaşılır. Sünnet, [hadis-i şerifler] olmasaydı, namazların kaç rekat olduğu ve nasıl kılınacağı, zekatın, orucun, haccın farzları, hukuk bilgileri bilinemezdi. Yani hiç kimse, bunları Kur’an-ı kerimden çıkaramazdı. Şu halde Kur’anı anlamak için, onun açıklaması olan hadis-i şeriflere ihtiyaç vardır. Hadis-i şerifleri de anlamak için âlimlere ihtiyaç vardır. Allahü teâlâ, (Peygambere sorun, âlimlere sorun) buyuruyor. Sapıklar, biz de anlarız diye inat ediyorlar. Herkes Kur’anı anlayabilseydi o zaman peygambere ne lüzum kalırdı? Eğer herkes Kur’an-ı kerimi doğru anlasaydı, 72 sapık fırka meydana çıkmazdı.

Kur’an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
(Eğer onun hükmünü peygambere veya ülül-emre [yetkililere, âlimlere] sorsalardı, öğrenmiş olurlardı.) [Nisa 83]

(Verdiğimiz bu misalleri ancak âlim olanlar anlar.) [Ankebut 43]

(Bilmiyorsanız âlimlere sorun.) [Nahl 43]

250 lik bir anpulun aydınlattığı derecede aydınlandım, teşekkürler

usamebinladin

Mesajlari Onaylanacak
mettin' Alıntı:
250 lik bir anpulun aydınlattığı derecede aydınlandım, teşekkürler

SEN YENİ DİNİNİ TÜM DÜNYAYA YAYMAYA BAŞLA BAKALIM SAHTE PEYGAMBER!
AMA ALLAH BÜYÜKTÜR!
KURAN MUHAFAZA EDİLCEKTİR.
SÜNNETLERDE HADİSLERDE ALİMLERİN YAZITLARIDA HEPSİDE...
ÇÜNKÜ ALLAHIN BÜYÜKLÜĞÜNE İNANIYORUZ
SİZİN GİBİ ŞEYTANIN BİR ANDA DÜNYANIJN BİR UCUNDAN BİR UCUNA GİDECEİNE İNANIP HADİSLERİN VE SÜNNETLERİN MUHAFAZA EDLİEMEYECEĞİNE İNANMIYOR DEĞİLİZ!

ALLAH U EKBER!

Aysegul

New member
usamebinladin' Alıntı:
SEN YENİ DİNİNİ TÜM DÜNYAYA YAYMAYA BAŞLA BAKALIM SAHTE PEYGAMBER!
AMA ALLAH BÜYÜKTÜR!
KURAN MUHAFAZA EDİLCEKTİR.
SÜNNETLERDE HADİSLERDE ALİMLERİN YAZITLARIDA HEPSİDE...
ÇÜNKÜ ALLAHIN BÜYÜKLÜĞÜNE İNANIYORUZ
SİZİN GİBİ ŞEYTANIN BİR ANDA DÜNYANIJN BİR UCUNDAN BİR UCUNA GİDECEİNE İNANIP HADİSLERİN VE SÜNNETLERİN MUHAFAZA EDLİEMEYECEĞİNE İNANMIYOR DEĞİLİZ!

ALLAH U EKBER!

Sevgili kardeşim artık bizim onun için yapabileceğimiz bir şey yok bırakın alakasız düşüncelerini savunsun...Ama artık cevap yazıpta prim kazandırmayalım ona...Bende artık cevap yazmak istemiyorum , ümmilik konusunda hiç yorum yazılmamış filan demiş...Ben bile bile yazmadım...Bu forumda artık güzel paylaşımların olması dileğiyle......sevgiyle kal

M

mettin

Guest
Aysegul' Alıntı:
Sevgili kardeşim artık bizim onun için yapabileceğimiz bir şey yok bırakın alakasız düşüncelerini savunsun...Ama artık cevap yazıpta prim kazandırmayalım ona...Bende artık cevap yazmak istemiyorum , ümmilik konusunda hiç yorum yazılmamış filan demiş...Ben bile bile yazmadım...Bu forumda artık güzel paylaşımların olması dileğiyle......sevgiyle kal

ah hanfendi, ne kadar çok güldüm, rabbim sizi bağışlasın e mi?
Demek benim için yapabileceğiniz birşey yoktur..
Zaten sıkıntınız budur bakın..
Siz birilerine Hidayet dağıtmaya uğraşıyor, dünyayı tek tip inanan, tekdüze fikirlerle doldurmak istiyorsunuz.. Bu mümkün değil işte.. Çünkü, kimse sizin fikrinizin tek doğru olduğunu söyleyemez. Onun için, bırakın herkes dilediği gibi iman etsin. Gerçek doğru mahşerde belli olacaktır ki, siz Allaha karşı görevinizi eksiklsiz yapmaya çalışın, beni kurtarmaya ya da başkasını kurtarmaya na hakkınız var, ne gücünüz.. Siz kurtulanlardanmısız, bundan eminmisiniz, önce bunu bir tefekkür edin, gerisi gelir.. vesselam

Aysegul

New member
mettin' Alıntı:
ah hanfendi, ne kadar çok güldüm, rabbim sizi bağışlasın e mi?
Demek benim için yapabileceğiniz birşey yoktur..
Zaten sıkıntınız budur bakın..
Siz birilerine Hidayet dağıtmaya uğraşıyor, dünyayı tek tip inanan, tekdüze fikirlerle doldurmak istiyorsunuz.. Bu mümkün değil işte.. Çünkü, kimse sizin fikrinizin tek doğru olduğunu söyleyemez. Onun için, bırakın herkes dilediği gibi iman etsin. Gerçek doğru mahşerde belli olacaktır ki, siz Allaha karşı görevinizi eksiklsiz yapmaya çalışın, beni kurtarmaya ya da başkasını kurtarmaya na hakkınız var, ne gücünüz.. Siz kurtulanlardanmısız, bundan eminmisiniz, önce bunu bir tefekkür edin, gerisi gelir.. vesselam

Merak etmeyin...Şüpheniz olmasın:eek:

M

mettin

Guest
Aysegul' Alıntı:
Merak etmeyin...Şüpheniz olmasın:eek:

İŞTE BU SEVGİLİ KARDEŞİM, BIRAKIN HERKES İNANDIĞI GİBİ YAŞASIN, DEĞİL Mİ?
ZATEN ŞÜPHE İLE İMAN BİR ARADA BARINMAZ, SİZ İMANINIZDAN ŞÜPHE ETMİYORSANIZ, TAMAM, KURTULUŞA ERMİŞSİNİZ DEMEKTİR, BIRAKIN BEN DE İMANIMI BÖYLE YAŞAYAYIM.. RABBİM KULLUĞUNA LAYIK EYLESİN.. AMİN

usamebinladin

Mesajlari Onaylanacak
O Peygamber, güzel şeyleri helal, çirkin şeyleri haram kılar.) [Araf 157]

(Kendilerine kitap verilenlerden, Allah'a ve ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Resulünün haram ettiği şeyi haram tanımayan ve hak dini [İslamiyet'i] din edinmeyen kimselerle; zelil bir halde kendi elleriyle [boyun eğerek] cizye verinceye kadar savaşın.) [Tevbe 29]

(Allah’a ve ümmi nebi olan Resulüne iman edin!) [Araf 158]
(Allah’a ve Resulüne itaat edin!) [Enfal 20]

(Resulullahta sizin için [uyulması gereken] güzel örnekler vardır.) [Ahzab 21]
(Allah’a ve Resulüne inanmayan [kâfir olur] kâfirler için de çılgın bir ateş hazırladık.) [Feth 13]

(Allah, dilediğine hikmeti verir. Hikmet verilene de, çok hayır verilmiştir.) [Bekara 269]
(Size kitabı, hikmeti getiren ve bilmediklerinizi öğreten bir Resul gönderdik.) [Bekara 151]

İmam-ı Şafii hazretleri, (Bu âyetteki hikmet, Sünnettir. Önce Kur’an, peşinden hikmet bildirilmiştir) buyurdu. (Risale s.78) Kur’an ile birlikte bir de hikmet [Sünnet] getirildiği, bu âyet ile de bildirildi.

Yukarıdaki yazıda, yalnız Kur’an diyenlerin, Kur’ana inanmadıklarını, Kur’an ve Sünneti kabul etmedikleri için kâfir olduklarını âyetlerle bildirmiştik.

M

mettin

Guest
usamebinladin' Alıntı:
O Peygamber, güzel şeyleri helal, çirkin şeyleri haram kılar.) [Araf 157]

(Kendilerine kitap verilenlerden, Allah'a ve ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Resulünün haram ettiği şeyi haram tanımayan ve hak dini [İslamiyet'i] din edinmeyen kimselerle; zelil bir halde kendi elleriyle [boyun eğerek] cizye verinceye kadar savaşın.) [Tevbe 29]

(Allah’a ve ümmi nebi olan Resulüne iman edin!) [Araf 158]
(Allah’a ve Resulüne itaat edin!) [Enfal 20]

(Resulullahta sizin için [uyulması gereken] güzel örnekler vardır.) [Ahzab 21]
(Allah’a ve Resulüne inanmayan [kâfir olur] kâfirler için de çılgın bir ateş hazırladık.) [Feth 13]

(Allah, dilediğine hikmeti verir. Hikmet verilene de, çok hayır verilmiştir.) [Bekara 269]
(Size kitabı, hikmeti getiren ve bilmediklerinizi öğreten bir Resul gönderdik.) [Bekara 151]

İmam-ı Şafii hazretleri, (Bu âyetteki hikmet, Sünnettir. Önce Kur’an, peşinden hikmet bildirilmiştir) buyurdu. (Risale s.78) Kur’an ile birlikte bir de hikmet [Sünnet] getirildiği, bu âyet ile de bildirildi.

Yukarıdaki yazıda, yalnız Kur’an diyenlerin, Kur’ana inanmadıklarını, Kur’an ve Sünneti kabul etmedikleri için kâfir olduklarını âyetlerle bildirmiştik.

RABBİM, SADECE NAS'LARI İNKAR EDENLERİN KAFİR OLACAĞINI,BUNUN DIŞINDAKİ İNKARLARIN KÜFÜR OLMAYACAĞINI BİLDİRİR AMA SİZ KONUYU AYETLERLE DELİLLENDİRDİĞİNİZ İÇİN YÜREKTEN TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM, RABBİM, KUR'ANINI ANLAYAN VE YAŞAYAN KULLARINDAN EYLESİN.. AMİN

usamebinladin

Mesajlari Onaylanacak
mettin' Alıntı:
RABBİM, SADECE NAS'LARI İNKAR EDENLERİN KAFİR OLACAĞINI,BUNUN DIŞINDAKİ İNKARLARIN KÜFÜR OLMAYACAĞINI BİLDİRİR AMA SİZ KONUYU AYETLERLE DELİLLENDİRDİĞİNİZ İÇİN YÜREKTEN TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM, RABBİM, KUR'ANINI ANLAYAN VE YAŞAYAN KULLARINDAN EYLESİN.. AMİN

sen sünnetyolunu inkar ediyorsun!
sünnet yolu da biraz önce gönderdiğim ayetler sabit olduğuna göre ...
kuran ve sünnet yolunu inkar fıkhi hükmü nedir acaba?

ALLAH U EKBER!!!

M

mettin

Guest
usamebinladin' Alıntı:
sen sünnetyolunu inkar ediyorsun!
sünnet yolu da biraz önce gönderdiğim ayetler sabit olduğuna göre ...
kuran ve sünnet yolunu inkar fıkhi hükmü nedir acaba?

ALLAH U EKBER!!!

BENİM İNKARIM SENİ NE ALAKADAR EDER A DOSTUM,
BIRAK SEN İNANCINA SAHİP OL, BENİ DÜŞÜNECEK SEN Mİ KALDIN..
AMA, GERÇEKTEN İLERİ GİDİYORSUN, BİRAZ EDEB LÜTFEN

usamebinladin

Mesajlari Onaylanacak
mettin' Alıntı:
BENİM İNKARIM SENİ NE ALAKADAR EDER A DOSTUM,
BIRAK SEN İNANCINA SAHİP OL, BENİ DÜŞÜNECEK SEN Mİ KALDIN..
AMA, GERÇEKTEN İLERİ GİDİYORSUN, BİRAZ EDEB LÜTFEN

işte islam'dan bihaber kardeş cahilliğini tekrar gözelr önünen serdi...
neden mi?

ÇÜNKÜ; İSLAM'IN FERDE DEĞİL CEMİYETE HİTAP EDEN BİR DİN OLDUĞUNU UNUTTU!!

YETER KONUŞTUKÇA BATIYORSUN...

ALLAH U EKBER!!

Üst Alt