Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Peygamber Evine Benzeyen Ev

ÇAPANOÐLU

New member
(Onlar, ağızları ile Allah’ın nurunu [Kur’an, Sünnet, icma ve kıyastan meydana gelen Allah’ın dinini] söndürmeye yelteniyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de, Allah nurunu [dinini] tamamlayacaktır.) [Saf 8]

Saff Suresi 8 İstiyorlar ki, ağızlarıyla allah'ın nurunu söndürsünler. ama allah, küfre batanlar hoş görmeseler de nurunu tamamlayacaktır.

Sevgili dost, beni konuyu saptırmakla suçluyorsunuz ama siz kalkmış ayeti saptırmışsınız, şu parantez içine sıkıştırdığınız sözlerden acaba Kur'anın ilk indiği Peygamberin haberi var mıydı, bir düşünün derim, Yani, işi Allah'ın işine karışacak seviyeye çıkarmışsınız, Allah o parantez içine sıkıştırdıklarınızı istese verebilirdi ama vermemiş, size ne oluyor ki, Kur'ana eklemelerde bulunabiliyorsunuz, inanın adınıza üzüldüm şu an, büyük bir şeye cüret etmişsiniz, bu konudaki islamın emirlerini hatırlatmak bile istemem çünkü durumunuz tehlikeye kayıyor resmen..

fetih

New member
Uzay Ýstasyonundan Alooooo Kimse Yokmuuuuu :)
:4_1_72:
(Onlar, ağızları ile Allah’ın nurunu [Kur’an, Sünnet, icma ve kıyastan meydana gelen Allah’ın dinini] söndürmeye yelteniyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de, Allah nurunu [dinini] tamamlayacaktır.) [Saf 8]

Saff Suresi 8 İstiyorlar ki, ağızlarıyla allah'ın nurunu söndürsünler. ama allah, küfre batanlar hoş görmeseler de nurunu tamamlayacaktır.

Sevgili dost, beni konuyu saptırmakla suçluyorsunuz ama siz kalkmış ayeti saptırmışsınız, şu parantez içine sıkıştırdığınız sözlerden acaba Kur'anın ilk indiği Peygamberin haberi var mıydı, bir düşünün derim, Yani, işi Allah'ın işine karışacak seviyeye çıkarmışsınız, Allah o parantez içine sıkıştırdıklarınızı istese verebilirdi ama vermemiş, size ne oluyor ki, Kur'ana eklemelerde bulunabiliyorsunuz, inanın adınıza üzüldüm şu an, büyük bir şeye cüret etmişsiniz, bu konudaki islamın emirlerini hatırlatmak bile istemem çünkü durumunuz tehlikeye kayıyor resmen..

bizi anlamadınız anlamayada niyetiniz yok bizim hakkımızdada dilediğiniz yorumu yapmakta serbestsiniz BEN bir mürşid-i kamile intisab etmişim. intisab ettiğim günden beri uyandım bize öğretilenler şunlardır KISACA:bir elimizde HZ. KUR'AN -bir elimizde SÜNNET-İ RESULULLAH -NEFSİ TEZKİYE-MÜRŞİDİMİZE KARŞI ADAPLI OLMAK (KİŞİ SEVDİĞİ İLE BERABERDİR)hadis-i şerifine mazhar olmak amacı ile biz onlarla beraberiz ve. (ONLARA BAKINCA ALLAH'ı HATIRLATIRLAR) biz onlarda bunu görüyoruz ve şimdi sorarım sizlere bunların neresi şirk,neresi,sapıklık bu yazdıklarımız dışında BİZLER ALLAH'a ŞİRK KOŞUYOR DEĞİLİZ şayet bize yakıştırdığınız hasletler bizlerde yoksa nefsimi YED-İ KUDRET elinde bulunduran RABBİME andolsunki HAKKIMIZ üzerinize geçer KUL HAKKIDA ödeşmesi en çetin haktır BİLESİNİZ.... SELAM VE DUA İLE

ÇAPANOÐLU

New member

Şu yazımda ŞİRK ya da KAFİR diye nitelediğim ve sizi itham ettiğim bir satır gösterin de dişimi kırayım şan olsun diye,
Ya hu,
neden olayları ters yöne çeviriyorsunuz,
ben diyorum ki, BIRAKIN, AYETLER, BİZE İNDİĞİ GİBİ, ARAYA BİRŞEYLER SOKUŞTURULMADAN okunsun..
İcmaydı, kıyastı, bunlar daha dünün meseleleri, ayetle, vahy ile ne ilgisi var, bunu anlamayacak ne var a canım. Hala, siz-biz edebiyatı yapıyorsunuz. Eğer Rabbe verecek hesabınız hazırsa, ben ne karışırım size, kim ne karışır.. İster mürşidinizle aynı mezarda yatın, ister bir başkasıyla. Beni ne alakadar eder ki bunlar..
Bendeniz sadece bunca bilginize biraz da vahy den eklemeler yapın ve bunu yansıtın diyorum. o kadar

fetih

New member
Haşr:19): “İyi bilin ki Allah’ın veli kulları için hiç bir korku yoktur. Onlar mahzun da olmayacaklar” MAİDE-35: Yâ eyyuhellezîne âmenûttekûllâhe vebtegû ileyhil vesîlete ve câhidû fî sebîlihi leallekum tuflihûn(tuflihûne).
Ey âmenû olanlar (Allah’a ulaşmayı, teslim olmayı dileyenler)! Allah’a karşı takva sahibi olun ve O’na ulaştıracak vesileyi isteyin. Ve O’nun yolunda cihad edin. Umulur ki; siz felâha erersiniz.
nefsle cihad mürşide tabiat olduğu zaman bi değer ittihaz eder
İSRA-71: Yevme ned’û kulle unâsin bi imâmihim, fe men ûtiye kitâbehû bi yemînihî fe ulâike yakreûne kitâbehum ve lâ yuzlemûne fetîlâ(fetîlen).
O gün bütün insanları, (Allah’ın tayin ettiği) imamları ile çağırırız. O zaman kitabı sağdan verilen kimseler, böylece kitaplarını okurlar. Ve (onlara) zerre kadar zulmedilmez (haksızlığa uğratılmaz).
BAKARA-45: Vesteînû bis sabri ves salât(sâlâti), ve innehâ le kebîretun illâ alel hâşiîn(hâşiîne).
(Allah’tan) sabırla ve namazla istiane (yardım) isteyin. Ve muhakkak ki o (hacet namazı ile Allah’a ulaştıracak mürşidini sormak), huşû sahibi olanlardan başkasına elbette ağır gelir. '' Ey iman edenler, Allah'tan korkun ve sadıklarla bir olun.''(Tevbe 119).
'' Onlar görüldüğü zaman akla Allah gelir. '' ( Hadis-i Şerif/Adap 215)
Kim Allah'a ve Peygambere itaat ederse işte onlar,Allah 'ın kendilerine nimet verdiği peygamberlerle, sıddıklarla, şehidlerle, iyilerle birliktedir. Bunlar ne güzel arkadaştır! (Nisâ: 69)
''Allah u Teala buyuruyor ki :
Kim velilerimden (dostlarımdan) birine düşmanlık ederse, şüphesiz ona harp ilan ederim.'' (Kudsi Hadis/ Ebu Hureyre)
İşte siz böylesiniz. Haydi biraz bilginiz olan şey hakkında tartıştınız, ya hiç bilginiz olmayan şey hakkında niçin tartışıyorsunuz? Allah bilir, siz bilmezsiniz.(Al-Imran 66)

ÇAPANOÐLU

New member
bu önemli adımınızda sizi kutluyor, devamının daim olmasını diliyorum, rabbim vayhini anlayan, anlatan, yaşayan ve yaşatanlardan eylesin inş..

chamdali

New member
Haşr:19): “İyi bilin ki Allah’ın veli kulları için hiç bir korku yoktur. Onlar mahzun da olmayacaklar” MAİDE-35: Yâ eyyuhellezîne âmenûttekûllâhe vebtegû ileyhil vesîlete ve câhidû fî sebîlihi leallekum tuflihûn(tuflihûne).
Ey âmenû olanlar (Allah’a ulaşmayı, teslim olmayı dileyenler)! Allah’a karşı takva sahibi olun ve O’na ulaştıracak vesileyi isteyin. Ve O’nun yolunda cihad edin. Umulur ki; siz felâha erersiniz.
nefsle cihad mürşide tabiat olduğu zaman bi değer ittihaz eder
İSRA-71: Yevme ned’û kulle unâsin bi imâmihim, fe men ûtiye kitâbehû bi yemînihî fe ulâike yakreûne kitâbehum ve lâ yuzlemûne fetîlâ(fetîlen).
O gün bütün insanları, (Allah’ın tayin ettiği) imamları ile çağırırız. O zaman kitabı sağdan verilen kimseler, böylece kitaplarını okurlar. Ve (onlara) zerre kadar zulmedilmez (haksızlığa uğratılmaz).
BAKARA-45: Vesteînû bis sabri ves salât(sâlâti), ve innehâ le kebîretun illâ alel hâşiîn(hâşiîne).
(Allah’tan) sabırla ve namazla istiane (yardım) isteyin. Ve muhakkak ki o (hacet namazı ile Allah’a ulaştıracak mürşidini sormak), huşû sahibi olanlardan başkasına elbette ağır gelir. '' Ey iman edenler, Allah'tan korkun ve sadıklarla bir olun.''(Tevbe 119).
'' Onlar görüldüğü zaman akla Allah gelir. '' ( Hadis-i Şerif/Adap 215)
Kim Allah'a ve Peygambere itaat ederse işte onlar,Allah 'ın kendilerine nimet verdiği peygamberlerle, sıddıklarla, şehidlerle, iyilerle birliktedir. Bunlar ne güzel arkadaştır! (Nisâ: 69)
''Allah u Teala buyuruyor ki :
Kim velilerimden (dostlarımdan) birine düşmanlık ederse, şüphesiz ona harp ilan ederim.'' (Kudsi Hadis/ Ebu Hureyre)
İşte siz böylesiniz. Haydi biraz bilginiz olan şey hakkında tartıştınız, ya hiç bilginiz olmayan şey hakkında niçin tartışıyorsunuz? Allah bilir, siz bilmezsiniz.(Al-Imran 66)

Merhaba fetih,

Üstteki ayet meallerini yazacak başka bir meal bulamadın mı? Parantez içi katliamlara ortak olmayın. Bakın aşağıdaki sitede karşılaştırmalı mealler var. Sizin verdiklerinizle kontrol edebilirsiniz:

www.kuranmeali.com

Selamlar!

fetih

New member
Merhaba fetih,

Üstteki ayet meallerini yazacak başka bir meal bulamadın mı? Parantez içi katliamlara ortak olmayın. Bakın aşağıdaki sitede karşılaştırmalı mealler var. Sizin verdiklerinizle kontrol edebilirsiniz:

www.kuranmeali.com

Selamlar!

:) inş. Mevlam C.C birgün sizlere vesileyi lutfeder bizi o zaman anlarsınız selam ve dua ile

Nurgül

New member
@chamdali
site icin Allah razi olsun sizden gercekten tam anlamak icin bütün mealleri okumak ve karsilastirmak gerek!! Allah ilmimizi artirsin inshallah

@herkez
hic kimse bir Insanin Hidayet bulup bulmadigindan emin olamaz. Ne Imanindan emin olur nede Kullugundan. Ne idim ne oldum dahada ne olacagim bunu unutmayalim lütfen....tartismaniza anlam veremiyorum...birbirbirinizi anlamak dahi istemiyorsunuz kesip atiyorsunuz....Mümin(Elhamdulillah) olarak bizlere bu yakisirmi??? Birbirinize tatli dille destek olsaniz olmuyormu?? Kardesim deyin bacim deyin bunu böyle yap inshallah senin icin hayirli olur diyecegimiz yerde YAP, KALK, OTUR, ISTE SIZ BÖYLESIZ ZATI NE ANLARSIZ ISTE IMANA GELIN YOK HIDAYETE ERIN.... Biktim gercekten bunlari duymaktan kesip atmanizdan nefret ediyorum!! Nerden biliyorsunuz belki önünüzdeki Allahin sevgili Kulu? bazen sokakta yürürken insanlari izlerken bile aklima geliyor belki simdilik bu passakli haliyle icki icen belkide Allahin birgün sevgili kulu olcak..veya su kadin simdi belki bana cok garip geliyor görünüsüyle ama belki Makami benden üstündür??KIm Bilir bunu Allahtan baska....Unutmayalim: Ne idim Ne oldum dahada ne olacagim... Emin konusmamaya gayret gösterelim... Bilirlik taslamayin Ilminizi iyiye kullanin destek icin kullanin....yarismayin kardesler :(
Selam ve Dua ile

fetih

New member
@chamdali
site icin Allah razi olsun sizden gercekten tam anlamak icin bütün mealleri okumak ve karsilastirmak gerek!! Allah ilmimizi artirsin inshallah

@herkez
hic kimse bir Insanin Hidayet bulup bulmadigindan emin olamaz. Ne Imanindan emin olur nede Kullugundan. Ne idim ne oldum dahada ne olacagim bunu unutmayalim lütfen....tartismaniza anlam veremiyorum...birbirbirinizi anlamak dahi istemiyorsunuz kesip atiyorsunuz....Mümin(Elhamdulillah) olarak bizlere bu yakisirmi??? Birbirinize tatli dille destek olsaniz olmuyormu?? Kardesim deyin bacim deyin bunu böyle yap inshallah senin icin hayirli olur diyecegimiz yerde YAP, KALK, OTUR, ISTE SIZ BÖYLESIZ ZATI NE ANLARSIZ ISTE IMANA GELIN YOK HIDAYETE ERIN.... Biktim gercekten bunlari duymaktan kesip atmanizdan nefret ediyorum!! Nerden biliyorsunuz belki önünüzdeki Allahin sevgili Kulu? bazen sokakta yürürken insanlari izlerken bile aklima geliyor belki simdilik bu passakli haliyle icki icen belkide Allahin birgün sevgili kulu olcak..veya su kadin simdi belki bana cok garip geliyor görünüsüyle ama belki Makami benden üstündür??KIm Bilir bunu Allahtan baska....Unutmayalim: Ne idim Ne oldum dahada ne olacagim... Emin konusmamaya gayret gösterelim... Bilirlik taslamayin Ilminizi iyiye kullanin destek icin kullanin....yarismayin kardesler :(
Selam ve Dua ile

BİLMUKABELE ALLAH C.C Razı olsun

chamdali

New member
@chamdali

Merhaba Nurgül kardeşim,

Bilgiye karşı duyarlı yaklaşımınızdan dolayı tebrik ve teşekkür ederim. Yüce Allah'ın ilmimizi arttırması yönündeki duanıza yürekten iştirak ediyorum.

Mealler, biz Arapça bilmeyenler için gerekli kitaplar. Ancak mealler de yazarlarının yorumlarından bağımsız olmadıkları için iş/yük yine biz okurların/hakikat arayıcılarının omuzlarına yüklenmekte. Kur'an'ı doğru anlamak için önemli bir araç olan mealleri okurken dikkatli olunmalı. Farklı meallerden karşılaştırmalı olarak okumak bu noktada oldukça faydalıdır. Özellikle parantez içlerine konuyla hiç alakalı olmayan şeyleri dahil edenlere karşı.

Selamlar!

Nurgül

New member
@fetih
Amin cümlemizden inshallah Fetih Kardes

@chamdali
Estagfirullah hepimizin öyle olmasi gerekmiyormu? Ilim mecburiyet Hürriyettir. En önde Allah rizasi icin. (Kafirler bizi alaya alip bize bilmedigimiz bir soru sorsa mahcup olmaz miyiz?onlara bu firsati vermeyelim inshallah) Allah zihin acikligi versin akil fikir versin bize inshallah. ve Allah razi olsun yine Site icin:)Selam ve Dua ile

Rahmet4

New member
@chamdali

@herkez
Selam ve Dua ile
Allah razi olsun nurgül yazdiklarindan dolayi.biraz düsünce özgürlügünün dozunu kacirdik galiba simdiye kadar icimizde sakladigimiz fikirlerimizi düscelerimizi kimseye anlatamiyorduk elimize böyle firsat gecmis hemen degerlendirelim bu arada kul hakkini düsünmeden, kardesler üzüldümü yazdiklarimiza nic aklimizin ucundan bile gecmezken bir anlik öfkeyle bir cuval inciri berbat ettik galiba?Allah bizi affetsin aminn

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
@chamdali

@herkez
Selam ve Dua ile

Allah c.c. razı olsun...

Nurgül

New member
@Seyfullah Putkiran
Amin cümlemizden inshallah Seyfullah kardes

@dünyahali
Amin cümlemizden. Insan hatasini anlayip düzeltmeye calistigi zaman zati bir anlamda düzelmis gibi oluyor. Ben bir Hatani görmedim acikcasi kendine zulm etme :)

Üst Alt