Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

para mı ? akıl mı ?

ebedi

New member
misal olarak yolda gidiyorsunuz bir çuvalda akıl bir çuvalda para gördünüz hangisini alırdınız ?

uhuvvet

New member
bence bu soruya çoğu insan akıl diye cevap verir

nede olsa insanoğlu nekadar zeki oldugunu düşünürse düşünsün hatta dünyanın en zeki insanının kendisi oldugunu düşünse bile hayır diyemeyeceği şey fazladan akıldır :)

rusen_alp

New member
Kimin neye ihtiyacı varsa O'nu alsın...
Ne olur ne olmaz, ben 1 çuval parayı alayım da, akla ihtiyacı olan biri de , diğer çuvalı alabilir, problem değil :D :p

hasret

New member
evet ya benimde paraya ihtiyacım var ama...paylaşalım o zaman rusen kardeşim...:)

Azra

New member
ikiside çok önemli kardeşim.akıl olmadıktan sonra parayı ne yapacaksın..

B

beyaz_ýþýk

Guest
ikisinide almam..nedenmi?

bu hikayeyi hepiniz bilirsiniz bilmeyenler icin anlatayım..

Zenginin biri ölümden ve kabirdeki yalnızlıktan çok korkuyormuş. "Öldüğüm geceyi kim kabre girerek sabaha kadar benimle geçirirse servetimin yarısını ona bağışlıyorum" diye vasiyet etmiş. Öldüğünde "Kim birlikte kabre girip sabahlamak ister?" diye araştırmışlar. Kimse çıkmamış. Nihayet bir hamal,
-Benim sadece bir ipim var, kaybedecek bir şeyim yok. Sabaha kadar durursam zengin olurum." diye düşünerek kabul etmiş.

Vefat eden zengin ile birlikte defnetmişler. Sorgu sual melekleri gelmiş. Bakmışlar kabirde bir ölü, bir canlı var. "Nasıl olsa bu ölü elimizde... Biz şu canlı olandan başlayalım" demişler ve hamalı sorgulamaya başlamışlar.
-O ip kimin? Nereden aldın? Niye aldın? Nasıl aldın? Nerelerde kullandın?" Sabaha kadar sorgu sual devam etmiş, adamın hesabı bitmemiş. Sabahleyin kabirden çıkmış.
- Tamam, servetin yarısı senin, demişler.
- Aman,demiş hamal, istemem, kalsın. Ben, sabaha kadar bir ipin hesabını veremedim. O kadar servetin hesabını nasıl veririm?

akıl icinde aynısı sana okadar akıl verdik nerde kullandın diye başlıyacaklar :)

Cok sukur halime her şeyin fazlası zarar..;)

güle sevdalý

New member
ikisinide almam..nedenmi?

bu hikayeyi hepiniz bilirsiniz bilmeyenler icin anlatayım..

Zenginin biri ölümden ve kabirdeki yalnızlıktan çok korkuyormuş. "Öldüğüm geceyi kim kabre girerek sabaha kadar benimle geçirirse servetimin yarısını ona bağışlıyorum" diye vasiyet etmiş. Öldüğünde "Kim birlikte kabre girip sabahlamak ister?" diye araştırmışlar. Kimse çıkmamış. Nihayet bir hamal,
-Benim sadece bir ipim var, kaybedecek bir şeyim yok. Sabaha kadar durursam zengin olurum." diye düşünerek kabul etmiş.

Vefat eden zengin ile birlikte defnetmişler. Sorgu sual melekleri gelmiş. Bakmışlar kabirde bir ölü, bir canlı var. "Nasıl olsa bu ölü elimizde... Biz şu canlı olandan başlayalım" demişler ve hamalı sorgulamaya başlamışlar.
-O ip kimin? Nereden aldın? Niye aldın? Nasıl aldın? Nerelerde kullandın?" Sabaha kadar sorgu sual devam etmiş, adamın hesabı bitmemiş. Sabahleyin kabirden çıkmış.
- Tamam, servetin yarısı senin, demişler.
- Aman,demiş hamal, istemem, kalsın. Ben, sabaha kadar bir ipin hesabını veremedim. O kadar servetin hesabını nasıl veririm?

akıl icinde aynısı sana okadar akıl verdik nerde kullandın diye başlıyacaklar :)

Cok sukur halime her şeyin fazlası zarar..;)

SELAMUN ALEYKUM
ÇOK GÜZEL BİR ÖRNEK VERMİŞSİNİZ ABİCİM SİZE KATILIYORUM;)

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
Allah'a şükür bir avuç aklım var..o da bana yetiyo zaten...ben şu bi çuval parayı alayım..Ruşen kardeşim çek elini o çuval benim!...:D:D:D

Azra

New member
dur çetin kardeş sende paranın hepsine konmak istiyon:p :p :p kardeş payı yapıcam size.bir sana bir sana.:D :D :D

rusen_alp

New member
evet ya benimde paraya ihtiyacım var ama...paylaşalım o zaman rusen kardeşim...

Müslümanın malı ortaktır kardeşim, tabi paylaşırız....lafı mı olur, taş attık da kolumuz mu yoruldu :)

Allah'a şükür bir avuç aklım var..o da bana yetiyo zaten...ben şu bi çuval parayı alayım..Ruşen kardeşim çek elini o çuval benim!...

Vay Çetin kardeşim, hoşgeldin , boş gidiyon bakalım, bu çuval benimdir,kimseciklere gaptırmam :p hadi sen başka tarafa selametle .... yolun sağından git , belki bulursun..:D

dur çetin kardeş sende paranın hepsine konmak istiyon:p :p :p kardeş payı yapıcam size.bir sana bir sana.:D

nasıl kardeş payı bu yaa :p sen beni üvey kardeş belledin :D alacağın olsun , gösteririm ben sana :D

Azra

New member
ayy ruşen abi inan beni çok güldürdün yaw..
ben orta yolu bulacam aranızda.ikinizede eşit bak.bak ben bile almıyorum paradan.

mhmt

New member
noluyor yaw para filan..
dünde bi para muhabbeti vardı..ne oldu foruma son günlerde..
para varsa bende varım..kimden alıyoruz parları..ruşen beyefendi..paralar sizde gibi duruyor.ne zaman dağıtıyorsunuz..istersniz banka hesap nosunu özelden gönderim, siz yatırın..olmaz mı??:)

selametle..

Azra

New member
hayır kardeşim çuval bende.tamam 3 kişi oldunuz.çetin,rusen,mhmt,başka yok..

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
Arkadaşlar çuvalın içindeki paralar tedavülden kalkmış..ben akıl dolu çuvalı alayım bari de paraları nasıl başkasına nasıl yuttururuz onu düşüneyim..Bu arada akıl dolu çuval kimdeydi??

hircin

New member
ben olsam akili alirdim akil olduktan sonra zaten paran olur demi ama:) :p

rusen_alp

New member
Arkadaşlar çuvalın içindeki paralar tedavülden kalkmış..ben akıl dolu çuvalı alayım bari de paraları nasıl başkasına nasıl yuttururuz onu düşüneyim..Bu arada akıl dolu çuval kimdeydi??

bence de çetin kardeşim, sen akıl çuvalını al, baksana çuvalın içindeki paralara sahte diyosuuuun... paranın sahte mi gerçek mi olduğunu anlamak için de akla ihtiyaç var da :D :D :p

"Ya çetin kardeşim, sen de olmasan varya , bu forumun tadı tuzu olmayacak sen çok yaşa emi :)"

Azra

New member
ne yani şimdi rusen abi biz üvey kardeşmiyiz.bizden hiç tat tuz yok mu...:4_9_15v: :4_9_8:

Üst Alt