Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nur Talebelerine Cennet Müjdesi

ibrahim571632

New member
Allah(cc)tan başkasından yardım bekliyenlerin vay haline!

Nasıl ki Allahın indirdiği kitap Allaha şerik olamaz yine onun indirdiği kitaba tefsir olmuş ve iman kurtarma noktasında da İSKENDER EVRENESOĞLU 'ndan veya çoğundan daha mahir bir kitap asla Allaha şerik addedilemez.Olsa olsa Allahı arayan göze dürbün olur.
Siz o dürbünle bakmayabilirsiniz ama bari o dürbün ile Allah'ı aynı kefeye koymak gafletine düşmeyin.

Kur'an okurkenki niyet neyse bir tefsiri olan Risale_i Nur okurken ki niyette odur, o olmalıdır.Siz Kur'anı okurken Allahtan başka yardımcımı edinmiş oluyorsunuz yahut Peygamberi taklit ederken Allahtan başkasınamı tabi oluyor yahut yardım dileniyorsunuz.

Dediğiniz haktır.Ancak yanlışlar doğrularla ifade edilmez.Eğer niyet salih değilse bu çok tehlikeli bir şeytani oyundur.Dikkat edin.

Turac_80

New member
Nasıl ki Allahın indirdiği kitap Allaha şerik olamaz yine onun indirdiği kitaba tefsir olmuş ve iman kurtarma noktasında da İSKENDER EVRENESOĞLU 'ndan veya çoğundan daha mahir bir kitap asla Allaha şerik addedilemez.Olsa olsa Allahı arayan göze dürbün olur.
Siz o dürbünle bakmayabilirsiniz ama bari o dürbün ile Allah'ı aynı kefeye koymak gafletine düşmeyin.

Kur'an okurkenki niyet neyse bir tefsiri olan Risale_i Nur okurken ki niyette odur, o olmalıdır.Siz Kur'anı okurken Allahtan başka yardımcımı edinmiş oluyorsunuz yahut Peygamberi taklit ederken Allahtan başkasınamı tabi oluyor yahut yardım dileniyorsunuz.

Dediğiniz haktır.Ancak yanlışlar doğrularla ifade edilmez.Eğer niyet salih değilse bu çok tehlikeli bir şeytani oyundur.Dikkat edin.

Helal sana Ibrahim Demekki Risaleler=Kuran demekki son asira kadar gelenler Anlamamis Kurani,Allahin cok acik dedigine siz ancak tefsirle anlasilir diyerek Iftira atmis olmuyormusunuiz?

Kendilerine okunmakta olan Kitab’ı sana indirmemiz onlara yetmiyor mu?

Ankebut Suresi 51

Demekki size yetmiyor?

Bak iyice kavramaları için ayetleri nasıl türlü şekillerde açıklıyoruz(nusarriful).

Enam Suresi 65

Andolsun bu Kuran’da her örnekten insanlar için türlü türlü açıklamalarda (sarrafna) bulunduk. İnsanların çoğu ise tanımamakta ayak diretmektedirler.

İsra Suresi 89

Acik degil sanirim sizin icin?

Ey Rabbim! Benim toplumum bu Kuran’ ı devre dışı tuttular.

Furkan Suresi 30

BIZE YETIYOR VE KURAN DEVRE DISI EDILEMEZ diye Rabbimize söz verdik Insallah...

Susma

New member
"Selam;Bu konu cok baska Susma kardes?Sanirim konuyu sasirdin..."

Bu konu başkaca değildir.

Bu konu direk olarak saidcilikle ilgilidir.

Yalnız mesele şu bu forum ehli sünettin forumu mu yoksa Şia ya da mutezile'nin mi zira bir başka adı islamiforum olan yerde said hakkında delil getiremeyenler ban getirdiler , Said'in bunlarla alakası ne derseniz Efgani Cevşen Sekine gibi şeyleri düşünmenizi tavsiye ederim. Ki özellikle Sekine'nin ehli sünnetle alakası nedir sorusunu irdelememiz lazımdır ...

Neyse 4 mezhep imamımızın Emir'e isyan hakkındaki görüşleri sabit iken , yaşasın istibdatı yıktık diye İttihat Terakki lehine sevinen ve hatta sonrasında insanlar İttihat Terakki aleyhine isyan çıkarmasınlar diye çabalayan birisini yekünden red ediyorum. Haliyle ilmini de red ediyorum. Doğal olarak Risalei Nur denilen yazıtların okunmasının incelenmesinin cennetle ilişkilendirilmesini dahi red ediyorum ...

Şu isimlerin hayatları hakkında bilgimiz varsa hayatlarının nasıl geçip nasıl sonlandığı hakkında:

Efgani ,Talat, Enver, Said, Akif :

Şu hadisin ne olduğunu gayet iyi anlarız diyorum :

FasilHİLAFET VE İMAMETLE İLGİLİ BÖLÜM
Konuİmam Ve Emire İtaatin Vacib Oluşu
Ravi:Ebu Bekre
Hadis:Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kim Allah`ın yeryüzündeki sultanını alçaltırsa, Allah da onu alçaltır."
HadisNo:1730

Benim için öncelikle forumun kimlere ait olduğu önemlidir .

İtihadı İslam ayağı ile Şia Mutezile Ehli Sünnet çorbası çıkarmaya çalışanlar mı , yoksa gerçekten İmam Hanbel İmam Şafii İmam Malik ve İmam Hanife'ye bağlı olup Hz. Muhammed (s.a.s.) ve onun aracılığı ile Allah(c.c.)'ın bize bildirdiği Kur'ana bağlı olanlar mı ?

Kimseyi itham etmediğimi bilmenizi isterim ancak adı islami olup Şia Sunni çorbası uydurmaya çalışan popüler forumlarda bulunmaktadır. Ve Ehli Sünnetin akidesini her hatırlatmam da ban yemem söz konusudur ...

O'nun için ik önce kim kimdir bilmek isterim ....

Selam İle :)

ibrahim571632

New member
Helal sana Ibrahim Demekki Risaleler=Kuran demekki son asira kadar gelenler Anlamamis Kurani,Allahin cok acik dedigine siz ancak tefsirle anlasilir diyerek Iftira atmis olmuyormusunuiz?

Kendilerine okunmakta olan Kitab’ı sana indirmemiz onlara yetmiyor mu?

Ankebut Suresi 51

Demekki size yetmiyor?

Bak iyice kavramaları için ayetleri nasıl türlü şekillerde açıklıyoruz(nusarriful).

Enam Suresi 65

Andolsun bu Kuran’da her örnekten insanlar için türlü türlü açıklamalarda (sarrafna) bulunduk. İnsanların çoğu ise tanımamakta ayak diretmektedirler.

İsra Suresi 89

Acik degil sanirim sizin icin?

Ey Rabbim! Benim toplumum bu Kuran’ ı devre dışı tuttular.

Furkan Suresi 30

BIZE YETIYOR VE KURAN DEVRE DISI EDILEMEZ diye Rabbimize söz verdik Insallah...

Polemik yapma Turac.Benim yazım aşikardır.Anlamadıysan tekrar tekrar oku.Ben Risale_i Nur,--Haşa-- Kur'andır dememişim.Ona Tefsir olmuştur demişim.Konuyu saptırma.

İkincisi ise senin de dediğin gibi Kur'an, MUHKEM AYETLER ile herşeyi sayıp dökmüş sarih ve anlaşılır bir kitaptır.--Haşa-- aksini iddia yahut ima etmek O'na ve O'nu hikmetle indirene saygısızlıktır.Kur'anı Hak Kitap olarak indiren Allah Celle ve A'la her türlü kusurdan münezzehtir.Kusur bizdedir ki biz O'nu idrak etmek ve hükmüyle amel etmekten aciziz.

Seninde malumun ki tefsirler Kur'an'ı anlamakta (Özellikle Müteşabih Ayetleri...)birer merdivendir.Kur'an zirvedir, tefsir ise Kur'anı anlamak ve idrak etmekte bir araçtır.Biri beşer kelamıdır ki kalbe ve akla yol açar, diğeri Allah kelamıdır ki hem aklın hem kalbin idrak etmekten aciz kalacağı külli genişlikte manalara sahiptir.

Eğer Kur'anı okumakla o külli geniş manalardan ben hepsini aldım ve tefsire lüzum yok diyorsan Allah imanını daha ziyade arttırsın.Onu en iyi Allah bilir.Ancak Risale_i Nur yahut bir başka Kur'an tefsirinden duyduğun rahatsızlığı anlamak mümkün değil.

bekir

sadece bir kul
Yönetici

Yalnız mesele şu bu forum ehli sünettin forumu mu yoksa Şia ya da mutezile'nin mi zira bir başka adı islamiforum olan yerde said hakkında delil getiremeyenler ban getirdiler ,

Bu forum İslamForum dur. Kullanım sözleşmesini okumadan kabul etti iseniz okumanızı şiddetle tavsiye ederim, bu tür sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

radikal

New member

Aleyküm selam.
Biz; bilmediğini kaynağından öğrenmeye çalışan, kah çok bilmiş addedilen, kah bilgi şımarığı olarak görünen, yakın dostları tarafından ise takdir edilen, kendi nefsinde ise, her zaman eksik olduğunun bilincinde olan, radikal nicki ile bildiği konular hakkında ayet ve sünnet kaynaklı yazılar yazan bir üyeyiz.

copy paste ilmini kendine şiar edinmişlere,
google alimciklerine,
üst perdeden yazılar yazmaya çalışırken madara olanlara,
Kibir, kibir ve yine kibri kendine düstur edinenlere,
Bahsettiği (copy yaptığı) ilmi kendisi dahi anlamına ermeden burada umumun istifadesine sunarken, yaptığı yanlışdan dolayı kendisine uyarı yazısı yazan kardeşlerine hakaret edip, sonra da hakk ve adaletten ve illa kardeşlikten bahsedenlere,
cerbeze ve malayani yazılar yazmak ile itham ettiği düşmanlarını (yani bizleri), cerbeze yaparak kızdırmak isteyenlere,
kendine durduk yerde güldürenlere,
bizim orjınal esprilerimizi kaynak göstermeden kullananlara,
düşünmeden yazdığı cümlenin nerelere gideceğini hesap etmediği için bir çok konuya bilgisiz olan insanların kafalarını karıştıranlara,
ibni sebe şerefsizinin bölünme yolunda attığı tohumları günümüzde yeniden ıslah edip İslam toprağına ekmeye çalışanlara,
Ve illaki vahhabi meşrebli olanlara,
bütün müslümanların hanif olduğunu bildiği halde, haniflik farklı bir yolmuş gibi davrananlara (özellikle Turaç'ı hariç tutuyorum, ezbere yapanları kasd ediyorum),
Resulullah'ın (s.a.v.) sünnetine sırt dönüp, hadislerine paçavra (haşa) deme cüretinde bulunanlara,
cihadın rükunlarını, şartlarını, gereklerini bilmeyen ama biliyor gibi ahkam kesenlere,
amel ile imanın önceliklerini ve nedenlerini bilmeyenlere, biliyor gibi ahkam kesenlere,
önyargısında ısrarcı olanlara,
abuk sorularına subuk cevap arayanlara,
bunlara kızgın cevaplar yazdığımız zaman, "ukela herif! adam öğrenmek istiyor, şunun verdiği cevaba bak" diyen aymazlara,
bir konuyu anlatırken ayet yazıp, sonrada ayeti kendi kafasındaki fikre uydurmaya çalışanlara,
Arapçanın önemini bilmeyenlere,
mürşid kabul ettiği alimin sözlerine değer verip, tavsiyelerini okuduğu halde anlamayanlara,
anlayanların da tavsiyelerine kızanlara,
itikad mezhebi ile ameli mezhebini ve alimlerini birbirine karıştıranlara,
kafir ile dialog kuracağız derken, yanı başındaki müslüman kardeşinin ne söylediğine ve nelerden çekinceleri ve endişesi var diye bakmadan, öfkeli yazılar yazanlara,
doğal tepki olarak öfkeli gelen cevaba tavır yapanlara,
çok acil yardım !!! konu başlıkları açanlara,
turan dursun'a, abdülvehhab'a, yahudilere, siyonistlere ve şürekalarına,

Allah (Celle celauhu) için kızıp;

Ehli sünnet vel cemaati şiar edinenlere,
Allah'ın (Celle celaluhu) yolunun haşyetullah yolu değil, bilakis muhabbetullah yolu olduğuna inanmışlara,
Ben değil, biz demeyi ilke edinenlere
İlmi satır arasında değil, sadır arasında arayanlara,
tevazuyu gösteriş için değil inandığı ölçülerde yapanlara,
varsa bildiği paylaşan, bilmiyorsa özel mesaj yolu ile de olsa öğrenmeye çalışanlara,
radikal nickli üyenin; bu forumda hizmetçi olarak bulunmasından gurur duyanlara,
Allah (celle celaluhu) için sevip, Allah (celle celaluhu) için kızanlara,
yapıan espriyi anlayıp aynı tepkiyi gösterenlere,
Ve illa ki müslümanların kardeş olduğunu bilen değil; yaşayanlara;
Allah'a giden yolun sadece kendi meşrebi ile alakası olmadığına, yaratılan kul sayısınca Allah'a (celle celaluhu) giden yol olduğuna inanmışlara,
Tarikat ile tasavvufun farklı olduğuna inananlara, yaşayanlara,
yaşadığını anlatıp yaşamadığını anlatmayanlara, yaşıyormuş gibi yapmayanlara,
vird ile namazı karıştırmayanlara, namaz ile zikri ayrı tutması gerektiğini anlayanlara,
nefsini ve haddini bilenlere,

Allah (celle celaluhu) için muhabbet duyan acz ve acz bir kuluz.

Turac_80

New member
"Selam;Bu konu cok baska Susma kardes?Sanirim konuyu sasirdin..."

Bu konu başkaca değildir.

Bu konu direk olarak saidcilikle ilgilidir.

Yalnız mesele şu bu forum ehli sünettin forumu mu yoksa Şia ya da mutezile'nin mi zira bir başka adı islamiforum olan yerde said hakkında delil getiremeyenler ban getirdiler , Said'in bunlarla alakası ne derseniz Efgani Cevşen Sekine gibi şeyleri düşünmenizi tavsiye ederim. Ki özellikle Sekine'nin ehli sünnetle alakası nedir sorusunu irdelememiz lazımdır ...

Neyse 4 mezhep imamımızın Emir'e isyan hakkındaki görüşleri sabit iken , yaşasın istibdatı yıktık diye İttihat Terakki lehine sevinen ve hatta sonrasında insanlar İttihat Terakki aleyhine isyan çıkarmasınlar diye çabalayan birisini yekünden red ediyorum. Haliyle ilmini de red ediyorum. Doğal olarak Risalei Nur denilen yazıtların okunmasının incelenmesinin cennetle ilişkilendirilmesini dahi red ediyorum ...

Şu isimlerin hayatları hakkında bilgimiz varsa hayatlarının nasıl geçip nasıl sonlandığı hakkında:

Efgani ,Talat, Enver, Said, Akif :

Şu hadisin ne olduğunu gayet iyi anlarız diyorum :

FasilHİLAFET VE İMAMETLE İLGİLİ BÖLÜM
Konuİmam Ve Emire İtaatin Vacib Oluşu
Ravi:Ebu Bekre
Hadis:Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kim Allah`ın yeryüzündeki sultanını alçaltırsa, Allah da onu alçaltır."
HadisNo:1730

Benim için öncelikle forumun kimlere ait olduğu önemlidir .

İtihadı İslam ayağı ile Şia Mutezile Ehli Sünnet çorbası çıkarmaya çalışanlar mı , yoksa gerçekten İmam Hanbel İmam Şafii İmam Malik ve İmam Hanife'ye bağlı olup Hz. Muhammed (s.a.s.) ve onun aracılığı ile Allah(c.c.)'ın bize bildirdiği Kur'ana bağlı olanlar mı ?

Kimseyi itham etmediğimi bilmenizi isterim ancak adı islami olup Şia Sunni çorbası uydurmaya çalışan popüler forumlarda bulunmaktadır. Ve Ehli Sünnetin akidesini her hatırlatmam da ban yemem söz konusudur ...

Selam İle :)

Öncelikle bu forum Islamforum.net yani adi üstünde Islam olana acik.Burda her kes nerdeyse hakaret icermedigi sürece yazar.Bunlardan biride benim her kes bilirki Kuran disinda herseyle savastayim(Resulün sözlerinden sadece Kurana tipa tip uyanlar haric kabul etmem)bugüne kadar coook ban yedim ama hakli oldugum zamanlar hakkim iade edildi.Son banim hala acilmadi acilirsaki umuyorum tekrardan eski ismimle yazarim,anlatmak istedigim hakaret etmeden istedigin gibi delillendir ama foruma karsi sucusunuz veya bucusunuz diye kahirlanma.Selam ile...

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
الحرير الجلباب

الحرير الجلباب

Arkadaşım konu başlığında yazan konu hakkında yorum yapmışım sen bana evronos dürbünü filan demişin. İmzama değil Konunun başlığına yorum yapacaksın.

Allahtan(cc) ve rasulunden(s.a.v) başkasının dediğini yapan şirktedir...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Allah razı olsun kardeşim. Rüyan mübarek olsun.
Geçen bir kardeş ile hususi dersimizin konusu bu idi.

Mesela, senin ile aynı cemaatteyiz.

Sen beyin takımındansın. Ben beyni ile fazla işlemeyen biriyim.

Cemaatimizin bir binası olsun. Temizlik gibi bazı angaryaların yapılması icab etmektedir.

Elbette benim vazifem, bu işler için çalışmak olmalıdır. Beyin takımının bu iş için uğraşması abes olacaktır. Vazifeni ihmal etmiş olacaksın.

Ben o angaryaları yaparken elbette senin gibi insanlara faydalı olamayacağım.

İşte şahs-ı manevi burda ortaya çıkıyor. Ben senin vazifeni kolaylaştırıyorum. Temizlik için beyhude zaman öldürmene engel oluyorum. Bunu karşılığında senin sevabından tastamam bana da yazılıyor. Benim sevabım da tastamam sana yazılıyor.

Ben elbette talimime devam ediyorum. Konu karıştırılmasın.

Allah c.c. razı olsun Meva kardeşim, tevafuk olmuş , Ama şu bir gerçek ki sizi ben anlarım , beni siz anlarsınız. Bir ehli risale anlar sanırım. Nitekim herkesin anlamasını bekliyemem zira;

Ve lekad zere’nâ li cehenneme kesîren minel cinni vel insi lehum kulûbun lâ yefkahûne bihâ ve lehum a’yunun lâ yubsırûne bihâ ve lehum âzânun lâ yesmeûne bihâ, ulâike kel en’âmi bel hum edallu, ulâike humul gâfilûn(gâfilûne).
7 / A'RÂF - 179
Ve andolsun ki; cehennemi, insanların ve cinlerin çoğuna hazırladık (yarattık). Onların kalpleri vardır, onunla idrak etmezler. Onların gözleri vardır, onunla görmezler. Onların kulakları vardır, onunla işitmezler. Onlar hayvanlar gibidir. Hatta daha çok dalâlettedirler. İşte onlar, onlar gâfillerdir...

Fatir suresi 18 i hatirladim?Demekki senin rüya bir baska oluyormus Putkiran,Insan öncelikle kendi putunu kirmali diye düsünüyorum?Kimse kimsenin ne yükünü nede kazancini paylasir bu sana bir nasihat Kuran böyle diyor derim....

Ve lâ tezirû vâziretun vizre uhrâ, ve in ted’u muskaletun ilâ himlihâ lâ yuhmel minhu şey’un ve lev kâne zâ kurbâ, innemâ tunzirullezîne yahşevne rabbehum bil gaybi ve ekâmûs salâh(salâte), ve men tezekkâ fe innemâ yetezekkâ li nefsih(nefsihî), ve ilâllâhil masîr(masîru)

Ve yük taşıyan birisi (bir günahkâr) başka birinin yükünü (günahını) yüklenmez. Eğer ağır yüklü kimse, onu (günahlarını) yüklenmeye (başkasını) çağırsa bile ondan hiçbir şey yükletilmez, onun yakını olsa dahi. Sen ancak gaybte Rabbine huşû duyanları ve namazı ikame edenleri uyarırsın. Ve kim tezkiye olursa, o taktirde bunu sadece kendi nefsi için yapar. Ve dönüş Allah'adır.

Bende siz bu ayeti dediğinizde şu ayeti hatırladım...

Allahu Tealâ şöyle buyurmuştur:​
“Ey iman edenler, Allah’tan korkun, ona ulaşmak için vesile arayın ve onun uğrunda cihad edin. Umulur ki, felâha kavuşursunuz.” (Maide: 35)
Allah’u tealâ şöyle de buyurmuştur:​
“Dua edenler rabbına ulaşmak için bir vesile edindiler. Böylece kim (Allah’a) daha yakın olur diye ortaya çıkar. Bunlar, onun rahmetini umuyorlar ve onun azabından korkuyorlar. Şüphesiz ki onun azabı sakınması gerekli olan husustur.” (İsra:57)​

Masallah Seyfullah sende ayni Seyhin gibi Rüyalardasin,bir zamanlarda Aliyi görmüstün yanilmiyorsam?Eger Mesrebler insanlari kurtarmaya yetiyorsa buna en cok layik kisi sanirim Ebu Mutalip,Ebu Talip veya amcasi sifati ile Ebu Lehep?Sanirim meramimi anlata bildim...Rüya ile amel Vah Vah.......Ayetlerle;

Isra

13- Her insanın amelini halka yapıp boynuna takarız. Kıyamet günü açık olarak bulacağı bir amel defteri önüne çıkarırız.

14- Herkese "Oku kitabını, bugün sen kendin için yeterli bir
muhasebecisin " deriz.

15- Kim doğru yolu izlerse kendisi için izler. Kim doğru yoldan saparsa kendi zararına sapıtmış olur. Hiç kimse bir başkasının günah yükünü taşımaz. Bir peygamber göndermedikçe hiç kimseyi azaba çarptırmayız.

Ali dediğiniz babanızın oğlu, Bahsettiğim Hz Ali (k.v.) idi. Ve bunun mevzumuz ile ne alakası var anlamış değilim. Ve ben bir çok mübareği rüya aleminde tanıtım ve muhabbet ettim bunun konumuzla alakası yok.
Bir ikincisi benim şeyhim kimmiş merak ettim. Benim tabi olduğum herhangi bir şeyh yok . Benim tabi olduğum bir risalei nur var. Ama onun dışından tüm meşayıha saygım sonsuzdur.Ne laf ederim nede ettiririm. Siz daha meşrep nedir bilmiyorsunuz . Onu akrabalık falan zannediyorsunuz. Siz kınamıcam ilminiz bu kadar ama bilmedne konuşmanızı kınıyabilirim. Sizde bir zamanlar türüyen hanifim diye geçinenlerdensiniz sanırım. Sizin gibilere zamanında namaz kılmasını öğrettik. Madem ayetlerle konuşucaz hay hay severim ayetlerle konuşmayı hodri meydan. Sizin dilinizle size cevap;

Bilmiyorsan zikir ehline sor.» (16/3)
Kime dilerse hikmeti ona verir; şüphesiz kendisine hikmet verilene büyük bir hayır da verilmiştir. (Bakara Suresi, 269)
Bilmiyorsan zikir ehline sor.» (21/7)
Allah’tan korkun, ona ulaşmak için vesile arayın ve onun uğrunda cihad edin. Umulur ki, felâha kavuşursunuz. (Maide: 35)

Son olarak...

KEHF Suresi - 17
men yudlil fe len tecide lehu veliyyen murşidâ(murşiden)
...kimi dalâlette bırakırsa artık onun için velî mürşid bulunmaz.

Turac_80

New member
Ali dediğiniz babanızın oğlu, Bahsettiğim Hz Ali (k.v.) idi. Ve bunun mevzumuz ile ne alakası var anlamış değilim. Ve ben bir çok mübareği rüya aleminde tanıtım ve muhabbet ettim bunun konumuzla alakası yok.
Bir ikincisi benim şeyhim kimmiş merak ettim. Benim tabi olduğum herhangi bir şeyh yok . Benim tabi olduğum bir risalei nur var. Ama onun dışından tüm meşayıha saygım sonsuzdur.Ne laf ederim nede ettiririm. Siz daha meşrep nedir bilmiyorsunuz . Onu akrabalık falan zannediyorsunuz. Siz kınamıcam ilminiz bu kadar ama bilmedne konuşmanızı kınıyabilirim. Sizde bir zamanlar türüyen hanifim diye geçinenlerdensiniz sanırım. Sizin gibilere zamanında namaz kılmasını öğrettik. Madem ayetlerle konuşucaz hay hay severim ayetlerle konuşmayı hodri meydan. Sizin dilinizle size cevap;

Bilmiyorsan zikir ehline sor.» (16/3)
Kime dilerse hikmeti ona verir; şüphesiz kendisine hikmet verilene büyük bir hayır da verilmiştir. (Bakara Suresi, 269)
Bilmiyorsan zikir ehline sor.» (21/7)
Allah’tan korkun, ona ulaşmak için vesile arayın ve onun uğrunda cihad edin. Umulur ki, felâha kavuşursunuz. (Maide: 35)

Son olarak...

KEHF Suresi - 17
men yudlil fe len tecide lehu veliyyen murşidâ(murşiden)
...kimi dalâlette bırakırsa artık onun için velî mürşid bulunmaz.

Öncelikle senin rüyan?Dogru ama anlatis seklin yanlis.Anlatisin kendi sözlerini dogrulatmak olarak kullanisinda.Ali Allahin kulu illaki bir sifatla cagrilmak zorundami?Eger bir cok Ali varda karisiklik yaratiyorsa iste o zaman Künyesinide yazariz,Ama biz Ali dedigimizde kim oldugu bu forum tarafindan anlasildigindanki siz dahi anlamakta zorluk cekmiyorsunuz proplemde yok demektir.Seyhine gelince bunu söylemekten cok AB-D patendine bakarim.Mesela Vatikan hizmetklarina bakarim yeter olmadi Onunda cok savunduguki son zamanlarda devre disi birakmakta olmasi dahi durumu degistirmez.Zikir ehline gelince gerektiginde sormaktayiz ama bu demek degilki baglanmak.Zaten cok az miktarda olan bu ehili bulmakta zor baksana bu zikir ehli denilen bir cogu kendi Rabligini ilan etmisbile...Selam...

Not;Demekki sizin ögrettiginiz namazla tekrardan geldikleri yere dönmüsler,HazmI kolay degil Allahi birlemenin?Demekki bir türlü kendine dönememis gerisin geri eklemelere dayanmis sizin o yüksek ilminiz karsisinda,baksana Rüyalarla baslamis ayni AB-D patenli Imam gibi ha gayret 30 yil sonra sizde basarirsiniz o Mesrebi....Mesrep dedigin iman etmekse bak Kimler iman ettigini iddia etmisti Resule....

Son düzenleme:

Turac_80

New member
Arkadaşım konu başlığında yazan konu hakkında yorum yapmışım sen bana evronos dürbünü filan demişin. İmzama değil Konunun başlığına yorum yapacaksın.

Seyfullahtan alinti...
Bir ikincisi benim şeyhim kimmiş merak ettim. Benim tabi olduğum herhangi bir şeyh yok . Benim tabi olduğum bir risalei nur var

Güzel bir cevap Karababa..Ecmain diyorum...

Turac_80

New member
Polemik yapma Turac.Benim yazım aşikardır.Anlamadıysan tekrar tekrar oku.Ben Risale_i Nur,--Haşa-- Kur'andır dememişim.Ona Tefsir olmuştur demişim.Konuyu saptırma.

İkincisi ise senin de dediğin gibi Kur'an, MUHKEM AYETLER ile herşeyi sayıp dökmüş sarih ve anlaşılır bir kitaptır.--Haşa-- aksini iddia yahut ima etmek O'na ve O'nu hikmetle indirene saygısızlıktır.Kur'anı Hak Kitap olarak indiren Allah Celle ve A'la her türlü kusurdan münezzehtir.Kusur bizdedir ki biz O'nu idrak etmek ve hükmüyle amel etmekten aciziz.

Seninde malumun ki tefsirler Kur'an'ı anlamakta (Özellikle Müteşabih Ayetleri...)birer merdivendir.Kur'an zirvedir, tefsir ise Kur'anı anlamak ve idrak etmekte bir araçtır.Biri beşer kelamıdır ki kalbe ve akla yol açar, diğeri Allah kelamıdır ki hem aklın hem kalbin idrak etmekten aciz kalacağı külli genişlikte manalara sahiptir.

Eğer Kur'anı okumakla o külli geniş manalardan ben hepsini aldım ve tefsire lüzum yok diyorsan Allah imanını daha ziyade arttırsın.Onu en iyi Allah bilir.Ancak Risale_i Nur yahut bir başka Kur'an tefsirinden duyduğun rahatsızlığı anlamak mümkün değil.

Kur'an okurkenki niyet neyse bir tefsiri olan Risale_i Nur okurken ki niyette odur, o olmalıdır.

Kuran okurken olan niyetim Allaha tabii olmak,Baskasini okurken degil,,,,Olmamalidir cünki hic bir kitap onun yerini almaz..AlamazTefsir Kuranin kendisidir,Her kesin tefsiri kendisini baglar..Yorum derseniz yine kendisini baglar sadece bilgilenmek babindan olabilir....

ibrahim571632

New member
Kuran okurken olan niyetim Allaha tabii olmak,Baskasini okurken degil,,,,....

O halde seni,Aziz ve Celil olan Allah'ın ayetlerine tabi olmaya---Sadece okumaya değil, okuduğunu da anlamaya ve yaşamaya---- davet ediyorum.

Bu ayet ZANnın için.... İyi oku;
49:12 - Ey iman edenler! Zannın bir çoğundan kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerini arkasından çekiştirmesin. Biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. O halde Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, tevbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.

Bu ayet KİN'in için... İyi oku.
5:8 - Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz. Bir kavme olan kininiz, sizi adaletsizliğe sevketmesin. Adaletli olun, çünkü o, takvaya daha yakındır. Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.

Bu ayet KİBRİN için... İyi oku.
17:37 - Yeryüzünde kibir ve azametle yürüme! Çünkü sen asla yeri yaramazsın ve boyca da dağlara erişemezsin.

Biz kalpleri okumaktan aciziz ama yazdıklarından bizim aynamıza yansıyanlar bunlardan ibaret.Haksızsın!!! ispat et!!! dersen onlarda dercedilir...

Turac_80

New member
O halde seni,Aziz ve Celil olan Allah'ın ayetlerine tabi olmaya---Sadece okumaya değil, okuduğunu da anlamaya ve yaşamaya---- davet ediyorum.

Bu ayet ZANnın için.... İyi oku;
49:12 - Ey iman edenler! Zannın bir çoğundan kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerini arkasından çekiştirmesin. Biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. O halde Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, tevbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.

Bu ayet KİN'in için... İyi oku.
5:8 - Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz. Bir kavme olan kininiz, sizi adaletsizliğe sevketmesin. Adaletli olun, çünkü o, takvaya daha yakındır. Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.

Bu ayet KİBRİN için... İyi oku.
17:37 - Yeryüzünde kibir ve azametle yürüme! Çünkü sen asla yeri yaramazsın ve boyca da dağlara erişemezsin.

Biz kalpleri okumaktan aciziz ama yazdıklarından bizim aynamıza yansıyanlar bunlardan ibaret.Haksızsın!!! ispat et!!! dersen onlarda dercedilir...

Biz seni ve senin gibi Kelimullaha karsi eksik,anlasilmaz tefsire ihtiyac duyulan bir kitap gibi görenlere asla sözümüz olmaz,Cünki simdi isbat et desem olmadik kaynaklar sunarsinki onlari Kuran ayetlerinden üstün tutma gibi bir yolada bas vurursun diye sormuyorum.Bizim ne hurafeye nede dedi koduya ayiracak zamanimizda olmaz,Kibir dedin anlatayim;Eger gayri müslim olsa idin rahat tebyin yapardim,ne yazikki degilsin,Kin dedin evet ne yazikki burda haklisin Bu dine yapilan her türlü ihanete karsi kinliyim ve bu kinimlede asla utanmiyorum aksine,Zan dedin zamaninda hepsini tek tek yazdim yani zan dedigim vehimi ben degil Rüyalar alemindeki pirlerine sormalisin...Selam...

ibrahim571632

New member

Sen kaç satır risale okudun da orda yazılanların Allah ve Rasulünün sözü olmadığını anladın.Yıllarca bu risaleyi okuyan milyonların gözünden kaçan şirk, nezaman senin o iri gözüne ilişti bi anlat bize hele üstadım.

Yahut hangi satırları okudun da orada Allahın ve Rasulünün sözüne muhalif kelam buldun.Bize bir de ki; şu söz buram buram şirk kokuyor.

Senin şu yukarıdaki sözünün, Allahın ve Rasulünün sözü olduğunu bana ispatlayabilir misin?Eğer ispatlarsan ne ala.

Bir günahın Şirk olup olmadığının takdiri kimin elindedir???Şayet delilin çürütülürse sen şu boyundan büyük kelam ile şirk işlemiş olmaz mısın?

Allahın kelamının tefsiri yahut onun müfessirine hangi zamandan beri ŞERİK deniyor???

Şu sorulara tatminkar birer cevap yazarsan garibi sevindirirsin.Aksi taktirde adına üzülürüm...

ibrahim571632

New member
Biz seni ve senin gibi Kelimullaha karsi eksik,anlasilmaz tefsire ihtiyac duyulan bir kitap gibi görenlere asla sözümüz olmaz,

olmamalı da olamaz da.Çünkü sen daha Tefsirin ne işe yaradığını kavramamışsın.Zannında hududunu o kadar çiğnemişsin ki; Müfessirlerin yazdıkları tefsirin sebeb_i neşrini, Sümmehaşa AlimülHakim olan Allah'ın eksikliğini gidermek gayesiyle yazmışlar zannediyorsun.

14 asırdan beri Kelamullahın, en bilgin-alimden en cahil bedeviye kadar anlatılması ve anlaşılması gayesiyle neşredilen ve her biri birer İlayıKelimetullah olan tefsirleri Şirk malzemesi sayıp kendini Kur'anın Keşşafı sanıyorsun.Yazık sana....İçinde Allahı anan ve anlatan eserleri hurafe ve bid'at kabul ediyorsun.

Cünki simdi isbat et desem olmadik kaynaklar sunarsinki onlari Kuran ayetlerinden üstün tutma gibi bir yolada bas vurursun diye sormuyorum....

Evet Kur'an gibi, Risale_i Nurda da her mü'mine Cennet vadetmiştir çünkü O Kur'anın bir tercümesi, bir tefsiridir.Elbette Kur'anın sözünü teyid ve tekrar edecektir.Risale_i Nurun sadık talebeleri bi iznillah müslümandır ve islama hizmetleri ve dine sadakatleri makabilinde biiznillah ehli necattırlar.Bu hakikat garibinize gittiyse aksini Kur'anla ispatlayın.Zira bu dükkanda nefsani evham ve zanlarınıza itibar edilmez.

Bizim ne hurafeye nede dedi koduya ayiracak zamanimizda olmaz,Kibir dedin anlatayim;Eger gayri müslim olsa idin rahat tebyin yapardim,ne yazikki degilsin,Kin dedin evet ne yazikki burda haklisin Bu dine yapilan her türlü ihanete karsi kinliyim ve bu kinimlede asla utanmiyorum aksine,Zan dedin zamaninda hepsini tek tek yazdim yani zan dedigim vehimi ben degil Rüyalar alemindeki pirlerine sormalisin...Selam...

Yazdığın bütün asparagasları aynelyakin müşahede etmediysen bunun adına dedi kodu denir.Halbuki sen dedikoduyla işim olmaz diyorsun.Göz göre göre kendini yalanlıyorsun.
Eğer aynı anda binlerce yerde olup görmek ve işitmek ve şahidolmak hünerlerine sahipsen gerçekten seni tebrik ederim zira şu halde sen daha dünyada uçuşa geçmişsin.
Sanki aynelyakin şahid olduklarına bizleri de inandırıp-ikna etmeye çalışıyorsun.

Hurafeyi ise sana tarif edecek değilim zira sen çok mahirsin.Baksana Tefsirlere ve müfessirlere bu nazarla bakan bir insana hurafenin ne olduğunu nasıl anlatacaksın???

Son olarak benim rüyalara yatmış bir pirim yok.Varsa varsa ve beni kendine miskin bir talebe kabul ederse Üstadım (R.A.) vardır.Padişahı Muhammed Aleyhiselam Fermanı Kur'an olan bir Allah dostu....
O (R.Anh.)da senin dediğin gibi rüyalarda değil Rabbinin huzurunda belki inşaAllah Firdevs Cenneterindedir.

Turac_80

New member
“Bizi aracı yap, her korku ve darlıkda.
Her şeyde her zaman, candan koşarım imdada
Ben korurum müridimi korktuğu her şeyde.
Koruyuculuk ederim ona, her şer ve fitnede.
Müridim ister doğuda olsun ister batıda
Hangi yerde olursa olsun yetişirim imdada ”

(Said Nursi, Sikke-i Tasdik-i Gaybî, Sekizinci Lema, c. II, s. 2083.)

İspat için, cifr denen hayali şeylere dayanır ve şiirde, Abdulkadir Geylânî’nin şu anlamı sakladığını söylerler:
“Müridim Said Kürdî, Rusya’da esirken kuzeydoğu Asya’dan bidatçıların eliyle Asya’nın batısına sürgün edildiği ve Sibirya taraflarından kaçıp çok fazla yeri dolaşmak zorunda kaldığı sırada ALLAH’ın izni ile ona yardım ederim ve imdadına yetişirim.”

Yardımın nasıl gerçekleştiği de şöyle anlatılıyor:

“Evet Hazret-i Gavs’ın “müridim” dediği Said, esir olarak üç sene Asya’nın kuzeydoğusunda, yok edici zorluklar içinde hep korundu. Üç-dört aylık yolu, kaçarak aşmış, çok şehirleri gezmiş ama Gavs’ın dediği gibi hep koruma altında olmuştur.

Üstadımız diyor ki: “Ben sekiz-dokuz yaşında iken, nahiyemizde ve etrafında bütün ahali Nakşî Tarikatında ve orada Gavs-ı Hîzan adıyla meşhur bir zattan yardım isterken, ben akrabama ve bütün ahaliye aykırı olarak “Yâ Gavs-ı Geylanî” derdim. Çocukluk itibariyle ceviz gibi ehemmiyetsiz bir şeyim kaybolsa, “Yâ Şeyh! Sana bir fatiha, sen benim bu şeyimi buldur” derdim. Şaşırtıcıdır ama yemin ederim ki, böyle bin defa Hazret-i Şeyh, himmet ve duasıyla imdadıma yetişmiştir ."

(Said Nursi, Sikke-i Tasdik-i Gaybî, Sekizinci Lema, c. II, s. 2084.)

Risale-i Nur Enstitüsü | Risale-i Nur Külliyatı

Darda kalmış kişi dua ettiği zaman onun yardımına kim yetişiyor da sıkıntıyı gideriyor ve sizi yeryüzünün hakimleri yapıyor? ALLAH ile beraber başka bir ALLAH mı var? Ne kadar az düşünüyorsunuz..

(Neml 62)

De ki, ALLAH’ın dışında kuruntusunu ettiklerinizi çağırın bakalım; onlar, sıkıntınızı ne gidermeye, ne de bir başka tarafa çevirmeye güç yetirebilirler.
Çağırıp durdukları bu şeyler de Rablerine hangisi daha yakın diye vesile ararlar, rahmetini umar, azabından korkarlar. Çünkü Rabbinin azabı cidden korkunçtur
.”

(isrâ 56-57)

“ALLAH neyi gizlediğinizi, neyi açığa vurduğunuzu bilir.
ALLAH’ın yakınından çağırdıkları ise bir şey yaratamazlar; esasen kendileri yaratılmıştır. Onlar ölüdürler, diri değil. Ne zaman dirileceklerini de bilemezler.”

(Nahl 19-21)

Onlara sorsan; “Gökleri ve yeri, kim yarattı?” diye, kesinkes “ALLAH” diyeceklerdir. De ki: “ALLAH’ın yakınından neyi çağırdığınıza baktınız mı? ALLAH bana bir sıkıntı vermeyi istemiş olsa, onlar bu sıkıntıyı fark edebilirler mi? Ya da ALLAH bana iyilik etmeyi istemiş olsa, onlar onun bu iyiliğini önleyebilirler mi?” De ki: “ALLAH bana yeter. Dayanacak olanlar ona dayansınlar.

(Zümer 3 8 )

Selam sana Ibrahim...

ibrahim571632

New member
47.Permalink QUOTE]

Selam sana Turac...

Sen bir metni okurken sadece işine gelen,nefsinin arzularını kamçılayan,hakikati gizleyen velhasıl önyargı ve tevehhümlerini peşkeşleyen kısımlara takılıp, Küll'den --Bütünden-- ayrılıp Parçada adeta parçalanıyorsun.

O yukarda ifşa ettiğin Sekizinci Lem'a yı muradımız odur ki bütünüyle vereydin de halis müslümanların zihninde, bir Allah Dostu hakkında haşa mütekebbir, Kerametlerle kendini sanki cihana kabul ettirmeye çalışan adi bir Şeyh izlenimi uyanmasaydı...Haşa...

Sen sekizinci sözün ne ahvalde hangi şartlarda yazıldığını bilmiyorsun.Yani bu konunun cahilisin.
Zira Sana şurda dehşetli bir iftira atsam ve seninde Dini mübin olan İslamı ifşa, Kur'ana hizmet ve İlayı Kelimetullah derdin olsa.Öyle bir dertki Yirmi küsür sene hapislerde,zındanlarda görmediğin eziyet ve eza kalmamış olsa...

Bu dehşetli iftiralarıma karşı kendini elinde atom bombası olsa kullanmaktan hicap etmez ve beynimde patlatırsın.

Ancak Üstad hazretleri kendisine değil Risale_i Nur'un manevi şahsına mesnetsiz iftiralardan bir halel gelmesin diye yakın çevresine hususan en yakın dava arkadaşlarının hizmet aşkını tetiklemek ve iftiralardan kırılan ve rencide olan hissiyatlarına takviye olsun diye Allahın kendisine lütfettiği bir takım kerametleri mecburen ve İHTAR'en ifşa etmek zorunda kalmış ve Bunların Risalelerde neşrini men etmiş.

O bilmediğin yahut gizlediğin hakikatı fehmetmek için kırpmadan kırpılmadan oku...

Sekizinci Lem'a

Gavs-ı âzamın Hizbü'l-Kur'ân'a dair keramet-i gaybiyesidir. Haşiye

Şu risale içindeki imzalarla gösterildiği gibi, hizmet-i Kur'âniyedeki arkadaşlarıma iştirakim var. Bir kısmı, benim imzam iledir. Bir kısmı onların tasvip ve istihracıyla ve tasdikleriyle olduğundan, bana ait hizmetten fazla hisseyi, onların hatırı için sükût ile kabul ettim. Yoksa, bu risalenin başında söylediğim gibi, bunda öyle bir hisse-i şerefe hakkım yoktur. On sene mukaddem, o kaside-i gaybiyeyi gördükçe bana mânevi bir ihtar gibi "Dikkat et!" diye kalbime geliyordu. O hatırayı iki cihetle dinlemiyordum:
Birincisi: Benim gibi, ehemmiyetli ömrü şan ve şeref perdesi altında hubb-u cah zehiriyle zehirlenip öldüğü için yeniden bu suretle nefs-i emmareye diğer bir şeref kapısı açmak istememekti.
İkinci cihet: Bu muannid zamanda, bedihî dâvâları ve zâhirî hüccetleri kabul etmeyenlere karşı, böyle işârât-ı gaybiye nev'inden hodfuruşâne bir tarzda izhar etmek hoşuma gitmemekti.
En nihayet, esaretimin sekizinci senesinde, en işkenceli ve en sıkıntılı bir zamanda, gayet kuvvetli bir teselli ve teşvike muhtaç olduğumuzdan bana ihtar edildi ki: Bunu, tahdis-i nimet ve bir şükr-ü mânevî nev'inden izhar et. Hem korkma, kanaat verecek derecede kuvvetlidir. Bu izharda en mühim maksadım, esrar-ı Kur'âniyeye ait olan risalelerin makbuliyetine Gavs-ı âzamın imza basması nev'inden olduğudur. İkinci maksadım, o kudsî Üstadımın kerametini izhar etmekle, keramat-ı evliyayı inkâr eden mülhidleri iskât edip, hizmet-i Kur'âniyeye fütur verecek çok esbaba mâruz ve çok avâika hedef olan arkadaşlarımın kuvve-i mâneviyesini takviye ve şevklerini tezyid ve füturlarını izale etmek idi.
Benim için bir nevi hodfuruşluk nev'inden olduğu için ehemmiyetli zarardır. Fakat o zararımı, o kudsî Üstadım ve arkadaşlarım hatırı için kabul ettim.
* * *
Haşiye: Üstadımızın şahsına sarihan işaret eden bu gibi gaybi keramet ve işaratın neşrini Üstadımız Bediüzzaman Said Nusri Hazretleri arzu etmiyor. Fakat bizler düşündük ki; bu gibi delalet derecesinde olan gaybi işaretlerin ehl-i imanca bilinmesine bu zamanda kati luzum ve ihtiyaç var. Buna binaen neşr ediyoruz.
Naşirler

Hakikati gizleyen dilsiz şeytanlardan olma Turac Kardeş...
Ya Hayırla ve hakkı konuş veyahut sus...

Selam sana....

Son düzenleme:

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
(Resulümün verdiğini alın, yasakladığından da sakının!) [Haşr 7]

(O Peygamber, güzel şeyleri helal, çirkin şeyleri haram kılar.) [Araf 157]

(Allahü teâlâ, haram kılma yetkisini Resulüne de vermiştir.)

(Resulüme uyun ki, doğru yolu bulun!) [Araf 158, Nur 54]

(Allah ile resullerinin emirlerini birbirinden ayırıp ikisi arasında bir yol tutmak isteyen kâfirdir.) [Nisa 150,151]

Allahü teâlâ, Resulüne Kur’anın açıklamasını, hüküm koymasını emredip, iman, itaat ve kelime-i şehadette de Resulünü kendisiyle birlikte bildiriyor. İki âyet-i kerime meali:

(Kur’anı insanlara açıklayasın diye sana indirdik.) [Nahl 44]

(Size kitabı, hikmeti getiren ve bilmediklerinizi öğreten bir Resul gönderdik.) [Bekara 151]

İmam-ı Şafii hazretleri buyuruyor ki: Bu âyetteki hikmet, sünnettir. Önce Kur’an, peşinden hikmet bildirilmiştir. (Risale s.78)

Bu konudaki hadis-i şerifler de şöyledir:
(Cebrail, Kur’anla beraber, onun açıklaması olan sünneti de getirdi.) [Darimi]

(Bana Kur’anın misli kadar daha hüküm verildi.) [İ. Ahmed]

(Yalnız Kur’andaki helal ve haramı kabul edin diyenler çıkar. İyi bilin, Peygamberin haram kılması, Allah’ın haram kılması gibidir.) [Tirmizi, Darimi]

(Bana uyan Cennete girer, bana isyan edense Cennete giremez.) [Buhari]

(Sünnetimden yüz çeviren benden değildir.) [Müslim]

(İhtilaflarda, sünnetime ve hulefa-i raşidinin sünnetine sımsıkı sarılın!) [Tirmizi]

(Bana uyan, Allah’a uymuş, bana asi olan da, Allah'a asi olmuş olur.) [Buhari]

Cebel_80

New member
47.Permalink QUOTE]

Selam sana Turac...

Sen bir metni okurken sadece işine gelen,nefsinin arzularını kamçılayan,hakikati gizleyen velhasıl önyargı ve tevehhümlerini peşkeşleyen kısımlara takılıp, Küll'den --Bütünden-- ayrılıp Parçada adeta parçalanıyorsun.

O yukarda ifşa ettiğin Sekizinci Lem'a yı muradımız odur ki bütünüyle vereydin de halis müslümanların zihninde, bir Allah Dostu hakkında haşa mütekebbir, Kerametlerle kendini sanki cihana kabul ettirmeye çalışan adi bir Şeyh izlenimi uyanmasaydı...Haşa...

Sen sekizinci sözün ne ahvalde hangi şartlarda yazıldığını bilmiyorsun.Yani bu konunun cahilisin.
Zira Sana şurda dehşetli bir iftira atsam ve seninde Dini mübin olan İslamı ifşa, Kur'ana hizmet ve İlayı Kelimetullah derdin olsa.Öyle bir dertki Yirmi küsür sene hapislerde,zındanlarda görmediğin eziyet ve eza kalmamış olsa...

Bu dehşetli iftiralarıma karşı kendini elinde atom bombası olsa kullanmaktan hicap etmez ve beynimde patlatırsın.

Ancak Üstad hazretleri kendisine değil Risale_i Nur'un manevi şahsına mesnetsiz iftiralardan bir halel gelmesin diye yakın çevresine hususan en yakın dava arkadaşlarının hizmet aşkını tetiklemek ve iftiralardan kırılan ve rencide olan hissiyatlarına takviye olsun diye Allahın kendisine lütfettiği bir takım kerametleri mecburen ve İHTAR'en ifşa etmek zorunda kalmış ve Bunların Risalelerde neşrini men etmiş.

O bilmediğin yahut gizlediğin hakikatı fehmetmek için kırpmadan kırpılmadan oku...

Sekizinci Lem'a

Gavs-ı âzamın Hizbü'l-Kur'ân'a dair keramet-i gaybiyesidir. Haşiye

Şu risale içindeki imzalarla gösterildiği gibi, hizmet-i Kur'âniyedeki arkadaşlarıma iştirakim var. Bir kısmı, benim imzam iledir. Bir kısmı onların tasvip ve istihracıyla ve tasdikleriyle olduğundan, bana ait hizmetten fazla hisseyi, onların hatırı için sükût ile kabul ettim. Yoksa, bu risalenin başında söylediğim gibi, bunda öyle bir hisse-i şerefe hakkım yoktur. On sene mukaddem, o kaside-i gaybiyeyi gördükçe bana mânevi bir ihtar gibi "Dikkat et!" diye kalbime geliyordu. O hatırayı iki cihetle dinlemiyordum:
Birincisi: Benim gibi, ehemmiyetli ömrü şan ve şeref perdesi altında hubb-u cah zehiriyle zehirlenip öldüğü için yeniden bu suretle nefs-i emmareye diğer bir şeref kapısı açmak istememekti.
İkinci cihet: Bu muannid zamanda, bedihî dâvâları ve zâhirî hüccetleri kabul etmeyenlere karşı, böyle işârât-ı gaybiye nev'inden hodfuruşâne bir tarzda izhar etmek hoşuma gitmemekti.
En nihayet, esaretimin sekizinci senesinde, en işkenceli ve en sıkıntılı bir zamanda, gayet kuvvetli bir teselli ve teşvike muhtaç olduğumuzdan bana ihtar edildi ki: Bunu, tahdis-i nimet ve bir şükr-ü mânevî nev'inden izhar et. Hem korkma, kanaat verecek derecede kuvvetlidir. Bu izharda en mühim maksadım, esrar-ı Kur'âniyeye ait olan risalelerin makbuliyetine Gavs-ı âzamın imza basması nev'inden olduğudur. İkinci maksadım, o kudsî Üstadımın kerametini izhar etmekle, keramat-ı evliyayı inkâr eden mülhidleri iskât edip, hizmet-i Kur'âniyeye fütur verecek çok esbaba mâruz ve çok avâika hedef olan arkadaşlarımın kuvve-i mâneviyesini takviye ve şevklerini tezyid ve füturlarını izale etmek idi.
Benim için bir nevi hodfuruşluk nev'inden olduğu için ehemmiyetli zarardır. Fakat o zararımı, o kudsî Üstadım ve arkadaşlarım hatırı için kabul ettim.
* * *
Haşiye: Üstadımızın şahsına sarihan işaret eden bu gibi gaybi keramet ve işaratın neşrini Üstadımız Bediüzzaman Said Nusri Hazretleri arzu etmiyor. Fakat bizler düşündük ki; bu gibi delalet derecesinde olan gaybi işaretlerin ehl-i imanca bilinmesine bu zamanda kati luzum ve ihtiyaç var. Buna binaen neşr ediyoruz.
Naşirler

Hakikati gizleyen dilsiz şeytanlardan olma Turac Kardeş...
Ya Hayırla ve hakkı konuş veyahut sus...

Selam sana....

Üstadımız diyor ki: “Ben sekiz-dokuz yaşında iken, nahiyemizde ve etrafında bütün ahali Nakşî Tarikatında ve orada Gavs-ı Hîzan adıyla meşhur bir zattan yardım isterken, ben akrabama ve bütün ahaliye aykırı olarak “Yâ Gavs-ı Geylanî” derdim. Çocukluk itibariyle ceviz gibi ehemmiyetsiz bir şeyim kaybolsa, “Yâ Şeyh! Sana bir fatiha, sen benim bu şeyimi buldur” derdim. Şaşırtıcıdır ama yemin ederim ki, böyle bin defa Hazret-i Şeyh, himmet ve duasıyla imdadıma yetişmiştir ."

Yani su yukardaki kerametler gerceklesmistir diyorsun?Teacüp,Allah disindaki ölmüslerden medet?...Ama dedinya biz ne anlariz,Cünki biz hala Allah disinda bir yardimci murat edmiyoruz,Insallah nasipte olmaz bizlere.Evet Kuranin tefsiri dediginiz seyin tefsiride bir tuhaf oluyor Tavsanin suyunun suyu gibi..Temsilde günah olmazmis..Rabbe emanetsiniz Insallah...

Bütün arkadaşlar lâ ilâhe illallah zikrine devam ediyorduk. Zelzele bütün şiddetiyle devam etmekteydi. O sırada hatırımıza geldi, Risale-i Nur'u aşkla ve bir saikle üç-beş defa şefaatçi ederek Cenab-ı Hak'tan halâs ettik

Üst Alt