Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Neden ateist oldum

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Gizem ve çakır iyi ki varsınız,
En azından fikir teatisi yapabiliyoruz.
Diğer kardeşlerin sesleri çıkmıyor hep dinlemedeler sebebini anlıyamadım.

Üç sene kadar evvel böyle değildi çok hararetli yazışmalar yapılıyordu.
Şimdi ise gizem, çakır. bazen de radikal nickli kardeşimizin adına rastlıyoruz.

Halbuki siteye girdiğimiz zaman gözlerimiz yeni bilgiler görmek istiyor.
Bu iş bekir kardeşimize düşüyor, buraya üye olan kardeşler takımı teşkil
ediyor, bekir kardeşimiz ise bu takımın idarecisi, bizlere konular üretecek
biz de o konulardan bilmediklerimizi öğreneceğiz.

Acizane fikrim bu.

Değerli Kalpteniman ağabeyim, keşke.., ama...

elkaria

Member
Gizem ve çakır iyi ki varsınız,
En azından fikir teatisi yapabiliyoruz.
Diğer kardeşlerin sesleri çıkmıyor hep dinlemedeler sebebini anlıyamadım.

Üç sene kadar evvel böyle değildi çok hararetli yazışmalar yapılıyordu.
Şimdi ise gizem, çakır. bazen de radikal nickli kardeşimizin adına rastlıyoruz.

Halbuki siteye girdiğimiz zaman gözlerimiz yeni bilgiler görmek istiyor.
Bu iş bekir kardeşimize düşüyor, buraya üye olan kardeşler takımı teşkil
ediyor, bekir kardeşimiz ise bu takımın idarecisi, bizlere konular üretecek
biz de o konulardan bilmediklerimizi öğreneceğiz.

Acizane fikrim bu.

yeni bilgiler goremessin cunku bekır ve radikalin fikirleri dışında bu sıtede barınamassın hemen senı afaroz ederler
el birliğiyle herkesi kaçırttılar bende boyle arada bı bakıyorum değişiklik varmı diye ama maleysef aynı
radikal and bekir like this

radikal

New member
yeni bilgiler goremessin cunku bekır ve radikalin fikirleri dışında bu sıtede barınamassın hemen senı afaroz ederler
el birliğiyle herkesi kaçırttılar bende boyle arada bı bakıyorum değişiklik varmı diye ama maleysef aynı
radikal and bekir like this
Yeni bilgi elbette az olur. Çünkü hem ben, hem de (gördüğüm kadarı ile) Bekir kardeşim bir yoğunluk içinde. Uzun zamandır da girmiyordum foruma. Laf üreteceğine konu üretseydin ya o zaman ! Kapasiten mi yok da, kendin yeni konular açmakta acz kalıyorsun ?
Ayrıca burası forum elkaria ! Hatıra defterinin sayfası değil. Varsa bilgin; paylaş ! yoksa; daha önce açılmış konuları idrak etmek için çaba göster. Tenezzül edip de girmiyorum havalarından da kurtul. Büyümeni bekleyecek vaktim yok zira.

"Aforoz etme" hristiyan menşeeli bir harekettir. Ne Bekir bey ve ben hristiyanız, ne de bu forumda İslami amaçlı yazı yazan insanlar hristiyandır. Ceza alan var ise, ehli sünnet itikadına hakaret ve küfr etmekten dolayı banlanmıştır. Saldıracağına; ilim adına birşey koy ortaya. Yoksa; gölge etme bence !

Kalpteniman abim, son 1 yıldır ciddi bir yoğunluğum var. Çok ama çok konu birikti zihnimde, fırsat bulup da yazamıyoruz.İnşaallah dua edin, Rabbim yazabileceğimiz ortamı nasip etsin bizlere.

elkaria

Member
Yeni bilgi elbette az olur. Çünkü hem ben, hem de (gördüğüm kadarı ile) Bekir kardeşim bir yoğunluk içinde. Uzun zamandır da girmiyordum foruma. Laf üreteceğine konu üretseydin ya o zaman ! Kapasiten mi yok da, kendin yeni konular açmakta acz kalıyorsun ?
Ayrıca burası forum elkaria ! Hatıra defterinin sayfası değil. Varsa bilgin; paylaş ! yoksa; daha önce açılmış konuları idrak etmek için çaba göster. Tenezzül edip de girmiyorum havalarından da kurtul. Büyümeni bekleyecek vaktim yok zira.

"Aforoz etme" hristiyan menşeeli bir harekettir. Ne Bekir bey ve ben hristiyanız, ne de bu forumda İslami amaçlı yazı yazan insanlar hristiyandır. Ceza alan var ise, ehli sünnet itikadına hakaret ve küfr etmekten dolayı banlanmıştır. Saldıracağına; ilim adına birşey koy ortaya. Yoksa; gölge etme bence !

Kalpteniman abim, son 1 yıldır ciddi bir yoğunluğum var. Çok ama çok konu birikti zihnimde, fırsat bulup da yazamıyoruz.İnşaallah dua edin, Rabbim yazabileceğimiz ortamı nasip etsin bizlere.

Bu kibrinden ne zaman kurtulacaksın acaba merak ediyorum ölüm kapıyı çaldığı zaman mı

ehli sünnet itikadı diyorsun kime göre kendine gore senin düşüncenin dışındakilerin hepsi ehli sünent dışı bi tek sen ve bekir ehli sünnetsiniz.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Çok üzgünüm ama forum şenlensin, konular artsın diye Ehli Sünnet itikadına söven, aşağılayan, inkar eden kafalar ve konuları dikkate almayacağız elkaria.

Burada ticaret yapmadığımzı cümle alem görmekte. Forum, sahibine maddi yükten başka bir şey getirmiyor, O da bu yüke Allah rızası için talip. Biz de yöneten olarak bu manevi yüke sırf Allah rızası için talibiz. Nice söven, tehdit ve sair olumsuz davranışlara O'nun rızası için tahammüldeyiz.

Değişen Dünya ve Türkiye konjonktüründe İslam her ne kadar tahrif edilmeye çalışılsa da, insanlar bunu kanıksa da inşaallah İslam Forum hakikati muhafazaya Allah'ın izni oldukça devam edecektir.

Tabiidir ki dışardan bakıldığında çokca üyenin bülbüller gibi şakıdığı bir forum beklentisi olabilir ama eğer bir soru veya konu ele alır, bunu İslam Forum da aratırsanız göreceksiniz ki büyük ekseriyetle her aradığınız bulacaksınız. 26 binden fazla İslami konu ve 150 binden fazla mesaj... Bunlarla yetinmeyenler facebook misali boyalı, cilalı ortamları tercih ediyor.., buna yapılacak bir şey yok.

Forum kuralları çerçevesinde dini olmayan konular foruma girmiyor. Bu da günümüz insanına İslam Forum oldukça yavan gelmekte maalesef. Ama hep derim, yine diyorum.., "işimiz, gücümüz İslam"... İşte bu nedenledir ki gönlü şen, dili şen, gözleri fıldır fıldır; latif cinslerle muhabbet arayan ve malayani meraklısı şahsiyetlere cevap vermiyor İslam Forum.
Kusurumuza bakmayın.

elkaria

Member
Çok üzgünüm ama forum şenlensin, konular artsın diye Ehli Sünnet itikadına söven, aşağılayan, inkar eden kafalar ve konuları dikkate almayacağız elkaria.

Burada ticaret yapmadığımzı cümle alem görmekte. Forum, sahibine maddi yükten başka bir şey getirmiyor, O da bu yüke Allah rızası için talip. Biz de yöneten olarak bu manevi yüke sırf Allah rızası için talibiz. Nice söven, tehdit ve sair olumsuz davranışlara O'nun rızası için tahammüldeyiz.

Değişen Dünya ve Türkiye konjonktüründe İslam her ne kadar tahrif edilmeye çalışılsa da, insanlar bunu kanıksa da inşaallah İslam Forum hakikati muhafazaya Allah'ın izni oldukça devam edecektir.

Tabiidir ki dışardan bakıldığında çokca üyenin bülbüller gibi şakıdığı bir forum beklentisi olabilir ama eğer bir soru veya konu ele alır, bunu İslam Forum da aratırsanız göreceksiniz ki büyük ekseriyetle her aradığınız bulacaksınız. 26 binden fazla İslami konu ve 150 binden fazla mesaj... Bunlarla yetinmeyenler facebook misali boyalı, cilalı ortamları tercih ediyor.., buna yapılacak bir şey yok.

Forum kuralları çerçevesinde dini olmayan konular foruma girmiyor. Bu da günümüz insanına İslam Forum oldukça yavan gelmekte maalesef. Ama hep derim, yine diyorum.., "işimiz, gücümüz İslam"... İşte bu nedenledir ki gönlü şen, dili şen, gözleri fıldır fıldır; latif cinslerle muhabbet arayan ve malayani meraklısı şahsiyetlere cevap vermiyor İslam Forum.
Kusurumuza bakmayın.

Ehli sünnet diyorsunuzda kime göre diyorum bende herkes kendini ehli sünnet görüyor ama gel görki ehli sünnetle uzaktan yakından alakaları yok . Ehli sünentide karıştırmayın bence ehli tasavvufun dışındakileri kabul etmıyoruz deseniz eyvallah deriz

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Ehli sünnet diyorsunuzda kime göre diyorum bende herkes kendini ehli sünnet görüyor ama gel görki ehli sünnetle uzaktan yakından alakaları yok . Ehli sünentide karıştırmayın bence ehli tasavvufun dışındakileri kabul etmıyoruz deseniz eyvallah deriz

Ehli Sünnet bellidir. Dört hâk mezhebdir. Kaynaklar mevcut, sarih ve tamamdır. Kim nasıl görürse görsün, yeni bir şey yok ki farklı bir şey de olsun.
Zannediyorum bakış farklılığı Sizin bahsettiğiniz. Ehli tasavvuf da Ehli Sünnet içindedir, anlaşılması müşkil beyanlarına sui zan değil hüsnü zan etmek gerektir zira her hâlukâr da edebsiz ilim olmuyor.

hanif_bir_kul

New member
Nichola, eğer Allah (cc) her isteyene, istediği gibi bir delil, işaret, hüccet gösterseydi zaten Dünya yüzünde O'na (cc) inanmayan hiç kimse kalmazdı.

Allah'ın (cc) Dünya hayatı için kurmuş olduğu düzende koymuş olduğu kurallar vardır ve bunlar değişmez. İstisnadır, mücizeler yaratır, eğer gerekli ise.

Allah (cc) insanların kendine inanması için insanlara akıl ve bu aklın erebileceği deliller zaten vermiştir. Peygamberleri, kitapları delildir. Kurulu Dünya hayatı delildir. Bunlar ile tatmin olmayanın isyan etmek yerine ısrar etmesi doğru olacaktır. Ama vesveselerle dolu yüreklere bu deliller yetmeyebilir. O taktirde hususi deliller bekleyeceğine veseveselerini yenmeyi dene...

Bekir Teşşekkür ederim iyi doğru Akkılıca cevap bilgiye dayalı cevap.

CÜMLENİZE mutlu sevinçli güzel insanlığa hayırda yarışan ümmet olma dileklerimle hayırlı Ramazanlar hayırlı cumalar hayırlı Bayramlar dilerim

HANİF_BİR_KUL

Üst Alt