Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mustafa İslamoğlu - Video

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Kaderin inkar edildiğini de nereden çıkarıyorsunuz. Günümüz kader anlayışının ne Kur'an ne de Sünnetle alakası yoktur. Geleneksel anlayışa göre kader insanların robot gibi yazılmış bir seneryoyu oynamasıdır. İrade falan hikaye yani. Şimdi gelir cüzi, külli irade masalı okurlar..

Neyi vurgulamaya çalıştığınız pek anlaşılmamış, açabilirmisiniz?

Selim

New member
Neyi vurgulamaya çalıştığınız pek anlaşılmamış, açabilirmisiniz?

Resmen kaderi inkar ediyor işte, anlaşılmayacak birşey yok. Birde ceza almışım, kendisini sapık görüşlü görünce ateist sandım lakin pekte fark göremedim açıkçası ateistlerin düşünce ve konuşma tarzları benziyor. Demekki şu ayet gibi bir kaç tene yazsam ihraç edileceğim forumdan;

Yoksa sen onların çoğunun (söz) dinleyeceklerini yahut akıllarını kullanacaklarını mı sanıyorsun? Onlar hayvanlar gibidirler, belki yolca onlardan daha da şaşkındırlar. (Furkan 44)

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Resmen kaderi inkar ediyor işte, anlaşılmayacak birşey yok. Birde ceza almışım, kendisini sapık görüşlü görünce ateist sandım lakin pekte fark göremedim açıkçası ateistlerin düşünce ve konuşma tarzları benziyor. Demekki şu ayet gibi bir kaç tene yazsam ihraç edileceğim forumdan;

Değerli kardeşim
Ceza değil uyarı aldınız. Sebebi ise bir başkasına açıkca hakaret etmenizdir. Bu davranışınızı sizin de makul ve doğal görmediğinizi düşünüyorum.

Burada olabildiğince ön yargısız olarak İslam'a hizmet etmeye çalışıyoruz. Yoksa bu forum potansiyel günahkarların panosu değildir ki, onların hezeyanlarına küfürle mukabele edilsin.

Öncelikle yanlış bilinenleri düzeltmeye çalışmak, doğruları öne çıkarmak ama kasıtlı davranılşlardan da emin olunanı da bu platformdan uzaklaştırmak olmalı görevimiz.

Anlayacağınızı umuyorum.

Selim

New member
Değerli kardeşim
Ceza değil uyarı aldınız. Sebebi ise bir başkasına açıkca hakaret etmenizdir. Bu davranışınızı sizin de makul ve doğal görmediğinizi düşünüyorum.

Burada olabildiğince ön yargısız olarak İslam'a hizmet etmeye çalışıyoruz. Yoksa bu forum potansiyel günahkarların panosu değildir ki, onların hezeyanlarına küfürle mukabele edilsin.

Öncelikle yanlış bilinenleri düzeltmeye çalışmak, doğruları öne çıkarmak ama kasıtlı davranılşlardan da emin olunanı da bu platformdan uzaklaştırmak olmalı görevimiz.

Anlayacağınızı umuyorum.

Bu şahıs Dini değerler ve maneviyatla dalga geçmiştir. Doğal olarak Din de şaka olmaz hadisi şerifine dayanarak, kendisini İslamla bağdaştıramadım. Allah c.c.'ın hakaret ettiğine bende hakaret ederim. 3 yaşındaki çocuklar bile hafız oluyorlar, bu Ayetleri celileri haşa yasaklıyacakmıyız.? Allah c.c. hayvandan daha aşağı diye bildirmişken, kullandığım "köpek" lafzı kafirlere ödül olarak gelir.
Hadisi şerifte Dinde ve evlilikte şaka olmaz buyururken, bu şahsiyet, Evliyaullah ile şaka değil dalga geçerek ve hakaret ederek kendisini hangi konuma sokmaktadır? Burası İslam'i bir site değilmi? Eğer yanıtınız evet ise buraya Küfür ehlini sokmayın.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bu şahıs Dini değerler ve maneviyatla dalga geçmiştir. Doğal olarak Din de şaka olmaz hadisi şerifine dayanarak, kendisini İslamla bağdaştıramadım. Allah c.c.'ın hakaret ettiğine bende hakaret ederim. 3 yaşındaki çocuklar bile hafız oluyorlar, bu Ayetleri celileri haşa yasaklıyacakmıyız.? Allah c.c. hayvandan daha aşağı diye bildirmişken, kullandığım "köpek" lafzı kafirlere ödül olarak gelir.
Hadisi şerifte Dinde ve evlilikte şaka olmaz buyururken, bu şahsiyet, Evliyaullah ile şaka değil dalga geçerek ve hakaret ederek kendisini hangi konuma sokmaktadır? Burası İslam'i bir site değilmi? Eğer yanıtınız evet ise buraya Küfür ehlini sokmayın.

Sen kulsun, kul olmaya çalış.

Ehli Tarik manzaran var, edebini koru.

Mahmut Efendi Hazretleri size böyle nasihat etmedi, O'na haksızlık etmeyin.

Müslüman tekfir etmez, aşırılıktan Allah'a sığının.

Ve müsade edin, her gün saatlerini bu tür hezeyanları çözmeye çalışanlara haksızlık etmeyin...

Selim

New member
Sen kulsun, kul olmaya çalış.

Ehli Tarik manzaran var, edebini koru.

Mahmut Efendi Hazretleri size böyle nasihat etmedi, O'na haksızlık etmeyin.

Müslüman tekfir etmez, aşırılıktan Allah'a sığının.

Ve müsade edin, her gün saatlerini bu tür hezeyanları çözmeye çalışanlara haksızlık etmeyin...

Köpek bile sahibini korur, sen şeyhinin aleyhine konuşana karşı susarsan o sahibini koruyandan aşağı olursun.

Bana karşı küfretse veya şahsımla dalga geçse tek kelime yazmam. Neyse konu uzadı, pek anlayanda yok zaten. Allah'a emanet olun.

Üst Alt