Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mukaddes Ruhların Yardımı Mümkünmü.?

radikal

New member
Radikal islam hayırdır senin yaran nedir ben yazıyı yazana sordum eğer bir şeyi iddia ediyorsanız bunun delilinide yazarsın ve bunu ıspat edersin kuru zırvalara vaktimiz yok Hak geldi batıl yok oldu

Benim yaram yok! Yarası olan sizlersiniz. Ben olsam olsam, en fazla yaranızın üzerindeki merhem olurum. Şifa bulmanız için değil, daha çok rahatsız olmanız için yaparım bunu.

Sana ne oluyor diye sormuşsun ya, yazıyı yazana cevap verdim diyorsun, yazıyı yazan hak olanı, doğru olanı yazmış. Elbette O'nun yazdıklarını destekleyeceğim. Sizleri bu halk daha yeni yeni tanımaya başladı. Vahhabiliğin ne olduğunu yeni yeni anlamaya başladılar. İyice anlasınlar ki, vahhabiliğin aslında ne büyük bir fitne olduğunu bilsinler diye yazıyorum. Din diye ortaya koyduğunuz fitneleri, peygamber (s.a.v.) cenahındanmış gibi görünüp, hadis ve sünnetlerini nasıl kat'l ettiğinizi bilsinler diye yazıyorum.

Hadis ve sünnet kuru zırva değildir arkadaş. Senin bu sayfalara alıp alıp yapıştırdığın yazılardan ibaret değildir. "Hadis ve sünnet"; yaşamaktır, hayatına entegre etmektir. Kuru zırva uzaktan sizin gibi gazel okuyanların işidir. Tasavvuf mürşidlerine söversiniz (haşa), "Ya Resulullah..." diyerek kabristana gidenlere (haşa) "kafir" dersiniz, kendi büyüklerinize ise "Ya Celalet el Melik el Muazzam!..." demekte bir beis görmezsiniz. Hani Erbakan hoca'nın güzel bir sözü varya "sizi gidiler sizi...! Sizi gidi glu glu dansının oryantalleri" diyesim geliyor.

Bu kadar telaş ne ? derken, aslında telaşınızın boyutlarını ve nedenlerini de çok iyi biliyorum. Uyanan ve bunu kendi halkına anlatan insanların, ortaya koydukları bilgileri sözüm ona hadisleri kopyalayıp kopyalayıp "yok ya bizde ehl-i sünnetteniz, bakın bizde hadis ve sünnet diyoruz, bu grup bazı çıkarlarından dolayı bizi tenkid ediyor" demeye çalışıyorsunuz, ama yemezler! Sizler; abdullah ibn sebe gibi şerefsizlerin ve İbn Tümert'in niyetlerini, Teymiyye ictihadlarını kendine perde edinerek gezinen abdullah bin Muhammed nesebisiniz! Sizler mi hakk oldunuzda bizi batıllıkla itham edip helak olacağımızı ima ediyorsunuz! Gidin, bunu zamanında abdulvehhab amcanız ile beraber yerle bir ettiğiniz Peygamber amcası İbn Abbas'ın (r.anh) mübarek mezarı başından söyleyin, belki size inanan üç beş ahmak bulursunuz!

Burada abdülvehhab denen KAFİRİ pir edinen kim ? yazdıklarımızı iyi okumadınız galiba sayın radikalislam
Her ne olursa olsun, kimseye "kafir" demeyin, günah.

Yazdıklarınızı gayet iyi okudum. Size cevap veren kişinin söylediklerine istinaden yazınca, bakın; muhatabanız nasıl hopladı :p

Enver Ýstek

metin mete
Kabahatiniz zaten kuran ehli olmaya çalışmanızda......!!!!!!!!!

kuran ve sünnet ehli olmaya azim gösterseniz ya..o zaman işler düzelecek..

vesselam..

Kusura bakma netteki bozukluk nedeni ile epey gec vakif oluyorum,Dedigin gibi Kabahatimiz Kuran ehli olmak biz bu kabahati asla inkar etmedik asla Taguta boyun egmedik Elhamdülillah...Dedigin gibi düzeldigindendir Islam aleminin hali baksana hepsi Ehli Mezhepli....

Enver Ýstek

metin mete
Selamın Aleyküm metin mete;
Sabah kahvaltımı yaparken içtiğim çayı nefes boruma kaçıracak yazını okudum ve çok güldüm. Allah (cc)'da seni güldürsün. Demek vahhabiler bizim gibi ehl-i sünnet öyle mi ?
Bak kardeşim; Hadislere inanmak başkadır, uygulamak başkadır. Taklid-i iman başkadır, tahkik-i iman işte o daha başkadır. Siz ayrım yapsanız da yapmasanızda, en başta itikadi konularda onlardan ayrıldığımız için biz onları mezhep olarak göremiyoruz. Belki üzüleceksin ama, maalesef gerçek bu! Müslüman mı ? Elbette! La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah diyen her insan müslümandır, bundan sonra ötesindeki durum kendi ile Allah (cc) arasındadır. Ama onlar her fırsatta bizi "kafir" olmakla itham ederler. Elhamdülillah. Zaten nefsler kafir olmadan iman etmezler.

Yalnız şu sözüne takıldım.

Nerede yazdık sizlerin vahhabi olduğunu ? hangi cümlemizde böyle bir söz söyledik ? Sizler ile vahhabileri aynı kefeye nerede, hangi yazımızda koyduk ? Selefilik ile vahhabiliği siz aynı mecralarda gezinenlerden mi sanıyorsunuz ? Yazdığımız yazıda nerede kendimiz tekfir edercesine bir itirafta bulunduk ?

Bu yazdığınızı (iftira demiyorum bakın dikkat edin) ispat etmek ile yükümlüsünüz dostum. Çünkü iddia sahibinin ispat ile yükümlü olması hukukun temel prensibidir. Müslümanlığın da şiarındandır. Ve ben sizi müslüman biliyorum. Bir tek bana ait bir yazı gösterin, forum önünde söz veriyorum gösterdiğiniz cevabi yazının altına helallik yazısı ile cevap verip üyeliğimi sonlandıracağım. Öyleyse buyrun, cevabınızı bekliyorum :

Ilk bölümde dedigim gibi Hani bir Ata sözü var bizim oralarda simdi zikretmek oldukca ahlak disi ama hatirlatmak babindan hepsi ayni derler ya.Farkiniz kendi aranizdaki uygulamadan olsada neticede ayni kabin icindesinizki Vahabilerde kendilerini Ehli Sünnet kabul ediyorlar(Gerci bazi konularda sizleri Kafir kabul etselerde sizde fazlaca farkli degilsiniz).Gelelim Istedigin isbata su forumda az bununla suclanmadik kendin sahidsin ama simdi kalkip isbat dersen en azindan attigin tesekkürlere bakmani tavsiye ederim Dost Radikal...

Enver Ýstek

metin mete
mealciler vahabileri ehli sünnet itikadın olarak görürler fakat ehli sünnet itikadına baglılıkları tam yoktur

Mealci dediginde bizlermiyiz Casus daha tanimaktan aciz olusuna üzülmüsüm...?Tamamda adamlar kendileri Ehli sünnetiz diyor bagli veya degil uygulamada farkli olsada neticede sizden kalir yanlari yok degilmi?

Enver Ýstek

metin mete
Ebu Zerr kardeşim, vesillere ne hacet diyorsun yani?

Tek başına Allah'ı bulsaydın ya! Peygambere, Kitab'a ne hacet?

Yada hiç çalışma ,Allah vekil olsun. Bak bakalım rızkın gelecek mi?(haşa, sümme haşa)

Allah bizi sınar, biz onu sınayamayız. Senin şu sözün Allah'ı sınamak ile eş değerdir. Lakin, maneviyatta niyete bakılır. Yoksa halin haraptı.

Allah'ın hiç bir şeye, yardımcıya ihtiyacı yoktur. O Samed, hem Kayyum'dur.

Allah dilese bulutsuz yağmur yağdırır. Dilese herkez iman eder.

Hem, Allah'ın orduları çoktur.

Sen bir sinekle nemrutu geberten Allah'a iman ette , kalblerin ve ruhların ve tüm mahlukatını tasarrufunda tutan sahibi bir Allah'ın, sevdiği bir kuluna, mübarek bir Zat'ı -vefat ettiği halde- yardıma gönderebilmesine itikad etme. Muhal de...

Kudrete mi münafidir, hikmete mi?

Hayret doğrusu; Vekil tayin ettiğin Rabbin sana yardımını nasıl gönderiyor? Gökten zenbil mi iniyor?
Sen rızk vesilesi olsun diye çalışıyorsun. Sana çalışmanın ücretini ödeyen adam, acaba vekil tayin ettiğin bir Zat'ın vesilesi değil midir? Sana bir diri ile yardım gönderen bir Zat bedeni berzahta bekleyen vefat etmiş bir mübareki sana yardıma göndermesi, kudretine mi aykırıdır, hikmetine mi?

Buyrun ilmi kaidelere göre cevap veriniz.

Selametle

Gecenlerde bir TV programinda su Hatiboglu bir hikaye anlatmistida kafama takilmisti;

Hani su sizin ünlü Regaip Kandilinde olacak,Resul Ibrahim babamiz mancinikla atese atilirken Vahiy melegi gelmis Ya Ibrahim Allaha bir diyecegin varmi demis,Oda demiski o benim halimi biliyor araciya ihtiyac yok demis..Güzel bir kissa olabilirde adamin son sözleri nasil veya hangi katagoriden olmaliydi onu anlamadim;Sefaat Ya Resulüllah...

radikal

New member
Ilk bölümde dedigim gibi Hani bir Ata sözü var bizim oralarda simdi zikretmek oldukca ahlak disi ama hatirlatmak babindan hepsi ayni derler ya.Farkiniz kendi aranizdaki uygulamadan olsada neticede ayni kabin icindesinizki Vahabilerde kendilerini Ehli Sünnet kabul ediyorlar(Gerci bazi konularda sizleri Kafir kabul etselerde sizde fazlaca farkli degilsiniz).Gelelim Istedigin isbata su forumda az bununla suclanmadik kendin sahidsin ama simdi kalkip isbat dersen en azindan attigin tesekkürlere bakmani tavsiye ederim Dost Radikal...

Teşekkür ederim sevgili metin mete, bizleri de necaset içerisinde zikretmenden dolayı. Malum, nefsler necisdir, nefsinin necisliğinin farkında olan kendini bilmek demektir. Kendini bilen de zaten Allah'ı (cc) bilir.

İnsanların ahlakı, yaşantısı, içinde bulunduğu şartlar,çalışma hayatı vs. gibi konular belki necis bir tarzı yansıtabilir ama; itikadi şartları hiç bir zaman "necis olamaz", olmamalı da.

Senin fikirlerinin karşısında benim fikirlerime uygun yazı gördüğüm zaman her zaman teşekkür butonuna basarım. Aynı, senin de haniflik mezhebine! uygun yazılara ettiğin teşekkür gibi...

Amma;
Ne senin (haşa ki haşa) kafirliğine yönelik saldırı içerikli bir söze, ne de sana hakaretvari bir cümleye asla prim vermedim vermem de. Seni vahhabilik ile itham eden kişinin zaten benim nazarımda cahil olduğu kabul edilmiştir, o neden ile itibar dahi etmem. Bu güne kadar da etmedim. Hele ki seni burada yazı yazan hiç bir ehl-i sünnetin "kafirlikle" suçlayacağını düşünmedim bile.

Senin bir peygamber aşığı olduğunu, benimle msn de sohbet eden bir çok insana anlattım, nasıl olduğunu açıkladım ve halen de söylüyorum, bundan sonra da söylemeye devam edeceğim inşaallah.

Sen beni her ne kadar "kafir" ilan etsen de, biz; inanırsak tam inanırız, inanmazsak kaale bile almayyız!

Bir önceki mesajında bulunduğun iddianı halen ispat etmen için bekliyorum.

Zadul_Mead

New member
cevap

cevap

Bismillahirrahmanirrahim --Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın adıyla

Ebû Vâil (r.a.)’den rivâyet edilmiştir. Ali, Ebûl Heyyac el Esedî’ye dedi ki: Rasûlullah (s.a.v.)’in beni gönderdiği bir görevle seni gönderiyorum; “Toprak seviyesinden yüksek kabirleri düzleyesin ve gördüğün her bir heykel ve putu kırıp geçiresin.” (Müslim, Cenaiz: 31; Ebû Dâvûd, Cenaiz: 66)

Sumame b. Şufeyy dedi ki: Biz Fudale b. Ubeyd (r.a)’in maiyetinde olarak rum arazisinde bulunuyorduk. Bir arkadaşımız vefat etti. Bunun üzerine Fudale b. Ubeyd (r.a) onun gömüldükten sonra kabrin dümdüz yapılmasını emretti. Kabir yerle bir olacak şekilde düzeltildi. Bunun ardından Fudale: Rasulullah (sav) ‘in kabirlerin yerle bir edilmesini emrederken işittim dedi. (Müslim kitabu’l cenaiz h. no:92)

Câbir (r.a.)’den rivâyete göre, şöyle demiştir: “Rasûlullah (s.a.v.) kabirler üzerine kireç (ve mermer) yapmayı, kabirler üzerine yazı yazmayı, kabirler üzerine bina yapmayı ve kabirleri çiğnemeyi yasakladı.” (İbn Mâce, Cenaiz: 43; Ebû Dâvûd, Cenaiz: 70)
 Tirmîzî: Bu hadis hasen sahihtir

Bazı Hükümler

1. Kabir üzerine oturmak yasaktır
2. Kabirleri kireçle sıvamak yasaklanmıştır.
3. Kabir üzerine bina yapmak caiz değildir

Aişe (r.anha)’dan rivâyete göre, Peygamber (s.a.v) şöyle buyurdu: “Peygamberlerinin kabirlerini mescid haline getiren toplumlara Allah lanet eder.” (Ebû Davud, Cenaiz: 76; Müslim, Mesacid: 3)

Ebu Hüreyre (r.a)’den rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurdu: “Allah peygamberlerinin kabirlerini mescid haline getiren Yahudi ve Hıristiyanlara lanet eder.” (Müslim, Mesacid: 3; Ebû Davud, Cenaiz: 76)

Kabirler üzerine bina yapılması da yasaklanmıştır. Kabir üzerine yapılan bina, mescid, medrese, türbe veya içinde oturulacak ev olabilir. Bunlardan en yaygın olanı mescid ve türbelerdir. Peygamber Efendimiz'in hastalığı anında hanımları Ümmü Seleme ve Ümmü Habîbe, Habeşistan'a hicret ettiklerinde orada gördükleri "Mâriye" adındaki bir kilisenin güzelliğini ve içindeki kıymetli tasvirleri Peygamberimiz'in öteki eşlerine anlatıyorlardı. Bunun üzerine Efendimiz başını kaldırarak: "Habeşliler öyle kimselerdir ki, onlardan azîz bir kişi ölünce, kabri üzerine bir mescid yaparlar; o kişinin resmini de o mescide korlar. Bunlar, Allah katında halkın en şerlileridir" buyurdu (Buhârî, Cenâiz 71).

Sallallahu Teâla alâ Muhammedin ve alâ A'lihi ve Sahbihi ecmaîn.

VE'L- HAMDÜ Lİ'LLAHİ RABBİ'L ALEMİN

radikal

New member
Hımm. siz kabirlerin yüksekliğinden dolayı mı yerle bir edildiğini söylüyorsunuz şimdi. yani Hazreti Abbas'ın (r.anh) kabri çok mu yüksekti.?

Veya hemen aklıma takılan başka bir soru sorayım: Siz; yani vahhabiler mübarek ashabı güzin efendilerimiz'in (r.anhüm ecmain) kabirleri de dahil, şirk'e girilmesin diyemi yerle bir ettiniz, yoksa yüksek olduğundan dolayımı ?, yoksa piriniz, mürşidiniz abdulvehhab'ın mekke şerifi ile ortaklaşa (şirk'etleşe) yaptıkları ictihadi bir kararı neticesinde mi ? Hangisi ?...

Zadul_Mead

New member
Radikalislam burası cat odası değil siz bir şey idda ettiniz bende bunun batıl olduğunu ve bu gibi şeylerin yasaklandığı delilleri ile size sundum Eğer sizde bir şeyin doğrumu batılmı olduğunu idda ediyor iseniz bunun delilini sunarsınız olur biter ama bununda usula göre olması lazım sahih hadisler her zaman bizim için ölçüdür ilk başta sahih hadisleri okursan bu kabirler hakkında konuyu anlarsın inşaallah kimseyi ikna etmeye mecburiyetimiz yoktur deliller ortadadır kimseyi zorlayamayız Deliller ortaya çıktımı bize düşen işittik itaat ettik demek tir red edenin de bunları neye göre dayanarak red ettiğini ortaya koyması gerek dayandığı delil in sahih mi zayıfmı dır bakmadan uydurma olduğuna bakmadan işte bu hadis delildir demek ne kadar doğru İmam ların dedikleri ve bütün imamların kabul ettiği sahih hadis benim meshebimdir kaidesi ile dinde birinçi Kaynak Kur an ikinci kaynak ise hadislerdir yani Sahih hadisler .....................................

Hristiyanların İbni Meryem'i batıl üzere övdükleri gibi siz de beni övmekte aşırı gitmeyin. Şüphesiz ki ben bir kulum. Öyleyse benim için Allah'ın kulu ve Rasulü deyin." (Buhari Enbiya: 48. Darımi Rıkak: 6S. Ahmed: 1/21-24. 47.)

İbni Mesud'un rivayet ettiği hadiste Rasulullah (s.a.v.):
"Aşırı gidenler mahvoldular" buyurmuş ve bunu üç defa tekrar etmiştir. (Nesai Menasık: 217. İbn Mace Menasik: 63. Ahmed Müsned: 1/215. 347. İbn Hıbban Mevarid. 1011. Hakim Müstedrek: 1/466. Elbani Ahadisussahiha: 1283.)

İbni Abbas'ın rivayet ettiği hadiste Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:
"Sakın aşırı gitmeyin. Sizden öncekilerin helak olmalarının sebebi aşırı gitmeleri olmuştur." (Müslim İlim: 7. Ahmed: 1 386. Ebu Davud Sünnet: 5.)

Enver Ýstek

metin mete
Teşekkür ederim sevgili metin mete, bizleri de necaset içerisinde zikretmenden dolayı. Malum, nefsler necisdir, nefsinin necisliğinin farkında olan kendini bilmek demektir. Kendini bilen de zaten Allah'ı (cc) bilir.

İnsanların ahlakı, yaşantısı, içinde bulunduğu şartlar,çalışma hayatı vs. gibi konular belki necis bir tarzı yansıtabilir ama; itikadi şartları hiç bir zaman "necis olamaz", olmamalı da.

Senin fikirlerinin karşısında benim fikirlerime uygun yazı gördüğüm zaman her zaman teşekkür butonuna basarım. Aynı, senin de haniflik mezhebine! uygun yazılara ettiğin teşekkür gibi...

Amma;
Ne senin (haşa ki haşa) kafirliğine yönelik saldırı içerikli bir söze, ne de sana hakaretvari bir cümleye asla prim vermedim vermem de. Seni vahhabilik ile itham eden kişinin zaten benim nazarımda cahil olduğu kabul edilmiştir, o neden ile itibar dahi etmem. Bu güne kadar da etmedim. Hele ki seni burada yazı yazan hiç bir ehl-i sünnetin "kafirlikle" suçlayacağını düşünmedim bile.

Senin bir peygamber aşığı olduğunu, benimle msn de sohbet eden bir çok insana anlattım, nasıl olduğunu açıkladım ve halen de söylüyorum, bundan sonra da söylemeye devam edeceğim inşaallah.

Sen beni her ne kadar "kafir" ilan etsen de, biz; inanırsak tam inanırız, inanmazsak kaale bile almayyız!

Bir önceki mesajında bulunduğun iddianı halen ispat etmen için bekliyorum.

SElamün Aleyküm,Radikal Dost.Bir ben sizi benzetmek babindan degil Temsildi(Tesbihte hata olmaz derler bizim oralarda) ama her neyse senin algilamanada saygi duyarim.Iki ben asla kafir kelimesini kullanmam hem siz degil ehli Kitab icin dahi kullanmam(Allahi ücleyenler ve ortak kosanlar haric,Inkarcilar ise bu gurublara dahi dahil degil.)Benim kafirligime gelince senin kullandigina dair bir sözüm zaten olamaz,ama velakin Buton kullanisin kalem kullanisin kadar nazik ve saygi icermemektedir,bunu bir cok kez yazmisimdir ama senin herhangi bir konu hakkinda suclanmana karsi en siddet icerisinde mücadele ederim cekinmem,Resul/Resullere olan bagluiligima gelince takdir ettigin gibi biri olmama ragmen tam ziddi ile anilan oldugumdan kendimi asla savunma icine cekmekten öte VAHY savunmasi olarak yapmayi nefsimin hosuna gittigini ve sadece Vahy olarak ele aldigimdan pek alinmadigim gibi kimseyede kirilmam bu konuda.Isbatini söylemistim eger buton kullanmadaki maharetini birde bakmakta kullansan bulacagina kaniyim Vesselam Rabbe emanetsin...

radikal

New member
Radikalislam burası cat odası değil siz bir şey idda ettiniz bende bunun batıl olduğunu ve bu gibi şeylerin yasaklandığı delilleri ile size sundum Eğer sizde bir şeyin doğrumu batılmı olduğunu idda ediyor iseniz bunun delilini sunarsınız olur biter ama bununda usula göre olması lazım

Sen boşver chat odasını, neyin ne olduğunu bilecek yaştayız,bizim için merak buyurma. Bugüne kadar onlarca sayfa yazdık, senin yazdığın yazılara kaynaklar da sunduk. Biraz arşiv karıştır. Neler yazdığımızı anlarsın.

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Verdiğin örnek hadisler sahihtir! Bakalım ne diyor hadis:

İbni Mesud'un rivayet ettiği hadiste Rasulullah (s.a.v.):
"Aşırı gidenler mahvoldular" buyurmuş ve bunu üç defa tekrar etmiştir. (Nesai Menasık: 217. İbn Mace Menasik: 63. Ahmed Müsned: 1/215. 347. İbn Hıbban Mevarid. 1011. Hakim Müstedrek: 1/466. Elbani Ahadisussahiha: 1283.)

İbni Abbas'ın rivayet ettiği hadiste Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:
"Sakın aşırı gitmeyin. Sizden öncekilerin helak olmalarının sebebi aşırı gitmeleri olmuştur." (Müslim İlim: 7. Ahmed: 1 386. Ebu Davud Sünnet: 5.)

Dedik ya ayinesi iştir kişinin, söze bakılmaz. O yüzden mi bu örnekte verdiğin hadisin senedine şahitlik yapan İbn Abbas'ın (r.anh) kabrini dümdüz ettiniz ? Hadisi uygulayacağız derken, "aşırılıkta sınır tanımadınız !..."

Aşırılık sözünün ne anlama geldiğini hakikatten bilen bir insanın yapmayacağı bir şeydir bu. Bir Allah (cc) dostu olan bir kişinin eşyasına, hatırasına hürmet etmek şirk değil, bizzat Allah (cc) için olduğundan dolayı, bu hürmet adab-ı erkan'dır!

Çünkü; Rasulu Ekrem (s.a.v.) kendisine "Din nedir ?" diye soran kişiye "DİN; AHLAKTIR!" diye cevap vermiştir.

Böyle ahlaksızlığa ne denir ? Onu da sen cevapla!

Ebu CENDELL

New member
rahman ve rahim olan allah(cc) adı ile
esselamualeykum verahmetullahi veberakatuh
rabbişrahli sadri ve yessirli...
rabbi yessir vela tuassir rabbi temmim bil hayr.
sonsuz rahmet sahibi allah(cc) hamdolsun....
sevgili arkadaşlar bu tür konularla bu forumda çok karşılaşıyorum.sizlerin birbirinizle bir derdiniz olduğunu sanmıyorum.ancak sanki dertleri olan insanlar gibi bir birinizle cedelleşiyorsunuz.neden sizler birbirinizden üstün olduğunuzumu sanıyorsunuz! hani hak(cc) katında üstünlük takvadaydı!birbirilerinizle tartışacağınıza kafirle tartışsanız acaba dahamı iyi olur diyorum.evet ben (ümmetim ahir zamanda 72-73 fırkaya ayrılacak)hadis-i ni de biliyorum.ama tartışırket seviyeli hoşgörülü olunki rahmete eresiniz.allah(cc)şirk koşmadığı halde kimse kimseye kafir diyemezsizler bu yazıları buraya yazdınız ama bi kardeşiniz okusa az bir ilmi olsa siz o kardeşinizi kaybetmezmisiniz? kaybedersiniz arkadaşlar.ilmi olmayan yada az bir ilme sahip bir müslüman bu yazıları okusa sanki iki ayrı din mensubları varmış gibi algılar.nedenmi çünkü herkesin inandığı bazı kriterler vardır kimse sizin burda yazdığınız gibi vahhabiyide bilmez bilmem neyide.herkes ne bilir allah(cc) ve onun rasulünü(sav) birde eniyi bildiği hocayı.sizler burda güzel şeyler yazınki o konuları okuyan küçük kardeşlerimiz faydalansın.bir birimize rahmet dileyelim rahmete erelim arkadaşlar.kardeşiniz Ebu cendell

radikal

New member
rahman ve rahim olan allah(cc) adı ile
esselamualeykum verahmetullahi veberakatuh
rabbişrahli sadri ve yessirli...
rabbi yessir vela tuassir rabbi temmim bil hayr.
sonsuz rahmet sahibi allah(cc) hamdolsun....
sevgili arkadaşlar bu tür konularla bu forumda çok karşılaşıyorum.sizlerin birbirinizle bir derdiniz olduğunu sanmıyorum.ancak sanki dertleri olan insanlar gibi bir birinizle cedelleşiyorsunuz.neden sizler birbirinizden üstün olduğunuzumu sanıyorsunuz! hani hak(cc) katında üstünlük takvadaydı!birbirilerinizle tartışacağınıza kafirle tartışsanız acaba dahamı iyi olur diyorum.evet ben (ümmetim ahir zamanda 72-73 fırkaya ayrılacak)hadis-i ni de biliyorum.ama tartışırket seviyeli hoşgörülü olunki rahmete eresiniz.allah(cc)şirk koşmadığı halde kimse kimseye kafir diyemezsizler bu yazıları buraya yazdınız ama bi kardeşiniz okusa az bir ilmi olsa siz o kardeşinizi kaybetmezmisiniz? kaybedersiniz arkadaşlar.ilmi olmayan yada az bir ilme sahip bir müslüman bu yazıları okusa sanki iki ayrı din mensubları varmış gibi algılar.nedenmi çünkü herkesin inandığı bazı kriterler vardır kimse sizin burda yazdığınız gibi vahhabiyide bilmez bilmem neyide.herkes ne bilir allah(cc) ve onun rasulünü(sav) birde eniyi bildiği hocayı.sizler burda güzel şeyler yazınki o konuları okuyan küçük kardeşlerimiz faydalansın.bir birimize rahmet dileyelim rahmete erelim arkadaşlar.kardeşiniz Ebu cendell

Ve Aleyküm Selam Ebu Cendel. Selametle.

İmza olarak kullandığın yazının, enalt kısmında bulunan son iki cümledir belki bu kadar harareti bizlere yaşatan, ne dersin ?

islam gücü

New member
Bence mukaddes ruhların yardımı kesinlikle mümkün yani onlar şehitlerinki gibi burda bize yardımcı olmaya çalışıyolar.Bide onlar bizim ruhlarımız gibi sıradan değil bence mümkün.Muhabbetle

Üst Alt