Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mevlana Celaleddin-i Rumiye Göre Aşk

• Konbuyu başlatan hüma-gül
  • Başlangıç tarihi

mehmet_16

New member
Ben yinede sadece Allah diyorum.Ama Allah sevgisi peygamberden geçmez bana göre.Peygamber sevgisi Allah'tan geçer.Çünkü Hz. Muhammed doğmadan önce de Allah vardı.Bilmiyorum bu dediğimi anlar mısınız?

rusen_alp

New member
Ben yinede sadece Allah diyorum.Ama Allah sevgisi peygamberden geçmez bana göre.Peygamber sevgisi Allah'tan geçer.Çünkü Hz. Muhammed doğmadan önce de Allah vardı.Bilmiyorum bu dediğimi anlar mısınız?
Önce büyükler sevecek si, küçükler büyükleri sevebilsin.
Büyük küçüğü sevmeden , küçük büyüğü sevemez,
Bunun ispatı da önce Adem ( A.S ) vardı, sonra onun çocukları oldu, önce Adem ( a.s) sevdi, sonra da çocukları Adem'i ( A.S.) sevdi.
Yani önce Allah bizi sevecek ki, biz de onu sevebilelim.
Önce peygamber bizi sevecek ki, biz de onu sevebilelim

mehmet_16

New member
Önce büyükler sevecek si, küçükler büyükleri sevebilsin.
Büyük küçüğü sevmeden , küçük büyüğü sevemez,
Bunun ispatı da önce Adem ( A.S ) vardı, sonra onun çocukları oldu, önce Adem ( a.s) sevdi, sonra da çocukları Adem'i ( A.S.) sevdi.
Yani önce Allah bizi sevecek ki, biz de onu sevebilelim.
Önce peygamber bizi sevecek ki, biz de onu sevebilelim

Tabiki öyle ama Peygamber sevgisi Allah sevgisinin üstüne geçmemeli.Allah sevgisi her türlü sevginin üstünde olmalı.Bazıları ilk önce tarikat müritlerini sonra şeyhini sonra tarikatını sonra tarikat pir'ini sonra bir üst alimi sonra diğer üst bir alimi sonra sahabeleri sonra peygamberi sonra da Allah'ı severim diyorki bu yanlış.Allah'a ulaşmak ve Allah'ı sevmek için vesile aramamalıyız.

**DiyarýMevlana**

New member
Web sitesi
islamigenclik.page.tl
mehmet 16 mısın her ne karın agrısıysan insanların sabrını taşırma.kafandan saçma saçma yazılar yazma.tarikatı bilmem neyi ne karıştırıyorsun.sanki onlarla beraber mi oldun.

H

hüma-gül

Guest

Ben söylüyorum siz anlamak istemiyorsunuz anliyacaginizida sanmiyorum.Bak ne diyorum:Allahima sükürler olsun onun kuluyum,Allahima sükürler olsun Muhammet ümmetiyim.Bu sözün sizin icin kafi gelmesi gerek.Tabi anlarsaniz

Üst Alt