Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran'da Apaçik Imam Hz. Ali'dir!!!

islamakidesi

New member
Mahfuz' Alıntı:
ayetin meali, söylenilmek istenen açıktır...

peki şiilerin apaçık imam hz Alidir demelerindeki kasıt nedir? ne demek istiyorlar? biz hz Aliyi kabul etmiyormuyuz ki böyle birşey söyleniyor?
Ayrıca sorduğunuz soruya yanıt olması dileğiyle başlıklar açtım şiilik üzerine bakıp inceleyebilirsiniz

caferi_humeyni

New member
Kardeşim Sizin Hadik Kitpalariniz Farkli.bizimkisi Farkli.siz Kendinizinkine Inanin.biz Kendimizinkine Tamam Mi?ahirette Neyin Doğru Olduğu Belli Olur?

islamakidesi

New member
Kitaplar değil delillerdir önemli olan herkes kitap yazar ancak herkes hakkı söyleyemez. Tartışmanın en güzeli söylediklerinin delili Kur'an yada Sahih hadisler olması gerekir yoksa kuru bir zan dan başka bir şey değildir.

islamakidesi

New member
Sahihliğini senmi belirlersin, nerede sahih kitaplardan örnekler, İslam Ümmetince üzerinde ittifak edilen göster bakalım

islamakidesi

New member
Ezher onay verdiği dediğiniz şeylerde de yalan söylüyorsun ben arapça bilen öğretmeye çalışan biri olarak dediğiniz şahısların orjinal metinlerinde böyle bir onay monay yok yalan söylemeyin. Bana orjinalini verebilirmisin bir okusam

islamakidesi

New member
Bak ayeti yazdım arapça bilmeye gerek yok neredeyse türkçe gibi ama inkarın sınırı yokki

caferi_humeyni

New member
Haklisin Inkarini Sinir Yok.bunu Sende Gorebiliyoruz Zaten.kurani Ehkli-beyte Sorun Kitabinda Bulabirsin.yazari Yine Sunni Bir Alimken Hak Yola Gecen Muhammed Ticani Dir.o Kitap Sayesinde Cok Kisi Hidayete Erdi

islamakidesi

New member
Sadece masal ve kulağa basit gelen cümlelerden oluşan bilgi kırıntılarını, bilgi sanıp sarılıyorsunuz bu tıpkı kristal dururken cam kırıklarına talip olmaktır. Kuran siz ve sizin gibileri reddediyor. Delillerle de çürütülüyorsunuz ama Allah kalbinizi mühürlemiş kullar ne yapsın

sunnetehli

New member
:) ifitra benim değil senin mezhebinin şiarıdır. Allahın Alneti yalan söyleyenelr üzerine olsun.

Mahfuz

New member
kardeş sen diyorsun ki bizim yolumuz haktır, bizim kaynaklarımız sahihtir. biz de diyoruz ki bizim yolumuz haktır, bizim kaynaklarımız sahihtir. Şeriat dairesi dışına çıkmayan herşey haktır. çünki Hak olan Şeriattir, İslamdır. ama senin söylediklerin ile bizim söylediklerimiz çelişiyorsa o zaman bu iki yoldan birinde bozulma vardır.

hemen ölçüye bakacağız, Kur'an ve sünnete. hangimizin ki Kur'an ve sünnete ters ise o zaman onunki haktan uzaklaşmıştır.

Üst Alt