Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kur’an Yeter’cilerin Psikolojisi

h-a-m-z-a

New member
bende birşey söylemek istiyorum müsadenizle:

Allah-u Teala nahl süresi 89 da "biz Kuranda herşeyi detaylı olarak anlattık" derken boş bir cümle sarfetmemiş ki haşa! böyle birşeyin mümkünatı yok o halde sizin bütün çabanız Allah'ı mı yalancı çıkarmak tövbe tövbe

kardeşim ayeti bölmeyin,ayet i kerime de geçen ifade ;

O gün her ümmetin içinden kendilerine birer şahit göndereceğiz. Seni de hepsinin üzerine şahit olarak getireceğiz. Ayrıca bu Kitab'ı da sana, her şey için bir açıklama, bir hidayet ve rahmet kaynağı ve müslümanlar için bir müjde olarak indirdik.(nahl-89)

Nahl Suresi 81-89 a kadar olan ayetleri incelerseniz bu ayetin ne ifade etmek istediğini daha net anlarsınız.

Kuran Yeterci ifadesi biraz eksik biraz yanlış anlaşılmış gibi geldi bana yazılan ifadeleri okurken ..

Şüphesiz ki ALLAH ın kendi kelamının yetersiz olduğu düşünülemez .YETERSİZ olan onun tebliğ edildiği kulların ondaki hikmeti anlamadaki yetisidir.Aciz olan ALLAH ın kelamı değil kulun aklıdır.Bu sebepledir ki bu emirlerin tebliğinde ve insan hayatında pratiğe dönüştürülmesinde Peygamberler görevlendirilmiştir.

mavigezegen

New member
Allah, kuluna yetmez mi? Seni O’ndan (Allah’tan) başkalarıyla korkutmaya çalışıyorlar. Allah, kimi saptırırsa artık onun için bir yol gösterici yoktur.

Zümer-36

bekir

sadece bir kul
Yönetici
bende birşey söylemek istiyorum müsadenizle:

Allah-u Teala nahl süresi 89 da "biz Kuranda herşeyi detaylı olarak anlattık" derken boş bir cümle sarfetmemiş ki haşa! böyle birşeyin mümkünatı yok o halde sizin bütün çabanız Allah'ı mı yalancı çıkarmak tövbe tövbe

Siz evvela Kur'an ı bir öğrenin de, sonra da öğretmeye çalışın kardeşim. Kur'an ı okuyup ve anladığını iddia eden bir insan için bu konuda bu ayeti ortaya koymak zaten sizi bize anlatıyor...

Üst Alt