Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Krieg Israel Türkei War Israel Turkey

A

adam

Guest
Ben size ısrarla empati yapmanızı söylüyorum.Hayatınızda hiç yahudi tanıdınız mı?Hiç gördünüz mü? Sanmıyorum açıkçası eğer görseydiniz önyargılarınızdan kurtulmuş olurdunuz.Sizden benden hiçbir farkları yok.Size sorarım işinde çalışan,çocuklarını aksatmayan,etrafa iyilik yapan bir insan sırf yahudi diye sırf size göre lanetli diye öldürülmeyi hakeder mi?Halbuki oda sizin gibi Allaha dolaylı yoldan ibadet ediyor.Sizin gibi oda Allah tarafından Dünyaya gönderilmiş.Şimdi siz kalkıp islamada kesinlikle aykırı olan Allahın verdiği canı Allah alır ilkesini çiğneyip yahudiler mutlaka ölmeli diyorsunuz!Siz bu tutumla Allaha şirk koşmuş olmuyormusunuz?

Empati ? Neden ?
Hayatımda çok yahudi tanıdım. Tanıdığım için önyargılardan kurtulup onlara kin duymaya başladım. Lanetli oldukları için öldürülmeyi hakediyorlar diyen olmadı ki, kendileri öldürdükleri için ölmeyi hakettiler diyoruz bizler.
Onlar Allah'a ibadet etmiyor, onlar Allah ile halen pazarlık halindeler. Halen...Anlayamadığın belliki böyle sorular soruyorsun. Onları öldürmek istemek, Allah'a şirk koşmak değil, bilakis Allah'a itaat etmektir.

Her toplumun uç kesimleri,radikalleri olduğu gibi yahudilerdede bir takım insanlar mevcuttur.Özellikle rus oligark göçmen yahudiler bırakın islam dünyasını israilin içindede sıkıntılara sebep olmaktadır.Siz yahudileri gazzeye bomba yağdıran çocukları öldüren acımasız,gaddar,masumları ezen bir şekilde resmetmişsiniz kafanızda.Bu aslında resme tek bir gözle baktığınızında beyanıdır.Madalyonun diğer yüzünde haması görmemezlikten gelemezsiniz.İsraile atılan roketleri,bombaları,öldürülen sivilleride görmek gerekir.Dünyada insanım diyen ve insani değerler sahip olan hiç kimse hamasın tanksavar roketiyle israilli çocuk servisini vurmasını hoş karşılamaz,karşılamamalıdırda.Bakın ortada bir filistin sorunu vardır ve devlet kurmak haklarıdır buna kimsenin itirazı yok.Ancak hamas pkk gibi bir terör örgütüdür.Birçok kezde ateşkesi sonlandıran hamas tarafı olmuştur.Bize kimse kürt sorununu inkar etmediği gibi filistin sorunuda vardır.Pkk da hamasta uluslararası terör örgütü listesinde bulunur.İsrail-filistin sorunu çözülmesi için iki tarafında
atması gereken adımlar vardır.

Kafa mı yapıyorsun ? yoksa hakikaten cahilmisin ? Ciddi bir soru, geyik olsun diye sormadım.
Çoluk çocuk katleden bunlar, aymaz mısın nesin ? İntifada niye harekete geçti ? Çoluk çocuk demeden ilk sabra ve şatilla da kimler gelip bir gecede prtalığı dümdüz etti ? Filistin sorunu varmış da, devlet kurma hakları da varmış da. Sen kime neyi bağışlıyorsun arkadaşım ? Filistin zaten devlet olarak orada vardı. 1945 yılına kadar da zaten huzur içinde yaşıyordu. Acıyıp da içine aldığı yahudilere tanıdığı imkanlardan sonra acınacak duruma düştü. Hali hazırda orada devlet kurup varolmaya çalışan yahudi milletidir. 1000 yıl önce orada yaşamış olan atalarından dolayı orasının mirasları olduğunu söylüyorlar, sen ne konuşuyorsun?
Bana şuan bir ev satsan, 200 yıl sonra senin torunların gelip de benim torunlarıma bu ev bizim büyük büyük dedeminmiş biz kayıtlarda bulduk burası bizim dedemizin olduğu için, bizde onun mirascısı olduğumuz için bu evi boşaltıp bize hemen geri verin deseler, benim torunlar seninkileri eşek sudan gelinceye kadar dövseler, ne dersin ?

hakikaten sen cahilsin ya. Sana laf anlatmaya çalışıyoruz ama, sen hiç bilgi sahibi olmadan yazıyorsun.
Tarafgirliğini biraz da kendin sorgulasan, bize değil ama kendine iyilik etmiş olursun. Çünkü sonuçta bu süreç yaşanacak, inşaallah sende şahit olursun bu sürece.

-İsraili devlet olarak tanıması gerekir.
Peçete lazım mı ? Böyle bir isteğin gerçekleşmesi ancak yahudilerin ağzını sulandırır da. Ama size peçete değil, inşaallah İslam'ın keskin kılıcı müstehak olacak.
İstikbal, İslamındır.
Sizler, istemeseniz de...

groll

New member
@adam

Senin gibilerle konuşacak ortak zemin yok.Diğer konudada hakaret etmişsin 50 mesaj limiti yüzünden ağzının payını alamadın içine oturmuş anlaşılan.Nickin adam ama daha adam olamamışsın.Sen kimsinki İsraili tanısan ne olur tanımasan ne olur bütün dünya tanımış.Sen rüya aleminde gezmeye devam et çocuk mesajlarımada karşılık verme mümkünse okuma bile!

A

adam

Guest
@adam

Senin gibilerle konuşacak ortak zemin yok.Diğer konudada hakaret etmişsin 50 mesaj limiti yüzünden ağzının payını alamadın içine oturmuş anlaşılan.Nickin adam ama daha adam olamamışsın.Sen kimsinki İsraili tanısan ne olur tanımasan ne olur bütün dünya tanımış.Sen rüya aleminde gezmeye devam et çocuk mesajlarımada karşılık verme mümkünse okuma bile!

Ortak zemin her zaman vardır ve bu zemini her zaman yerle bir eden sizin düşünce tarzıdır. Yavaş ol, sakin ol, senin yazdıklarında konuşulur. Diğer konuda hakareti önce "ayetler hakkında" sen ettin, elbette "dingil" diyerek sana hakettiğini yazdım.
Ağzımın payını alamadım diye içime oturan bir şey yok, anlaşılan senin içine bayağı oturmuş ki özel mesaj atmaya kalkmışsın. Buradan yaz da hep beraber okuyalım, özel mesaja ne gerek ? Hakaret edeceksen de edebilirsin, tabi cevabını peşin peşin kabul ederek. Öyle özel mesaj yolu ile herkes hakaret eder. Hakaretinin dahi bir mantığı olmalı.

Ben kimim ? Ben müslümanım. Benim israilli köpekleri tanıyıp tanımamam çok önemli. İsrailli köpekler bile buna önem veriyor, sen vermiyorsan d çok dert değil. Çünkü onlar başları ve başka yerleri sıkışınca her müslümanım diyene gitmezler, Türk milletine gelirler. Ama bu sefer gelemeyecekler. Bütün dünya tanıdı zaten bu köpekleri. En önce tanıyanlardan biri de adolf'tu, ömrü yetmedi. Müslümanlar baştan beri tanımasan rağmen, zülüm yapmadığı sürece hoşgörü ile yaklaştı. Ama, azdılar. Hoşgörü bitti, başka öngörüler konuşulmaya ve tatbik için zaman beklenmeye başladı. Bu düşünceye, istisnasız her yahudi dahil olacak. Yok dindarıymış, yok bilmem masumuymu, geçin hepsini. Katledilen müslümanlar içinde de dindar olanları vardı, masum olanları vardı hatta 1,5 aylık bebekler (bebek değil çoğul takılı !) vardı.

Yaşım 31 bu yaşta birine çocuk demen için en az 55 olman gerekir. Değilsen, çocuklaşmadan yaz da okuyalım. Okuyup okumamam seni ilgilendirmez. Okunmaya değer yazarsan okuruz, daha ilk cümlende bir önceki öesajdaki gibi fasa fiso yazarsan, faso fiso okunursun.
Fikrin ? varsa yaz, okuruz. Değilse, gölge etme yazılarıma ve fikirlerime.

Üst Alt