Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Krieg Israel Türkei War Israel Turkey

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bu güzel ifadeleri sevgi, saygı ve coşku ile karşılıyoruz.

Dileriz sözde kalmaz, dileriz zulme set olur, dileriz başka hesapların bir parçası olmaz.

MetinK.

New member
Bu Adam İçin Ölürüm.İyiki Allahımız Bize Dinden Anlıyan Bir Başbakan Yolladı.

groll

New member
Bu Adam İçin Ölürüm.İyiki Allahımız Bize Dinden Anlıyan Bir Başbakan Yolladı.

Ne diyor dinde yahudileri öldürün mü? Rahmetli erbakan bile bu kadar anti-semitizm yüklü değildi.İsrail ve yahudiler bu zamana kadar araplardan 100 kat daha yararlı bir millet olmuştur bize.

MetinK.

New member
Ne diyor dinde yahudileri öldürün mü? Rahmetli erbakan bile bu kadar anti-semitizm yüklü değildi.İsrail ve yahudiler bu zamana kadar araplardan 100 kat daha yararlı bir millet olmuştur bize.
Bu Video İçin Demiyorum.Genel Olarak.

bekir

sadece bir kul
Yönetici

Evet, o kendinden başkasını insan kabul etmeyen Yahudi zihniyeti bir gün mutlak ölecek...

groll

New member
Acıyorum sana hayal dünyasında yaşıyorsunuz.Ölen bir kesim varsa bakın hangi dine mensup ve çağın ne kadar gerisinde?Pusulası ilimi,bilimi göstermeyen sizin gibiler yüzünden bu uçurum dahada açılıyor.Bu mesajı attığın pc nin içinde bak bakalım hangi parçalar yahudi sermayesi.Eminim intel kullanıyorsundur.:cool:

MetinK.

New member
Acıyorum sana hayal dünyasında yaşıyorsunuz.Ölen bir kesim varsa bakın hangi dine mensup ve çağın ne kadar gerisinde?Pusulası ilimi,bilimi göstermeyen sizin gibiler yüzünden bu uçurum dahada açılıyor.Bu mesajı attığın pc nin içinde bak bakalım hangi parçalar yahudi sermayesi.Eminim intel kullanıyorsundur.:cool:
Banamı Diyosun Ne Diyosun Bi Anlamış Değilim;) Ama Evet İntel Kullanıyorum Kesin Sen TurkTel Kullanıyosundur.

mhmt

New member
O değilde, Erdoğan güzel KONUŞUYOR.. !

Selametle..

groll

New member
Banamı Diyosun Ne Diyosun Bi Anlamış Değilim;) Ama Evet İntel Kullanıyorum Kesin Sen TurkTel Kullanıyosundur.

Yok sana değil ;) bekire.Yolda sivil bir yahudi görse öldürecek derecede doldurulmuş.Sorsan ondan iyi müslüman yoktur!

A

adam

Guest
Ama biz yahudiye acımıyoruz, acımayacağız. Ölen kesim müslüman kesim ve bizim inancımıza göre de şehit bir kesim. Ama sizin sonunuz, o mutlak sonunuz geldiğinde istisnasız hepiniz köpek leşi hükmünde kalacaksınız ve leş olarak gideceksiniz. Daha düne kadar müslüman gölgesinde bir rahat nefes alan o leş atalarınızın bulunduğu yere gitmenize de çok değil sayılı bir zaman kaldı. İnşaallah pusulamız sayesinde ki o bizim Kur'an'ımızdır, aramızdaki uçurumun daha da açılmasını temenni ediyoruz. Öyle ki, aramızda everestin rakımı ile lut gölü rakımı arasındaki fark kadar da uçurum olmasını Yüce Rabbimizden istiyoruz.

Inteli yapan lavuk, anasının babasının yaşamını ve sağlığını bize borçlu olduğu için, kendi malım gibi de kullanıyorum. Yahudi bu hizmeti yapmak zorunda ayrıca. Yani görevi bu. Yahudi milleti ömür boyunca köle olarak insanlara hizmet etmek için var olmuştur. Köle olarak çalışacak, emeğinin karşılığını maddi olarak alacak, hizmette kusur etmeyecek. Efendisinin isteklerini ve ileride isteyebileceklerini de göz önüne alıp öyle çalışacak. Mecburiyet bir bakıma. Yoksa, bırak devlet olmasını, içinde oturacak evi bile bulamaz. Gerçi bu kölelerin sonu geldiğinde evide barkıda başına yıkılacak ama, olsun şimdilik hizmette olduğu için, Allah'ın da o hükmü henüz gelmediği için köleliğine devam etmesinde ve evinde oturması yönünde benim açımdan bir sakınca yok.

Kölesin, köle kalacaksın, öyle öleceksin. Yoksa, böcek gibi ezileceksin.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Yok sana değil ;) bekire.Yolda sivil bir yahudi görse öldürecek derecede doldurulmuş.Sorsan ondan iyi müslüman yoktur!

groll, Benim dahil olduğum inanç ve düşünce tarzına Yahudiler müteşekkir, Sen Sana bak. Ama evet, bir dahi söylüyorum, kendinlerinden başka insana insanlık hakkı tanımayan Yahudiler bir gün mutlak helak olacak, hiç şüphe yok.

Biz Allah'a inanmışız, O'nun yolunda tabii ki öleceğiz, seve seve, bize dünya sadece bir durak, şahadet ile öleceğiz ama siz kafadakiler?

Selim

New member
Yahudiler taşların ağaçların arkasına saklanacak ama taş ve ağaçlar dile gelerek "Ey Müslüman, Ey Allahın kulu, Yahudi arkamdadır, gel onu öldür" diyecek..(Buhârî, Tecrid, IX, 73; Tirmizî, Birr, 25; Fiten, 2; et-Tâc, I, 25).

Allah celle celaluhu o günleri bizlere göstersin...

groll

New member
groll, Benim dahil olduğum inanç ve düşünce tarzına Yahudiler müteşekkir, Sen Sana bak. Ama evet, bir dahi söylüyorum, kendinlerinden başka insana insanlık hakkı tanımayan Yahudiler bir gün mutlak helak olacak, hiç şüphe yok.

Biz Allah'a inanmışız, O'nun yolunda tabii ki öleceğiz, seve seve, bize dünya sadece bir durak, şahadet ile öleceğiz ama siz kafadakiler?

Yahu yahudiler niye helak olsun.Biraz şu idolojiden sıyrılın dünyayı görün.Dünyada en fakir,en acı çeken çağın 200 yıl gerisinden gelen kesim kim?Hiç mi ders çıkarmazsınız hiçmi gerçeği görmezsiniz(yada istemezsiniz).İslam coğrafyasına bir bakın bırakın yahudilerin yok olma düşüncesini müslümanlar kendi içinde savaşıp duruyorlar.Bana 1 tane dünyada huzurlu yaşayan,insan gibi yaşayan müslüman ülke söyle.Madem bu kadar Allaha tapıyorlar,ibadet ediyorlar dini bütünler neden Allah müslümanlara nimet vermiyorda batıya veriyor?Neden hepsi aç?Biraz kafanızı gömdüğünüz yerden çıkarın ve dünyayı görün.Hoşgörü diyoruz,yardımlaşma diyoruz,barış dini diyoruz,temizlik imandan gelir diyoruz,islamla ilim içiçedir diyoruz,Allah çalışanı sever diyoruz,Hz.muhammede ilk vahi oku diye gelmiştir diyoruz.Peki bunları diyoruzda acaba bunları gerçekleştiren neden biz değilizde batı dünyası oluyor.Amerikada cuma namazında yollar kapatılır insanlar camiye rahat gitsin diye.Almanyada keza paran yoksa devlet arkandadır hertürlü yardımı yapar.Hoşgörü had safhadadır.Yahudiler çok çalışır dünyada kilit yerlere gelirler.Nitelikli eğitim alırlar,okur,araştırırlar.Peki biz ne yaparız ilkokul çağındaki çocukları okuldan alırız kuran kursuna göndeririz.Kız evden sadece markete gitmek için çıkar.Zamanı geldiğinde görücü usulü mal gibi satılır.Yolda biri ters baksa kavga çıkarırız yetmez bıçaklarız.Karımıza,kızımıza laf edildimmi aslan kesilir ama başkasının karısına,kızına yolda laf etmekten taciz etmekten çekinmeyiz.İnsanların büyük çoğunluğu temizliğine önem vermez.
Size soruyorum bu kıstasları sağlayan insanlarmı daha müslüman yoksa sürekli papağan gibi arapça aynı şeyleri tekrarlayanmı daha müslüman?Adam anlamını bile bilmeden günde 40 defa arapça bişiler söylüyor bu mudur ibadet?Yoksa çevresine,ailesine,çoluğuna çocuğuna destek veren herşeyi konuşan yardımını yapan ama 5 vakit namaz kılmayanmı daha müslümandır?Bana kalırsa İslamdaki vecizeleri yerine getirmekte batı dünyası şimdiki müslümanlardan daha başarılıdır.Yahudiler ve batı ise hiçbir zaman yokolmaz arkadaşlar aksine müslümanlar bu kafada giderse geri kalmışlığını dahada pekiştirecek ve batının ilimine-bilimine dahada muhtaç kalacaklardır.

Ama biz yahudiye acımıyoruz, acımayacağız. Ölen kesim müslüman kesim ve bizim inancımıza göre de şehit bir kesim. Ama sizin sonunuz, o mutlak sonunuz geldiğinde istisnasız hepiniz köpek leşi hükmünde kalacaksınız ve leş olarak gideceksiniz. Daha düne kadar müslüman gölgesinde bir rahat nefes alan o leş atalarınızın bulunduğu yere gitmenize de çok değil sayılı bir zaman kaldı. İnşaallah pusulamız sayesinde ki o bizim Kur'an'ımızdır, aramızdaki uçurumun daha da açılmasını temenni ediyoruz. Öyle ki, aramızda everestin rakımı ile lut gölü rakımı arasındaki fark kadar da uçurum olmasını Yüce Rabbimizden istiyoruz.

Inteli yapan lavuk, anasının babasının yaşamını ve sağlığını bize borçlu olduğu için, kendi malım gibi de kullanıyorum. Yahudi bu hizmeti yapmak zorunda ayrıca. Yani görevi bu. Yahudi milleti ömür boyunca köle olarak insanlara hizmet etmek için var olmuştur. Köle olarak çalışacak, emeğinin karşılığını maddi olarak alacak, hizmette kusur etmeyecek. Efendisinin isteklerini ve ileride isteyebileceklerini de göz önüne alıp öyle çalışacak. Mecburiyet bir bakıma. Yoksa, bırak devlet olmasını, içinde oturacak evi bile bulamaz. Gerçi bu kölelerin sonu geldiğinde evide barkıda başına yıkılacak ama, olsun şimdilik hizmette olduğu için, Allah'ın da o hükmü henüz gelmediği için köleliğine devam etmesinde ve evinde oturması yönünde benim açımdan bir sakınca yok.Kölesin, köle kalacaksın, öyle öleceksin. Yoksa, böcek gibi ezileceksin.

1.si siz dediğiniz kim ? Ben yahudi falan değilim ama sizin gibi radikal masumları hedef alan bir insanda olmadım olmam olamam.Siz bu yazınızla islamı çok güzel özetlediniz.Hoşgörü,masum insanlar,öldürmek vs. bunlar hepsi havada kaldı.İşte işin özü bu,kafatasçılık akabinde kin gütme ve masumları öldürme.Terörizmin besin kaynağı.Siz müslüman falan değilsiniz hele dindar falan hiç değilsiniz.Aksi olsaydı Allahın verdiği canı Allahın alacağını bilirdiniz.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Yahu yahudiler niye helak olsun.Biraz şu idolojiden sıyrılın dünyayı görün.Dünyada en fakir,en acı çeken çağın 200 yıl gerisinden gelen kesim kim?Hiç mi ders çıkarmazsınız hiçmi gerçeği görmezsiniz(yada istemezsiniz).İslam coğrafyasına bir bakın bırakın yahudilerin yok olma düşüncesini müslümanlar kendi içinde savaşıp duruyorlar.Bana 1 tane dünyada huzurlu yaşayan,insan gibi yaşayan müslüman ülke söyle.Madem bu kadar Allaha tapıyorlar,ibadet ediyorlar dini bütünler neden Allah müslümanlara nimet vermiyorda batıya veriyor?Neden hepsi aç?Biraz kafanızı gömdüğünüz yerden çıkarın ve dünyayı görün.

Bakın sayın groll, eğer ön yargısız, anlamaya çalışarak ve inançlara saygı duyarak okuyacaksanız cevaplayayım ki, zaten bu forum İslami inanç temelleri doğrultusunda aktiftir. Lakin inancınız yoksa kabul etmeniz zor olacaktır. Ben yine de sizi cevaplamak istiyorum.

Yahudiler neden helak olsun?

Yahudiler, mütemadiyen Allah'ın ihsanına, affına mazhar oldukları halde hap isyan ve vefasızlık içinde olmuştur. Kur'an da çok yerde bu halleri olumsuzlukla zikredilmiştir. Tüm azgınlık ve sapkınlıklarının dışında Maide 64. ayette açıklandığı üzere Allahu Tealayı yetersizlik ve cimrilikle itham etmeleri nedeni ile Allah (cc) onları kıyamete dek sürecek şekilde lanetlemiştir.

Onlar, bu lanetin nakısaları ile hep düşmanlık ve nefret içinde yaşayacaklarıdr. Bu düşmanlık ve nefretleri ile insanlığa yaklaşacaklardır, onlar kendilerini seçkin millet olarak da tanımladıkları için kendilerinden başka tüm insanlığı köleleştirmek için çalışmaktadır.

İşte biz de diyoruz ki, kendilerinden başkasına yaşam hakkı tanımayan Yahudiler helak olsun ve olacaktır da. Bu hasletler içinde olmayanlara bir sözümüz yok.

Hoşgörü diyoruz,yardımlaşma diyoruz,barış dini diyoruz,temizlik imandan gelir diyoruz,islamla ilim içiçedir diyoruz,Allah çalışanı sever diyoruz,Hz.muhammede ilk vahi oku diye gelmiştir diyoruz.Peki bunları diyoruzda acaba bunları gerçekleştiren neden biz değilizde batı dünyası oluyor.Amerikada cuma namazında yollar kapatılır insanlar camiye rahat gitsin diye.Almanyada keza paran yoksa devlet arkandadır hertürlü yardımı yapar.Hoşgörü had safhadadır.Yahudiler çok çalışır dünyada kilit yerlere gelirler.Nitelikli eğitim alırlar,okur,araştırırlar.Peki biz ne yaparız ilkokul çağındaki çocukları okuldan alırız kuran kursuna göndeririz.Kız evden sadece markete gitmek için çıkar.Zamanı geldiğinde görücü usulü mal gibi satılır.Yolda biri ters baksa kavga çıkarırız yetmez bıçaklarız.Karımıza,kızımıza laf edildimmi aslan kesilir ama başkasının karısına,kızına yolda laf etmekten taciz etmekten çekinmeyiz.İnsanların büyük çoğunluğu temizliğine önem vermez.
Size soruyorum bu kıstasları sağlayan insanlarmı daha müslüman yoksa sürekli papağan gibi arapça aynı şeyleri tekrarlayanmı daha müslüman?Adam anlamını bile bilmeden günde 40 defa arapça bişiler söylüyor bu mudur ibadet?Yoksa çevresine,ailesine,çoluğuna çocuğuna destek veren herşeyi konuşan yardımını yapan ama 5 vakit namaz kılmayanmı daha müslümandır?Bana kalırsa İslamdaki vecizeleri yerine getirmekte batı dünyası şimdiki müslümanlardan daha başarılıdır.Yahudiler ve batı ise hiçbir zaman yokolmaz arkadaşlar aksine müslümanlar bu kafada giderse geri kalmışlığını dahada pekiştirecek ve batının ilimine-bilimine dahada muhtaç kalacaklardır.

Siz mühendismişsiniz, tahsilli insansınız, bu kadar sığ düşünmeyin. Bir kere sadece bu güne bakmayın. Sizin yaşadığınız ve bildiğiniz yakın tarih sizi aldatmasın. İslam ve İslam'a tabi olanlar 1500 yıllık tarihi içinde siyaseten, ilmen, hukuken, madden ve daha bir çok konuda manada çok şanlı dönemler yaşamıştır. Bu gün bahsettiğiniz eksiklikler bazı yönleri ile Allah'ın ahdi, bazı yönleri ile Müslüman kulların kendi müşkilleridir. Söz ettiğiniz veya Batıyı yücelttiğiniz bir çok konuda Batı çöküşte ve arayış içindedir. Ama bu Dünyanın bir imtihan olduğunu kabul eden kul için bunlar nakısa değildir. Ahiret yok diyenler için ise Dünyada ki halleri zafer değildir.

M

mehmet_87

Guest
benim dini bilgim fazla yok..sizlere bişey soracam..kuranda yahudiler lanetlenmiştir yazıyor...bunu o anki yaşayan yahudi toplumu için mi söylüyor..yani hz musaya ihanet edenler için mi mesela...yoksa bugünde yaşayan yahudilerde lanetli mi yani kafir olan her yahudi lanetli midir?

groll

New member
Bakın sayın groll, eğer ön yargısız, anlamaya çalışarak ve inançlara saygı duyarak okuyacaksanız cevaplayayım ki, zaten bu forum İslami inanç temelleri doğrultusunda aktiftir. Lakin inancınız yoksa kabul etmeniz zor olacaktır. Ben yine de sizi cevaplamak istiyorum.

Yahudiler neden helak olsun?

Yahudiler, mütemadiyen Allah'ın ihsanına, affına mazhar oldukları halde hap isyan ve vefasızlık içinde olmuştur. Kur'an da çok yerde bu halleri olumsuzlukla zikredilmiştir. Tüm azgınlık ve sapkınlıklarının dışında Maide 64. ayette açıklandığı üzere Allahu Tealayı yetersizlik ve cimrilikle itham etmeleri nedeni ile Allah (cc) onları kıyamete dek sürecek şekilde lanetlemiştir.

Onlar, bu lanetin nakısaları ile hep düşmanlık ve nefret içinde yaşayacaklarıdr. Bu düşmanlık ve nefretleri ile insanlığa yaklaşacaklardır, onlar kendilerini seçkin millet olarak da tanımladıkları için kendilerinden başka tüm insanlığı köleleştirmek için çalışmaktadır.

İşte biz de diyoruz ki, kendilerinden başkasına yaşam hakkı tanımayan Yahudiler helak olsun ve olacaktır da. Bu hasletler içinde olmayanlara bir sözümüz yok.

Ben size ısrarla empati yapmanızı söylüyorum.Hayatınızda hiç yahudi tanıdınız mı?Hiç gördünüz mü? Sanmıyorum açıkçası eğer görseydiniz önyargılarınızdan kurtulmuş olurdunuz.Sizden benden hiçbir farkları yok.Size sorarım işinde çalışan,çocuklarını aksatmayan,etrafa iyilik yapan bir insan sırf yahudi diye sırf size göre lanetli diye öldürülmeyi hakeder mi?Halbuki oda sizin gibi Allaha dolaylı yoldan ibadet ediyor.Sizin gibi oda Allah tarafından Dünyaya gönderilmiş.Şimdi siz kalkıp islamada kesinlikle aykırı olan Allahın verdiği canı Allah alır ilkesini çiğneyip yahudiler mutlaka ölmeli diyorsunuz!Siz bu tutumla Allaha şirk koşmuş olmuyormusunuz?

Her toplumun uç kesimleri,radikalleri olduğu gibi yahudilerdede bir takım insanlar mevcuttur.Özellikle rus oligark göçmen yahudiler bırakın islam dünyasını israilin içindede sıkıntılara sebep olmaktadır.Siz yahudileri gazzeye bomba yağdıran çocukları öldüren acımasız,gaddar,masumları ezen bir şekilde resmetmişsiniz kafanızda.Bu aslında resme tek bir gözle baktığınızında beyanıdır.Madalyonun diğer yüzünde haması görmemezlikten gelemezsiniz.İsraile atılan roketleri,bombaları,öldürülen sivilleride görmek gerekir.Dünyada insanım diyen ve insani değerler sahip olan hiç kimse hamasın tanksavar roketiyle israilli çocuk servisini vurmasını hoş karşılamaz,karşılamamalıdırda.Bakın ortada bir filistin sorunu vardır ve devlet kurmak haklarıdır buna kimsenin itirazı yok.Ancak hamas pkk gibi bir terör örgütüdür.Birçok kezde ateşkesi sonlandıran hamas tarafı olmuştur.Bize kimse kürt sorununu inkar etmediği gibi filistin sorunuda vardır.Pkk da hamasta uluslararası terör örgütü listesinde bulunur.İsrail-filistin sorunu çözülmesi için iki tarafında atması gereken adımlar vardır.

Bunlar,

İsrail
-Orantısız güç kullanımını durdurması
-Yayılmacılık politikasından vazgeçmesidir(Yahudi yerleşim alanları)

Filistin
-Radikal ve sivilleri hedef alan örgütlerden temizlenmeli.
-Barışcıl bir devlet olacağını garanti etmesi gerekir.
-İsraili devlet olarak tanıması gerekir.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Ben size ısrarla empati yapmanızı söylüyorum.Hayatınızda hiç yahudi tanıdınız mı?Hiç gördünüz mü? Sanmıyorum açıkçası eğer görseydiniz önyargılarınızdan kurtulmuş olurdunuz.Sizden benden hiçbir farkları yok.Size sorarım işinde çalışan,çocuklarını aksatmayan,etrafa iyilik yapan bir insan sırf yahudi diye sırf size göre lanetli diye öldürülmeyi hakeder mi?Halbuki oda sizin gibi Allaha dolaylı yoldan ibadet ediyor.Sizin gibi oda Allah tarafından Dünyaya gönderilmiş.Şimdi siz kalkıp islamada kesinlikle aykırı olan Allahın verdiği canı Allah alır ilkesini çiğneyip yahudiler mutlaka ölmeli diyorsunuz!Siz bu tutumla Allaha şirk koşmuş olmuyormusunuz?

İsrail'e gittim. Yahudileri çok yakından tanıdım. Neler yaptıklarını da tek tek izledim. Dünya da bir çok ülke gezdim. Hıristiyanlar eli öpülesi Yahudilerin yanında. Kin ve nefretleri her hal ve tavırlarından açıkça görülüyor. Tahakküm altında tuttukları insanları köpek mesabesinde mülahaza ediyorlar. Bir de siz gidip görün.

İstisnalar ve istisna zamanlar, mekanlar her zaman vardır, olacaktır. Biz Yahudiler helak olcak derken şerh koyuyoruz. Kendilerinden başkasına yaşam hakkı tanımak istemeyenler helak olacak diyoruz, acaba okunmuyor mu? Muhakkak ki hak eden ölür, azgınlıkla lanetlenmiş bir kavim olarak ta zaten azacaklar, azınca bulacaklar cezalarını.

Diğer konular farklıdır, başka bir konu üzerinden münazara etmek lazım bence...

A

adam

Guest
1.si siz dediğiniz kim ? Ben yahudi falan değilim ama sizin gibi radikal masumları hedef alan bir insanda olmadım olmam olamam.Siz bu yazınızla islamı çok güzel özetlediniz.Hoşgörü,masum insanlar,öldürmek vs. bunlar hepsi havada kaldı.İşte işin özü bu,kafatasçılık akabinde kin gütme ve masumları öldürme.Terörizmin besin kaynağı.Siz müslüman falan değilsiniz hele dindar falan hiç değilsiniz.Aksi olsaydı Allahın verdiği canı Allahın alacağını bilirdiniz.
1. Biz sözünden, kendimi ve benim gibi düşünenleri ifade ediyorum. Biz kelimesinin içinde sen yoksun merak etme, zaten olamazsın da.
2. Sen hiç bir zaman radikal de olamazsın. Radikal olmak meziyet ve cesaret ister. Radikal olmak, toplum mühendislerinin herkesin bakılmasını istediği yerden ziyade kendi inandığı yere bakmaktır. Geçin bu safsataları. Yok hoşgörü, yok masum insanları öldürmek, yok kafatascılık hikayeleri. Yahudiler kendi kitaplarına koymuş müslümanlardan önce: her nerede görürsen müslümanı, kafasını yılan gibi ezeceksin telkinleri ile büyütüyor çocuğunu. Burada müslüman mahallesinde salyongoz ticareti yapma, alan olmaz.
3. Biz bu yazımızla İslam'ı özetlemedik, giriş yaptık. İslam, senin zannettiğin değildir. En başta İslam saygıdır. Saygı derken, senin canına, malına, namusuna ve toprağana göz dikene saygı duy anlamında değil. En başta kendine saygı duy anlamında. Zaten kendine saygın olursa, diğer varlıklara saygı duyarsın.
4.Allah'ın verdiği canı yine Allah alır. Biz ve bizim gibiler can almıyor. O kişinin canının çıkmasına vesile oluyor, yani senin anladığın hali ile aracı oluyor. Savaşta mecburen adam öldüren bir kişi cani değildir. Ya canını, ya toprağını yada namusunu savunurken öldürür veya ölür.
5. Elhamdülillah ben müslümanlardanım. Ve yobaz kafalılardan yani senin gibilerden de uzağım.
6. Senin yahudi bir etnik tarafın varmı bilmem, ama zihniyetin tam bir kabala yahudisini çağrıştırıyor bana.

Üst Alt