Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kaynaklarlda Muaviye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

radikal

New member
sizin gibi bir zihniyete cevap verme gibi bir niyetim yok

Veremezsin zaten, hiç bir zamanda veremediniz. Bunu kör bir döğüş haline getirdiğiniz sürece de veremeyeceksiniz !

Ne zaman ki; hakkı hakk, batılı batıl görürseniz, Sahabe'i Kiram'a dil uzatma cahilliğinden kurtulursanız, gerçek bir Peygamber (s.a.v.) sevgisine ulaşırsanız, Hz. Ali (k.v) efendimizden bahsederken (a.s.) ibaresini terk ederseniz (çünkü bu tazim peygamberler a.s.v. ecmain için ifade edilir), işte o zaman Kevser başında gençlerin efendisi olarak su dağıtan Hz. Hüseyin (r.anh) efendimizi sevmiş ve izinden gitmiş ve lutfa ermiş olacaksınız. Aksi takdirde, bahsettiğin ve buraya alıntıladığın bütün azap ve korkutucu ayetlere muhatap olmak zorunda kalacaksınız. Çünkü; sizler alevi kimliği altında bektaşilik yapanlardansınız.

Siz, iman ve itikad ölçülerini deforme eden ibn'i sebe'nin müslüman toprağına serptiği tohumlarsınız. İtikad sahibi olmak için doktor, avukat v.s. olmaya da gerek yok. Yani bu iş itikadi bir konudur. O itikad da maalesef sizler de yok! Bu kadar basit.

Daha benim yazdıklarımın % 1 gibi bir oranına ilmi ve mantıki cevaplar veremezken, kimin cennetlik kimin cehennemlik olduğuna karar verme kapasitesinde olmazsın. Bu küfr'dür, küfrünün dahi farkında olmaktan aczsin. Ama, bu ilmi bilgiler ışığında biz halinizi görüyoruz. Nedir bu ilmi ışık ? Ayetler ve hadisler ve sünnetler. Sünnet nedir ? Bizzat Allah Resulu'nun (s.a.v.) efendimizin günlük yaşantısıdır.

Bak bir örnek vereyim: "Temizlik imandandır" buyuruyor Efendimiz (s.a.v.). Ve bunu söylerken günde 5 vakit abdest alıyor. Sizler Muharrem ayındaki matem günleriniz bitene kadar suya elinizi dahi vurmuyorsunuz ! Nerde şimdi Peygamber (s.a.v.) efendimizin izinden gittiğinizi iddia ettiğiniz tezleriniz. Diyorsunuz ki; matem yası tutuyoruz. Hüseyin (r.anh) efendimizin Kerbela çöllerindeki günlerinin matemi bitene kadar da sürmeyeceğiz. İtikad mı bu şimdi ? İyi o zaman, herkes yapsın. Bütün müslüman alemi o matem günlerinde elini suya sürmesin. Ortalık kırılır be pislikten. Nerede kaldı şimdi hadis ve sünnette yer alan o gerçek "Temizlik imandandır" gerçeği ?.. Resulu'un (s.a.v.) sünnetini terk et, Hz. Hüseyin (r.anh) efendimizin yasını tut ! Üstelik mübareğin böyle bir isteği de olmamasına rağmen. Tuhafsınız !

Başka bir örnek: "Evlerinizi mescidlere çevirmeyin" buyuruyor Efendimiz (s.a.v.). Sizin camiye geldiğinizi daha henüz bir kere olsun görmedim ben. Diyorsunuz ki; Hz. Ali (k.v.) efendimiz camide şehit edildi, o neden ile camiye girmeyeceğiz. İyi o zaman, biz de girmeyelim. Çünkü; Hz. Ömer (r.anh) efendimiz de camide üstelik imamette şehit edildi ? Hatta yanında, Hz. Ali (k.v) varken oldu. Neden Hz. Ali (k.v.) efendimiz de bu olaydan sonra camiye gitmeyi terk etmedi. Öyle ya, bu İslam Dinini siz ondan daha mı iyi yaşıyorsunuz ? Yoksa O'mu (k.v.) sizden daha cahil (haşa ! sümme haşa !)! Hangisi ?...

Ey alevi olduğunu iddia eden bektaşiler ! Sizler de ehlibeyt sevgisi yok ! Olsa; Onlar'ın (r.anhüm ecmain) izinden gitmek için, bizi çiğneyip ön saflara geçmek için yarışırdınız! Kur'an dili ile "mukarrebun" sınıfından olmaya gayret ederdiniz ! Merkebun sınıfından olmaya değil !...

Hz. Muaviye (r.anh) ile Hz.Ali (k.v.) efendimiz arasında geçen olay, o günün sahabeleri tarafından bizim şuan giriştiğimiz laf yarışının % 1 bölümünü bile o devirdekiler yaşamadı. Hz. Muaviye (r.anh) de hata yapsa cennetlik, Hz. Ali (k.v.) efendimiz de hata yapmış olsa cennetlik ! Allah (Celle celaluhu) öyle buyuruyor kitabında, SEN Mİ KARŞI GELİYORSUN BU HÜKÜME !

radikal

New member
Ben hem Ali'yem, hem Muaviye'm,
Ben her dem, eti taranmış cercüşem.
Ben hem Kerbela'yam, hem Bedir'em,
Kıyamete kadar sürer acılı badirem.

Hüseyyin de bende, Hassan da,
O Fatıma'dan doğmasam da,
Yakinim ben, sizden daha yakin O Zişana,
Her ne kadar ehlibeyt'ten olmasam da...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Allahın adı ile..
Sn bekir kardeşim benim burda şia propagansı yaptığımıda nerden çıkardınız şii olmayan bir çok kişi alim eğitmen tarihçi... vs Muaviyenin İslama layık bir halife olmadığına açıkça günah işleyip islama biat soktuğuna ve yüzlerce masumu acımasızca sırf ehlibeyt a.s sevdiği için katlettiğini bilir ve inanır Bizde böyle inanıyoruz çünkü bizler Allahın ve Rasul s.a.a emrine uyarak ehlibeyt a.s mı seviyoruz onlara buğz edenleri ise Rasulün yaptığı gibi batıl sayıyoruz

Allahu teala "pek azınız akleder" buyuryor benim ne haddime insanların akletmesini bekleyeyim

İslamın savunduğunu ve müslümanın inancını paylaşması neden kirlilik olsun burası bir paylaşım forumu değil mi üyeleriniz billdiklerini islamın savunduğu inançlarını paylaşamaz mı? Eğer öyle ise bunu forum kurallarında neden beyan etmediniz?

Siz Şia'lar gibi, bazı Ehli Sünnet dışı itikad mensuplarının da böyle düşünüyor olması ne sizin ne de onların doğrululuğu ve haklılığını göstermiyor.

Bu forum, kurallarında da belirtildiği üzere, ehli sünnet itikadı çerçevesinde hizmet vermektedir. Ehli Sünnet itikadı ise Hz.Muaviye'ye karşı hadislere dayanarak saygı ile yaklaşılmasını öngörüyor. Bu durumda sizin bu tür yazılarınız maalesef sadece kirlilik oluşturmakta. Bu minvale rağmen ısrarla devam etmeniz ise alenen Şia propogandası oluyor.
Biz sizin bu mesajlarınızın postunu sermesini de pek ala yaparız ama sonucun sizin zaviyenizden değişmeyeceğini bildiğimiz için kısa kesmeye çalışıyoruz. Bu forumdan senin gibi kaç cengaver(!) kaçtı biliyormusunuz? O nedenle sizi uyarıyorum, sizde lütfen uyanın...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt