Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kalplerimizi Bozup Eğriltme Rabbim

ÇAPANOÐLU

New member
Ali İmran Suresi 8 Ey rabbimiz!Bizi doğruya ve güzele yönelttikten sonra kalplerimizi bozup eğriltme ve bize katından bir rahmet bağışla.Sen, yalnız sen Vahhab’sın, bol bol bağışta bulunansın.

Ali İmran Suresi 9 Ey rabbimiz!Sen Cami’sin; insanları, varlığında kuşku bulunmayan bir günde mutlaka toplayacaksın!Allah, sözünü yerine getireceği yer ve zamanı asla şaşmaz.

Ali İmran Suresi 16 Kullar ki şöyle derler: “Ey rabbimiz, kuşkusuz olarak sana inandık.Bağışla günahlarımızı, ateş azabından koru bizi!”​

ÇAPANOÐLU

New member
Ali İmran Suresi 53 “Ey rabbimiz!Senin indirdiğini iman ettik, resule uyduk; artık bizi gerçeğin tanıklarıyla beraber yaz.”

mhmt

New member
Ali İmran Suresi 53 “Ey rabbimiz!Senin indirdiğini iman ettik, resule uyduk; artık bizi gerçeğin tanıklarıyla beraber yaz.”

amin ..!

ÇAPANOÐLU

New member
Ali İmran Suresi 147 Sözleri yalnız şu olmuştur: Ey rabbimiz!Bağışla bizim günahlarımızı, affet işlerimizdeki taşkınlığımızı, sağlam bastır ayaklarımızı ve yardım et bize küfre sapan topluma karşı.

ÇAPANOÐLU

New member

amin ..!

Ali İmran Suresi 194 “Ey rabbimiz!Resullerine vaat ettiğini de bize ver, kıyamet günü bizi rezil etme.Sen, vaadine asla ters düşmezsin.”​

mhmt

New member
geçen gün saygı duyduğum bi hocanın sohbetini dinledim..
"Kuran'da Allah bize dua yı öğretmiştir..dualar Kuranda 2 satırı geçmez(çok uzun değildir) dedi..hiç o boyutta düşünmemiştim..cidden çok hoşuma gitti.... (tabiki uzun dua edilmez demiyorum..) Kuran mükemmel bi kitap..

BAKARA SÛRESİ
(286) Allah bir kimseyi ancak gücünün yettiği şeyle yükümlü kılar. Onun kazandığı iyilik kendi yararına, kötülük de kendi zararınadır. (Şöyle diyerek dua ediniz): "Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et."

ÇAPANOÐLU

New member
geçen gün saygı duyduğum bi hocanın sohbetini dinledim..
"Kuran'da Allah bize dua yı öğretmiştir..dualar Kuranda 2 satırı geçmez(çok uzun değildir) dedi..hiç o boyutta düşünmemiştim..cidden çok hoşuma gitti.... (tabiki uzun dua edilmez demiyorum..) Kuran mükemmel bi kitap..:4_6_202v:

BAKARA SÛRESİ
(286) Allah bir kimseyi ancak gücünün yettiği şeyle yükümlü kılar. Onun kazandığı iyilik kendi yararına, kötülük de kendi zararınadır. (Şöyle diyerek dua ediniz): "Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et."

Maide Suresi 83 Resule indirileni dinlediklerinde farkına vardıkları gerçekten dolayı gözlerinin yaşla dolup taştığını görürsün. Şöyle derler: "Ey rabbimiz, iman ettik. Artık bizi de gerçeğin tanıklarıyla birlikte kaydet."

ÇAPANOÐLU

New member
En'am Suresi 15 Şunu da söyle: "rabbime isyan edersem büyük bir günün azabından korkarım ben."

bu gecenin son duası,
Yarın tekrar dualara devam inş..

nurþeyma

New member
En'am Suresi 15 Şunu da söyle: "rabbime isyan edersem büyük bir günün azabından korkarım ben."

bu gecenin son duası,
Yarın tekrar dualara devam inş..

Bu da benden,

En'am Suresi 161 De ki: "Beni, dosdoğru yola rabbim iletmiştir. Güçlü, pürüzsüz bir dine, hanîf olan İbrahim'in milletine. Müşriklerden değildi o."

khan19556

New member
Allah’a korku ve ümitle dua ediniz. (Ar’af 7/56)

Rabbinize tazarru ile gizlice dua ediniz Çünkü Allah haddi aşanları sevmez. Araf (7/56)

Allah’ın esma-u Hüsnası vardır. Onlarla Allah’a dua ediniz. (Araf 7/180)

Dini yalnız O’na has kılarak halis bir şekilde O’na dua edin. (Mü’min 40/65)

Allahın lütfundan isteyiniz. (Nisa 4/32)

Kur an kalplere gıdadır...Ne güzel bir konu olmuş böyle maşallah.
Rabbi rahim sebep olanada katılanada ihsanda bulunsun inşaallah...

ÇAPANOÐLU

New member
Allah’a korku ve ümitle dua ediniz. (Ar’af 7/56)

Rabbinize tazarru ile gizlice dua ediniz Çünkü Allah haddi aşanları sevmez. Araf (7/56)

Allah’ın esma-u Hüsnası vardır. Onlarla Allah’a dua ediniz. (Araf 7/180)

Dini yalnız O’na has kılarak halis bir şekilde O’na dua edin. (Mü’min 40/65)

Allahın lütfundan isteyiniz. (Nisa 4/32)

Kur an kalplere gıdadır...Ne güzel bir konu olmuş böyle maşallah.
Rabbi rahim sebep olanada katılanada ihsanda bulunsun inşaallah...

Meryem Suresi 48 "Sizden de Allah dışındaki yakardıklarınızdan da ayrılıyorum; rabbime dua edeceğim. Umarım, rabbime yakarışımla bahtsızlığa düşmem."

Evet arkadaşlar, DUA ya devam enş..

mhmt

New member
BAKARA SÛRESİ
(186) Kullarım, beni senden sorarlarsa, (bilsinler ki), gerçekten ben (onlara çok) yakınım. Bana dua edince, dua edenin duasına cevap veririm. O halde, doğru yolu bulmaları için benim davetime uysunlar, bana iman etsinler.

ÂL-İ İMRÂN SÛRESİ
(38) Orada Zekeriya Rabbine dua etti: "Rabbim! Bana katından temiz bir nesil bahşet. Şüphesiz sen duayı hakkıyla işitensin" dedi.

oSSlem

New member
Bakara suresi 286. ayet
“Ey Rabbimiz! Unutur yahut hata edersek bizi hesaba çekme. Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize, güç yetiremeyeceğimiz şeyleri de yükleme. Affet bizi, bağışla bizi, acı bize. Sen bizim Mevla’mızsın. Küfre sapanlar topluluğuna karşı yardım et bize!”
AMİNNN

nurþeyma

New member
Nuh Suresi 28 "rabbim! Beni, anne-babamı, inanmış olarak evime gireni, tüm inanmış erkekleri ve inanmış kadınları affet! Zalimlerin de sadece helâk ve perişanlığını artır!"

sabah şeriflerimiz hayırlı ve dualı olsun inşaALLAH

khan19556

New member
“Ya rabbi sana dayandık, sana yöneldik, dönüş ancak sanadır, Ya Rabbena bizi inkar edenler için bir fitne kılma, bizi bağışla. Ya Rabbena yegane galip ve hikmet sahibi ancak sensin.(Mümtehine 60/4-5)

nurþeyma

New member
“Ya rabbi sana dayandık, sana yöneldik, dönüş ancak sanadır, Ya Rabbena bizi inkar edenler için bir fitne kılma, bizi bağışla. Ya Rabbena yegane galip ve hikmet sahibi ancak sensin.(Mümtehine 60/4-5)

İnsan Suresi 10 Çünkü biz, asık suratlı, sert bir gün yüzünden rabbimizden korkarız." derler (DERİZ aLLAH'IM)

khan19556

New member
İnsan Suresi 10 Çünkü biz, asık suratlı, sert bir gün yüzünden rabbimizden korkarız." derler (DERİZ aLLAH'IM)

“Ya Rabbena cehennem azabını bizden çevir, muhakkak ki onun azabı devamlı felakettir. Orası ne kötü bir müstekar ve ne kötü bir durma yeridir.” (furkan 25/65-66)

nurþeyma

New member
“Ya Rabbena cehennem azabını bizden çevir, muhakkak ki onun azabı devamlı felakettir. Orası ne kötü bir müstekar ve ne kötü bir durma yeridir.” (furkan 25/65-66)

Müminun Suresi 97 Ve de ki: "rabbim, şeytanların dürtüklemelerinden sana sığınırım!"

Müminun Suresi 98 "Onların, başıma üşüşmelerinden de sana sığınırım rabbim!"

Üst Alt