Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Işıldağınız Mübarek Olsun!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aysegul

New member
Benim sorumun cevabı değil bu sizin o kabul ettiğiniz kitaplar hangisi diyorum??...Yazarı,ya da yazarları kim ?

umit2006

New member
hayda şimdide sahabeyi reddettiğimiz çıktı!nerden anladınız?hangi sahabeyi reddetmişiz?acaba meşru otoriteye ( ALİ RA ) isyan edip asi olan muaviyeye hazret demediğimiz içinmi?

Aysegul

New member
Hadis-i şerifleri reddetmek demek sahabeye güvenmemek demektir!

umit2006

New member
tasavvufla ilgisi olmayan müslümanların kitaplarını.merak etmeyin bizde mezhepliyiz,ama mezhepçi değiliz!o yüzden yazarlar konusunda takıntımız yok

Aysegul

New member
umit2006' Alıntı:
tasavvufla ilgisi olmayan müslümanların kitaplarını.merak etmeyin bizde mezhepliyiz,ama mezhepçi değiliz!o yüzden yazarlar konusunda takıntımız yok

Ya hangi kitap işte onlar söylesene?

Aysegul

New member
umit2006' Alıntı:
ya?merak ettim nerede hadis reddetmişiz?

Sanırım akli dengeniz yerinde değil...Hanif beyin yazılarının hepsini onaylayan birisiyseniz eğer hadisleri de reddediyorsunuz demektir

umit2006

New member
hanifin hadisleri reddetiğini nerden çıkardınız?eğer sahih olmayan hadisleri reddetmek ise buharide yüzlerce hadisi reddetti,hemde başkalrının sahih demesine rağmen.çok şükür akli dengem yerinde çünkü aklımı tasavvufi gerçeklerin emrine vermedim.çünkü vahye tabi oldum.okuduğum kitapları merak etmişsiniz.merak etmeyin;tefhimul kur'an,fizilal Kur'an, diye başlarsam gerisini siz anlayın artık.

Aysegul

New member
O kabul ettiğiniz hadis kitapların hangisiymiş..Sorumun cevabını hala alamadım??

HaNiF

Mesajlari Onaylanacak
Aysegul' Alıntı:
O kabul ettiğiniz hadis kitapların hangisiymiş..Sorumun cevabını hala alamadım??

sorunun cevabı sizin yazınızın bi üst kısmında.. Okuma zahmetinde bulunursanız görürsünüz...

Aysegul

New member
HaNiF' Alıntı:

sorunun cevabı sizin yazınızın bi üst kısmında.. Okuma zahmetinde bulunursanız görürsünüz...

Sen avukatmısın?...Sana sormadım ben ümit bey'in bir iddası vardı bir sayfa öncesine bakarsan görürsün...Bu arada ümit bey sorumun cevabını hala alamadım

HaNiF

Mesajlari Onaylanacak
umit2006' Alıntı:
hanifin hadisleri reddetiğini nerden çıkardınız?eğer sahih olmayan hadisleri reddetmek ise buharide yüzlerce hadisi reddetti,hemde başkalrının sahih demesine rağmen.çok şükür akli dengem yerinde çünkü aklımı tasavvufi gerçeklerin emrine vermedim.çünkü vahye tabi oldum.okuduğum kitapları merak etmişsiniz.merak etmeyin;tefhimul kur'an,fizilal Kur'an, diye başlarsam gerisini siz anlayın artık.

İlla gözünüze sokacak değiliz. Okuyun cevabınız alıntıda mevcut...

HaNiF

Mesajlari Onaylanacak
Aysegul' Alıntı:
Sen avukatmısın?...Sana sormadım ben ümit bey'in bir iddası vardı bir sayfa öncesine bakarsan görürsün...Bu arada ümit bey sorumun cevabını hala alamadım

Evet ben avukatıyım. Bugun başladım işe...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
HaNiF' Alıntı:

Evet ben avukatıyım. Bugun başladım işe...
muhabbet seviyesini koruyamadığı için kilitliyorum kadillerle ilgili zamanında yaptıım açıklamalrı ayet ve hadisleri ulemaların düşünceleri sitede mevcut dilediğinizi bulabilirsiniz onun için yazma gerektiğini düşünmüyorum çünkü yazmak hiçbir mana ifade etmicek dileyen sitede bulur dileyen özelden sorarsa yerlerini gösteririz olmadı tekrar yazarız. ilim istiyene verilir, bizim ulul emilere anlatıcak bişeyimiz yok biz misracı olduğumuz bilgileri sünnetleri bizim gibi avam olanlar ile paylaşırız.

saygılarımla...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt