Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ibni Sebeciler Bunlarin Cevabini Verin!!!

ebuyusuf

New member
ben kendi adıma konuşayım kimseye hakaret etmedim,şiadan yada şiilerden bir rahatsızlığımda yok,caferi humeyni üyenin burada bulunmasındanda bir rahatsızlık duymadım
rahatsızlığım şudur,attığı iftiraları ispat etmesidir
sorularımı sordum cevabını bekliyorum

caferi_humeyni

New member
Inan O Kadar çok örnek Var Ki Hangisinden Başliyacağimi Bilemiyorum
1?ebu Bekir " Es Siddik" Ibn Ebu Kuhafe

Peygambera Ait 500 Hadis Topladiktan Sonra Fikir Değiştitrerek Hespini Yakmiştir.peygamber Ile Ilgili Kim Ne Sorarsa "aramizda Kuran Vardir.onun Helal Ve Haramiyla Amel Ederiz Deyiniz Emrini Vermistir.şimdi Hadislere Gelelim.efendimiz Hz.fatima Için:fatima Beim özümdür.onu Kiran Beni Kirmiş Onu üzen Beni üzmmüş Sayilir Derken Fatima. Ebu Bekire Kirgin Olarak Dünyadan Göçtüğünü Göruyoruz(kaynak:buhari Sahih)
Yine Efendimiz(s.a.v) Usamenin Ordusuna Katilmayanlar Icin Allah'in Lanetini Okudugu Halde " Ebu Bekir Katilmamistir.

caferi_humeyni

New member
2)ömer Binil Hattap " El Faruk
Halife ömer Efendimizin Sunnetlerine Karşi Gelenlerin Basindasir.kendisi " Peygamber (haşa) Sayikliyor Allahin Kitabi Bize Yeterlidir Diyendir.ömer Fatimayi Tehdit Edebilmistir.peygamberin Sunnetleitin Konuşulmasini Ve Uygulanmasini Yasaklamisiti.usame Nin Odusuna Katilmamistir.tecavuzleryle Islama Zarar Veren Halid Bin Velid E Ceza Uygulamamistir.peygamberin Sunnetlerinde Olmayan Bir Sura Meclisi Kurmuş Ve Onun Yönetimine Bu Isin Ehli Olmayan Abdurrahman Inb Avf A Birakmistir.(ve Bu Olayi Okuyunca Bazi Seyleri Anlarsin Inş)
ömer:muhammedin Dönemi Bütün özellikleriyle Bitmiştir.bizim Dönem Başlamiştir.beğendğimizi Yapariz.bize Itaat Ederseniiz Bizim Kullarimiz Olursunuz.hemde Buna Mecbursunuz(kaynak:müslüm Sahihi Cilt:4 Sayfa 591)unutma Bu Sünni Kaynaği.ok?

caferi_humeyni

New member
öncelikle Burda Kimseyi Karalama Veya Kötüleme Amacaimin Olmadiğin Söylemek Isitiyorum.sunnu Hadis Kitaplarini Kullanarak Bazi Seyleri Göstermek Istiyorum.

Aişe -ebu Bekirin Kizi

Aişe Kadar Islamda Etkin Bir Rol Oynayan Bir Kadin Daha Olmamiştir.çocuk Doğurmamiştir.savaşlara Katilmiştir.allahin Emirlerine Karşi Gelerek Devesine Binmiş Ve Cemel Savaşinin Ateşini Yakmiştir.

Ez -zehri Urve Ye Sorar:aişe Ne Yapiyor?urve Cevap Verir."osmanéin Yaptiğini Yapiyor" Der.kaynak:sahihi Buhari Cilt 8,sayfa 91.sahihi Buhari Cilt 2.sayfa 36,sahih Müslümün'in Iman Kitabi

Aişe:kendi Kardeşi Olan Muhammed Bin Ebu Bekir'i öldüren,muaviye Ile Baristi.müştürek Düşman Karşisinda Bir Sakinca Görmedi. Bundan Sonra Muaviye,aişe Yi Hediyelerlere Boğacaktir.

"kaynak:ibn Kesir'in Tarihi Ve Ibn Abdülbirr.tarihi Ibn Kesir Cilt 7.sayfa 136.müstedrik El-hakim Cilt 4 Sayfa 13.tarih Ibn Kesir Cilt 7.sayfa 137.sahih Buhari Cilt 7.sayfa 90-edep Kitabi,babul Hicre,mesned Eli-imami Ahmed Bin Hambel Cilt 6,sayfa 77"

ebuyusuf

New member
ebuyusuf' Alıntı:
demogoji yapma cevap ver cevap
Peygamberimizi(SAV) Osmanla(RA) evlendirdin daha demogoji yapyorsun
ayrıca hani Efendimizin(SAV), Ömer(RA) ve Ebubekir'in(RA) ne halt olduğuyla ilgili hadisleri,bulamadınmı?
efendimizin(SAV) hadislerini hala göremiyorum şeyhaynın ne halt olduklarına dair

ebuyusuf

New member
sen Ömerin ve Ebubekirin(R.anhüm) kendi söz ve davranışları yazmışsın oda yalan yanlış,hani efendimizin(SAV) onlar hakkında menfi sözlerini yazacaktın

caferi_humeyni

New member
Ömer ibni Hattab Resulullah'm yanına gelip dedi ki: Acaba sen Allah'm gerçek Resulu değil misin? Resululuılah buyurdu ki: Evet resuluyum. Ömer, acaba bizler hak, düşman batıl değil mi? Resuluılah, "evet öyledir", buyurdu.

Ömer "O halde neden kendimizi zillete düşürüyoruz? dedi. Resuluılah buyurdu ki: Ben Allah'ın resuluyum, Ona asla itaatsızlık etmem, O benim yardımcımdır.

Ömer "Acaba sen bize Mekke'ye gidip orayı tevaf yapacağımızdan haber vermiyor muydun? dedi. Resulullah buyurdu ki: "Evet ama aca ba bu yıl gideceğimizi mi söyledim. Ömer. "Hayır" dedi.

Resuluılah buyurdu ki: O halde gelecek yıl tevafını edersin".

Ömer sonra Ebubekir'in yanına gelip "Ey Ebubekir, acaba bu kişi Allah'ın gerçek Peygamberi değil mi?" diye sordu Ebubekir "Evet, Allah'in Peygamberidir" dedi. Ömer, Resulullah(S.A. V) dan sorduğu soruların hepsini ondan da sordu; Ebubekir'de o cevapları verdi vc dcdi ki: "Ey kişi! Bu Allah'ın gerçek Resuludur. O Allah'a asla itaatsızlık etmez. AII.ıh onun yardımcısıdır, sen ona boyun ey".

Kureyş'le yapılan anlaşma bittikten sonra Resuluılah sahabeye hitaben kalkın, kurbanlık larınızı kesin ve saçlarınızı traş edin". diye buyurdu.

Ama Allah'a andolsun ki onlardan hiç birisi kalkmadı ve Resulullah bu sözünü üç kez tekrarladı; yine de kimse emrine uymadı.

Resulullah çadırına girdi ve dışarı çıktıktan sonar hiç kimse ile konuşmadan kendisi kurbanını kesip sonra herbirini çağırıp saçını traş ettirdi. Bunu gördükten sonra sehabe kalkıp kurbanlıklarını kestiler ve birbirlerinin saçlarını traş ettiler. Hatta birbirlerini(ihtilaftan) öldürecek duruma gelmişlerdi ı.

Burada naklettiğimiz Hudeybiye sulh u vakıası şia ve sünni alimlerin ittifak edip birleştiği bir vakıtıdır.

Teberi, İbn'i esir, İbn'i Sa 'd gibi tarih ve si yer yazarları ve Buhari ve Müslim gibimuhaddisler bu olayı nakletmiştir.

Böyle bir vakıayı okuyup sahabenin Peygamber'e böyle da vranışları için şaşırmadan geçmek mümkün değildir; bu yüzden kıssa üzerinde ciddi bir şekilde durup düşünmeliyiz. Akıllı birisi sahabenin Resulullah'm emirlerini tamamen mütİ olduklarını nasıl kabul edebilir? Çünkü bu vakiâ, onların böyle olmadıklarını ortaya koymakta ve söz konusu görüşün hatalı olduğunu ispat etmektedir.

(Gerçi Bey'et'i Rizvan'la ilgili olarak nazıı olan ayet'i kerime getereğince Allah'u teala seha beden mümin olanları Bey'eti tehteş şecere neticesinde bağışlamıştır, ama bu vakia iyice gösteriyor ki, sehabe devamlı olarak itaat içinde değillermiş; İtaatları olduğu gibi isyanlanda olmuştur. Müterco,)

Acaba hiç bir akıılı kabul edcrmi ki Peygambere karşı böyle bir davranışı basit bir olayalarak talakki edelim, veya bu işleri hususunda sehabeyi maıur gösterelim? Oysa Allah'u tdla buyuruyar ki: «Böyle değil, andolsun Rabbine onlar, aralarında çıkan ihtilafta seni hakem etmedikçe ve sonra da

1- Bu olayı Sire ve tarih yazarları nakletmişler. Bu vakia'yı Buhari, Sahihinin şurut kitabının Eş'şurut fil cihad babında (c.2.s.122) Ve Muslim Sahih'inin Hudeybiye anlaşması bahında nakletmiştir.

ebuyusuf

New member
Bu yazdıkların hudeybiye barış anltlaşmasında yaşananlardır ve bu olayda Hz Ali efendimizde kalemi alıp anlaşmayı yazmaya yanaşmamıştır naklettiğin kaynaklarda mevcuttur
sahabe bu olayda duygusal davranmıştır,600 km yol gelip kabeyi ziyeret edemeden dönmeleri onlara dokunmuştur,Hz Ali bile anlaşmayı bu yüzden yazmak istememiştir,yoksa haşa Efendimize(SAV) itaatsizlikteb değil
şaşırıyorum sana getirdiğin olaya bak,bu olayın ehli sünnet kaynaklarında bin tane kritiği yapılmıştır ve olay gayet nettir

caferi_humeyni

New member
eğer efendimize sayıklıyor denmesini kabul ediyorsan.ben saygı duyarım sadece.BAŞKA BİRŞEYDE DİYEMEM.SELAMLAR VE SAYGILAR

usamebinladin

Mesajlari Onaylanacak
caferi_humeyni' Alıntı:
Usame Niye Ifrtira Atiyorsun.daha Dogrusu Nerden Cikartiyorsun.irak A Bak Bakiyim Kim Direniyor.bak Bakalim Imam Sadr In Mehdi Ordusu şii Mi Sünnü Mi.bak Bakiyim Humeyni şii Mi Değilmi.el Insaf Ya.bu Kadar Cahil Olur Ancak Bir Insan.zaten Sunnnet Ehliyle Sen Türü Az Bulunan Ender Insanlarsiniz

bu kadar kültürsüz bilgisiz birine bu konuda cevap verrmyeceğğim...
kendi şii adamları röportajlarda amerikan'ın işgalinden memnun olduğunu ve demokrasi getirdiğini söylüyordu ama sen o sıralrda başka yerlerdeydin...
bu kadar bilgisiz birine cevabım gündemi takip et,...

caferi_humeyni

New member
Irakta Ki şiiler Tabi Ki Abd Nin Gelmesinden Memnun Oldular.çünkü Diktadör Saddam şii Ler çoğunlukta Olmasina Rağmen Onlara Hertürlü Işkenceyi Yapti.şii Din Alimlerini öldürdü.

caferi_humeyni

New member
Ey iman edenler! Eğer bir fasık size bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz." (Hucurat - 6).tamam mı usame?

usamebinladin

Mesajlari Onaylanacak
ben tefsieci değilim,
islam alimi hiç değlim...
öyle gördüğüm ayetleri yoruma gidemiyorum maalesef senin kadar alim dğeiliz, kendi halimizde müslümanız...
sen eğer tefsir seviyesine kadar geldiysen ne mutlu sana!

Üst Alt