Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hristiyan veyahut yahudi biriyle evlenmek günahtır..

Mücahid

New member
Sevgili metinmete,

Sözlerinin altına imzamı atarım, dediğinden başka bir anlam yoktur yazdıklarımda...

Ancak yine de mücahidin şıklık olsun diye bir iki satır yazmasını beklerdim:)

Hepiniz Allaha emanet olasınız...

İki gündür internet erişimimin olmadığını metin beyin açıklamasını umardım ama zannedersem kendisi erişebildiği için bizde bir sorun olmadığını düşündü.Her neyse.Biz sözümüzün arkasındayız kardeşim bunuda sırf nam olsun diye değil beslendiğimiz kaynak emrettiği için yaparız.Konuyu bu kadar üstünüze malederek uzatmanıza da gerek yoktu.Neyse Metin bey ile bir olup, bizleri Hz İbrahim a s ma sadece hakaret maksadı ile hanif diyen müşriklerle aynı kategoride değerlendirmişsiniz. Oysa bizler Rabbimizin Beyyine suresinde tarifini verdiği dini sadece O'na has kılan hanifler olduğumuzu düşünüyoruz.Unutmadan Haniflik kimsenin tekelinde değildir.Selametle::::::::::::::::::::Unutmadan verdiğiniz linkler ile gerekli işlemler yapılacaktır.

berguzar

New member
İki gündür internet erişimimin olmadığını metin beyin açıklamasını umardım ama zannedersem kendisi erişebildiği için bizde bir sorun olmadığını düşündü.Her neyse.Biz sözümüzün arkasındayız kardeşim bunuda sırf nam olsun diye değil beslendiğimiz kaynak emrettiği için yaparız.Konuyu bu kadar üstünüze malederek uzatmanıza da gerek yoktu.Neyse Metin bey ile bir olup, bizleri Hz İbrahim a s ma sadece hakaret maksadı ile hanif diyen müşriklerle aynı kategoride değerlendirmişsiniz. Oysa bizler Rabbimizin Beyyine suresinde tarifini verdiği dini sadece O'na has kılan hanifler olduğumuzu düşünüyoruz.Unutmadan Haniflik kimsenin tekelinde değildir.Selametle::::::::::::::::::::Unutmadan verdiğiniz linkler ile gerekli işlemler yapılacaktır.

Sevgili mücahid:
İlgin için teşekkür ederim. Ben kimseye hakaretvari bir cümle kurmadım, kimseyi müşriklerle aynı kefeye koymadım. Sadece şirki bilmemiz gerektiğini vurguladım ve maalesef dünyada şirke bulaşmış bir sürü inanan insanların varlığından bahsetmeye çalıştım. Konu daha iyi anlaşılsın diye şirkin tarifini konuşalım o zaman derim.
Hepiniz Allaha emanet olasınız...

Enver Ýstek

metin mete

Teesüf ederim,Gercekten ben bu foruma geldigim andan beri hic yazi dilimi degistirmedim bunu en iyi bilenlerden birisin,Mücahit kardesim.Benim örnek aldigim ve bununla emrolundugum gibi Allahtan hep dininde sabit koymasi icin yalvardim.Asla iki yüzlü olmadim asla bir kimseyi cekistirmek icin dolayli yola sapmadim.Bunu hepsi bildigi gibi sende iyi bilirsin.Hep dogrunun yaninda oldum asla benimle ters düsünüyor diye tavir almadim.Benimyazimin amaci kendisini Hanif adayi gören kardesime biraz olsun sabri tavsiye etmekten baska bir sey degildi.Evet haniflik kimsenin tekelinde degildir olmadigi gibi bu Cümle insanlarin yaradilisindaki FITRATTIR iste Kuranin cagrisi bu FITRATADIR bizim tebyinimizde bundan baskasi degildir ama dedimya her hanifin kaderidir tipki Resullerin önündeki engellere takilmak bu hanif ister Bugünki Islamin icinden gelsin,Ister Hiristiyanlarin icinden gelsin Ister Musevilerin icinden gelsin hic fark etmez yeterki Fitrata dönsün cekecegi kader aynidir.Vesselam kimseyi kücük görmekten,Onu asagilamaktan ve hakaret etmekten Alemlerin Rabbi olan Sahibimiz ve Efendimiz Allaha siginirim..Rabbe emanet olun...

Üst Alt