Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Herkes bir üstteki hakında ne düşünüyor?

mhmt

New member
bana yorum yazmayın dediği için onun yorumlarını beğendiğimi saygı duyduğumu buraya yazmıyorum. yoksa yazardım;)

selametle..

Z

zeynep_hearty

Guest
foruma renk kattığını düşündüğüm ..fikirlerini genellikle fikrime yakın bulduğum biridir....selam ve dua ile...

alem-i ervah

New member
bana yorum yazmayın dediği için onun yorumlarını beğendiğimi saygı duyduğumu buraya yazmıyorum. yoksa yazardım;)

selametle..

gülen bir smıley bulamadım bulsaydım onu ekleyecektim :))

Allah razı olsun mhmt..yazmış kadar oldun zaten :)

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Nete ilk girdiğimde avatardaki yıldızlarıyla bu kim dediğim, bir kaç konuda karşıkarşıya gelmemiz nedeniyle muhalif olduğum, ancak daha sonra ihlas ve samimiyetine inandığım bir kardeşim seyfullah putkıran

Allah c.C: razı olsun , bu sitedikler düştüğümüz ayrılık yanlız fikri olur , gönüller hep bir oldu, öyle de olucak inşallah ...

hannane

New member
Sucu;
Tevhide inanis ve bu inanisi yaymak olan adamin, idam sehpasina götürülürken,
anltilmaz bir yüz ifadesi ve elleri bagli oldugu halde, arkasini dönüp dostuna!

- "ve putları kırmak ne güzel bir eylemdir"
demesi beni çok etkilemişti..

seyfullah putkıran abim ismini her gördüğümde (forumda)

"ve putları kırmak ne güzel bir eylemdir "
sözü geliyor hemen aklıma , gözümün önüne...

"we putları kırmak ne güzel bir -eylem-dir"
ok.gif

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Sucu;
Tevhide inanis ve bu inanisi yaymak olan adamin, idam sehpasina götürülürken,
anltilmaz bir yüz ifadesi ve elleri bagli oldugu halde, arkasini dönüp dostuna!

- "ve putları kırmak ne güzel bir eylemdir"
demesi beni çok etkilemişti..

seyfullah putkıran abim ismini her gördüğümde (forumda)

"ve putları kırmak ne güzel bir eylemdir "
sözü geliyor hemen aklıma , gözümün önüne...

"we putları kırmak ne güzel bir -eylem-dir"
ok.gif

Allah C.C: razı olsun..

gayemiz önce kul olmak sonra putları kırmak, inşallah bu iki vazifeyide rahatlıkla yaparız..gördüğümüz yerde putaboyun eğmedik Rabbim boynumuzu eğdirmesin. hakiki iman ile bizi şereflendirsin anca ozaman bu güveni kendimizde buluruz...

evet putları kırmak ne güzel bir eylemdir ...

asikkulun

New member
çok ii bir abimdir.konuları ilgimi çeker.merak ettğim bi abidir.her konuda başarı gösterir.vs.vs.

gönüldostuelif

New member
su yukardaki varya msn de azmı cektiriyorr bana katula katula güleyruk biz bir araya celunce da...
mükemmel bir kardeşim ....

asikkulun

New member
Kendisi küçük yüreği büyük bir kardeşim...

Ayrıca kendisini çok severiz...(Hem ben hem bütün forum)

Allah yolunu istikametli bahtını açık etsin.

Alllah razı olsun.bbende sizleri çok seviyorum...
sizler sayesinde bilmediğim konuları öğreniyorum.Rabbim cümlenizden razı olsun.
tabi bi kaç kişi huzurumuzu boozsa bile.asla aramıza giremiyeceklerdir

Rahmet4

New member
su nandi kardesimiz varya ne desem azdir cok candan delidolu yasina göre olgun saygili bi kardesimiz (biraz yag yakiyimde cay ocagina beni davet etsin)

asikkulun

New member
çok seviom ben onu varya.biraraya gelince Allahhh demi???
çay ocağına davet ediyorum .çay kahve ne arzu edersiniz çay ocağuında sizi lüx yere alayım

Rahmet4

New member
vay sagolasin kardesim niye zahmet ettin..... neyse geliyim bari bu kadar israra ragmen...

Z

zeynep_hearty

Guest
gönülden sevdiğim değer verdiğim bir kardeşim dünyevi yaşının küçüklüğüne rağmen uhrevi kaygılar taşıyan ve bundan dolayı her gördüğümde imrenerek baktığım bir kardeşim ..selam ve dua ile...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
gönülden sevdiğim değer verdiğim bir kardeşim dünyevi yaşının küçüklüğüne rağmen uhrevi kaygılar taşıyan ve bundan dolayı her gördüğümde imrenerek baktığım bir kardeşim ..selam ve dua ile...

bu üyemizin yazılarını gördüğümde nene hatunlar aklıma gelir. duruşu ve uslubu ile tam bir nene hatun.. Allah razı olsun...

nene hatunu bilmiyenlere kısaca nene hatunu tanıtalım;

Nene Hatun (1857 - 1955)
1798.jpg

Erzurum'da doğdu. 98 yıl Erzurum'da yaşadıktan sonra yine Erzurum'da, zatürre hastalığından hayata vedâ etti. Ölümünden üç ay önce Türk Kadınlar Birliği tarafından yılın annesi seçilmişti.
Tarihimizde 93 Harbi olarak anılan 1877 - 1878 Osmanlı - Rus Savaşı sırasında, Erzurum'daki Aziziye Tabyası'nın savunulmasında kahramanca çalıştı. Adını bu şekilde tarihe yazdırdı. Mücâdeleye, küçük yaştaki oğlunu ve kızını evde bırakarak katılmıştı. O sıralarda 20 yaşlarında genç bir gelindi.
7 Kasım 1877 gününün gece yarısında, bölge halkından olan Osmanlı vatandaşı Ermeni çeteleri Erzurum'un Aziziye Tabyası'na girmeyi başarmışlardı. Tabyayı koruyan Türk askerlerini öldürdüler. Arkadan gelen Rus askerleri, hiçbir mukavemetle karşılaşmaksızın tabyayı ele geçirdiler. Baskından yaralı olarak kurtulmayı başaran bir er, şehir merkezine ulaşıp kara haberi Erzurum'lulara ulaştırdı. Sabah ezanından hemen sonra minârelerden şehir halkına duyuru yapıldı. "Moskof askeri Aziziye Tabyası'nı ele geçirdi." Bu haber, Erzurum halkı tarafından, vatan savunması için emir telakki edildi. Silâhı olan silâhını, olmayanlar; balta, tırpan, kazma, kürek, sopa ve taşları ellerine alarak Tabya'ya doğru koşmaya başladı. Kadın - erkek tüm Erzurum halkı yollara dökülmüştü. Koşanlar arasında, erkeği cephede çarpışan bir tâze gelin de vardı. Ağabeyi bir gün önce cepheden yaralı olarak gelmiş ve kollarında can vermişti . Üç aylık bebeğini emzirmiş, "Seni bana Allah verdi. Ben de O'na emânet ediyorum." Diyerek vedâlaştıktan sonra birkaç saat önce ölen ağabeyinin kasaturasını alarak sokağa fırlamıştı.

Erzurumlular, ölüme gittiklerini bildikleri halde, Aziziye Tabyası'na doğru koşuyordu. Tabyaya yerleşmiş olan Rus askerleri, gelenlere yaylım ateşi açtı. Ön sıradakiler o anda şehit oldular. Arkadakiler, geri çekilmek yerine daha bir kararlı ve hızlı olarak ileri atıldılar. Demir kapılar kırılıp içeri girildi. Boğaz boğaza bir savaş başladı. Mükemmel silâhlarla donanmış Moskof ordusu, baltalı - tırpanlı, taşlı - sopalı eğitimsiz halk karşısında ancak yarım saat tutunabildi. 2300 Moskof öldürülüp, Tabya geri alındı. Türkler, 1000 kadar şehit vermişlerdi.

Hemen yaralıların tedâvisine başlandı. Nene Hâtun da yaralılar arasındaydı. Fakat o yarasına aldırmıyor, evindeki bebeğini unutmuş, diğer yaralıların kanını durdurabilmek, yaralarını sarmak için çırpınıyordu. Nene Hâtun böyle bir ortamda tanındı ve saygı ile sevil di.

O'nun, vatan için gece başlayan mücâdelesi, tüm düşman Erzurum'dan kovuluncaya kadar devam etti. Erzurum'un her karış toprağında cephâne taşıyarak, yaralılara hemşirelik yaparak, yemek pişirerek, su dağıtarak, hizmetten hizmete koşarak destanlaştı. Gazi Ahmet Muhtar Paşa'nın zaferinde Nene Hâtun'un ve O'nun vatan aşkını paylaşan sivil insanların da payı vardı.

Savaştan sonra da Nene Hâtun, destan kahramanlarına yaraşır bir asâletle yaşadı. Kendisini ziyâret eden NATO'da görevli Amerika'lı subayın bir sorusuna: "O zaman vazifemi yapmıştım. Bu gün de ilerlemiş yaşıma rağmen aynı hizmeti, daha mükemmeliyle yapacak güç ve heyecana sahibim." cevabını vermişti.

Allah ondanlardan RAZI olsun ..... Bizler onlardan razıyız

Üst Alt