Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Haniflik Uydurmacasi 3 Vakit Namaz

Haniflik Uydurmacasi 3 Vakit Namaz

• 5

Kullanılan: 0 0.0%
  • 3

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

sinang

New member
Esselamü aleyke ya abdullah.Bizler,içinden bir çok hakiki müminler çıkmış bir ümmetin fertleriyiz.Namazın kaç vakit olduğu, ve nasıl kılındığı,bizim tatışmalarımıza kapalıdır.Şu devri saadette Muhammedül emin sav. namazı Ashabı güzinine öğretti, daha sonraki selefleri dahi aynı namazı kıldı.Çünkü şeriat-ı ilahi gölgesinde yaşayanlar böyle şekli ve cemaati bir ibadeti bozamaz,bozmaya kalksa tekzip edilir,sürülürdü,diyarı islamdan.Yalnız müminde münafıkta namazını kıldığı halde fark açıktır.Kuranı azimüşan namazın şeklinden çok kalplerdeki takvaya,ihsan şuuruna yer vermiştir.Evet namazın vakti lisani arabiye ve icazı kuraniyeye göre ümmeti islamiye ve ulemanın ittifakıylada 5 dir.Vel hasıl gerisi Hariciye zihniyetidir. İstikbal İSLAMIN dır.

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
kardeş namaz 3 vakit değildir,5 vakittir!Sizler namazları cem etmeyi bilmediğinizden,yada mezhepçi tutumlarınızdan dolayı 3 vakit görüyorsunuz!hiç bir mü'min 3 vakit namaz kılmıyor.cem ediyorlar biraz araştırn.kimi mü'min bunu örneğin şii mü'minler bunu sahih hadislere göre kuvvetli sünnet kabul edip cem yapıyorlar.

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
ahmet yasin kardeş!!
bu forumdaki senin gibi düşünen mezhepsiz insanlar namazı 3 vakit dediler.nerden çıkarttın mezhepçi tutumdan dolayı 3 dediimizi.

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
kardeşim!kur'anda yada Rasulün sünnetinde mezhebten bahsediyormu,yada mezhebi olmayan günahtadır diye bir şey varmı?varsa söyleyin bizde bilelim.Kur'anın haram demediği bir konuda haram demek şirktir!biliyorsanız!

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
bunun mezheple alakası yoktur.efendimiz yapmıştır5 vakit namazı.ama kuranda yazmıyo ben kılmam diyorsanız ben bilemem o konuda ilmim bu kadarla sınırlıdır. allah razı olsun

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
önce mezhepsiz diyorsunuz,sonrada mezheple alakası yok diyorsunuz.bana kur'anda yada Allah Rasulünün sünnetinde mezhebten bahseden ayet yada hadis varmı?ki insanları mezhepsiz olmakla suçluyorsunuz!

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
sen mezhepçi dedin diye ööle dedim kardeş.hadis olduğunu biliyorum ama şu saatte araştırmam mümkün deil. kusura bakma inş yarın söylemeye çalışırım

mihr2004

New member
Namaz 7 Vakittir

Namaz 7 Vakittir

Kurani Kerime Göre 5 Vakit Namzin Yyaninda Peyygamber Efendimizin Sünneti üzerine Kuşluk Sünneti Ve Teheccüd Namazi Olmak üzere Namaz 7 Vakittir.allah Razi Olsun

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
mihr kardeş yalnız bu saydığın namazlar nafile ibadet olarak geçer.teheccüd namazıda peygamberlere farz bizdede nafilee olan ibadetlerdendir.
allah razı olsun

mihr2004

New member
Allah'a Ve Resulüne Itaat

Allah'a Ve Resulüne Itaat

mihr kardeş yalnız bu saydığın namazlar nafile ibadet olarak geçer.teheccüd namazıda peygamberlere farz bizdede nafilee olan ibadetlerdendir.
allah razı olsun

ALLAHU TEALA KURANI KERİMDE ALLAHA VE RESULÜNE İTAAT EDENLER İÇİN PEYGAMBER EFENDİMİZİN AHSEN BİR ÖRNEK OLDUĞUNU BİLDİRİYOR.EĞER BİZ KENDİMİZE ONU REHBER ALACAKSAK ONUN SÜNNETLERİNİDE ÖRNEK ALMAMIZ GEREKMEZMİ?

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
genç sofi kardeş!
bana mezheplerin gerekliliğini gösteren ayet ve hadis gösterecektin?
bekliyorum

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
mihr kardeşim tabikide efendimizin yaptığı şeyleri biz yapmakla yükümlüyüz aslında.hem o olmasa biz kuranı bile tam olarak anlayamazdık.

ahmet yasin kardeş ben sana ayet demedim hadis dedim bunuda basbas kardeş gösterdi sanırım.

sinang

New member
7 vakit üzerine

7 vakit üzerine

Bismillahirrahmanirrahim.Namaz farz olarak 5 vakittir. bunu Kuranın ilgili ayetlerinden öğrenebiliriz.Teheccüd namazıda hz.Muhammed sav.in sorumlu tutulduğu bir namazdır.duha dahi sünnettir.namaz vakittlerini 3 e indirmekte 7 ye çıkarmakta bidattır.Vesselam'Kim şu dine uymayan bir şey uyduracak olursa bu merdudtur,kabul edilmez.'(buhari,müslim,ebu davud)

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
allah razı olsun kardeş biz hükümlü olduğumuzz beş vakiti kesin yapalım geriye kalanınıda allahın izniyle yapmaya çalışalım
dua ile...

Aysegul

New member
16/NAHL-43: Ve mâ erselnâ min kablike illâ ricâlen nûhî ileyhim fes’elû ehlez zikri in kuntum lâ ta’lemûn(ta’lemûne).
Ve Biz, senden önce, kendilerine vahyettiğimiz ricalden (erkeklerden) başkasını (resûl olarak) göndermedik. Eğer bilmiyorsanız, o taktirde zikir ehline sorun!
16/NAHL-44: Bil beyyinâti vez zubur(zuburi), ve enzelnâ ileykez zikre li tubeyyine lin nâsi mâ nuzzile ileyhim ve leallehum yetefekkerûn(yetefekkerûne).
Beyyinelerle (ispat vasıtaları ile) ve semavî kitaplarla (resûller gönderdik) onlara indirilenleri, insanlara beyan etmen (açıklaman) için sana da zikri (Kur’ân-ı Kerim’i) indirdik. Umulur ki; böylece onlar, tefekkür ederler.

Burada ifade edilen zikir ehli, 14 asır evvel asaleten Devrin İmamı, Peygamber Efendimiz’dir. Çünkü Allahû Tealâ her devirde devrin imamına Kur’ân’ı öğretir ve onu insanlara öğretmekle vazifeli kılar.

Üst Alt