Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hangi tarz giyinirsiniz?

rusen_alp

New member
ben klasik giyiniyorum, bu arada bu konuyla ilgili olarak bir konuya değinmek istiyorum, bazı kadınlar giyim tarzı olarak " üstü mekke, altı paris " şeklini benimsiyorlar, kınıyorum...

Azra

New member
kafada sımsıkı bir başörtüsü, altta ise değişir, bazen bir mini etek, bazen çok dar bir pantalon , kot vs , işte bu şekildeki giyim şekline üste mekke , altı paris denir.

evet öyle giyinen bayanlara çok gıcık olyorum.sık sıkta karşılaşıyoruz zaten...

REYHANLI

New member
biz bu anketi azrayla beraber açtık.burada benim anlayamadığım biz insanlara "tesettürlü mü giyinirsiniz açıkmı giyinirsiniz?"diye bir soru yöneltmedikki.sanırım özellikle de reyhanlı arkadaşımız tarafından bu böyle anlaşılmış.herkesin bir giyim tarzı vardır.islama uyar uymaz bizi ilgilendirmez.o ayrı bir yerde tartışılır.biz sizlerin sadece giyim tarzını sorduk.

ben bu yorumunuza katılmıyorum sayın kardeşim..
sebeb;

1. sadece giyim tarzı sorduğunuzu ifade etmişsiniz..tamam katılyorum..bende bunun aksini belirtmedim...bende tarzımı söyledim..benim tarzım, KUR'AN VE SÜNNETE UYAN (ALLAH'IN EMRETTİĞİ) GİYİM TARZI....yalnış bişey yapmadım sanırım..bende tarzımı söyleme hakkına sahibim dimi...

2." ...bizi ilgilendirmez" demişsizin...bunada katılmıyorum...nedenide şudur ki; siz benim kardeşimsiniz...sizin giyim tarzınız neden beni ilgilendirmesin ki..şimdi benim önumde size "bir saygısızlık" yaapılsa ben "beni ilgilendirmez mi" diyeceğim..elbette hayır...demek siz beni ilgilendiryosunuz...unutmayın ki;

"İNNEMEL MU'MİNUNE İHVA" (müminler kardeştir)

Asya

New member
bunun dinisi dinsizi varmı ki? hip_hop hip_hoptur.

Azra

New member
bencede öyle bişi varmı dini yada dinsiz ikiside kot giyiyi mesela...

Asya

New member

ben bu yorumunuza katılmıyorum sayın kardeşim..
sebeb;

1. sadece giyim tarzı sorduğunuzu ifade etmişsiniz..tamam katılyorum..bende bunun aksini belirtmedim...bende tarzımı söyledim..benim tarzım, KUR'AN VE SÜNNETE UYAN (ALLAH'IN EMRETTİĞİ) GİYİM TARZI....yalnış bişey yapmadım sanırım..bende tarzımı söyleme hakkına sahibim dimi...

2." ...bizi ilgilendirmez" demişsizin...bunada katılmıyorum...nedenide şudur ki; siz benim kardeşimsiniz...sizin giyim tarzınız neden beni ilgilendirmesin ki..şimdi benim önumde size "bir saygısızlık" yaapılsa ben "beni ilgilendirmez mi" diyeceğim..elbette hayır...demek siz beni ilgilendiryosunuz...unutmayın ki;

"İNNEMEL MU'MİNUNE İHVA" (müminler kardeştir)

ilgilendirmezden kastım giyim tarzıydı.yani bu konuda herkes kendi tarzını giyer.
ayrıca Allahın emrettiği giyime burada hiç kimsenin bir itirazı olmadı olamaz da.
hiç bir şekilde inkar da edemeyiz.ki kuranın emrini inkar edersek dinden çıkarız Allah korusun.
Uygulamaya gelince de herkes kendinden sorumludur.

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
bunun dinisi dinsizi varmı ki? hip_hop hip_hoptur.
keske bol giyinmeyi seviyorum deseydin cünkü hip-hop tamamen batil bir sistem olarak cikmis bol giyinmenin amaci isyan tarzi oldugundan dolayi oda iscilerden gelir senki her mesajinda sunu savunan biriydin cemaatlesmeye karsiyim derdin ama bir isimle cemaatlesmeye gidiyorsun gibi geldi bana

Asya

New member
türkçe karakterler kullabmadığınızdan mıdır bilemiyorum ama ben tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadım.
cünkü hip-hop tamamen batil bir sistem olarak cikmis bol giyinmenin amaci isyan tarzi oldugundan dolayi oda iscilerden gelir
hele bu cümleyi hiç anlayamadım.daha açık ifade ederseniz...

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
türkçe karakterler kullabmadığınızdan mıdır bilemiyorum ama ben tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadım.
cünkü hip-hop tamamen batil bir sistem olarak cikmis bol giyinmenin amaci isyan tarzi oldugundan dolayi oda iscilerden gelir
hele bu cümleyi hiç anlayamadım.daha açık ifade ederseniz...

kardesim hip-hop isyan tarzidir ve senin bol giyinmenin amacida iscileri savunmandir cünkü isciler bol giyinir birde dans eden grup vardir onlar bol giyinirler rahat dans edebilmek icin hip hop isyan olduguna göre basli basina,bir gün bu isyan allaha baskaldirisa kadar gidiyor....nasil aciklayayim sanada anlamadimki insallah anlamissindir

Yasemin03

New member
benim giyinme tarzim rahat. yani ben böyle 20 metre büyüklügünde ayakkabi giymiyorum, zor yürülüyor ve ben kolay seyleri tercih ederim. ama yinede islami ve uygun giyinirim.

Azra

New member
ee tabi hepimiz islama uygun giyiniyoruz...

Asya

New member
kardesim hip-hop isyan tarzidir ve senin bol giyinmenin amacida iscileri savunmandir cünkü isciler bol giyinir birde dans eden grup vardir onlar bol giyinirler rahat dans edebilmek icin hip hop isyan olduguna göre basli basina,bir gün bu isyan allaha baskaldirisa kadar gidiyor....nasil aciklayayim sanada anlamadimki insallah anlamissindir

tamam kardeş anladım.

khan19556

New member
Ben iş icabi sürekli takım elbise giyiyorum...

Şahsi zevkim ise kumaş pantolon ve gömlek...

Namazda sarık,cübbe ve şalvar...

Asla kot pantolon giymem ve güzel giyindiğimi söylerler(renk uyumuna dikkat ederim)

Azra

New member
evet giyimde bende renk uyumuna çok dikkat ediyorum.kot giyip giymemekte sizin zevkiniz.ama kotta güzel oluyo...

REYHANLI

New member
SAYIN BAYAN KARDEŞLERİM, BU TERCİH ETTİĞİNİZ TAZRI (yani batının çıkarmış olduğu hip-pop, giyimini), evinizdemi giyyorsunuz, yoksa dışarıda mı..
ONU ANLASAK YETECEK İNŞALLAH....

Üst Alt