Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hangi tarz giyinirsiniz?

Azra

New member
evet arkadaşlar görelim bakalım kim nasıl giyiniyormuş.hepimizin bir giyim tarzı vardır.siz ne tarz giyiniyorsunuz?günlük hayatta,özel günlerde nasıl giyinirsiniz,en çok hangi renkleri tercih edersiniz kıyafetlerinizde?
ilköce ben başlayacak olursam ben spor tarzı giyinirim,üstüme yakışan her rengi tercih ederim.
evet sizlerden de katılım bekliyorum.hadi arkadaşlar çok hoş bi konu olacak.

SUSKUN

New member
Ben kendime yakıştırdığım her kıyafeti giyerim.Genellikle rahat şeyler giymeyi tercih ederim spor tarzı ama önemli olan yerine göre giyinmeyi bilmek.Ama ayakkabıda nereye gidersem gideyim spor ayakkabı.

unzurna

New member
Her zaman spor kıyafetler tercih ederim. Çünkü kendimi rahat hissediyorum.:)

REYHANLI

New member
AMA MÜSLÜMAN BAYANIN NASIL GİYİNMESİ GEREKTİĞİNİ

HAYAT REHBERİMİZ KUR'AN-I KERİM BELİRTMİŞ....:eek:

BENCE O NASIL BELİRTMİŞSE ÖYLE GİYİNMELİYİZ....

diye düşünyorum....

unzurna

New member
AMA MÜSLÜMAN BAYANIN NASIL GİYİNMESİ GEREKTİĞİNİ

HAYAT REHBERİMİZ KUR'AN-I KERİM BELİRTMİŞ....:eek:

BENCE O NASIL BELİRTMİŞSE ÖYLE GİYİNMELİYİZ....

diye düşünyorum....

Peki anlatın o zaman bizde öğrenelim reyyanlı.

rusen_alp

New member
Peki anlatın o zaman bizde öğrenelim reyyanlı.

Reyyanlı'nın demesini ne bekliyorsunuz ki,müslüman kadının nsıl örtünmesi gerektiği Kuran da açıkça yazılıdır, bilmiyorsanız açıp okuyabilirsiniz

Nur Suresi, 31. âyet-i kerime

"— Ve mü'min kadınlara da söyle: —Gözlerini sakınsınlar ve avretlerini muhafaza etsinler ve zinetlerini açmasınlar, onlardan her zahir (açık) olan müstesna. Ve baş örtülerini yakalarının üzerine sarkıtsınlar ve zinetlerini açmasınlar. Ancak (mahrem olanlar) müstesna. Ve zinetlerinden gizledikleri bilinsin diye ayaklarını da birbirine vurmasınlar ve cümleten Allah'a tövbe ediniz, ey müminler?... Ta ki felah eresiniz."

Ahzab sûresinin 59. âyet-i kerime.

"— Ey Peygamber, hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına de ki: Üzerlerine feracelerini sıkı sıkı örtsünler. Bu onların tanınmamaları ve eza edilmemelerine en yakın -en muvafık bir sebepdir. Ve Allah çok mağfiret edendir, çok merhametli olandır."

unzurna

New member
Reyyanlı'nın demesini ne bekliyorsunuz ki,müslüman kadının nsıl örtünmesi gerektiği Kuran da açıkça yazılıdır, bilmiyorsanız açıp okuyabilirsiniz

Nur Suresi, 31. âyet-i kerime

"— Ve mü'min kadınlara da söyle: —Gözlerini sakınsınlar ve avretlerini muhafaza etsinler ve zinetlerini açmasınlar, onlardan her zahir (açık) olan müstesna. Ve baş örtülerini yakalarının üzerine sarkıtsınlar ve zinetlerini açmasınlar. Ancak (mahrem olanlar) müstesna. Ve zinetlerinden gizledikleri bilinsin diye ayaklarını da birbirine vurmasınlar ve cümleten Allah'a tövbe ediniz, ey müminler?... Ta ki felah eresiniz."

Ahzab sûresinin 59. âyet-i kerime.

"— Ey Peygamber, hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına de ki: Üzerlerine feracelerini sıkı sıkı örtsünler. Bu onların tanınmamaları ve eza edilmemelerine en yakın -en muvafık bir sebepdir. Ve Allah çok mağfiret edendir, çok merhametli olandır."

Kadınlar konusunda tamam peki erkekler??? Bunuda dinleyelim.

REYHANLI

New member
peki, başüstüne...buyrun;

* Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunan (köleleri), erkeklerden, kadına ihtiyacı kalmamış (cinsî güçten düşmüş) hizmetçiler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye, ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki, kurtuluşa eresiniz. (nur 31)..

*Ey peygamberin hanımları! Siz kadınlardan herhangi biri gibi değilsiniz. Eğer takva ile korunacaksanız, konuşurken kırıtmayın da kalbinde bir hastalık bulunan kimse tamaha düşmesin. Güzel ve dosdoğru söz söyleyin. (ahzab 32)
Hem vakarınızla evlerinizde durun da önceki cahiliyet devrinde olduğu gibi süslenip çıkmayın. Namazı kılın, zekatı verin. Allah ve Resulü'ne itaat edin. Ey ehli beyt! Allah sizden kiri gidermek ve sizi tertemiz, pampak yapmak istiyor. (ahzab 33)

*Ey peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına hep söyle de cilbablarından (dış elbiselerinden) üzerlerini sımsıkı örtsünler. Bu onların tanınmalarına, tanınıp da eziyet edilmemelerine en elverişli olandır. Bununla beraber Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir. (ahzab 59)*

unzurna

New member
Allah razı olsun senden. Erkekleri de anlatırmısın?

REYHANLI

New member
tabiii kardeşim...başım gözüm üstüne...

REYHANLI

New member
(Resulüm!) Mümin erkeklere, gözlerini (harama) dikmemelerini, ırzlarını da korumalarını söyle. Çünkü bu, kendileri için daha temiz bir davranıştır. Şüphesiz Allah, onların yapmakta olduklarından haberdardır.(nur 30)

unzurna

New member
Allah razı olsun senden. Ama şu kırmızı ve sarı renk konusunda çok düşündüm anlam veremedim. Acaba fazla göz aldığı için mi?

REYHANLI

New member
eğer islamın; tesettür konusunda yasakladığı ve hoş görmediği bir şeye bakacak olursak; şehvete davet ve sebeb olan, ilgi ve dikkat çeken şeylerin devamlı yasaklandığını veya hoş görümediğini görürüz....

selametle...

Asya

New member
biz bu anketi azrayla beraber açtık.burada benim anlayamadığım biz insanlara "tesettürlü mü giyinirsiniz açıkmı giyinirsiniz?"diye bir soru yöneltmedikki.sanırım özellikle de reyhanlı arkadaşımız tarafından bu böyle anlaşılmış.herkesin bir giyim tarzı vardır.islama uyar uymaz bizi ilgilendirmez.o ayrı bir yerde tartışılır.biz sizlerin sadece giyim tarzını sorduk.

Azra

New member
asyaya katılıyorum...yani spor giyineneler tesettürlü giyinmiyomu.

Üst Alt