Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gül Kokulu Medinem

seren

New member
Web sitesi
www.fotokritik.com
31402092201889c5367oul4.jpg

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
seren kardesim hersey icin allah razi olsun ama bu lükslügün icinde bogulan bir ülke ve sehir gibi geliyor bana burasi...peygamberimizin yasadigi sehir olarak degilde farkli biryer olarak görüyorum ticari emellerinin ugrunda yasayan insanlarin gözlerini asil yerden cevirip onlarla süslemesi ne kadar hezeyan dolu degilmi
peygamberimiz böyle bir sehirde yasamadi

saadete özlem

New member
alptraum kardeşim haklı, yüzeysel bakıldığında... evet mimari anlamda lüks bir şehir görüntüsü var ve es geçmek imkansız.... ama ben bilirim ki gözlerinde pınarların aktığı bir çok mü'min kardeşim Resülün(s.a.v.) bastığı toprakların menevi hoşluğunu duyuyorlar jer bakışlarında oralara. Rabbim emellerimizi ve amellerimizi halis olanlardan eylesin... Allah razı olsun

seren

New member
Web sitesi
www.fotokritik.com
Degerli kardeşim sendeki bu kanaat benim görüntülerimdenmi oluştu bilemiyorum ama şurası bir gerçekki tüm islam aleminin kalbinin attığı bir şehir olarak sevgili peygamberimizin köyü tabii olarak o günden bu güne değişti ve gelişti buna birde vahabi inanç sisteminin tarihi ve geçmişi hiçe sayan mantığını eklerseniz ortaya bu günkü MEDİNE ticari emellerin ön planda olduğu, gelen ziyetçileri asıl amacından uzaklaştırılıp tüm çekiciliği ile ışıl ışıl 24 saat hizmet veren ticaret merkezleri, her keseye hitap eden büyük bir çin mallarının boy gösterdiği hediyelik fuar alanı görünümünde.
Ravzanın ise etrafı tarihi doku yok edilerek lüx otellerle çevrilmiş, her türlü şatafatın yaşandığı ve efendimizin yaşadığı o zorlu günleri hatırlama adına hiç bir zorluğa meydan vermiyen kuş sütünün eksik olduğu devasa otellerle dolu
Bir anlamda size hak vermek gerekiyor ancak gaye ve niyet efendimizi ziyaret olunca birde aşk olunca o farklı ışıltılı ortam cazibesini yitiriyor yani maksat ve bilinç işi ALLAH cümlemize o hassasiyeti verip her nerede olursa olsun bu nefsin her zaman favorisi olmuş o ışıltılı dünyadan bizleri alıkoyup dediğiniz gibi asıl olan ile dertlenmemizi ve hemdem olmamızı nasip etsin ALLAH'a emanet olunuz.

Üst Alt