Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Flört

muhammet

New member
Kadın-erkek arasındaki duygusal ilişki. Flört etmek, kadın ve erkeğin duygusal ilişki kurması. Batı toplumlarında flört, gençlerin duygusal açıdan olgunlaşmalarını, çeşitli komplekslerinden kurtulmalarını, cinsellik konusunda bilgilenmelerini, eşlerin evlilik öncesinde birbirlerini tanıyarak bilinçli bir beraberlik oluşturmalarını sağlayacak bir tecrübe ve eğitim biçimi olarak kabul edilmiş ve hoş görülmüştü. Fakat duygusal ilişkiler, kendisine ilişkin bütün düşünce ve varsayımların iflasını ilan edercesine büyük bir hızla fiziksel ilişkiye dönüşerek gündemden düştü. Batılı toplumlar günümüzde bir yandan bir süre önce son derece masumane ilişkiler olarak baktığı flört olayının önüne yığdığı toplumsal sorunlarla boğuşurken, bir yandan da artık duygusal ilişkinin yerini alan cinsel özgürlük gibi kavram ve olguları tartışmaya başladı.

Kadın-erkek arasında serbestçe kurulan ilişkilerin farklı bir sonuca varması mümkün değildir. Çağımızın önde gelen ruhbilimcilerinden Erich Fromm izlenerek söylenirse, karşıt cinsler arasındaki duvarın yıkılması durumunda duygusal ilişkilerin karşı konulmaz bir cinsel isteğe dönüşmesi kaçınılmazdır. Bu cinsel isteğin tek amacı da birleşmektir. Bu nedenle bu tür ilişkiler düşünüldüğünün tersine sürekli değildir ve utanç, umut kırıklığı, nefret ve düşmanlıkla noktalanır. Böylesine olumsuz bir biçimde sonuçlanan ilişkiler doğal olarak birçok bireysel ve toplumsal soruna neden olur. Ruhsal bunalımlar, aileden kopmalar, kötü yollara düşmeler, çocuk denilecek yaşta ortaya çıkan gebelikler, terkedilmiş gayr-i meşrû çocuklar, intiharlar bu tür ilişkilerin Batı toplumlarının önüne yığdığı sayısız sorundan yalnızca birkaçıdır.

Islam Açısından Flört

Islâm, yalnızca ortaya çıkan sorunlara çözümler getiren bir inanç ve hukuk sistemi değil, aksine, getirdiği kurallarla öncelikle sorunların ortaya çıkmasını önleyen bir dindir. İslam'ın bu özelliği kadın-erkek ilişkileri alanında da kendini göstermekte, Islâm toplumlarında, Batı örneği câhili toplumların karşı karşıya geldiği sorunların ortaya çıkmasına imkan tanımamaktadır.

Islâm, toplumun çürümesine neden olan başlıca amillerden birisi kadın-erkek arasındaki gayr-i meşrû cinsel ilişkiyi (zina, fuhuş) yasaklamış, caydırıcı bir etken olarak cezaî müeyyideler getirmiştir. Fakat asıl önemlisi bireyleri bu tür fiillere götürecek bütün yolları kapatması, oluşmasını önleyici tedbirler almasıdır. Bu tedbirlerin başında karşıt cinsteki yabancı kişilerin yalnız başlarına bir arada bulunmaması kuralı gelir. Hz. Peygamber, böyle bir durumun doğuracağı tehlikeli sonuçlara dikkat çekmek üzere, "Çünkü -bu takdirde- üçüncüleri şeytandır" (Ibn Hanbel, Müsned, I, 227, III, 339) buyurur. Diğer bir önleyici kural da tesettür ve sürekli bakış gibi uyarıcı davranışlardan kaçınma (en-Nur, 24/30-31) kuralıdır. Dokunma, el sikisma ve benzeri fiziki temas yasağı da başka bir önlemdir (el-. Mavsılî, el-Ihtiyarî Ta'lili'l-Muhtar, IV, 156). İslam'ın kadın-erkek ilişkileri hakkında getirdiği hüküm ve kurallar açısından bakıldığında flörtün bütünüyle Islâm sınırlan dışında kaldığı görülür: Çünkü, biçimi, şartlan ve sonuçlan bakımından İslam'ın hüküm ve kurallarına ters düşen bir ilişki biçimi olarak ortaya çıkmaktadır.

Islâm insanın cinsel yönünü görmezden gelip bu alandaki ihtiyaçlarını yok saymaz. Tersine, bu yönünün meşrû' ve hem birey, hem de toplum için yararlı olabilecek biçimde tatminini öngörür. Evlilik kurumunun önemli varlık nedenlerinden birisi de insanın cinsel ihtiyaçlarının böyle bir yönde karşılanmasıdır. Bu nedenle Islâm'da evlilik teşvik edilmiş, olabildiğince kolaylaştırılmaya çalışılmıştır.

hz.HüSeYiN

New member
Web sitesi
www.ferdiciler.com
iblis:andolsunki ben kadınların içine girer erkeklere çekici kılarım onları.erkeklerde onlara bakar......

şimdi zamanımıza değinmek gerekirse ALLAH için; haşa haşa hristiyanlardan farkı kalmamış bazı müslümanların(!) sokakta sevişmeler,pastaneler,parklar onlar bunlar vs...

bide kalkmış aşık olun,flört edin aşk güzel şey diyorlar...başlarım aşkada sevgiyede....

kardeşim bir kızı yada bir erkeği seveceksen imam nikahı kıy ondan sonra ne yaparsan yap..şimdi bir nişanlı olsun imam nikahı kıymadan nişanlısıyla el ele tutuşması konuşması gülüşmesi hem zinadır,hemde haramdır zaten..

rusen_alp

New member
:

kardeşim bir kızı yada bir erkeği seveceksen imam nikahı kıy ondan sonra ne yaparsan yap....

Öyle mi ? iş bu kadar kolay yani... kıy imam nikahını ne yaparsan yap öyle mi.... karşı tarafın anne babası ne der hiç önemi yok öyle mi....bunun sosyal hayatta yaptığı tahribatın hiç bir önemi yok öyle mi....sonra da canın sıkılınca talakla boşa git , karşı taraf ne yaparsa yapsın öyle mi... gerçi sen bana şimdi mut'a nikahını da savunacaksın ya... her neyse...

mhmt

New member
Allah razı olsun abi..
selametle..

Azra

New member
Allah razı olsun bizi aydınlattınız...
diğer arkadaşlarında okumasını tavsiye ederim....

hz.HüSeYiN

New member
Web sitesi
www.ferdiciler.com
Öyle mi ? iş bu kadar kolay yani... kıy imam nikahını ne yaparsan yap öyle mi.... karşı tarafın anne babası ne der hiç önemi yok öyle mi....bunun sosyal hayatta yaptığı tahribatın hiç bir önemi yok öyle mi....sonra da canın sıkılınca talakla boşa git , karşı taraf ne yaparsa yapsın öyle mi... gerçi sen bana şimdi mut'a nikahını da savunacaksın ya... her neyse...

SENİN DEMENLE SOSYAL HAYAT YOK...

BİDE AVATARINA ÜSTAD FATİH SULTAN MEHMEDİ KOYMUŞSUN ÖNCE BİR ÖĞREN HAYATINI.STAD FATİH SULTANDA İMAM NİKAHLIYDI ZATEN İMAM NİKAHI ANADAN BABADAN HABERSİZ OLMAZ...BUNUDA BİLMİYORSAN SÖYLÜYEYİM...

ŞERİAT BÖYLE DİYOR..SEN KARŞIDA ÇIKSAN BU İŞE DEĞİŞTİREMEZSİN...

rusen_alp

New member

SENİN DEMENLE SOSYAL HAYAT YOK...

BİDE AVATARINA ÜSTAD FATİH SULTAN MEHMEDİ KOYMUŞSUN ÖNCE BİR ÖĞREN HAYATINI.STAD FATİH SULTANDA İMAM NİKAHLIYDI ZATEN İMAM NİKAHI ANADAN BABADAN HABERSİZ OLMAZ...BUNUDA BİLMİYORSAN SÖYLÜYEYİM...

ŞERİAT BÖYLE DİYOR..SEN KARŞIDA ÇIKSAN BU İŞE DEĞİŞTİREMEZSİN...

avatarıma bak yola gel, kendine çeki düzen ver...
Senin gibi mollaların hayatını öğrenmiyoruz biz... merak etme... yeterince bilmekteyiz....

konuya gelelim....
şeriat böyle diyor eyvallah, şeriatın bir hükmüne canımız feda....
ama imam nikahı kötüye kullanılıyor, Türkiye'de resmi nikah kıymadan imam nikahı yapamazsın, önce resmi nikah yapacaksın, sonra imam nikahı mı istiyorsun, ne nikahı istiyorsan yap,nikahın amaçlarından bir tanesi çevrede yaşayan insanların eşlerin evliliğini bilmesidir, sen kendi aranda imam nikahı kıy, elalemin hiç haberi olmasın, ondan sonra sen kendi aranda her haltı ye, ondan sonra biz imam nikahlıyız , bir şey olmaz de...sonra evleneceğim vaadiyle her şeyi yap, sonra canın sıkılınca hadi benim canım sıkıldı , de.. tabiri caizse bir kullanılmış bir mendil gibi çöplüğe at , sonra da ben müslümanım de.... olacak şey değil bu... imam nikahı çocuk oyuncağı değildir kardeşim, oyuncağa ihtiyacın varsa sana bir kaç oyuncak hediye edebilirim.
Yok böyle bir şey kardeşim... kafana göre yorum yapma.

hz.HüSeYiN

New member
Web sitesi
www.ferdiciler.com

Allaha şükür Ben Kendime Gereken çeki Düzeni Vermişim...eğer Sen Vermemişsen Avatarindaki üstadin Hayaini Yolluyayim Bir öğren...

Zaten Bir Kişi Ben Müslümanim Dediyse Bunlari Yapmaz..yapan Ya Müslüman Değildir..ya Yahudileri örnek Aliyor...

Azra

New member
beyfendi evlilikte dini nikah çok önemli evet biz müslümanlar biliyoruz...
bi o kadarda resmi nikahta önemli...
şimdi siz demişiniz'kardeşim bir kızı yada bir erkeği seveceksen imam nikahı kıy ondan sonra ne yaparsan yap..'bu cümleyi kullanmışınız bu yalnış...
herkez yalnış anlar bunları...
resmi nikah olmayınca insanların başına ne zorluklar geliyor biliyosunuzdur...
ikiside çok önemli...birisi Rabbimin emri...
saygılar...

rusen_alp

New member
Yok sağol, bir gün bir mollanın hayatını öğrenmek istersem , senden yardım isterim , o zaman bir şeyler gönderirsin , sağolasın...

hz.HüSeYiN

New member
Web sitesi
www.ferdiciler.com
sen molla değilmisin?....

azra kardeşe cevaben:

ben orda ne yaparsan yap dememteki kasıt;ister elini tut,ister beraber lokanta,pastaneye vs. gidilmesidir...

hemen kötü anlamayın..ondan önceki kelimleri bir okursanız gerçeği çabuk anlarsınız...

saygılar...

rusen_alp

New member
sen molla değilmisin?.......
Sen anladın beni, mollayla ne kastettiğimi ..!

ben orda ne yaparsan yap dememteki kasıt;ister elini tut,ister beraber lokanta,pastaneye vs. gidilmesidir...

hemen kötü anlamayın..ondan önceki kelimleri bir okursanız gerçeği çabuk anlarsınız...

saygılar...[/B]

Ya kardeş imam nikahını da bu kadar basite almayın, ne demek , ya bir şeyi tam yap, adabınca, usulünce , ya da hiç yapma...
Nikahtan bahsediyoruz, nikahtan....
nikah ne demek .....?
Ne demek şunu yapabilir, bunu yapamaz...
bu işler rumuzla olacak işler değildir
.Hem edeptendir Ya Hu, sen kim oluyorsun ki , rumuzunu Hz. Hüseyin olarak koyuyorsun. EDEB YA HU..!

Azra

New member
sen molla değilmisin?....

azra kardeşe cevaben:

saygılar...

evet.ama zaten böyle ilişkiler sürekli devam edbilen sağlam ilişkiler değil sizin yazdıklarınız...yani laylaylom gönül eğlendirme...
bizim dinimizde Allahın emri ile oluyor...bizde öyle yapıyoruz.ama şimdi resmi nikahada çok önem vermek lazım bunda untmayalım.dini nikah zaten olmassa olmaz.
ama cahil insanlar resmi nikahı bu kadar önemsemiyolar.bu sebeble türkiye cahil ve geride kalan bi toplum olarak anılıyor....
..............iyi akşamlar...

firdevs

New member
ALLAH (C.C) razı olsun Muhammet bey.Zamanımızın derin yaralarından biri de bu. İnsanlara artık flört o kadar doğal geliyor ki (malesef ) flörtü olmayana garip bakılıyor.Bunda da en büyük pay medyaya ait. Çoğu haber proğramı ünlülerin haberleriyle dolu. Dolayısıyla gençlerde etkileniyor.

ALLAH (C.C) çocuklarımızı muhafaza etsin.

hz.HüSeYiN

New member
Web sitesi
www.ferdiciler.com
BAŞKA TAKACAK ŞEY BULAMADIN ONAMI TAKTIN... o zaman kimse adını muhammed(sav) hüseyin,ali,hasan,ebubekir,ömer.... koymasın...

SAÇMALIKTAN GİRDİN HALEN DEVAM EDİYORSUN...

Z

zeynep_hearty

Guest
sanıyorum nikah duasını okumak sünnet nikah için elzem şartların oluşması nikahlanmak için kafi 1. kadının mağdur olmaması için belli olan mihr ..2. ise alenilik ve ailenin belli şartlar dahilinde iznidir ..3.iki şahidin şahitliğinde olmasıdır..madem nikahın şartları bunlardır hem madem içerisinde yaşamış olduğumuz ülkenin şartları malumdur o halde mihr ,alenilik.şahitler ve izin oluşuyorsa resmi nikah kıyılıyorken bu şartlarda yerine getiriliyorsa o vakit sadece resmi nikaha dini nikahta olması gereken şartların ilavesiyle tek bir nikah yapılabilir şahsi fikrimdir yanlışlık olması kuvvetle muhtemeldir ..yalnızca fikir beyan etmek ve bu konuda fikir almak istedim polemik oluşmaması rica ediyorum ..selam ve dua ile...

Üst Alt