Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Fırkalara ayrılmak tüm insanların yaptığı hata

firsaf

New member
Selamün Aleyküm,asla senin veya bir baskasinin hatasini yakalamak veya onlarin aciklariyla ugrasmak aklimin kenarindan gecmez.Benim tek cabam var oda Vahy in önündeki engellerden arinmasi yoksa hic kimsenin imanindan sorumlu degilim Insallahu Teala.Ben kendimi kurtarabilirsem ne mutlu ama her zaman su aklima gelir ve kendime cizdigim Vahyin dosdogru yolunda Nuh gelir aklima;Hani bilirsiniz onun gemisi binmek belkide Vahyle cok kolay gibi gelir ama inan oraya binmek kurtulus icin yeterlimi derim?Ne mümkün eger elini uzatipta bir Ademoglunu cekemediysen bos iste o nedenle dertlenirim aglarim ama vaz gecmem direnirim Insallahu Teala son nefesime kadar.Dualarimda sen ve senin gibi binlerce kardesim var hepsini anamam ama Alemlerin Rabbi olan Sahibimiz ve Efendimize ayandir Bilir niyetimi.Tek Rehber olan Kuran ile onun sanli Tebligcisi Resul Muhammedinde yüzünü döndügü yola dönmekten gayri yoktur hic bir cabam.Sizleride yanimda görmek her türlü sirkten uzak Allahin Yoluna Onun boyasina boyanip Allahin ipinde simsiki sarilalim baskaca istegim yoktur Insallahu Teala.

sayın mete selamu aleyküm ne demektir farzmıdır sünnetmidir kullanmışsınya yaznının basında neden kullandığını söyleyebilirmisin

Enver Ýstek

metin mete
sayın mete selamu aleyküm ne demektir farzmıdır sünnetmidir kullanmışsınya yaznının basında neden kullandığını söyleyebilirmisin

Baska bir rican varmi?Furkanda gecermi selam?Soruya soruyla karsilik vermek lazim her haldeki siz bir seyleri hazirdan degilde dogru yerden ögrenmenize belkide vesile olur umudu ile

firsaf

New member
Baska bir rican varmi?Furkanda gecermi selam?Soruya soruyla karsilik vermek lazim her haldeki siz bir seyleri hazirdan degilde dogru yerden ögrenmenize belkide vesile olur umudu ile

furkanda selam der aleykum dediğini hiç görmedim

tevhideçaðrý

New member
yazının baş kısmında yazmıştım tekrar yazayım

Peygamberimiz S.A.S 1.5 milyar müslüman için düşünmeyin 7 milyar insan için onun mesajları evrensel kuran evrensel tüm dünya ve insanlık için bizleri küçük görüyorlarsa bize düşmanlarsa bunun sebebi kuran değil bizleriz nefsine tabii eksik müslümanlar.1.5 milyar müslüman biraraya gelip tevhidi oluşturamamaları hoşgörüsüzlük nefse tabiyet diye düşünüyorum

nefsin afetlerini kabul etmeyenler için örnek olarak kuran ayetlerini gösterdim.
fırkalara ayrılan insanların temelinde nefse tabii olmak yatıyor.Yani konu ile alakası var.insanlar kibir,kin,öfke afetleri olduğu müddetçe karşısındakine saldırmaktan başka birşey yapmaz

Üst Alt