Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Filistin için ne yapabiliriz ??

joseph105

New member
Sevgili Joseph 15 kardeşim ;

Madem Azerbaycan'da bukadar şiddetli bir zulüm var ve sen bunun bu kadar sıkı bir savunucususun. Neden forumda bir tane Azerbaycan'daki zulum için ne yapabiliriz başlığı açmadın ??

Neden Azerbaycan'da ki zulüm için sen dahil bu zulme karşı olanların bir tane bile tepksini görmedik ????

Boş beleş konuşmaların tarafgirlik yapmanın ne sana nede başkasına bir hardal tanesi kadar yararı yoktur...

Bu kadar tarafgirlik yapacağına insanlara illa da Azerbaycan Azerbyacan diye tutturacağına 1 tane Yaşin-i şerif okusaydın bir fatiha okusaydın hem Azerbaycan'da hem Filistin'de hemde dünyanın heryerinde zulüm görüp ölen müslümanlar için daha hayırlı olmazmıydı ??

Sen neyin kavgasındasın Alllah(c.c) aşkına ????

Selam ile...

(bi afvike ya rabbena)

ne ararsın Allah ile aramda
sen kimsin ki Kuranımı sorgularsın

hem unutma ki imanın kimde olduğu belli olmaz, Allah tan başkası bilemez ve hayatın boyunca görmediğiniz tanımadığınız bi insana kuran okuyup okumadığı hakkında hiçbirşey bilmediğin halde yol göstermek kusura bakmayın ama size düşmez

asikkulun

New member
israil ürünlerini boykot ederek....
Filistine dua etmek

ayrıca filistin ve azerbaycan karşılaştırılmamalı...çünkü azerbaycanda minik yüreklerin yanından bombalar geçmiyor...daha 6 aylık bebeklere kurşunlar yağmıyor...evlere bombalar yağmıyor....filistinde ölüm bekleyişi var....içlerinde sadece korku var..filistinin tutunacak bir ele ihtiyacı var...ve bu el müslümanların yardımları olabilir...kim daha çok zordaysa bence ona yardım edilmelidir..eğer filistini bir köşeye bırakırsak azarbeycanın sorunlarıyla ilgilenirsek filistinden eser kalmıyacak...o filistinde sadece israil kalacak..sadece insanların kanları ve cesetleri olaacak.ha derseniz ki azerbaycan ne olacak...oda inşallah halolacak.sırayla...bunu bildiğimiz halde nasıl filistini bırakıp başka ülkelere yardım edebiliriz ki..onlara da yardım ederiz inşallah.. ama önce filistin...çünkü filistiinin tutunacak bir ele ihtiyacı var...sığınacak bir limana ihtiyacı var..o limanda o elde müslüman olmalı..müslüman bir ülke olarakda biz yardım etmeliyiz..ha illaha da nie filistin sorusu sürekli sorulursa soran olursa da ona söyleyecek söz yoktur...çünkü o kişi kördür..filistinin halini görmeyecek kadar kördür...ve kalp denen birşey yoktur...

tek dileğim filistinin bu zülümden kurtulmasıdır..biliyorum küçüğğüm..ama benim de filistine verecek koskocaman bir yardımımım var...DUA....

Son düzenleme:

asikkulun

New member
afg11.jpg

chris-hondros-irak-fotograflari.jpg

yürek dayanır mı buna can dayanır mı.daha ne görüntüler var..daha ne zulumler var...bunlar bildiklerimizn 100 de biri bile değil.. :(:(:(:4_12_11::4_12_11::4_9_8: onun içinnn FİLİSTİNE DESTEK:.......israil ürünlerini kullanmamaya özen göstererek
dua ederek,günlük bi 10 kuruş biriktirerek..mesla günlük sigara içip kendinizi zehirlemektense o sigaraya vereceğiniz parayı Filistin için kullanın hem kendinizi zehirlemez olursunuz hemde Filistine yardım etmiş olursunuz..bir taşla iki kuşş....

çok konuştum..Hakkınızı helal edin..:(

exelans

New member
ne ararsın Allah ile aramda
sen kimsin ki Kuranımı sorgularsın

hem unutma ki imanın kimde olduğu belli olmaz, Allah tan başkası bilemez ve hayatın boyunca görmediğiniz tanımadığınız bi insana kuran okuyup okumadığı hakkında hiçbirşey bilmediğin halde yol göstermek kusura bakmayın ama size düşmez
çuvallamışsın dostum..filistin için ne yapabiliriz başlıklı topic ve sen yazdıklarını bi daha oku..hamas rahat durmuyor demek..israilli bile olsa ve masum demişsin..bana ortadoğunun tarihini bi anlat hele..hamas kaç yıllık bi örgüt..15..israil kaç yıldır bu millete kan kusturuyor...50..aradaki 35 yılı nasıl izah edebiliriz o zaman..israilde sırası gelen herkez askere gider..kadınlarda dahil..her israilli kadının bir filistinli öldürmüş olma ihtimali yüksek (malum 50 yıldır yaptıkları başka bişey yok) ve filistinin eylemlerinin büyük çoğunluğu filistinde bulunan israillilere karşı yapılmış olan eylemler..ne arıyolar orda dersin...çokoprens almayamı gitmişler..yada bugün son sistem tankları kullanan israilli kadınlar filistinli hemcinslerinden dantel örneği almak içinmi ordalar..tepeden tırnağa zırvalamışsın..kimsenin azeri kardeşlerimizi ötelediği fln yok..konuyu saptırma..ALLAH cc la arama girme dediğine göre ara baya bi açık anlaşılan..

Son düzenleme:

exelans

New member
peygamberimizde (sav) de araptır..ve sahabelerde..çanakkale şehitlerinin 3/1 de arap..yahudilerde peygamberi kendi ırklarından olmadığı için reddettiler...

çökelez

New member
elimizden gelen herşeyi yapa biliriz

bugün filistine yapılan yarın başka bir müslaman kardeşlerimize yapılmyacağına kim karanti eder onun için ;dünyadaki bütün müslaman kardeşlerin tek bir çatı altında toplanmaları lazım inşahlah bir kardeşimizin biri öne gecer haydi yürüyelim derse.............işte o an belki çok yakında selametle

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yasemin03

New member
evet dogru. maddi ve manevi yardim edebiliriz.
dostlara duaciyiz kardes dedigi gibi, maddi'de olmasa manevi'de yardim edebiliriz.

ben bilmiyorum sadece ben mi böyle düsünüyorum, ama ben fark ettim ki, bazi müslüman kardesler israile o kadar beddua ediyorlar ki, soka girdim dogrusu.
biz müslümanlara bazi bati ülkelerde terörle baglanti kuruldugunda, niye önyargi yapiyorlar diyiyoruz, ama bizde maalesef israillilerde ayni seyi yapiyoruz. tabi müslümanlar ölüyor, yardim edilmeli, ona birsey demedim, ama her israilli bu savasa katilmiyor ki. bir kac israilli bile filistin'de yasiyor.
bunu ben nereye yazacagimi bilmedim. kusura bakmayin, yanlis yere yazdiysam veya bir kisiyi üzdüysem veya ona saldirdiysam. selametle

Dostlara duacýyýz

New member
Yasemincim kimseyii üzdüğün falan yokki..
sonuna kadar duacıyız filistindkii kardeşlerimizee..ama israilin derdii ne yetmezmiii

Üst Alt