Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Filistin için ne yapabiliriz ??

mesuttt

New member
Müslümanlar her Filistinde savaş çıktığında bu soruyu sorar oldular kendilerine, gencislam sitesinde bir kardeşimiz çok güzel bişey bir şey söylemiş..

Her Müslüman Bir Kova Su Dökse İsrail'i Sel Alır..

Gazze'nin Yavaş Ölümü - Şifahen Değil Acilen Filistine Yardım Lazım

Dua ve yardım dernekleriyle yardım gönderebiliriz ve bu yardım derneklerini tüm gücümüzle herkeze yayabiliriz!!

Mustafa İslamoğlu bu konuda güzel bir açıklama yapmış;

http://video.google.com/videoplay?do...17129509190704

Filistin için ne yapabiliriz ? Mustafa islamoğlu on Yahoo! Video

Filistin için haber sitesi;

isra haber: Ortadoğu, Filistin, Lübnan, İran, Mısır, Irak, Suriye, Afganistan, Kafkasya, Türkiye

----------------------

ve aşağıdaki ve benzeri mailleri herkeze yollayabilir ve yaymaları için teşfik edebiliriz

------

Filistinde yüzlerce ölü binlerce yaralı var lütfen yardımda ve duada bulunun!

Müslüman olan ve vicdan sahibi her insan Filistindeki insanların katledilmesine seyirci ve sessiz kalmamalı!!

Filistin için ne yapabiliriz ??

Dua edebiliriz ve yardım dernekleriyle yardım gönderebiliriz ve bu yardım derneklerini tüm gücümüzle herkeze yayabiliriz!!

Anasayfa: IHH Insani Yardim Vakfi

Gazze'nin Yavaş Ölümü - Şifahen Değil Acilen Filistine Yardım Lazım

Not: Lütfen bu maili forward edin! İnsanlık namına bir şey yapmış olalım.

joseph105

New member
Her Müslüman Bir Kova Su Dökse İsrail'i Sel Alır..

israili sel almasına alır da, araplar osmanlıyı arkadan vuruyosa müslümanlarda birlik yok demektir
1000 li yılların başında ortodokları 2000 li yılların başında da müslümanları düşman seçen avrupanın ve ekonomisinin suyla yok olcağını sanmıyom
bi de bunun yanında amerika kanada falan da olunca o zor görünüo

e bide petrol zengini arap ülkeler duruyoken bence bizim filistin üzerine değil de azerbaycan üzerine yoğunlaşmamız daha mantıklı gibi geliyo bana

bekir

sadece bir kul
Yönetici
(Bence) Bu işte mantık aranmaz, Allah'ın emri aranır. İmkan varsa Dünyanın neresinde olursa olsun Müslüman, Müslüman'a ve mazluma yardım etmeli... Yardım etme imkanı olup da, yapması gerekip de yapmayanlar için mizan muhakkak ki haktır... Allah (cc) o hakkı icra edecektir...

mesuttt

New member
(Bence) Bu işte mantık aranmaz, Allah'ın emri aranır. İmkan varsa Dünyanın neresinde olursa olsun Müslüman, Müslüman'a ve mazluma yardım etmeli... Yardım etme imkanı olup da, yapması gerekip de yapmayanlar için mizan muhakkak ki haktır... Allah (cc) o hakkı icra edecektir...

amenna abi..

joseph105

New member
ama unutmaman gerekir ki kardeş hakkı komşu hakkından önce gelir Allah emri böyle diyor zaten normal bir insanın mantığı dinin dediğinin dışında bişey demez ve benim dediğim hâla mantıklı ve hâla Allah ın emrettiğinin aynısı

bekir

sadece bir kul
Yönetici
ama unutmaman gerekir ki kardeş hakkı komşu hakkından önce gelir Allah emri böyle diyor zaten normal bir insanın mantığı dinin dediğinin dışında bişey demez ve benim dediğim hâla mantıklı ve hâla Allah ın emrettiğinin aynısı

Ben Azerbaycan'ı görmeyelim demiyorum. Hepsi, zulme maruz herkes. Sırası, evveli, ahiri yok bu işin. İmkan nisbetinde kardeşim.

joseph105

New member
eğer imkanın yoksa eğer yapabileceğin şey sınırlıysa bunun sırası da olur öncesi sonrası da olur kalkıp eğer Türkiye israili ve ermenistanı geri adım attırtamıosa ki bu imkansız o zaman bunun öncesi olur yardım paketi azerilere gider ondan sonra araplara gider ben de demiyom burda onlara bişey yapmayalım tepkisiz kalalım ama nasıl evin nafakasını alıp komşuya yedirmez kimse evinden önce bu da öyle bişeydir (bence)

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Türkiye zaten Azerbaycan'a her türlü yardımı (gerek askeri, gerek stratejik ve gerekse maddi) örtülü olarak uzun yıllardan beri yapmaktadır, yapmalıdır ve yapmaya devam edecektir. Ama bu Filistin'de ki veya bir başka yerdeki zulmü görmeye engel değildir.

mesuttt

New member
Türkiye zaten Azerbaycan'a her türlü yardımı (gerek askeri, gerek stratejik ve gerekse maddi) örtülü olarak uzun yıllardan beri yapmaktadır, yapmalıdır ve yapmaya devam edecektir. Ama bu Filistin'de ki veya bir başka yerdeki zulmü görmeye engel değildir.

amenna abi

joseph105

New member
ben zulmü görmeyelim falan demiyorum dakika başı israili kınayacağına kınamalarının birazını azerbaycana ayırsın diyorum
ve Türkiye nin verdiği destek o kadar büyük ki azeri toprakları ermeni işgali altında bi kere ermenistana karşı taksimde şurda burda toplananı görmedim de ne zaman olay olsa israil bayrağı yakanları görüyorum acaba neden ?

bekir

sadece bir kul
Yönetici
ben zulmü görmeyelim falan demiyorum dakika başı israili kınayacağına kınamalarının birazını azerbaycana ayırsın diyorum
ve Türkiye nin verdiği destek o kadar büyük ki azeri toprakları ermeni işgali altında bi kere ermenistana karşı taksimde şurda burda toplananı görmedim de ne zaman olay olsa israil bayrağı yakanları görüyorum acaba neden ?

İsterseniz siz cevaplayın. Neden ?

joseph105

New member
azerilere araplara yapılan destekten fazlasının yapıldığını söyleyen sizsiniz bu soruya cevap vermesi gereken de sizsiniz ben zaten destek verilmediğini söylüyorum acaba neden ?

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Ne dediğinizi anlamamakla beraber;
Bu gün Azerbaycan'da bir katliam, bir insani ambargo ve bir zillet söz konusu değildir. Hem Azerbaycan (Nahcivan dahil) ve hem de Filistin'i çok yakın zamanda bizzat gezmiş ve yaşanan hayatları incelemiş biri olarak, Filistin'de sefalet, esaret, yokluk, katliam ve zillet en azılı şekli ile devam ederken, şükür bu gün, Azerbaycan da, Filistin' de kilerin hiç biri mevcut değildir.

Bu gün zulme ve katle maruz bir milleti görmeyip, bu sıcak gelişmeler karşısında susup ta illa Azerbaycan demenin, şovenizm gibi İslam'ın reddettiği bir fikriyattan başka sebebi olur mu bilmiyorum.

Bu gün Azerbaycan öksürse, yarın Türkiye şurup verebilmektedir. Filistin'de ki zulm öyle mi?

rusen_alp

New member
Zulmü Alkışlayamam
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem;
Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.
Biri ecdadıma saldırdımı,hatta boğarım!...
-Boğamazsın ki!
-Hiçolmazsa yanımdan kovarım.
Üçbuçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam;
Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam.
Doğduğumdan beridir, aşığım istiklale;
Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale!
Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum
Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!
Kanayan bir yara gördümmü yanar ta ciğerim,
Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!
Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım.
Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!
Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu...
İrticanın şu sizin lehçede ma'nası bu mu?
Mehmet Akif Ersoy

joseph105

New member
Ne dediğinizi anlamamakla beraber;
Bu gün Azerbaycan'da bir katliam, bir insani ambargo ve bir zillet söz konusu değildir. Hem Azerbaycan (Nahcivan dahil) ve hem de Filistin'i çok yakın zamanda bizzat gezmiş ve yaşanan hayatları incelemiş biri olarak, Filistin'de sefalet, esaret, yokluk, katliam ve zillet en azılı şekli ile devam ederken, şükür bu gün, Azerbaycan da, Filistin' de kilerin hiç biri mevcut değildir.

Bu gün zulme ve katle maruz bir milleti görmeyip, bu sıcak gelişmeler karşısında susup ta illa Azerbaycan demenin, şovenizm gibi İslam'ın reddettiği bir fikriyattan başka sebebi olur mu bilmiyorum.

Bu gün Azerbaycan öksürse, yarın Türkiye şurup verebilmektedir. Filistin'de ki zulm öyle mi?

ermeniler azerilere bi ambargo bir zillet yaşatmıoyor ne mutlu demek isterdim* eğer "dağlık karabağ" 1993 den bu yana tamamı azeri toprakları içinde olmasına karşın ermeni ayrılıkçılar tarafından işgal edilmiş ve erivan ile tam bağlantı kurmamış olsaydı

karabağ bugün ermeni işgali altındadır milyona yakın azeri ermenilerin zoru ile göçe zorlanmıştır bm nin "baskı uygulamadan" çıkardığı kararlardan dolayı ermeniler hâla azeri topraklarındadır

avrupa ve amerika azerbaycandaki olayları sadece izliyor aynı filistinde olduğu gibi ama bir fark var iki resim arasında azerbaycandaki olayları izleyen ülkeler arasında Türkiye Cumhuriyeti de var bir an bile elinde ermeni bayrağı yakan görmedim hergün israilinki yakılıyor
Türkiye sadece ben soykırım yapmadım demekle yetiniyor azerilere yapılanları masaya yatırmıyor
bugün azerbaycan öksürmüyor zaten, can çekişiyor 5/1 toprağını kaybetmiş ve daha da kaybetmeyeceğinin bi garantisi yok filistine kapısını kapatan mısır önce filistine şurup versin versin ki bizim şurubumuzdan da azeriler faydalansın zira islam nasıl şovenizmi kabullenmioyorsa egoizmi de kabullenmez (komşusu açken tok yatan bizden değildir(hadis-i şerif))
Türkiye nin zaten uğraşması gereken hastası var biriyle bile uğraşmazken ikincisi ile uğraşmak demek birincisini terk edip ikisine de yaramamak demek
azerbaycanın elinden tutacak bi güçlü Türk devlet yok Türkiye haricinde ama filistinin yardımına koşcak zengin devlet kaynıyor ortadoğuda - onlar yardım etmiyorsa da bizim için öncelik azerbaycanın olmalıdır filistinin değil - forumda bizim filistin için değil, azeriler için ne yapabiliriz konusu altında konuşuyor olmamız gerekmektedir

Son düzenleme:

bekir

sadece bir kul
Yönetici
İşte şovenizm bu.

Biz Allah'ın emri , Peygamberin emri doğrultusunda tüm zulmedilenlere yardımcı olmalıyız diyoruz. Siz ise bir forum ortamını bile Filistin'li kardeşlerinizden kıskanıyorsunuz...

bekir

sadece bir kul
Yönetici

Bu manzaraya karşısında kim tarafgir kalabiliyorsa, vicdanını ve insanlığını sorgulaması lazımdır. Bu suçsuz, masum çocuklar ister Kamboçya'lı, ister Azeri, ister Filistin'li ister İsrail'li olsun... Zulüm her yerde zulüm, katil her yerde katil, insan her yerde insandır. Hele ki tüm Müslümanlar kardeşse... Ve hem İslam kardeşliğinden daha yakın bir olguda yoksa...

joseph105

New member
eğer Türk ile diğerini ayrı kefeye koymak şovenizmse evet şovenistim
yarın ola ki yunanlılar egeden Türkiye ye girince de doğudakiler karadenizdekiler "filistindeki daha vahşet önce onlara yardım" edelim mi diyecekler tabi ki hayır önce yardımlar kendi ülkemize gitcek o zaman bu da şovenizm

ikiside müslümanken neden Türk olanın değilde Türk olmayanın önceliği olsun ?
birisi çıkmış ermenilerden özül diliyor ab bisürü dayatma yapıyor sözde soykırım için hâla ermenilere değil israile lanet olsun
azerileri öldürdüler toprakları işgal altında ermenilere değil de israile lanet olsun

neden filistine öncelik vereyim ki hamas rahat durmuyor ki israil rahat dursun, tamam kim olursa olsun ölen siviller var ama o ölen sivillerin başlarına çıkardıkları adamlar barış anlaşmasını devam ettirmiyorsa gelişi güzel roket saldırısıyla israili vuruyorsa zaten bahane arayan israil de durmaz

orda zararsız kendi kendine duran azerbaycan gitti gidiyor kimsenin umrunda değil neden azerilere öncelik vermeyeceğim de filistine vereceğim ki ?

rusen_alp

New member
Joseph biz bunları yazarken Filistinde insanların başına bomba yağıyor, sen bundan acı duymayabilirsin belki ama burada insani duygularını yitirmemiş forum üyeleri bundan acı duyuyor , üzüntü duyuyor. Ve bu insanlık dramını dehşetle izliyoruz.

joseph105

New member
Joseph biz bunları yazarken Filistinde insanların başına bomba yağıyor, sen bundan acı duymayabilirsin belki ama burada insani duygularını yitirmemiş forum üyeleri bundan acı duyuyor , üzüntü duyuyor. Ve bu insanlık dramını dehşetle izliyoruz.
Rusen biz burda bunları yazarken Azerbaycanda insanlar kovuldukları evlerine kavuşmanın hayalini kuruyor, hocalıda katledilen yakınlarına yas tutuyor ve birgün bir şekilde evlerine topraklarına nasıl dönceklerinin hesabını yapıyor sen bundan acı duymayabilirsin belki ama burada insani duygularını yitirmemiş bir forum üyesi bundan acı duyuyor , üzüntü duyuyor. Ve bu insanlık dramını dehşetle izliyorum.

Üst Alt