Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Fıkralar Buraya :))

..:naz:..

New member
Adımı Yanlış Yazmışlar Evlat!!!

İki arkadas bir gece yürüyerek
eve dönerlerken, bir tanesi, biraz macera olur eğleniriz
düşüncesiyle ilerideki mezarlığa girip kestirmeden gitmeyi
önerir ve diğeri de hemen kabul eder. Mezarlığın içine
girerler ve yürümeye başlarlar. Çok derinlerden "tong tung"
diye garip seslerin geldiğini farkederler.İki arkadaş bir
taraftan tırsarak bir taraftanda tırstıklarını birbirlerine
belli etmeyerek yürümeye devam ederler ama bu korkunç ses
onlar yürüdükçe artmaktadır. Epey ilerledikten sonra ilerideki
sis bulutunun arkasında bir kıpırtı görürler. İyice
tırsmışlardır artık ama "erkeklik" ya, yürümeye devam ederler.
Sis biraz dağıldığında, farkederler ki, bir mezar başında bir
yaşlı bir adam, elinde çekiçle mezar taşına birşeyler yazmaktadır.
Bunu gören iki arkadaş, müthiş bir şekilde rahatlayarak sorarlar
adama :
"Üf yahu amca, bu saatte çalışılır mı? Biz de seni hayalet
sanıp korkmuştuk !"
Yaşlı adam da şöyle bir kafasını kaldırıp gençleri süzdükten
sonra sinirle homurdanır :
Adımı yanlış yazmışlar evlat!!!

New member
Yanlış Mail :)

Yanlış Mail :)

Adamın biri yeni ulaştığı otele kaydını yaptırır.
Odasına girdiğinde masada bir bilgisayar görür ve eşine-mail atmaya karar verir.
Fakat yazdığı mesajı farkında olmadan yanlış bir adrese gönderir....
Tam bu sırada farklı bir yerde kadın, kocasının cenaze töreninden evine yeni dönmüştür ve bilgisayarındaki maili görür,arkadaşlarından geldiğini düşündüğü maili okuyunca olduğu yere yığılıp kalır.
Odaya giren kızı yerde yatan annesini ve ekrandaki mesajı görür.
-Kime : Sevgili eşime
Konu : Yeni ulaştım.
Tarih : 16 Mayıs 2004 Benden haber aldığına şaşıracağından eminim. Burada bilgisayar var ve sevdiklerimize e-mail gönderebiliyoruz. Buraya yeni ulaştım ve kaydımı yaptırdım. Her şey yarın senin buraya geleceğini düşünülerek hazırlanmış. Seninle buluşmayı dört gözle bekliyorum. Umarım benim gibi sorunsuz bir yolculuk geçirirsin.
Not : Burası çok sıcak.

New member
Zamane Çocukları...

Zamane Çocukları...

Küçük afacan elinde bir kutu sekerle parka gitmis, bir banka oturmus, etrafa bakinirken sekerleri ardarda agzina atiyomus.. yanindaki bankta oturan yasli adam çocuga bakmis bakmis ve...
"evladim.."demis.. "seker güzeldir ama çok yemek zararlidir... hem dislerin çürür, hem de sismanlarsin..."
Çocuk bunun üzerine adama dönmüs:
"Benim dedem 107 yasina kadar yasadi..." der.
Adam "Yaa.." demis... "Yani deden de mi çok seker yerdi?"
" Hayir, herseye burnunu sokmazdi.!

A

abdirabbih

Guest
Kurusun

Bir gün doktorlar, tımarhanede yaptıkları araştırmada en akıllı deliyi seçeceklermiş. Bir gün delilerden biri bahçede bulunan havuza düşmüş ve boğulmak üzereymiş. Delilerden biri havuza düşen arkadaşını kurtarmaya çalışmış. Bunu gören doktorlar arkadaşını kurtaran deliyi yanlarına çağırmışlar ve "seni en akıllı seçiyoruz" demişler. Doktorlardan biri: "Peki kurtardığın arkadaşını çağır da sana teşekkür etsin" demiş. Deli: "Gelemez ki!" Doktor: "Neden gelemezmiş?" Deli: "Çünkü kuruması için onu astım!"

gizemli

New member
ANNESİNDEN TEMEL'E MEKTUP

"Sevgili oğlum Temel... Senin hızlı okuyamadığını bildiğim için mektubu yavaş yavaş yazıyorum...
Artık senin büyük şehre gittiğin sırada yaşadığımız evde yaşamıyoruz. Baban bir gazetede, "İnsanların başına genellikle evlerinin iki kilometre civarındaki bölgelerde kaza geldiğini" okumuş; o yüzden taşındık...
Sana yeni adresi veremiyorum, çünkü yeni evimizde bizden önce oturan hemşehrilerimiz, taşınınca adresleri değişmesin diye kapı numarasını söküp götürmüşler...
Bu evde garip bir çamaşır makinası var. Geçen gün içine dört gömlek koydum, çalıştırmak için duvardaki zinciri çektiğimden beri bir daha gömlekleri göremedim.
Geçen hafta sadece iki kez yağmur yağdı. İlki üç gün, ikincisi ise dört gün sürdü...
Benden istediğin yeleği postaya verdim. Ancak, halan 'o koca düğmelerle paket çok ağır olur' deyince düğmeleri kopartıp yeleğin cebine koyduk. Orada bulabilirsin...
Not: Sana biraz da para gönderecektim, ama zarfı bir kere yapıştırmış bulundum... Sevgiler... Annen"

a l p e r

New member
Bir temel fıkrası da benden (daha önce verildi mi bilmiyorum)

Temel kamyon şoförü. Bir gün şehir içinde kamyon sürerken 15 kişiyi öldürüyor. Mahkemeye çıktığında hakim Temel'e 15 kişiyi nasıl öldürdüğünü sorar.

Temel: yokuş aşağı inerken fren patladı. bir kaldırımda bir çocuk, diğer kaldırımda 14 kişi vardı. ben de daha fazla kişinin hayatını kurtarmak için arabayı çocuğa doğru sürmeye karar verdim.
Hakim: e mantıklı düşünmüşsün oğlum; ama nasıl öldü o 15 kişi?
Temel: çocuk karşı kaldırıma koştu da...

oSSlem

New member
Temel Almanya'ya işçi olarak çalışmaya gider. Uçaktaki koltuğunun hemen yanında dünya tükürük şampiyonu oturmaktadır. Adam bir tükürür ve tükürük Temelin kulağının yanından mermi gibi geçer.
- Adam: "Ben 96 olimpiyatları dünya şampiyonu Almanya'dan Hans" der. Temel tabi şaşırır. Bir müddet sonra adam bir daha tükürür ve tükürük Temelin kafasını sıyırarak gider.
-Hans: "Ben 2000 dünya tükürük şampiyonu hans"der. Temel artık dayanamaz ve Hans'ın suratının ortasına tükürür.
-Temel: "Daha acemiyim." der.

oSSlem

New member
Temel bilim adamı iken bir arkeoloji araştırmaları konferansına davet edilir. Amerikalılar anlatmaya başlar;
-Biz ülkemizde yaptığımız kazılarda 25 metre aşağı indik ve telefon kabloları bulduk. Öyleyse bizim atalarımız asırlar önce telefon kullanmışlardır. Sıra türkiyeye gelir ve Temel başlar anlatmaya
-Biz ülkemizde yaptığımız kazılarda 50 metre aşağı indik ama birşey bulamadık. Öyleyse atalarımız telsiz telefon kullanmışlardır.

oSSlem

New member
Temel bir gün kahveye girmiş. Üstü başı yırtıkmış. Ne oldu diye sormuşlar.
-Temel: "Kaynanamı gömdük."diye cevap vermiş.
- Kahvedekiler: "İyi de bu halin ne?"
-Temel: "Biraz direndi de."

oSSlem

New member
TEMEL apartmanın onikinci katından düşmüş. Arkadasları hemen gelip sormuşlar:"Ne oldu lan Temel" demişler.Temel'de:"VALLAHA BEN DE YENI GELDIM" demiş.

hircin

New member
zavalli kuscuk

zavalli kuscuk

birgün kus havada güzel menekse kokularini alarak nese ile ucuyormus tam o sirada bir motosiklet sesi kus kafasini kaldirip bakmis cok gecti ama motorsiklet sürücüsünün kaskinayapismis motorsiklet sürücüsü onu evine götürüp kus kafesine koymus icine bir dilim ekmek ve bir kapsu koyup isine gitmis kus uyandiginda demir parmakliklar bir dilim ekmek ve suyu görünce kendi kendine eyvah ben naptim adami öldürdüm simdide hapisdeyimm:D :p

nurullah_01

New member
tanıyabilecekmisin...

tanıyabilecekmisin...

Ünüversite profesörü öğrencileri vize yapcaktı...
Sabahtan gelen öğrenciler kopyaları hazırlamış neşe içinde sınavı beklerken Profesör elinde cam bi kavanoz ve içinde siyah bi böcek bacağıyla içeri girdi...Mikroskobun lameline indirdiği bacağı öğrencilere gösterip işte sınav sorunuz bilin bakalım bu hangi böceğe ait..

Buna sinirlenen Ahmet yerinden fırladı ve kapıdan dışarı çıktı ..Profesör kimdi giden diye kızarken Ahmet paçasını sıvayarak bacağını kapıdan uzatıp şöle dedi... sıkıysa sen tanı

hikmetimm

New member
Temel ve Dursun bir otele gider. Oda isterler. Oda ama en üst kattadır. Yani 100. katta. Çıkmaya başlarlar. Dursun Temele bir şey sölicem der. 29. katta dersin diyor. 29. Uncu kata gelince diyorun temel der dursun. temel 68. katta söyle der. 68. inci kata gelince söylüyorum der. Dursun. 100. üncü katta söyle der temel. 100.katta Temel ha şimdi söyle. Dursun da anahtarı aşağıda unuttuk der...

hikmetimm

New member
Bunu belki bi çoğunuz biliyosunuzdur. Ama yine de yazayım dedim.

Bekar bir imam köy de sevdiği kızı istemiş. Kızı vermemişler.
Ezan vakti gelince imam mikrofona geçmiş,
"Sıradaki ezanı sevipte kavuşamayanlar için okuyorum" demiş. :D:D

Azra

New member
DURSUN TEMEL'E SORMUS:
-ULA TEMEL AMELIYAT YAPARKEN DOKTORLAR NEDEN ELDIVEN GIYIYORLAR?
TEMEL HIC DUSUNMEDEN CEVAP VERIR:
-NEDEN OLACAK TABIKI OLULERDE PARMAK IZI KALMASUN DIYE.DEMIS

New member
Hızlı İnek

Hızlı İnek

Adamın biri otomobiliyle şehirler arası yolda gidiyormuş yol kenarında bir köylünün otostop yaptığını görmüş, yanında bir inek olan köylü geçen araçlara durmaları için el ediyormuş. Durumu merak eden adam köylünün yanında durmuş;
-Hayırdır hemşerim,ne tarafa gideceksin?
-ilerdeki kasabaya kadar beyim,
-iyi ama bu inek ne olacak?
-o önemli değil beyim arka tampona bağlarız o gelir.
Bu duruma pek aklı yatmayan adam köylünün durumuna acıyarak onu arabaya almış. İneği ise köylünün dediği gibi arka tampona bağlamışlar. Araba yavaş yavaş ilerlemiş. Adamın hızlanmaya çekindiğini anlayan köylü;
-Sen yürü beyim o gelir. demiş
Bunun üzerine adam hızlanmaya başlamış. 20,30,40 bakmış inek gerçekten geliyor. Adam şaşırmış, 50, 60, 70 bakmış hala geliyor ve inekde hiçbir yorgunluk belirtisi yok. Artık şaşkınlığı iyice artmış ve sinirlenmeye de başlamış. Öyleya sonuçta bir inek ne kadar hızlı koşabilirki.
Derken adam iyice hızlanmış. Kilometre 120 yi gösteriyor. Dikiz aynasından ineğe bir
bakmış ve gülümseyerek köylüye dönüp;

-Senin inek yoruldu herhalde baksana dili dışarda.
-Ne tarafa çıkarmış dilini.
Buna dikkat etmeyen adam tekrar bakar ve sol tarafa der. Bunun üzerine köylü kendinden emin bir tavırla;
-O yorgunluktan değil, seni sollayacak da sinyal veriyor...:D :D

New member
Vampir Temel

Vampir Temel

Bir gün fransız,bir alman ve temel vampir olmuşlar.Gökyüzünde geziyorlarmış. Yarış yapmaya karar vermişler. En kısa zamanda en çok kan emen birinci olacakmış. Fransız gitmiş. 3 dakika sonra geri dönmüş ağzının kenarında kan varmış. Temel ile Alman sormuşlar:
-Yaaa ne yaptın?
-Şu kilisedeki kızın kanını emdim.
Sonra alman gitmiş 1 dakika sonra dönmüş. Ağzının kenarında kan varmış.
-Ya sen ne yaptın?
-Şuradaki değirmencinin kızının kanını emdim.
Sıra temele gelmiş. Yere doğru süratle inmiş .Gitmesiyle gelmesi bir olmuş. Yüzünün her tarafı kanlıymış. Ne yaptın böyle, kimin kanını emdin? Temel:
-Şuradaki direği görüyor musunuz
-Eveeett.
-Ama ben göremedim.:p :p

Ebu Zerr

New member
bir beldeye, bir alim gelecektir...
alimin en önemli özelliği Allah'ın varlığını 1001 delille isbatlıyor olmasıdır...
herkes alimi karşılamaya gider...
sadece yaşlı bir kocakarı gitmez...
alim merak eder, neden herkes kendisini karşılamaya gelirken, o kocakarı gelmedi diye...
alim kocakarının yanına gider...
kocakarıya sorar, neden beni karşılamaya gelmedin diye...
kocakarı derki duyduğuma göre sen 1001 delille Allah'ın varlığını isbatlıyormuşsun...
eğer o 1001 şüphen olmasaydı, o 1001 delili bulamazdın der...
oysa benim Allah'a karşı hiç bir şüphem yok der...

(Bunun farklı bir varyantında rabiatul adevviye var...)

talha_

New member
adamın birisi birini dövmüş ve mahkemelik olmuşlar...
hakim:"neden kavga ettiniz"diye sorunca
"bu adam bana geçen sene su aygırı dedi..o yüzden dövdüm"cevabını almıs..
hakim;"be adam neden bir sene sonra dövdün"demiş..

adam da "dün hayvanat bahçesinde su aygırı gördüm de ondan"demiş......:D

kafkaskartali

New member
Nasrettin Hoca Bir Gece Hanimina Hatun Yarin Yagmur Yagarsa Oglanin Yanina Gidecem.yagmur Yagmazsada Kizin Yanina Gidecem Demis.tabi Zevcesi Insallah De Bey Demis.hoca Bu Isin Insallahi Masallahimi Var Ya Yagmur Yagar Ya Da Yagmaz Demis.
Ertesi Gün Disari Cikiyor Hava Yagisli Oglunun Evine Giderken Bir Grup Atli Süvarilerin Yanina Yaklastigini Görür.süvariler Hocaya Biz Falancanin Evini Ariyoruz Nerde Der.hocada Tarif Eder.bunun üzerine Süvarilerin Komutani Isimiz Cok önemli Ve Acil Tarif Ettigin Yer Uzak Ve Karisik.bizimle Beraber Gelde Bize Göster Der.hoca Orali Olmaz.ben Sizinle Ugrasamam Der Yönünü Döner Oglunun Evine Dogru.bunun üzerine Komutan Sen Devletin Islerini Niye Hafife Aliyorsun Diye Askerlerle.nezarete Attirir.orada 3 Gün Kalir.3 Gün Sonra Perisan Bir Sekilde Evinin Yolunu Tutar.eve Gelip Kapiyi Calinca Hanimi Kimdir O Der.hoca Insallah Benim Cevabini Verir. Rahmetullahu Aleyh
---------------------------------------
-boynu Kirildi-
Temelin 3 Tane Hanimi Araliklarla Vefat Edince 4.kere Evlenir Dügüne Gelen Dursun Ula Temel Senin Hanimlara Ne Oluyor Yav.hakikaten Neden öldü Onlar Diye Sorar.temel Derki 1.mantar Zehirlenmesinden öldü
Dursun; Peki 2. Nasil öldü?
Temel; Oda Mantar Zehirlenmesinden
Dursun; Peki 3.hanimina Ne Oldu?
Temel; Onun Boynu Kirildi
Dursun; Merdivenlerden Mi Düstü?
Temel; Yok Zehirli Mantar Yedirtmek Istemistim Inat Etti O Ara Boynunu Tabaga Egerken Boynunu Kirmisim
--------------------------------------

Din Dersi ögretmeni Yeni Sinifinda Cocuklarla Tanismak Istemis.bir Cocuga Oglum Senin Adin Ne Demis Cocuk Hocam Benim Adim Fatih Demis.hoca;oglum öyleyse Oku Bakalim Fatihayi Demis Cocuk Okumus.sonra Bir Cocuga Daha Sormus Oglum Senin Adin Ne Demis Hocam Benim Adim Kadir Demis O Da O Zaman Oku Bakalim Kadir Süresini Demis Cocuk Okumus.hoca Baskalariyla Tanismak Isterken Cocugun Birinin Egilip Hocadan Saklandigini Görünce Demis Hey Sen Saklanan Senin Adin Ne Diye Ayaga Kaldirtmis Cocuk Da Hocam Benim Adim Yasin Ama Kisaca Kevser Derler Demis.

Üst Alt