Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Evrim teorisinde müslümanlarin....

• Konbuyu başlatan hüma-gül
  • Başlangıç tarihi

Enver Ýstek

metin mete
Allah razı olsun Yıldız kardeşim, yazdıklarından ben şöyle bir şey düşündüm.

Ekolojik bir evrim mümkündür. Şöyle, bazı araştırmalar -seninde işaret ettiğin gibi- mesela kel aynak kuşunun bir anda ortaya çıktığını göstermiş. Yani, dünyada suyun oluşması ile birlikte hayat yavaş yavaş ve insana uygun besin zincirini oluşturacak şekilde yaratıldı. Önce tek hücreli bir canlı yaratıldı. bu canlı türü evrimle değilde ihya ile yaratıldı. Sonra besin zincirinde hangi tür ihtiyaç var ihya oldu. Bir anda yaratıldı.
Yani, hayatta evrim canlıların birbirine dönüşmesi değilde besin zincirinde ihtiyaç duyulan canlının yaratılmsı ile inşa ve terkip denilen Halk etme Adeti üzerine bina edildi. Bu besin zincirinde en üstte maymun bulunmaktadır. Zira, maymun beslenme açısından insana çok yakındır. Hem böylece Hikmet dünyanın insana uygun bir yer hailne geldiğini gösterdi. Zira, maymun yaşayabilecek bir besin zincirine sahipse insada yaşar. Ancak insan sadece hayvan gibi beslenmekten ibaret değildir. Maymun sadece iyi beslenmek için cihazı varken ,insan daha başka insani cihazlara sahiptir ki. Biyolojik evrim bubn yapamaz. Manevi bir evrim düşünmek lazım. Buda hurafe olur.
Allah'ın bu Adetinde pek çok Hikmetler vardır. Ezel ve Ebed sahibi Allah'ın ekolojik sistemi inşa ve terkip etmesinde ve en sona maymunu insana benzer bir surette yaratmasının bir hikmeti ahir zamanda gelecek dehşetli evirm fitnesi sınavı olabilir.

Bir de şunu düşündüm. Allah insanı Allah'ın binbir isminin cilvelerini gösterir şekilde yarattı. Maymun ise bu vasıflara sahip değildir. Yaratılışa inanan yeni Evrim teorisi sadece fizyolojik ve biyolojik benzerliklere dayanarak ve Kur'an'ın bazı ayetlerini yanlış yorumlayarak böyle iddia ediyorlar. Oysa Halk etmede Adetullah kendi isimlerinin cilvelerini evrimleştirmez. Maymun Allah'ın 10-15 isminin cilvesini gösterirken Allah'ın 1001 isminin cilvesini gösterecek hale gelmesi Adetullah'a ve Allah'ın şanına yakışmaz.

Hem ara türde şöyle bir sakıncada var. Maymun sınav sahibi ve şuur sahibi değildir. Aklıda yoktur. Zeki olduğu aklını göstermez. Hem maymun sadece o anı yaşar. GEçmişi ve geleceği düşünmez. Evladını korumak için aslana kafasını kaptırır ama kaptırdıktan bir iki dakika sonra elemi biter. Oysa insan en üstün vasıf ve duygularla donatılmış ve imtihana uygun yaratılmıştır. Temeli maddi evrime dayanan bu yeni teori buna cevep vermiyor.
Bakalım Mehmet 16 kardeş gelsin teoriyi bize daha iyi anlatsın. Belki daha net bir resim çizebiliriz.

Yıldız kardeş Allah razı olsun

Muhabbetle

Selam,Duha daha önce ben böyle bir konuda yazmistim sanirim ama tekrarda yarar vardir.
Ben askerlik yaparken Bir kardesim vardi ismi Yunus su an erciyes Üniversitecinde pro kendisi ve yine diger arkadasim Ibrahim hala ulasamadim kendisine,Bunlar kimyager o zaman bana bir seyler anlatti.

Bakiniz ne dediler;

Pacavra+21 gün=Fare

Aslinda bütün evrimi alt üst ediyor fazla söz kalabaligina hacet yok.

Üst Alt