Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Eğitim şart...

• Konbuyu başlatan Peris
  • Başlangıç tarihi

ARZ_7

New member
Yalnız tarih dersinden değil,bioloji dersinden de....

Ders eklemek istersen eklenecek ders çok.. İmansız her kalb dersinde bunu konu edebilir.. En başta felsefe tabi. Biyoloji insan soyunu inkar etmekle kalmıyor. Onlar onun için basit şeyler olmuştur. Bizim zamanımızda melekleri inkar ediyordu. Göremediği için.. O zamn inkar edilecek çok şey vardır.

Hatta bir felsefe hocamız bir kış günü şöyle demişti; Çocuklar! Her kar tanesini bin melek indirdiği için birbirine değmiyor diyorlar. Ben buna inanmıyorum. O kadar çok melek olamaz. Kar tanelerinin mıknatıs kutubları gibi itici kuvveti vardır. Birbirine yaklaştıkları zaman iterler ve değmezler..

Fakat zil çaldı da soramadım; Hocam bu itici kuvveti yere düştüklerinde neden kaybediyorlar? Neden birbirlerini itmiyorlar?

Fakat bir cevabı olurdu muhakkak. Her kar yağışında bunun ne cevabı olur diye düşünüyorum. Yer çekimi olabilir mi? Bilmem.

P

Peris

Guest
Felsefe hocanız filosofmuydu?

Felsefe doğru amaçla kullanılarsa enteresan bir ilimdir.

ARZ_7

New member
Felsefe hocanız filosofmuydu?

Felsefe doğru amaçla kullanılarsa enteresan bir ilimdir.

Evet bir epiktetos gibi felsefeyle uğraşmak var.. birde montaigne gibi.. Felsefenin sınırları olursa çok faydalıdır. İslam aklın sınırını koymuştur. Sınırlar bellidir. Bunlardan ayrı fikir yürütemezsin. İslamın koyduğu temel prensipler üzerinde düşünmek tefekkürdür ki tavsiye edilen budur. Birde fikir yürütmek vardır. Buda yeni düşünceler ortaya koymaktır ki sapıklığın başlangıcıdır..

P

Peris

Guest
Birde fikir yürütmek vardır. Buda yeni düşünceler ortaya koymaktır ki sapıklığın başlangıcıdır..

Yeni fikir yürütmek her zaman sapıklığın başlangıcı değildr.Sapıklığın başlangıcı yürütdüyünz fikre bağlı olan bi şey, yeni olmasına değil.

ARZ_7

New member
Yeni fikir yürütmek her zaman sapıklığın başlangıcı değildr.Sapıklığın başlangıcı yürütdüyünz fikre bağlı olan bi şey, yeni olmasına değil.

Yeniden kastım kaynağı islam olmayan fikirlerdir. Yoksa islamdan çıkarılan "yeni" fikirler ufuk genişliğindendir. Müslümanlar düşüncelerini islama göre oluştururlar. İslamdan alınmamış, kaynağı islam olmayan, islam itikadına ters olan düşünceye "yeni" dedim. Çünkü islamdan çıkarılan bir düşünce yeni olmaz. Onun kaynağı, kökü vardır. Gün yüzüne çıkmıştır, çiçek açmıştır.

Üst Alt