Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Darwin ve manitası:)

unzurna

New member
:4_1_72: Koptum. Nereden bulursunuz bunları bilmem. Sağol kardeş.

mhmt

New member
:D
Allahıııımm... sende gülerisn inş. çetin kardeşim::
eline sağlık...

Ebu Zerr

New member
siz eğer Charles Darwin'i alaya alırsanız, adamlar da Peygamberimizi alaya alırlar...Efendim, onlar bizim Peygamberimizle zaten alay ediyorlar, biz de hakk ettiklerini yapıyoruz diyorsanız, bunun Peygamberi bir örneklik olmadığını hatırlatmak isterim...

a l p e r

New member
siz eğer Charles Darwin'i alaya alırsanız, adamlar da Peygamberimizi alaya alırlar...Efendim, onlar bizim Peygamberimizle zaten alay ediyorlar, biz de hakk ettiklerini yapıyoruz diyorsanız, bunun Peygamberi bir örneklik olmadığını hatırlatmak isterim...

ne alakası var Allah aşkına...

O dediğin ancak Hz. İsa (as) ile dalga geçmenin karşılığı olabilir ki hiç bir müslüman Allah'ın(cc) peygamberiyle dalga geçmez geçemez.

Kaldı ki Darwin gibi bir meczubun söylediklerini tiye almanın karşılığı Peygamberimiz esselatu vesselam hazretleri OLAMAZ.

Tiye almanın da bir sınırı vardır buna katılıyorum. Ama bu karikatür, inandığım sınırı kesinlikle aşmıyor belirteyim. ÇÜNKÜ MAYMUNDAN GELDİĞİMİZE İNANDIRMAYA ÇALIŞAN BU MECZUP, YÜZMİLYONLARLA DALGA GEÇMEYİ BAŞARMIŞTIR...

M

muhik

Guest
Anladığım kadarıyla bu arkadaşın tek problemi var muhalefet olmak ve "en iyi ben bilirim":rolleyes: gibi bir saplantıyla yazılan forum konularını baltalamak...Yanlış bulduklarınıza daha düzgün bir üslupla" yargıç ve cellat" gibi davranmazsanız sevinirim...

Ebu Zerr

New member
malum karikatür krizleri...
ben, Peygamberimizin Ebu Leheb'in zebanilerle karikatürünü çidirip, alay ettiğini duymadım...karikatür hoş değil, gülünecek kadar da değil...iyi güzel siz çizin, yarında darwinciler çizer...Allah demiyor mu taptıkları ile alay etmeyin diye!!!

a l p e r

New member
Abdullah b. Revâha (r.a.), İslâm’a girişiyle birlikte, Peygamberimiz’in (s.a.s.) şairi olma payesine yücelmişti. Müşriklerin Efendimiz’e (s.a.s.) şiir ile saldırdıkları anda o, kılıç gibi tesirli ifadeleriyle onları sindirirken önemli bir vazifeyi yerine getiriyordu.
Şiirin, müşrik şairler tarafından şöhret, ırkçılık, gurur, hiciv ve başka bayağı maksatlar yanında Peygamberimiz’e (s.a.s.) saldırı için de kullanıldığı bir dönemde Yüce Allah müşrik şairler hakkında “Şairler var ya, bunların peşine de sapkınlarla çapkınlar düşer! Görmez misin onlar her vadide sözcüklerin, hayallerin peşinde dolaşır ve yapmayacakları şeyleri söylerler.” (Şuarâ, 26/224-226) âyetini inzal ile, söz konusu şairlerin kötü karakterlerini ortaya koymuştu. Bu âyet aynı zamanda, müşriklerin Kur’ân hakkında “şiirdir” diyerek Efendimiz’e (s.a.s.) saldırıda bulunmalarına karşı bir cevap idi de. Zira nihâyetsiz parlak ve en yüksek hakikatler güneşi olan Kur’ân-ı Hakîm’i bahsi geçen şairlerin sözleri ile kıyaslamak, güneş ile mum ışığını kıyas etmek gibidir. Abdullah b. Revâha, Hassan b. Sabit, Ka’b b. Malik, Ka’b b. Züheyr gibi Müslüman şairler, kendilerinin de bu âyette kötü sıfatları belirtilenler arasında olduklarını zannederek çok üzülüyorlardı. Ağlayarak Allah Resûlü’ne (s.a.s.) gelip durumu arz ettiler. Efendimiz (s.a.s.) de onlara söz konusu âyetin devamındaki, “Ancak iman edip, güzel ve makbul işler yapanlar, Allah’ı çok zikredip ananlar ve zulme mâruz kaldıktan sonra haklarını savunanlar müstesna. Zalimler de nasıl bir kötü akıbete yuvarlanacaklarını yakında bilecekler.” (Şuarâ, 26/227) âyetini okuyarak, kendilerinin âyetteki kötülenen insanlardan olmadıklarını belirttiler. (Yazır, “Şuara 227’nin tefsirinde”.)

Bu âyet, Abdullah b. Revaha (r.a.) ve arkadaşları için bir teselli kaynağı olmuştu. O, bundan sonra, Allah Resûlü’ne (s.a.s.) müşriklerin şiirle yaptıkları saldırılara aynı şekilde cevap vermiştir.

Efendimiz’e (s.a.s.) ait yüce hakikatleri de dile getiren Hz. Abdullah, bir şiirinde şöyle demiştir:

Fecrin aydınlığı gibi bir Kitap getirdi Resûlüllah
bize,
Hakkı görmez kör bir toplum iken erdirdi bizleri
hidâyete;
İnanıyor kalblerimiz, O doğruyu söyler kesinlikle,
Müşrikler uyurken gaflet içinde; geceleri
Rabbiyledir O, bütün kalbiyle.
(Buharî, “Edeb”, 91)

şiire şiir, komediye komedi...

Ebu Zerr

New member
karikatür ile ne kadar uyuşuyor hani...şu satırlar...

Efendimiz’e (s.a.s.) ait yüce hakikatleri de dile getiren Hz. Abdullah, bir şiirinde şöyle demiştir:

Fecrin aydınlığı gibi bir Kitap getirdi Resûlüllah
bize,
Hakkı görmez kör bir toplum iken erdirdi bizleri
hidâyete;
İnanıyor kalblerimiz, O doğruyu söyler kesinlikle,
Müşrikler uyurken gaflet içinde; geceleri
Rabbiyledir O, bütün kalbiyle.
(Buharî, “Edeb”, 91)

Teknik

New member
ebu zer kardeş eğer bunlar çizilmese kafirler islama ve peygamberine hakareti durduracakmı ? Yoksa ALLAH ın dediği gibi devamlı oyun ve hile peşindemi olacaklar....Rabbimiz şöyle der:

siz onların dinine girmedikçe,,onlar sizden asla razı olmazlar...

Ebu Zerr

New member
Üstadım, onlar oyun ve hilelerine devam edecekler...
Biz de ahlaki bir mücadele ile karşılığını Allah'tan bekleyeceğiz...
Alay etmek doğru değil, Darwin denilen adamın peşinden giden milyonlarca insan var...Alay doğru olmasa gerek, hem ayet açık, onların taptıkları ile alay etmeyin...aynı zihniyeti yıllarca atatürk konusunda da yaptı müslümanlar...

Teknik

New member
bak bence bu resmin alaycı tavrı yanında faydasıda var biliyormusun..Çok kardeş ne kadar saçma bir fikir olduğunu daha güzel kavrar.Ayrıca gülümser :)

a l p e r

New member
Ayrıca bu karikatür Darwinle alay etmiyor. Darwinin sapık ve gülünç ama bir o kadar da yıkıcı teorisiyini ayyuka çıkarıyor. Hala okullarda ve televizyonlarda evrim teorisi destekleniyor. Bu trajikomediye alet olanlar bu karikatürle neye inandıklarını sorgularlar inşaallah.

Allah(cc) bilir...

Ebu Zerr

New member
Evet, şu an kafirler de ellerinde, Peygamber Efendimiz ile dalga geçilen karikatürlere bakıp, ne de yakışmış diyorlar!!!

rusen_alp

New member
@Ebuzer ,
Darvinin eşini pek beğenmedin galiba, ben de sana katılıyorum, goril daha uygun olur :D

Üst Alt