Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cumanız mübarek olsun

ayna44

New member

allah razı olsun cumlemızın..ıns..

A

abdirabbih

Guest
cuma mü'minlerin bayramıdır.. bu bayram gününü en güzel şekilde eda edebilmek duası ile........

mercan

New member
cuma gününün bütün ümmeti Muhammede hayırlara vesile olması duasıyla cumamız mübarek olsun....

Azra

New member
cumamız mübarek olsun.
herkeze hayırlı cumalar.

A

abdirabbih

Guest
- elleriniz Açik ,kalbiniz Sevgi Dolu Olsun Gözlerinizde Iki Damla Yaş Olsun Sağnak Sağnak Yağan Rahmet Dergahindan Bir Damla Da Size Nasip Olsun Kardeşliğin En Güzeli Duadir Kardeşler Dualariniz Kardeşleriniz Için Olsun Cumaniz Gibi Bütün Günleriniz Rahmet Olsun

B

beyaz_ýþýk

Guest
Cumanız Mübarek Olsun Efendim

İnsan ömrü dünyanın ömrüne nazaran sahrada esen bir rüzgar gibidir. Bu çok kısa hayatta acı günler çok oldu, tatlı günler de çok oldu. Hepsi geçti. Zalim zulüm etti, o da geçti. Amma mazlumun boynundan geçmedi, boynunda asılı kaldı.

Ahırette denecek ki; Onlar o zaman güçlüydü, sen zayıftın. Onlardan geçti ama senden geçmedi. Şimdi sen konuş sen söyle denecek. Mazlumun günahları alınıp, zulm edene verilecek.

Dünyada aldanan kazandı, aldatan kaybetti.
Mazlum olan kazandı, zalim olan kaybetti.
Gözyaşı döken kazandı, ağlatan kaybetti.
Aldanan sevinsin, aldatan düşünsün.
Üzülenler sevinsin, üzenler üzülsün.
Ağlayanlar sevinsin, ağlatanlar üzülsün.
Haksızım diyenler sevinsin, haklıyım diyenler üzülsün.

Ben haklıyım demek çok tehlikelidir. Bize göre haklı olabiliriz. Allah indinde nasıl olduğunu, haklı mı haksız mı olduğumuzu bilmiyoruz. Onun için helaleşmek, anlaşmak lazımdır. Anlaşmakda hayır vardır.

Huzurpınarı ailesinin muhterem üyelerinin, Cuma gününü tebrik ederiz, müstecâb dualarınızı istirham ederiz efendim.

Allahü tealaya emanet olunuz efendim.

Ali Zeki Osmanağaoğlu

alıntı..

berfut

New member
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]
dua.jpg
[/FONT]​
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif] "Dört duâ vardır ki: reddolunmaz:[/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif][/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]1- Dönünceye kadar hacının duâsı,[/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]2- Evine gelinceye kadar gazinin duâsı,[/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]3- İyileşinceye kadar hastanın duâsı,[/FONT]
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]4- Bir de kardeşin kardeşine gıyabında ettiği duâ." (2) [/FONT]

[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Bunlardan en çabuk kabul olunan duâ kardeşin kardeşine gıyabında etdiği duâdır."[/FONT]

[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Tirmizî, Deavât, 129.[/FONT]​

tarik81

New member
Tüm Ümmeti Muhammed'in Cuma'si Mubarek olsun Insallah

mercan

New member
cumamız mübarek olsun hayırlı cumalar

Z

zeynep_hearty

Guest
hayr dolu cumalar diliyorum.. mübarek olsun insallah..selam ve dua ile..

Üst Alt