Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cübbe, Sarık, Şalvar ve Sakal

K

kompLeks

Guest
Evin dışındanki kişiye seslenin belki size acırda kapattığı cam ve pencereleri açar. İnat etmeyin demiştim yardım isteyin, yoksa kendi kapattığınız yerleri açsanızda fayda vermeyecek, kapatan kişiden yardım isteyin, kapattığı yerleri açsın...Eviniz ışık olsun..

sayın selim;

aklınıza da mantığınıza da hayranım. bu örneği kendiniz mi düşündünüz yoksa biri mi size söyledi. literatüre çoktan geçmiştir heralde bu örnek. bunun için özel bir eğitim falan mı alıyorsunuz merak ediyorum? kendiniz önce bir paradoks yaratıyorsunuz, sonra insanları da paradoksun içine çekiyorsunuz. anladık siz kurtulamıyorsunuz bu paradokstan. bari diğer insanları da çekmeyin paradoksun içine.

gelelim sadede. biri benim penceremi camımı karartıyorsa ve ben aydınlanmak istiyorsam, kimseye dilenmem ve kimseye de kendimi acındırmam. aydınlanmak istiyorsam pencereyi camı kırar, güneşe çıkarım. kimse de bunu engelleyemez. güneş balçıkla sıvanmaz. siz de aydınlanmak istiyorsanız güneşe çıkın. ben pencereyi camı kırdım çıktım. siz de pardoksunuzu yıkın çıkın...

Selim

New member
Hiçbir özel eğitim almıyorum, Allah dostlarının sohbetlerinden faydalanıyorum, sizede tavsiye ederim.

Bakın Allah c.c. ne diyor;

De ki: Ne dersiniz; eğer Allah kulaklarınızı sağır, gözlerinizi kör eder, kalplerinizi de mühürlerse bunları size Allah'tan başka hangi Allah geri verebilir! Bak, delilleri nasıl açıklıyoruz. Onlar hala yüz çeviriyorlar! (enam 46)

Verdiğim örnekle uyuşuyor, bu ayetleri bu örnekleri Allah c.c. aklıma getirtiyor.
O yüzden paradoksluk falan geçin onları, hakikati bulmaya çalışın, tabi Allah yolundan sapmış kişilerin yazılarını okuya okuya, onları düşüne düşüne yavaş yavaş zehirlendiniz, bu zehiri atmanın tek yoluda İslam'dan geçer. Dinden çıkmak için sadece meal'leri okumak yeterlidir, insan kendi başına meal'leri okuyarak İslam'ı anlamaya çalışır, halbuki Kur'an'ı açıklayan ve Sünneti getiren Efendimiz sav. ve onun yolunu takip eden hülefai raşidin,sahabeyi kiram,tabiin, tebe-i tabiin ve müçtehitlerimizi örnek alarak İslam'ı anlasaydık, İslam'ın hak olduğuna şüphemiz olmazdı.

K

kompLeks

Guest
Hiçbir özel eğitim almıyorum, Allah dostlarının sohbetlerinden faydalanıyorum, sizede tavsiye ederim.

Bakın Allah c.c. ne diyor;

De ki: Ne dersiniz; eğer Allah kulaklarınızı sağır, gözlerinizi kör eder, kalplerinizi de mühürlerse bunları size Allah'tan başka hangi Allah geri verebilir! Bak, delilleri nasıl açıklıyoruz. Onlar hala yüz çeviriyorlar! (enam 46)

Verdiğim örnekle uyuşuyor, bu ayetleri bu örnekleri Allah c.c. aklıma getirtiyor.
O yüzden paradoksluk falan geçin onları, hakikati bulmaya çalışın, tabi Allah yolundan sapmış kişilerin yazılarını okuya okuya, onları düşüne düşüne yavaş yavaş zehirlendiniz, bu zehiri atmanın tek yoluda İslam'dan geçer. Dinden çıkmak için sadece meal'leri okumak yeterlidir, insan kendi başına meal'leri okuyarak İslam'ı anlamaya çalışır, halbuki Kur'an'ı açıklayan ve Sünneti getiren Efendimiz sav. ve onun yolunu takip eden hülefai raşidin,sahabeyi kiram,tabiin, tebe-i tabiin ve müçtehitlerimizi örnek alarak İslam'ı anlasaydık, İslam'ın hak olduğuna şüphemiz olmazdı.

sayın selim;

sanırım benimle empati yapmıyorsunuz. ben herhangi bir dine mensup olmadığımı söylüyorum ve kur'anın bir yaratıcı tarafından indirildiğine inanmadığımı söylüyorum. siz halen benim inanmadığım bir kitabın içinde yazanları bana delil olarak göstermeye çalışıyorsunuz. ben dinlerin insanlar tarafından oluşturulduğuna inanıyorum. siz bana kur'andan bir ayet gösteriyorsunuz. inanmadığım bir şeyi bana delil olarak göstermeniz saçma değil mi? mantıklı mı sizce?

siz ahmetin yalan söylediğine inansanız ve başka biri gelse ve dese ki '' ahmete güvenelim, inanalım ve onun dediğini yapalım'' dese hemen ahmetin dediğini yapacak mısınız? sizin mantığınıza ters gelen şeyler söylese de onun söylediklerini yapacak mısınız? güvendiğiniz inandığınız kişilerin sözünü dinlersiniz değil mi? inanmadığınız güvenmediğiniz bir kişinin sözleri sizin için bir anlam ifade etmez öyle değil mi? o yüzden inanmadığım bir şeyin sözlerini bana delil olarak göstermeyin!

bu sözleri bana söyledikten sonra benim ne dememi bekliyorsunuz? ''hay allah ben bunları nasıl düşünemedim'' dememi falan mı bekliyorsun. sence ben bunları düşünemiyecek kadar kör müyüm? ben bunları düşünmekten korkuyor muyum? bunları benimle değil bir hristiyanla tartışabilirsiniz belki kendi kitabınızın doğru olduğunu tartışabilirsiniz.

Selim

New member
İyi de burada Ayet Hadis konuşulur, Ateistlere Allah celle celaluhu'nun varlığını nasıl kanıtlarız diye kendimizi paraladığımız yok. Allah c.c. inanmak zaten İmanla olur, İman demek gözle görülmeyen elle tutulmayana inanmak demektir, eğer tersi olsaydı onun adı İman olmazdı. Allah c.c. kendisi Batın (gizli) eserleriyle aşikardır.

İçinizde bir yaratıcı varmı yokmu diye bir şüphe olmasaydı burada işiniz olmaz, hayvanlar gibi serbest yaşar istediğinizi yapardınız. İşte insanı hayvandan farklı kılan akıldır, hayvanda da akıl var ama kendi hayatını sürecek kadar vardır.

Siz insan olarak, akıl ederek İslamForum'a girmişsiniz, içinizdeki şüpheleri buradan çözmeye karar vermişsiniz, o zaman Ayet Hadis dinleyin okuyun, bir insan olarak düşünebilme ve karar verebilme aşamasında kendinize doğru olan seçimi yapın.

Bir insan zaten aynanın karşısına geçipte düşündüğü zaman, bir yaratıcının olduğunu kabul etmeden oradan kalkamaz. Tabi düşünebilenler için...

Üst Alt