Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cevapsız kalan sorular

__BODOM

New member
Allah kime hidayet ederse, işte o, hakka ulaşmıştır; kimi de hidayetten mahrum ederse, artık ona doğru yolu gösterecek bir dost bulamazsın.

Arkadaş Kehf 17 mürşid hidayete ulaştırır doğru yolu gösterirmi diyor ben ayetten bunları Allah yapar anlıyorum

niye Allahın varlığından çok onun yanındakilerin varlığını ispata çalışıyorsunuz

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Allah kime hidayet ederse, işte o, hakka ulaşmıştır; kimi de hidayetten mahrum ederse, artık ona doğru yolu gösterecek bir dost bulamazsın.

Arkadaş Kehf 17 mürşid hidayete ulaştırır doğru yolu gösterirmi diyor ben ayetten bunları Allah yapar anlıyorum

niye Allahın varlığından çok onun yanındakilerin varlığını ispata çalışıyorsunuz

Sayın BODOM

İsterseniz Kehf 14-15-16. ayetleri de okuyup, öyle anlamaya çalışın bir de...

Selam ile

Furkan-01

New member
Web sitesi
www.evliyalardiyari.com
ama sen hidayetçiyi Allah(c.c.) tan fazla anarsan ve Allah(c.c.) ı unutursan apaçık dalalete sürüklenenlerden olursun. yada peygamberimizin yolundayım deyipte peygamberimizin yapmadıklarını yapıp, o yolda gideriz derler. sende bunlara mürşid dersen onlar gibi olursun. yani peygamberimizin şaçını, sarığını, cübbesini, vb. gibi şeylerin önünde secdede durmak ve onlara itaat etmek peygambere itaat değildir. onlar eşyalara itaat ediyorlar. ve peygamberimizin istemediği şeyleri yapıyorlar. hiç düşünmüyorlarmı neden peygamberimizin resmi yok veya heykeli yok. eğer olsaydı hz.isa ya yaptıkları gibi onlardan yardım isteyeceklerdi. şuan yatırlardan medet umanlar gibi. selametle kalın.

Selamun Aleykum vRvB.

Degerli kardesim eger bir takim insanlar mürsidi inkar ediyorsa ve Kur'an'da yeri yoktur diyorsa, elbette dogruyu bulmak icin bu konuda yogunlasacagiz... Bundan baska anlamlar cikarilmamasi kanaatindeyim... Eger bir kisi bu siteye gelipte Hz. Muhammed s.a.s nebi degildir derse ve bu sitedekiler bu konuda yogunlassa, siz, neden sadece bu konuyu acikliyorsunuz mu, diyeceksiniz ! Tanimadiginiz insanlar hakkinda yorum yapmak kimsenin hakki degildir... Misal olarak; nasil kainatta görünen kisimlar varsa, görünmeyen kisimlari var... Siz görünmeyen kisimlari yorumluyarak hem kendiniz su-i zan etmis olursunuz hemde insanlari yanlis yönlendirmis olursunuz... Hz. Muhammed s.a.s efendimiz "Niyet amelden üstündür" diye buyuruyor... O halde niyet en önemli husustur Allah katinda... Bazi seyler yanlis görünebilir, bu onun yanlis oldugu anlamina gelmez... Elbette Nebileri, resulleri ve mürsidleri putlastirmamak lazim, ama Allahu Teala onlari sevmedikce beni hakkiyla sevemezsiniz diye buyuruyor... Allah'i sevmekle evliyalar sevilir, evliyalari sevmekle Allah sevilir... Onlar Allah ile kul arasinda birer vasitadirlar... O yüzden Allahu Teala bir cok ayetinde "Ben" demiyor, "BIZ" diyor....

Allah razi olsun insaallah..

Üst Alt