Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Canım çok acıyor yardım lütfen

xxyanmazxx

New member
selamun aleykum

selamun aleykum

inanın yazılanları okuyunca özellikle o bayanıda anlamak gerek diyen kişilerin yazılarını okurken tüylerim diken diken oldu....bir insan yanlış yapabilir ama huyunu değiştirmişse pişman olmuşsa bunu karşı tarafa yalansız bir şekilde aktarmalı ve bir daha öyle bir hayat sürdürmek istemediğini bildirmesi gerekir diye düşünüyorum..ama söylenen yalanlardan böyle olmadığı bellli....yaşım sizden baya küçük ama böyle bir bayanı kesinlikle kabulenemezdim ben (büyük konuşmak gibi olmasın ama çünkü insanın başına ne gelebileceği hiç belli olmuyor) inanın insanın en yakınları aile bireyleridir.. insan ne kadar yanlış yaparsa yapsın bunu en önce kabullencek kişiler aile bireyleridir...durumu onlara anlatmanız ve bu bayandan kurtulmanız sizce en hayırlısı olacaktır.... dua ve selam ile....allah yar ve yardımcınız olsun...

Kalpteniman

New member
Web sitesi
www.kalpteniman.com
Kardeşim batağa düşmüş olan o hanımı kurtarmanızı tavsiye ediyorum .
O hanım sığınacak yer arıyor belli ki bizim bilmediğimiz çok darbeler yemiş
size sığınmak istediği size yardım etmesinden belli onunla anlaşın birdaha
günah işlemiyeceğine dair ona tevbe ettirin güzel de bir nikah yapın ona
şefkat gösterin acıyın bu niyetle işe başlarsanız h.z. Allah c.c. kesinlikle
size yardım edecektir. sıkıntılara karşı omuz omuza verin Allaha güvenin
h.z. ALLAH c.c. yar ve yardımcınız olsun İnşaallah .....

Yecuc

New member
Bu arkadaşın yazısını okudum ve hatta uzun uzun bir yazı yazdım ama forum formatı o uzun yazıyı kabul etmedi...
Samanyolu tv de arasan böyle ibretlik hikaye bulamazsın...

Adamı samimi bulmuyorum... Kumar-yalan-zina günahlarını yazmış zaten... 2 dirhem müslümanlık bilgisi olsa idi zaten en başta ailesine ''birikimi kumarda yedim'' diye başlardı söze... Şu günahlara hiç bulaşmazdı...

Bir de ''yalan'' konusunda hassas arkadaş ama belli ki herkese yalan üzerine yalan söylüyor olmalı ki vicdani bir patlama eşiğine gelip, kendisini kimsenin tanımadığı bir forumda adeta günah çıkartıp rahatlamaya çalışıyor...

Finalde düğünün getireceği takı hesabını yaptığını düşünüyorum... Bir yandan Allaaaahhh Alllaaahh diye sızlanıyor öte yandan 200 kişi gelse birer çeyrek taksalar hmm hmm kurtarırırm durumu sonrası Allah kerim hesapları yoksa ben de ne olayım...

h-a-m-z-a

New member
Bu arkadaşın yazısını okudum ve hatta uzun uzun bir yazı yazdım ama forum formatı o uzun yazıyı kabul etmedi...
Samanyolu tv de arasan böyle ibretlik hikaye bulamazsın...

Adamı samimi bulmuyorum... Kumar-yalan-zina günahlarını yazmış zaten... 2 dirhem müslümanlık bilgisi olsa idi zaten en başta ailesine ''birikimi kumarda yedim'' diye başlardı söze... Şu günahlara hiç bulaşmazdı...

Bir de ''yalan'' konusunda hassas arkadaş ama belli ki herkese yalan üzerine yalan söylüyor olmalı ki vicdani bir patlama eşiğine gelip, kendisini kimsenin tanımadığı bir forumda adeta günah çıkartıp rahatlamaya çalışıyor...

Finalde düğünün getireceği takı hesabını yaptığını düşünüyorum... Bir yandan Allaaaahhh Alllaaahh diye sızlanıyor öte yandan 200 kişi gelse birer çeyrek taksalar hmm hmm kurtarırırm durumu sonrası Allah kerim hesapları yoksa ben de ne olayım...

Tanımadığımız insanların günahını almaya gerek yok .İşi karşı taraftan veya 3. bir kişiden dinleme şansımız olmadığına göre anlatılanlara göre yorum yapmak durumundayız.

Bu olaydaki bayan arkadaşın maalesef hayatını yalan üzerine kurmuş olduğunu görüyoruz ve maalesef evlilik gibi hem kutsal hem de sorumluluk sahibi olunmasını gerektiren bir kurum yalan üzerine kurulmaz.Kurulursa da sağlıklı olmaz.Bireylerin hatalarının vebalini çocuklarına çektirmek hakkı yok .

Yecuc

New member
Tanımadığımız insanların günahını almaya gerek yok .İşi karşı taraftan veya 3. bir kişiden dinleme şansımız olmadığına göre anlatılanlara göre yorum yapmak durumundayız.

Bu olaydaki bayan arkadaşın maalesef hayatını yalan üzerine kurmuş olduğunu görüyoruz ve maalesef evlilik gibi hem kutsal hem de sorumluluk sahibi olunmasını gerektiren bir kurum yalan üzerine kurulmaz.Kurulursa da sağlıklı olmaz.Bireylerin hatalarının vebalini çocuklarına çektirmek hakkı yok .

selam hamza kardeş

kadını ben de çok eleştirdim ancak 11.5 milyar kredi gücünü yetiştirmeye çalışması o kadının geçmişi unututup yuva kurma çabasında olduğunu gösteriyor...
Yoksa bugünün sözde çağdaş kadınları bırak evlikil öncesi paylaşmayı
''aaa ben en az haftada 2-3 gün gezerimmm'' diye pazarlığa başlıyor

Adamı da burada yazdıkları çerçevesinde yorumladım...
Bir insan eğer dik duruyorsa tutarlı ise ne yaptığını biliyorsa hareketlerinin sonucunda kıvranıp canı yanmaz... Bu arkadaşınc an yanması da vicdanen değildir, köşeye sıkışmaktır...

Yakın bir arkadaşım buna benzer birisi ile evlendi... 8 ay sürmedi bile o evlilik
yazısını okurken o karaktersiz adam aynen canlandı gözümde...

Bir gün Hz. Muhammed (s.a.v) peygamberimizin huzuruna yardım isteyen birisi gelmiş

Mağdur demiş ki : ''Ya Muhammed ben içki içiyorum, kumar oynuyorum ve yalan söylüyorum... Bu günahlarımdan nasıl kurtulabilirim'' diye yakınmış

Peygamberimiz sadece şunu söylemiş

''yalanı bırak''

h-a-m-z-a

New member
11.5 milyar kredi gücünü yetiştirmeye çalışması o kadının geçmişi unututup yuva kurma çabasında olduğunu gösteriyor...

Ve aleykum selam

geçmişini unutmaktansa geçmişini saklamak diyelim.Görüşmek üzere...

Yecuc

New member
Ve aleykum selam

geçmişini unutmaktansa geçmişini saklamak diyelim.Görüşmek üzere...
Tekrar selam HAmza kardeşim

Tabii yalan söylemesi hatalı

geçmişte neler oldu diye sorduğu zaman kadının işi ufak yalanla kotarmaya çalışması onun gittikçe batmasına neden oldu

Öte yandan ilişkinin başında sıralasa muhassebeci-bankacı-evli adam silsilesini
adam yeteer sus ssuuuss diye başlardı koşmaya
sonuçta biz erkeklerin reaksiyonu da sert oluyor
Bu yüzden evlilik öncesi olsun aile içinde olsun ''aman baban duymasın'' durumu çıkıyor ortaya... En son babalar duyar diye boşuna mı demişler...

Kadınlar işte böyle olayları büyümesin diye erkeklerden gizliyor sonra ortaya çıkan rezil durumu bir kervan sabun temizleyemiyor...

yalan işte ne rezil bir şey bu hikayede karşılıklı bir yalan rüzgarı dönüyor

aslında bu yalan söyleme durumu ile ilgili benimde ilginç bir anım var
bir basit yalanın katlanarak insanın hayatını nasıl rezil ettiğine dair... O pisliği geciktirmeden itiraf etmek şart...

Üst Alt