Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Camilerde artık sandalyeli bölüm olacak

Caferi

Forum Þairi
Web sitesi
www.websitetasarim.com
Bahsi geçen şerhi okumadım, incelemek istiyorum, inceleyeceğim, bu konuda şu an iddialı söz etmem manasız olur, bilahare cevap yazabilirim.

Mazur görme konusunda ise "zaten elimizden bir şey gelmiyor ki" istesek te
istemesek te zoraki "mazur" durumda kalıyor bu ve benzer konular

Güzel kardeşim bir önceki başlığında konudan emin konuşuyordun. İster isen biraz daha araştır lütfen. Ehli sünnet kaynaklarında bu konu hakkında bir çok şey bulabilirsin.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
kardeş peygamberimiz zamanında yaşadınmı o zamana karşı böyle konuşuyorsun.peygamberimizin insanlara karşı tutumunun nasıl olduğunu biliyormusun?

Değerli islamcı
Uzakta olduğum için size cevap yazamadım.

Size bir tek şunu söyleyeyim, yeter. Peygamberin zamanındaki islami usülleri bilmek için o zamanda yaşamak mı gerekiyordu?

bekir

sadece bir kul
Yönetici
arkadaşlar birde şunu söylemek istiyorum. Allah(c.c.) ye yaklaşmak isteyenleri,siz uzaklaştırmak mı istiyorsunuz???

Değerli islamcı;

Kimseyi uzaklaştırmak istemiyoruz, eksik ve yanlış bilinenler varsa müteala ediliyor, hepsi o, sen korkma, camideki sandalye için camiye gelen çok kimse yok.

Caferi

Forum Þairi
Web sitesi
www.websitetasarim.com
Değerli islamcı;

Kimseyi uzaklaştırmak istemiyoruz, eksik ve yanlış bilinenler varsa müteala ediliyor, hepsi o, sen korkma, camideki sandalye için camiye gelen çok kimse yok.

Malesef bu hastalık ilkokul sıralarından itibaren başlıyor.

Öğretmen: nasılsınız arkadaşlar
Hep bir ağızdan iyiyiz.
Öğretmen: Ödevinizi yaptınız mı?
Hep bir ağızdan: Yaptık! Kimse yaptım demiyor. O zamanlardan başladık genel adına konuşmaya.

Nereden biliyorsun kardeşim, tüm camileri mi dolaştın?

Veyahut yapılan eylem artısı var ise bidat değil , yok ise mi bidat oluyor?

Başkaları adına düşünmeyelim artık. Çünkü yeterince empati yapamıyoruz.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Güzel kardeşim bir önceki başlığında konudan emin konuşuyordun. İster isen biraz daha araştır lütfen. Ehli sünnet kaynaklarında bu konu hakkında bir çok şey bulabilirsin.

Muhterem Caferi

Önce bu konuda şu ana kadar cevap yazmamamın sebebi, sizin yazınıza cevap verememem değil, seyahatte olmamdır ve "araştırayım" dememin sebebi de bahsettiğiniz "şerh" i araştırmamdır.Yine eminim! Erken sevindiniz.

Şimdi, konuyu dağıtmaz isek, zaten Peygamber'in zamanında olmayan bir şeyi sonradan yaptığı için Hz.Ömer (r.a.) " ne güzel bidat" demiş. Bidat olduğunu beyan etmiş. Bu bidatleri mazur kılmıyor bir, iki; bu zamanda yaşayanlar eğer bir bidat ihdas edecek ise önce Hz. Ömer olsun da sonra bir şeyler yapsınlar.

Caferi

Forum Þairi
Web sitesi
www.websitetasarim.com
Muhterem Caferi

Önce bu konuda şu ana kadar cevap yazmamamın sebebi, sizin yazınıza cevap verememem değil, seyahatte olmamdır ve "araştırayım" dememin sebebi de bahsettiğiniz "şerh" i araştırmamdır.Yine eminim! Erken sevindiniz.

Şimdi, konuyu dağıtmaz isek, zaten Peygamber'in zamanında olmayan bir şeyi sonradan yaptığı için Hz.Ömer (r.a.) " ne güzel bidat" demiş. Bidat olduğunu beyan etmiş. Bu bidatleri mazur kılmıyor bir, iki; bu zamanda yaşayanlar eğer bir bidat ihdas edecek ise önce Hz. Ömer olsun da sonra bir şeyler yapsınlar.

Bu zamanda yaşayanlarla 2.halifeyi kıyaslaman nedendir? Allah(c.c.) katında insanların değeri takva ile ölçülür. Takvada 2.halifeyi geçen bir çok insan yaşadı ve yaşıyor. Biraz araştırma yapsan, biraz gönül gözünü açsan, insanların anlatıldığı gibi olmadığını göreceksin.

Selametle.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bu zamanda yaşayanlarla 2.halifeyi kıyaslaman nedendir? Allah(c.c.) katında insanların değeri takva ile ölçülür. Takvada 2.halifeyi geçen bir çok insan yaşadı ve yaşıyor. Biraz araştırma yapsan, biraz gönül gözünü açsan, insanların anlatıldığı gibi olmadığını göreceksin.

Selametle.

Mütemadiyen kaçamak ve konuyu dağıtan cevaplar veriyorsunuz.

Bu geldiğimiz noktaya şunları kabul ettik farkındaysanız:

Camilere sandalye düzeni bidattir.

Hulafayi Raşidin döneminde yapılanlar bile, bidat ise bidattir. Bu "bidat"ı bugün meşru kılmaz.

Şimdi şunu tartışıyoruz. Bu gün Hz.Ömer (r.a) dan takvaca üstün insanlar vardır, bu camiye sandalye koyanlarda bunlardandır.

Siz, bu gün ki insanları ve camilere sandalye koyalım diyenleri takvaca Hz.Ömer(r.a) dan üstün görüyorsanız, olsa olsa bu sizin HEZEYANINIZDIR.

bekir

sadece bir kul
Yönetici

Selametle.

Sayın Caferi

Konuyu sürekli başka noktalara sürüklediniz. Şimdi de Hz.Ömer (r.a) ın takvası ile bu günümüz insanının takvasını mı tartışalım. Buradan nerelere gideriz bilmiyorum. Size göre camilere sandalye koyan zihniyetlerin takvası Hz.Ömer(r.a) ın takvasından üstün ise buna bir "hezeyan tezahürü" diyebiliyorum ancak. Allah insaf versin. Sırf iddianızı doğrulamak için bu ifadeyi kullanmanız çok garip. Pes!

Caferi

Forum Þairi
Web sitesi
www.websitetasarim.com
Sayın Caferi

Konuyu sürekli başka noktalara sürüklediniz. Şimdi de Hz.Ömer (r.a) ın takvası ile bu günümüz insanının takvasını mı tartışalım. Buradan nerelere gideriz bilmiyorum. Size göre camilere sandalye koyan zihniyetlerin takvası Hz.Ömer(r.a) ın takvasından üstün ise buna bir "hezeyan tezahürü" diyebiliyorum ancak. Allah insaf versin. Sırf iddianızı doğrulamak için bu ifadeyi kullanmanız çok garip. Pes!

Konuyu Halife Ömer'e siz getirdiniz. Onun gibi olsunlarda bidat işlesinler diyen sizsiniz. Bende buna cevaben dedim ki takvada ondan üstün insanlar yaşadı yaşıyor ve yaşamaya devam edecektir elbette.

islamci

New member
tamam o zaman bu konu bayağı uzayacağa benziyor. tamam camilere sandalyeli bölüm yapılmasın. tamam kapatın camileri herkes evine....

Üst Alt