Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Burclarin Nitelikleri.............

Mücahid

New member
Konu altlarına , konu ile ilgili ,düzgün türkçe ile kişileri hedef almayan mesajlar yazarsanız müdahale edilmez.Dua ile

Mücahid

New member
bu burçlar için dini hüküm nedir arkadaşlar???

Burçlar zaten var. Fakat bunlar üzerine yazılanlar spekülasyon. belki yüzyılların birikimine dayandığı için belli oranda bir isabet de tutturulabilir. Fakat asıl tehlike insanın iradesini ve kendi kendisini değiştirme ve terbiye etme yeteneğini olumsuz etkilemesi. Bu çok önemli. Onun için burç hurafesine itibar etmemek lazım. İnsanlara "değişmeme ve gelişmeme" bahanesi sunan bir fatalizmi yerleştiriyor. Vahyin temel değerleriyle uyumlu değil.

GEZGÝN

New member
sözlerinize katılıyorum..
ancak
burçlar zaten var derken neyi kastettiniz?

mesela aynı yörede bulunan insanların belirli karakteristik özellikleri aynıdır. bu bulunan ortam şartlarına insan vücudunun ve psikolojisinin verdiği tepkidir diyebiliriz.
mesela karadeniz yöresi insanları hırçın olur(genelleme)
ege insanı ağır olur vs.

burçlarda da aynı dönemde doğan insanların özelliklerinin aynı olması mıdır esas olan...
bir de dini boyutta bu nasıl ele alınmıştır???
teşekkürler...

Mücahid

New member
sözlerinize katılıyorum..
ancak
burçlar zaten var derken neyi kastettiniz?

mesela aynı yörede bulunan insanların belirli karakteristik özellikleri aynıdır. bu bulunan ortam şartlarına insan vücudunun ve psikolojisinin verdiği tepkidir diyebiliriz.
mesela karadeniz yöresi insanları hırçın olur(genelleme)
ege insanı ağır olur vs.

burçlarda da aynı dönemde doğan insanların özelliklerinin aynı olması mıdır esas olan...
bir de dini boyutta bu nasıl ele alınmıştır???
teşekkürler...

Gezgin yukarıdaki yazıyı bir daha okursan "hurafe" diye bir kelime var orada ve hurafelere kafa yormak bize uymaz değilmi?:p

GEZGÝN

New member
evet... gözümden kaçmış teşekkürler...
sadece ben dikkat etmedim ama Kur'anda Burçların Rabbine andolsun ki diye bir tabirle karşılaştığını söyleyen bir arkadaşım vardı...
ne zaman bunu bulmak için Kur'an'ı açsam içindekilere dalıp gittiğimden bir türlü bulamamıştım
kafam buna takılmıştı...

Mücahid

New member
evet... gözümden kaçmış teşekkürler...
sadece ben dikkat etmedim ama Kur'anda Burçların Rabbine andolsun ki diye bir tabirle karşılaştığını söyleyen bir arkadaşım vardı...
ne zaman bunu bulmak için Kur'an'ı açsam içindekilere dalıp gittiğimden bir türlü bulamamıştım
kafam buna takılmıştı...

BURUÇ suresine bakarsan yardımcı olur bu konuda sana.Dua ile

pdrliii

New member
"Bir Başak insanına rahatlayıp gevşemesi gerektiğini söyleseniz bile o bunu kolay kolay beceremez" Doğru söze ne denir:)

sarý_gelincik

New member
Oğlak Burcu, Öncü Nitelik, Toprak Elementi

Öncü gruptan olan Oğlak burcu olayları başlattığı zaman sonuçları zaten kafasının içinde hazırdır. Oğlak burcu toprak grubundan olduğu için amaçlarını planlı bir şekilde uygulamaya başlar, düşünerek hareket eder ve hiç bir zaman acele etmez. Onu motive eden şey ise Boğa burcu gibi para kazanmaktan çok toplum içinde tanınmaktır. Oğlak burcu işi yüzünden saygı duyulmak ister. İmzasını attığı her işi en iyi şekilde yapmak ister. Kendisi nerede ise bir Başak kadar yaptığı işe adar. Lider olabilecekleri işlerde çalışmak, isim yapmak ve tanınmak ister. Pratik Oğlak burcu insanı, az para alsa da gösterişli bir yöneticilik pozisyonunu kabul eder. Böyle bir sorumluluk alarak şimdi olmasa bile ileride çok para kazanacağını düşünür. Yüksek mevkilerden birine ulaşmak isterseniz, mesela Başbakanlıktan bir tanıdık gerekirse hemen Oğlak burcunu arayın o mutlaka birilerini tanıyordur. Zaten eninde sonunda oralara gelecektir.

wasdwasd34

New member
ya ben inanamıyorum ya nasıl oluyorda bu burçlar bu kadar doğru söylüyor :) ,
ben teraziyim ve bir yerde okuduğumda atletik, renkli gözlü, koyu saçlı ve hatta yüzünde bir yara izi veya ben olabilir diyordu ve hepsi doğru inanmıyorum ya hadi atletik filan geçtimde yüzümdeki ben i nasıl bilyor :D

Üst Alt