Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bülent Ecevit

ÇAPANOÐLU

New member
ben bu cemaatin tek bir özelligini söyleyebilirimki bu dediginiz cemaatlere hicbirsekilde dil uzatmamistir herkese hosgörüyle bakmistir ama bu cemaatler kötülemeyi dille ve baska yollarla yapmislardir insan ayirt etmemek ne güzel ama bir kominist bir mümini hasim edebilir ve ediyodurda bunu bilesin...

Beklediğim cevapı aldım, açıkyürekliliğiniz için (ki bu cemaat çok içekapalıdır aynı zamanda) teşekkür ediyorum ve Rabbim hepimizi SEVDİKLERİMİZLE haşretsin.. amiin.

ÇAPANOÐLU

New member
ölen kişinin ardından konuşmak bize yakışmaz amma ! dışarı dışarı diye alkış tuttular o gün bir bacımızı rencide ettiler tüm türkiyeyi de şahit tuttular şimdi bu hak konusunun hesabını nasıl verecekler ALLAH C.C bilir
Son raund Azrail'in...

Azrail Ecevit'e "haddini bildirdi"...

Bu sitede hedefi 12 den vurduğun tek yazı diyebilirim, uzatın alnınızdan öpeyim, benden tam yüz üzerinden 100 puan aldınız.. Doğru tektir ve her yerde doğrudur, doğrularımız hep yanlışlarımıza galebe çalar inş..

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
arkadaşlar bu konuyu fazla konuşmak iyi değldir, kalbi açık içinizde biri varsa kabrine baksın bize haberdar etsin yoksa zan üzere konuşmasın hayattayken onu yaptı bunu yaptı kafiri demek bizim işimiz değil, biz sorgu meleğide değiliz, Allah rahmet eylesin, efendimiz ölüleriniz hakkında iyi konuşun diyor, ulemayı dahi ayyaş diye cenazesii kaldırmıyan avam cenazeyi padişah kaldırınca sonra onu hayretle andı, onun için kişinin 24 saati yanımızda olmadı bu sebeple o bunu yaptı şunu yaptı akıbeti burası demek bizi kat ve kat aşan işlerdir, herkes tavsiyeye uysun
ölü ölmüştür ve söylediklerinize cevap veremediği için hakkında söyliceğiniz asılsız harşeye hellalik alamıcağınız bir hak doğurucaktır bu sebeple bu yükün altına girmeyin, cehenneme girenin yerini bize vermicekler gönül isterki herkes cennete girsin, amcasını öldüren, hz. vahşiye bile tebliğ eden resulu örnek alalım, bakın hz. vahşi , hazret oldu, kimin ne yaptığını bırakalım, iyi olduğunu düşünen ardınca fatiha okusun kötü olduğunu düşünen ise sukut etsin ilminin üstünde kelam sarfetmesin, bu zat Allah ın hizmetine yardımı olduysa zerre kadar iyiik karışılığını alıcaktır ulemayı koruyan ayyaşın dahi cennetle müjdelendiğini tüm ilim sahipleri bilir hatta o ayyaşın cenazesine katılanlarında günahları affolunduğunuda bilir, onun için ufak bir amel işleyip işlemediğini kimse bilemez, ama bildiğim bir keresinde vahdettin han hz.lerini koruduğudur, bu halli benim hoşuma gitmiştir, Rabbim dilediğini affeder dilediğini affetmez bu benim işim değil, rabbim bütün günahları bağışlayandır, Rabbim en iyisini bilendir,
Allah c.C. taksiratını affetsin.... onun için konu burda sukunete girmiştir ricam bu devletin bir zamanlar başbakanlığını yapmış kişi hakkında kötü konuşucaklar efendimizin öğüdünü dinlesin ve sussun, iyi konuşucaklarda bir fatiha okusun...

Allah C.C. rahmeti ve bereketi üzerinize olsun kardeşlerim...

Nurgül

New member
Amin Allah razi olsun iyiki hatirlattin kardes bence bu son nokta oldu degilmi arkadaslar? dahada birsey demiyelim....Allah bizi affetsin

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Amin Allah razi olsun iyiki hatirlattin kardes bence bu son nokta oldu degilmi arkadaslar? dahada birsey demiyelim....Allah bizi affetsin

Rabbim cümlemizi affetsin...

Allahümme inneke afuvvun kerimun tuhibbul afve fa’fu anna ya KERİM

Allahümme inneke afuvvun kerimun tuhibbul afve fa’fu anna ya RAHiM,

Allahümme inneke afuvvun kerimun tuhibbul afve fa’fu anna ya Vedud,

Allahümme selimna ve sellim dinena ve dünyana ya Erhamer RAHiM.

Z

zeynep_hearty

Guest
konuyu konuşmayalaım saygıdeğer seyfulah fakat 24 saat merhum ecevitin reklamı yapılıyor inanın hayret içerisindeyim sanki veliyullahtan biri vefat etmiş her haber saattinde ecevitin şu hali, ecevitin bu hali, ecevitin dine bakışı vs.. önce stv ye sormak lazım haberlerin yarısında övgüyle bahsettikleri şahıs bizim tanıdığımız bildiğimiz ecevitmi yoksa bizim bilmediğimiz başka bir ecevit mi? ilginç haber konusu olması gayet doğal fakat islam çok hizmet etmiş aydın gerçekten demokratik ,güvenilir ,dinine bağlı bir insanmış gibi abartılı bir övgüyle bahsedilmesi ve bunu stv gibi bir kanalın yapması inanın hayret!! sanıyorum toplum olarak takdir etmemiz gerekenleri tahkir, tahkir etmemiz gerekenleri takdir ettiğimiz için bugün islamiyet bir kausun içerisinde rabbim akledenlerden etsin ..merhum ecevite yaradanadan rahmet sevenlerine başsağlığı diliyorum selam ve dua ile...

Nurgül

New member
Rabbim cümlemizi affetsin...

Allahümme inneke afuvvun kerimun tuhibbul afve fa’fu anna ya KERİM

Allahümme inneke afuvvun kerimun tuhibbul afve fa’fu anna ya RAHiM,

Allahümme inneke afuvvun kerimun tuhibbul afve fa’fu anna ya Vedud,

Allahümme selimna ve sellim dinena ve dünyana ya Erhamer RAHiM.

AMIIN!!!!:eek:

denyel334

New member
Allah bilir,...

siz degil, birakinda Allah karar versin, Cennet mi Cehennem mi neresi.

Allah günahlarini affetsin. bize bundan fazlasi düsmez.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
konuyu konuşmayalaım saygıdeğer seyfulah fakat 24 saat merhum ecevitin reklamı yapılıyor inanın hayret içerisindeyim sanki veliyullahtan biri vefat etmiş her haber saattinde ecevitin şu hali, ecevitin bu hali, ecevitin dine bakışı vs.. önce stv ye sormak lazım haberlerin yarısında övgüyle bahsettikleri şahıs bizim tanıdığımız bildiğimiz ecevitmi yoksa bizim bilmediğimiz başka bir ecevit mi? ilginç haber konusu olması gayet doğal fakat islam çok hizmet etmiş aydın gerçekten demokratik ,güvenilir ,dinine bağlı bir insanmış gibi abartılı bir övgüyle bahsedilmesi ve bunu stv gibi bir kanalın yapması inanın hayret!! sanıyorum toplum olarak takdir etmemiz gerekenleri tahkir, tahkir etmemiz gerekenleri takdir ettiğimiz için bugün islamiyet bir kausun içerisinde rabbim akledenlerden etsin ..merhum ecevite yaradanadan rahmet sevenlerine başsağlığı diliyorum selam ve dua ile...
sayın zeynep, dün yeren medya bugün över bizler medya ile hareket etmiyoruz ,
en güzel hareket nedir onu yapmaya çalışıyoruz, medyaya gelince ölüye değer vermek çok oluyor bizde, ecdat diyorya,
kel ölür sırma saçlı olur, kör ölür badem gözlü olur...
durum budan ibaret ama ehli sünnet en güzeli ile hallenir, onun için bize düşen budur. zat vefat ettmiştir şaki yada said olay bitmiştir, o Rabbimle onun arasındadır bizi bu satten sonra ilgilendiren konular kalkmıştır. busatten sonra onu yersek te övsekte faydasız. onun için bu durumda emin olsun susmak konuşmaktan çok daha hayırlıdır..
Allah rahmet eylesin...

Allah yar ve yardımcınız olsun....

ÇAPANOÐLU

New member

Doğrularda buluşmak islam ümmetinin ortak noktası olmalı, sizi tebrik ediyorum, çünkü doğrudasınız..

Rahmet4

New member
Allah bilir,...

siz degil, birakinda Allah karar versin, Cennet mi Cehennem mi neresi.

Allah günahlarini affetsin. bize bundan fazlasi düsmez.

amenna haklisin kardes müslümanlara karsi nasil davrandigini görünce bizde ona olan kirginligimizi dile getirmeye calistik

öncü nesil

New member
Web sitesi
www.islambahcesi.com
Ben de nurcu değilim fakat FETHULLAH GÜLEN hocaefendinin İSLAM'a hizmet ettiğine inanıyorum ve ECEVİT ile olan diyaloğunda da ona İSLAM'ı anlatmışdır diye düşünüyorum.Şunuda söyleyeyim ECEVİT'in durumunu ALLAH c.c. bilir ama kulda görür diye düşünüyorum.KUR'AN ve SÜNNET'e göre yani selametle...

ÇAPANOÐLU

New member
Ben de nurcu değilim fakat FETHULLAH GÜLEN hocaefendinin İSLAM'a hizmet ettiğine inanıyorum ve ECEVİT ile olan diyaloğunda da ona İSLAM'ı anlatmışdır diye düşünüyorum.Şunuda söyleyeyim ECEVİT'in durumunu ALLAH c.c. bilir ama kulda görür diye düşünüyorum.KUR'AN ve SÜNNET'e göre yani selametle...

Fethullah Gülenin her diyaloğa girdiği insan öldüğünde yaslar bağlayacaksak, sırada, papazlar, rahipler, hatta bush bile var desenize, ne deyim, bugün bize yine yine yas tutmak düşer(!)...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Fethullah Gülenin her diyaloğa girdiği insan öldüğünde yaslar bağlayacaksak, sırada, papazlar, rahipler, hatta bush bile var desenize, ne deyim, bugün bize yine yine yas tutmak düşer(!)...

hakkınız helal edin ama bu yazınız çok gereksiz bir açıklama, yani yazmak için yazılmış bir yazı, sanırım Allah C.C. size hakikati bildirdi yetkili mercisiniz hüküm veriyorsunuz, şayet buda olsaydı hüküm verebilicek bir merci olsaydınız fitne doğmasına sebebiyet vermemek için gereksiz açıklama yapmazdınız, tüm arkdaşaları uyarıyoum gereksiz tartışma doğrumayalım, vefat edene Rahmen yakınlara baş sağlığı dilerim.. ve konu kapanmıştır, bırakın cennet cehennem sorgusunu Rabbimin görevlendirdiği melekler yapsın... biz değil...

aklý selim

Mesajlari Onaylanacak
Yok ben sizi yetkili mercii sanmıştım ,o sebeple sordum,afedersiniz...

Kur'anda bize bildirilenler genel kültür bilgisi olsun diye verilmemiş!Merak etmeyin Allah tasarrufunu hiç bir kuluyla paylaşmaz!İster gavs olsun,ister kutub olsun!

fetih

New member
Uzay Ýstasyonundan Alooooo Kimse Yokmuuuuu :)
Kur'anda bize bildirilenler genel kültür bilgisi olsun diye verilmemiş!Merak etmeyin Allah tasarrufunu hiç bir kuluyla paylaşmaz!İster gavs olsun,ister kutub olsun!

haşa ALLAH C.C ile görüşmüş gibi yazdınız ALLAH dostları ALLAH'ın Tasarrufu altındadırlar ama bunu anlamaya sizin ne aklınız nede çapınız yeter belki ilerde NASİP olurda anlarsınız

aklý selim

Mesajlari Onaylanacak
hakkınız helal edin ama bu yazınız çok gereksiz bir açıklama, yani yazmak için yazılmış bir yazı, sanırım Allah C.C. size hakikati bildirdi yetkili mercisiniz hüküm veriyorsunuz, şayet buda olsaydı hüküm verebilicek bir merci olsaydınız fitne doğmasına sebebiyet vermemek için gereksiz açıklama yapmazdınız, tüm arkdaşaları uyarıyoum gereksiz tartışma doğrumayalım, vefat edene Rahmen yakınlara baş sağlığı dilerim.. ve konu kapanmıştır, bırakın cennet cehennem sorgusunu Rabbimin görevlendirdiği melekler yapsın... biz değil...

Kimseyi cennete yada cehenneme sokma gibi,hak yada sorumluluğumuz yok!Ama Kur'anda Rabbimiz firavun ve ebu leheb hakkında bizi bilgilendiriyor!Eğer ölen kendi halinde birey olsaydı mesele yoktu!Ama ömrünü islama düşmanlıkla geçirmiş,kitleleri peşinden sürüklemiş birinin arkasından tabiki konuşulacak!Rahmet meselesine gelince kusura bakmayın size kesinlikle katılmıyorum!
Hem islama olan şerli davranışları hemde,beni ve kardeşlerimi küçük yaşta babasız bırakan katili af ettiği için!Eminim benim gibi nice mağdurda bu konuda aynı düşünüyordur!

Üst Alt