Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bu Değerli Insan Bize Nereden Sesleniyor

• Konbuyu başlatan kuranyeter
  • Başlangıç tarihi

Enver Ýstek

metin mete
Sünneti inkar edenler veya sünnet ve hadiste "ayıklama" yapmak isteyenler, maksatlarına ulaşmak için iki yol takip ediyorlar.

Bunlar:

a) Hadislerin Resûlullah’a (sav) âit olup olmadığı hususunda kalplerde kuşku uyandırmak.

b) Buna rağmen ilmî usullerle yapılan araştırmalar sonucunda, bir sözün Resûlullah’a âit olduğu kesinleştiğinde de "Bizim ona uymamız ve onu uygulamamız şart değil" gibi hezeyanlar ortaya atarak -hâşâ- Peygamberimizi sıradan bir beşer konumuna indirgemek.(1)

.

A)Kusku uyandirmiyoruz red ediyoruz,Cünki Din Allahindir ve onun kitabindan sorgulanacagiz,baska seylerden degil...

B)Ilmi usul acaba,Birbirinin zidlari ilemi?

Hayir sen hala temiz insanlari Resul redciligiyle suclaya dur;

Şirk, sadece felsefî bir yorum değil, aynı zamanda statükonun muhafazası ve savunuculuğudur. Peki tarihte statüko neydi? Tarihte statüko, sosyal şirkti. Sosyal şirk ise putperest toplumlardaki çok sınıflılık ve çok ırklılık demektir. Böyle bir toplumda her ırkın ve her kabilenin bir putu vardır ve herkes kendine mahsus puta ibadet eder. Toplumu oluşturan ırklar, sınıflar ve grupların kendilerine mahsus hukukî statüleri ve hakları vardır; bundan dolayı da toplumun soylu kesimidirler. Oysa tevhid dini yani ‘Allah ve insan’ dini, peygamberler aracılığıyla, Allah dışında hiç bir mabud, yaratıcı ve rabbin var olamayacağını bildirmiştir.

Açık ve aşikâr olan mele’ ve mütref dini olan tağutperestlik ile mücadele etmek kolaydır. Ancak tarihte olduğu gibi, tevhid adı altında faaliyet gösteren ve tağuta ibadeti Allah’a ibadet adı altında gerçekleştiren şirkin ikinci şekli olan gizli şirk ile mücadele etmek oldukça zordur.

İslâm tarihindeki pek çok sorun hatta sosyal sorunlar bile çözülebilir: Hz. Muhammed (s) de Hz. Ali de aynı dini tebliğ ettiler, neden biri başarılı oldu, biri başarısız oldu? Miladî 7. asırdaki Arap toplumunda, din İslâm dini, Kur’an aynı Kur’an, Allah aynı Allah, dil aynı dil, zaman aynı zaman, toplum aynı toplum, Hz. Muhammed (s) de Hz. Ali de insanları aynı şeye davet ettiler; fakat biri muvaffak oldu diğeri olmadı, neden?

Sorduğum bu soruya bazıları, şöyle korkunç cevaplar vermişlerdir: “Ali, uzlaşmacı değildi, haksız olanlarla uzlaşma yoluna gitmezdi, baskıyı ve zulmü kabul etmezdi, katı idi…” İyi ama muvaffak olan Hz. Muhammed (s) de böyle davranmıyor muydu?

Doğrudur, Hz. Ali’nin başarısızlığında bu sebeplerin etkisi vardır; fakat bu sebepler konuyu tam olarak açıklamamaktadır. Bu sorunun cevabı, Peygamber (s) zamanında olmayan fakat Hz. Ali zamanında var olan bir sebepte aranmalıdır. Aşikârdır ki bu sebep, ırk, kabile, hanedan ve sınıf esasına dayanan ve dönemin mele’ ve mütrefîni Kureyş kabilesinin elindeki araç olan tağut perestlik ve şirk dinidir.

Şirk dini, Peygamber (s) döneminde açık ve netti. Ebû Süfyan, Ebû Cehil ve Ebû Leheb, putların kendilerine ait olduğunu, Kureyş ticaretinin devam etmesi için Kâ’be’yi korumaları gerektiğini, Kureyş hâkimiyetinin ve ticaretinin putlara dayalı olduğunu, dünyada ve Arap kabileleri arasındaki üstünlüklerinin, makamlarının ve haysiyetlerinin Kâ’be’ye ve putlara bağlı olduğunu açık bir şekilde söylüyorlardı. Onlar diyorlardı ki, bu putlar ve onlarla ilgili efsaneler, bize atalarımızdan miras kalmıştır, dolayısıyla onları hiçbir şeyle değiştiremeyiz, onları savunmak zorundayız. Onlar, bu görüşlerini açıkça söyledikleri için kendileri ile mücadele etmek ve onlara karşı muvaffak olmak kolaydı. İşte Peygamber’in (s) muvaffak olmasının sebebi budur.

Ben, tarihî ve sosyolojik esaslara göre konuşuyorum, gaybî sebepleri ne ben bilebilirim ne de başkası. Hz. Ali bütün bu şirk unsurlarıyla savaşıyordu, fakat bu unsurlar bir örtü altında gizliydi. Bu örtü, şirk muhafızlarının yüzündeki tevhid perdesiydi. Hz. Ali’nin kendilerine kılıç çektiği Kureyşliler, putların değil Ka’be’nin muhafızları idiler. Onlar mızraklarının ucuna muallakat-ı seb’ayı değil Kur’an’ı takıyorlardı. Böyleleri ile mücadele etmek daha zordur. Bu dönemde şirk ne yapmaktadır? Cihada gitmekte, İslâmî fetihler yapmakta, mihrabı vardır, görkemli camiler yapmakta, bu camilerde cemaatle namaz kılmakta, Kur’an okumakta, bütün âlimler ve kadılar kendisine tabidir ve Peygamber (s) dinin savunucusu ve yücelteni olarak görünmektedir. Oysa içi şirktir.

Dost görünüşlü bir düşman olan, takva ve tevhid elbisesi içindeki şirk ile mücadele etmek zordur; hem de o kadar zordur ki, Hz. Ali bile ona karşı mağlup olmuştur. Tarihteki bütün toplumsal olayların ve ıslahat hareketlerinin liderleri, milletlerine saldıran yabancı ve belirgin düşmanları kolaylıkla etkisiz hale getirebilmişlerdir. Bu liderler, büyük güçlerine rağmen yabancı düşmanları yok edebilmişlerdir. Ancak dünyanın en büyük ordularını mağlup eden bu kahramanlar, milleti perişan eden ve sıkıntıya düşüren ve sayısı oldukça az olan dâhilî düşmana yenilmişlerdir. Nitekim S. Radhakrishnan şöyle demiştir: “Kaba kuvvet ve hile, takva elbisesi giydiğinde, dünyanın en büyük gücü ve faciası meydana gelmiş demektir.”
ALİ ŞERİATİ

bekir

sadece bir kul
Yönetici
ELHAMDÜLILLAH tam onun istedigi gibi ona itaat ediyoruz...

Selam metin mete

Forumda belki daha evvel yazılmış olabilir, bilmiyorum, bir şey öğrenmek istiyorum. Tam tamına Kur'an ahkamı ile tertib edilmiş, içeriği hadisten ve sünnetten alıntılanmamış, bize dosdoğru İslam'ı emirleri ve yasakları anlatan, tarif eden bir ilmihal, kılavuz veya benzeri bir yayın var mı acaba, veya senin derlediğin, veya herhangi bir sade kaynak, inceleme imkanı var mı, eğer varsa böyle bir kaynak nasıl ulaşırım?

Selam ile

Enver Ýstek

metin mete
Selam metin mete

Forumda belki daha evvel yazılmış olabilir, bilmiyorum, bir şey öğrenmek istiyorum. Tam tamına Kur'an ahkamı ile tertib edilmiş, içeriği hadisten ve sünnetten alıntılanmamış, bize dosdoğru İslam'ı emirleri ve yasakları anlatan, tarif eden bir ilmihal, kılavuz veya benzeri bir yayın var mı acaba, veya senin derlediğin, veya herhangi bir sade kaynak, inceleme imkanı var mı, eğer varsa böyle bir kaynak nasıl ulaşırım?

Selam ile

Cok sey söylerim ama benim her zaman önerim tektir,yani kendi anladigimin ve etüt ettigim sekilde her insanin anlayacagini tahmin ediyorum.Kurani okumak hemde Allahin tavsiyesine uyarak..Ama illaki istersen tavsiyelerim olur kardes olarak görürsen...Asla bir ilmihal veya yan ek olarak hic bir fazlaligimiz yok Insallahu Teala..Eksigimizde yok yani sadece VAHY Elhamdülillah...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Cok sey söylerim ama benim her zaman önerim tektir,yani kendi anladigimin ve etüt ettigim sekilde her insanin anlayacagini tahmin ediyorum.Kurani okumak hemde Allahin tavsiyesine uyarak..Ama illaki istersen tavsiyelerim olur kardes olarak görürsen...Asla bir ilmihal veya yan ek olarak hic bir fazlaligimiz yok Insallahu Teala..Eksigimizde yok yani sadece VAHY Elhamdülillah...

Vallahi samimiyetle soruyorum Metin, bişe arama... Görmediğimiz bir şey olabilir...

radikal

New member
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

عَمَّ يَتَسَاءَلُونَ

عَنِ النَّبَإِ الْعَظِيمِ

الَّذِي هُمْ فِيهِ مُخْتَلِفُونَ

كَلَّا سَيَعْلَمُونَ

ثُمَّ كَلَّا سَيَعْلَمُونَ
Cümleten selamın aleyküm ;

Daha bu ayeti açıklayamadılar metin mete. Burada amacımız ukelalık etmek değildi, bir gerçeği göz önüne koymaktı. Ve bu gerçek yerine oturdu, eğer görmek isterseniz. Adam; Allahu Alem arapça bilmiyor, Kur'an'ı mealden okumuş, mealci ne vermişse onu almış, ötesine geçememiş sonra da kalkıp ayet yorumluyor. Bizi, beynini kiraya verenler olarak görüyorsunuz da; bu hareketi yapan ve bu şekilde hareket eden insanı mı g-ö-r-e-m-i-y-o-r-s-u-n-u-z- ! Yahu bir Allah (cc) lafzından "elif" harfi kaldırılsa geriye "lillah" lafzı kalır. Bunun manası "Allah'a mahsustur" şeklindedir. "Lillah" lafzındaki ilk "lam" harfini kaldırsan geriye "lehü" lafzı kalır ki, bu da "O'nun içindir veya O'nundur" anlamına gelir. Şayet "lehü" lafzındaki "lam" harfi kaldırılsa geriye "hu" yani "O" kalır. Bak her bir harf kalktıkça anlamlar nasıl değişiyor. Allah muhafaza buyursun bu meali yapan şahıs kazara bir harfi atlasa, sende o'nun ile beraber derekeler içinde kalırsın. Bu ne cesaret birde ayet yorumluyor yahu!

Meali yazsaydık 100 tane cevap gelirdi, arapçasını yazdık tık yok! Neden ? Diyeceksin ki, adam arapçayı bilmiyordur mealden okumuştur, hatta bende mealden okuyorum diye cevap verebilirsin. İyi de, meali ne kadar anladın ? Meali yapanın yazdığı kadar! Kiracıyı kovun o zaman, o beyyineleri kendi beyninizde görerek okuyun. Kur'an arapçadır, Levh-ü mahfuza arapça yazılmıştır, arapça indirilmiştir, arapça okunmaktadır. Radikal yazınca "evet, sert yazıyor" diyorsunuz, sert yazdıranı neden görmüyorsunuz! Ashab-ı güzin (r.anh ecmain) efendilerimizi tebe-i tabiinden sonra gelenler harcadı, Hulefa-i Raşidin (r.anh ecmain) efendilerimizi ibn-i sebenin tohumları nesh etti, sünneti selefiyiz diyenler katletti, hadisleri Hanifiz diyenler katlediyor, eee! ne kaldı başka geriye ? Toptan kaldıralım hadis, sünnet ve icma müessesesini de yozlaşmış hristiyan ve yahudiler gibi kendi pak Dinimize kendimiz zarar verelim. "Mügminler ancak kardeştir" İlahi emrinden başlayarak gitgide haşa ki sümme haşa! ayetlere de yavaştan dokunmaya başlayalım. "O zamanda ayetlerin indiği dönemde ilk müslümanlar zaten birbirinin akrabalarıydılar, bu ayet de o zamana özgü olarak inmiştir" diyerek bir de yorum getirelim. Şimdiki zamana uymuyor diyelim. Hatta diyenler başladı bile. Baksana her bir taraftan Reform sesleri kulaklara gelmeye başladı. Acuzeler bilmiyorlarki, İslami yaşantıdan uzaklaştıkları için esas kendileri deforme oldu, yoksa bu Din indiği günkü hali ile yaşanıyor ve koruyan tarafından korunuyor! Hadi canım sende deme sakın bana, iş oraya doğru gidiyor, görün, uyanın!

Biz elbette öncelikli olarak Kur'an'ı baz alırız. Kur'an ne derse o hak ve gerçek olandır. Eğer Kur'an deseydi (haşa) "siz sadece elçinin getirdiğini ciddiye alın, günlük yaşantısındaki diğer insani vasıflarına uygun hareketleri, sosyal ve ictimai davranış ve düşüncelerini, ayetlerin açıklanmasını dikkate almayın, O sadece tebliğ ile memur bir postacıdır, ötesi hikayedir" deseydi, vallahi bende sizin gibi düşünür ve hareket ederdim. Ama öyle demiyor, Kur'an-ı Kerim ile bizlere seslen Yüce Allah (cc) tam tersini söylüyor. "O yalan konuşmaz" diyor. "O nefsinden konuşmaz" diyor. "O'nda sizler için güzel örnekler var" diyor. Ve kendisine hitaben gönderdiği deklarasyon ayetlerinde "seni bu güne kadar hiç kimseye layık görüp vermediğim zaferler ile müjdeliyorum" diyor. "Sen isteyeceksin, Rabbin de sana verecek" diyor. Hatta, sadece O'na (s.a.v.) demekle kalmıyor, O'nun (s.a.v.) izinden giden alimler topluluğuna da müjdeler ve iltifatlar ile gizli özneler ile işaretlerde bulunup taltif ediyor. " Allah içinizden iman edenleri yüceltir, bunlardan kendilerine ilim verilmiş olanları ise, kat kat derecelerle yükseltir" (Mücadele : 11) bir başka ayette de; "De ki;benimle sizin aranızda Allah ve bir de nezdinizde kitap bilgisi bulunanların şehadeti kafidir" (Ra'd : 43) buyuruyor.

Bu nasıl okumadır ki, görülmüyor yada görülmek istenmiyor. Alimleri ve arifleri bile yok saydınız! Peki kim öğretti size bu Din'i Mübini ? Kim anlattı size, yada kim yazdı sayfalara gerçek yaşanmışları. Bila'in göğsüne konan taşı sizlermi kendi elleriniz ile yere indirdiniz ? Medine'ye giren iki değerli misafiri Tala al bedru aleyna sözleri ile sizler mi karşıladınız ? Bedr de sizmi vardınız ? 3000 melek ile saf olanların sancaktarı sizlermiydiniz ? Hendek'te kürek sallayan bir çift kol size mi aitti ? Uhud'da kırılan dişi siz mi aldınız yerden ? Huzeyfe ile sizler mi güreştiniz mola ve dinlenme aralarında ? Hayyaalassalah derken Bilal'in gözpınarlarına dolan yaşları sizler mi sildiniz kağıt mendilleriniz ile. Söyleyin yahu! Allah Lillah aşkına kimden öğrendiniz bunları ? Bu nasıl okumadır ? Bu nasıl ihanettir ? Bu nasıl bir nankörlüktür ? Bu nasıl bir iftiradır ? Peygamber sevgisi ne zamandan beri şirk oldu ? Ne zamandan beri iftira oldu ? "Peygamberi çok sevmek şirk'e götürür, hristiyanların ve yahudilerin geldiği noktaya gelirsiniz sonra" sözü de nereden çıkıyor. Bunlardır esas uydurma hain ve yalan sözler! bunlardır esas yahudilerin uydurması! Yok böyle bir şey! Rasulullah (s.a.v.) kendisi buyuruyor, O mübarek ağzından bir kere yalan ve hilaf söz çıkmamış mubarek dudaklardan dökülüyor bu cümle "Annenizden, babanızdan ve sahip olduğunuz mallardan daha çok sevmemişseniz, gerçekten iman etmiş olmazsınız" buyuruyor!

Vallahi ve billahi şahit olun; Allah (cc) hakkı için, ben O'nu (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) emrettiği şekilde sevmeye çalışıyorum. Bu sözümü de siz şahit olarak yazın bir kenara. Şirk ise, ta göbeğindeyim, değilse; ?

Allah (cc) muhabbet ile kalmanızı nasip etsin, cehennem ateşinden muhafaza etsin. Sana hitap ederek genele yazdık. Elbette bu yazının en baştaki muhatabı sensin, ondan sonra seni taklit etmeye çalışanlar.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Selamün Aleyküm,Alayci bir tavirmi sezinledin yazimdan?Ben cok ciddi yazdim cünki senden ciddi bir yazi olarak aldim...

Allah razı olsun, demek istediğimi anladın mı? Yani bu gün çok klasik bilinen ilmihaller vardır, mesela Ö.Nasuhi Bilmen'in tam ilmihali gibi. Bu veya benzer bir ilmihalde olabilir, muhakkak okumuş ve incelemişsindir. Neler yanlış, eksik, fazla,Kur'an'a aykırı vs. Bir tesbit varmı, bunları nasıl görebilirim?

Enver Ýstek

metin mete
VeAleykümselam Radikalim.Sunu unutmamak gerekirki sen böyle yazarsan metin Metede anlamaz.Neden?Cünki anlasacagimiz dilden degil.Bakin Arabca oldugu icin degil Anlasacagimiz dilden degil.Sen gel yinede Mealden yaz cünki egriligini bulursak birak kelime kelime harf harf aciklariz Insallahu Teala.Simdi gelelim Mülahazanin seyrine;

Sen meal yazmadin bizde cevap yazmadik bunlar olagandir,Ama bir gercek var senin yazilarin bana sert gelmez bilakis cok ucuk geliyor bazan buda beni inan cok hos bir hale getiriyor nedenine gelince en azindan yazdigini yasamaya calisarak yazdigina kaniyim.

Ashab-ı güzin (r.anh ecmain) efendilerimizi tebe-i tabiinden sonra gelenler harcadı, Hulefa-i Raşidin (r.anh ecmain) efendilerimizi ibn-i sebenin tohumları nesh etti, sünneti selefiyiz diyenler katletti, hadisleri Hanifiz diyenler katlediyor, eee! ne kaldı başka geriye ? Toptan kaldıralım hadis, sünnet ve icma müessesesini de yozlaşmış hristiyan ve yahudiler gibi kendi pak Dinimize kendimiz zarar verelim. "Mügminler ancak kardeştir" İlahi emrinden başlayarak gitgide haşa ki sümme haşa! ayetlere de yavaştan dokunmaya başlayalım. "O zamanda ayetlerin indiği dönemde ilk müslümanlar zaten birbirinin akrabalarıydılar, bu ayet de o zamana özgü olarak inmiştir" diyerek bir de yorum getirelim. Şimdiki zamana uymuyor diyelim. Hatta diyenler başladı bile. Baksana her bir taraftan Reform sesleri kulaklara gelmeye başladı. Acuzeler bilmiyorlarki, İslami yaşantıdan uzaklaştıkları için esas kendileri deforme oldu, yoksa bu Din indiği günkü hali ile yaşanıyor ve koruyan tarafından korunuyor! Hadi canım sende deme sakın bana, iş oraya doğru gidiyor, görün, uyanın!

Ne yazikki Radikalim;Renklerle yazacagim cevaplari.Evet Hadisleri dedigin zaman gercekten söyle diyeyim bu cevabi Kahverengide daha iyi anlayacaksin.

Toptan diyorsun ya gercekten toptan kaldirip toplatanin mezarina tiksak inanki Islam Ümmeti kurtulusa varacak su taasub kuyusundan cikacak Cihan haykiracak ISTE KURAN ISTE ISLAM diye.Asrin degil asirlarin üstüne damga vuracak..Ha diyorsunya Hani Hiristiyan ve Yahudiler gibi VALLAHI onlarin yolunda giderseniz ki su an onlarin kendi dinlerine verdiginin aynisi ile karsi karsiyayizki belkide tam göbegindeyiz cünki onlar bir nebze artik kitablarindanda sogudular böylece tam materyal bir dünyaya dogru kosuyorlar toptan diyemiyorum ama Hani Allahin ayetinde diyorya;Hiristiyanlar Isaya Allahin oglu dediler ve kafir oldular,Ayni sekilde Yahudilerde Uzeyir dediler gibi ben direk diyemiyorum(Cünki beni asiyor)Iste onlarin tek hatalari var desem simdi herkes ayaga kalkacak;Onlar kitablarindakilerin anlamlarini degistirdiler Hadis sünnet diye teferruata daldilar iste sonuc KURAN geldi..Insallahu teala biz onlarin daldiklarindan tezce uyaniriz...

Sen öyle anliyorsan yapabilecegimiz hic bir sey yok sadece tavsiyemiz olur Inananlar kardestir buda ayetle sabittir buna yorum olmaz Cünki En güzel yorumu Alemlerin Rabbi olan Sahibimiz ve Efendimiz Allah yapmis zaten...

Ne yazikki Radikalim baksana Diyanet Tras***üellere türban takilacagini söyledi bile yani Fetvaladi ne diyyeyimHayirli olsun EHLI SÜNNETE...

Enver Ýstek

metin mete
Allah razı olsun, demek istediğimi anladın mı? Yani bu gün çok klasik bilinen ilmihaller vardır, mesela Ö.Nasuhi Bilmen'in tam ilmihali gibi. Bu veya benzer bir ilmihalde olabilir, muhakkak okumuş ve incelemişsindir. Neler yanlış, eksik, fazla,Kur'an'a aykırı vs. Bir tesbit varmı, bunları nasıl görebilirim?

Ben sana verdigimi saniyorum Sadece Allahin Kelimullahi yeter ama okumasini bilirsen yani Allahin tavsiyesi dogrultusunda oku.Inan Furkan kendini acacaktir sana,yavas yavas...

fetih

New member
Uzay Ýstasyonundan Alooooo Kimse Yokmuuuuu :)
Yazik olan Allahin kitabini Tanimamakta direnmektir.Eger anlamiyoruz veya anlamayiz derseniz ben derimki Anlamak akildandir eger yoksa zaten herseyden muafiyet vardir...

3 yıldır yazdığım yorumlardan açtığım konulardan bunumu çıkardın metin abi helal olsun her zaman söyledim yine söyliyeyim

KUR'AN ve SÜNNET-İ RESULULLAH başkada bir derdimiz yoktur ''Allah'a CC Ulaşmada vesileler arayınız''

''Danışan yol almış danışmayan yolda kalmış''

Peygambere bile vesile Cebrail a.s idi

Şimdi kalkıpta bunları inkar etmek çok büyük bir haddi aşmak olur

Enver Ýstek

metin mete
3 yıldır yazdığım yorumlardan açtığım konulardan bunumu çıkardın metin abi helal olsun her zaman söyledim yine söyliyeyim

KUR'AN ve SÜNNET-İ RESULULLAH başkada bir derdimiz yoktur ''Allah'a CC Ulaşmada vesileler arayınız''

''Danışan yol almış danışmayan yolda kalmış''

Peygambere bile vesile Cebrail a.s idi

Şimdi kalkıpta bunları inkar etmek çok büyük bir haddi aşmak olur

Ben asla sahislari yorumlamam bilirsin Hemsehrim ben sadece Allahin beyanini tebyinle mükellefim.Yani bir yazi asiyorsam asla kalp kirilacak bazini düsünmem yani asla dogruyu kapamam.Acik yazarim ister alirlar ister küserler ister kabul etmezler.

K

kuranyeter

Guest
fetih yazdı
Peygambersiz bir hayat sevdasında olan ZAVALLILAR bunu şu aşamalarla gerçekleştirme sevdasındalar gayet masumane bir şekilde biz Kur'ana tabiyiz ondan başka kaynak delil kabul etmeyiz diyerek Hadis - Sünnet-i Resulullah ve en son olarak Kur'an

Şimdi bu zavallılara soruyorum bu dini mübini bugüne kadar kim tebliğ etti 63 yıl ümmeti ümmeti diyerek Rahmana elini açan O Resulu Kibriyaya (s.a.s) bu kadar haset kin niye O'nun sünnetini hayatını yok sayarak Rahmanın dergahına sığınmak CEHALETTİR
SELAM

ENAM114(De ki): Allah'dan başka bir hakem mi arayacağım?
bizim muhammedi inkar edip kimliğimizinde sapık olduğunu söylüyorlar.
şimdi yukardaki ayet gereği muhammedi inkar edenler,muhammedin söylediği ve yaptığı gibi allahın indirdiği detaylı olan kitabı ölçü alarak allahı hakem tutanmıdır,yoksa muhammedi inkar edenler ALLAHIın indirdiğinin yanında diğer kitapları ölçü alarak onların yazarlarını hakem tutanlarmıdır.
bizimle onlar arasındakihükmü inanıyorumki rabbim hak olarak değerledirecektir.

Biz söz konusu ALLAHIN dini olunca ALLAHI hakem tutuyoruzve allahıda hakem tutmanında ölçüsüde onun kitabına uymak olduğuna göre ZAVALLI KİM yada MUHAMMEDİ kim inkar ediyor

enam 114deki ALLAHTAN BAŞKA HAKEM Mİ ARAYAYIM.
sayın fetih bey bu konuda bana net bir cevap vermediniz ve sevgili diğer üye ler sizlerinde bu konuda cevapları bizi mutlu edecektir

SELAM VE DUA İLE

Üst Alt