Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Batir Allah'im Batir!

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
Bir gemide yolcular seyahat ederlerken gemi kuvvetli bir fırtınaya yakalanmış!yolcuları bir telaş almış başlamışlar dua etmeye;biri demiş yetiş falanca hazretleri,biri yetiş ya hazreti pir,biri demiş seyyid falan,böylece bir çoğu peşinden gittikleri şahısları çağırmış bunu gören bir Allah Dostuda Elini açmış Batır Allah'ım Batır seni kimse hatırlamadı diye

Böylebir durumda sizler kimi çağırırdınız?

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
ilk önce ALLAH!!!! tabikide ,yalnız allah dostlarının maneviyatları çok büyüktür.onlardanda dua isterdim bu geminin batmaması için kendimde dua ederdim tabiii
vesselam

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
bende diyorumki Allah'ım bu gemiyi batır!kendilerine yararı olmayan insanları çağıran insanlarla birlikte!

basbas

New member
Allahtan önce kula sığınmak cahilce bir şirktir de sen bu uydurma hikayeyi niye anlattın.????yine aynı muhabbet galiba....Ya ben sitede yeniyim ama bu sitede biri herkes gibi aciz bir kulu ilah yerine mi koydu.Bu insanlar neden böyle mubarek zatlarımıza sayıp sayıp duruyorlar..............Bu falanca zatlar yaşıyor olsalardı bu kadarcık ilminizle karşılarında iki kelamı bir araya getirebilecekmiydiniz ki.......Oy ya bu muhabbete gülsekmi ağlasakmı...

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
abi wallahi doru dedin. o insanların suçu kuranı tam olarak anlayıp efendimizin sünneti dışına çıkmamalarıdır. ayrıca ben o anda sendende dua isteyebilirim bu kulun kula yardımıdr. tabikide başta allah vardır.

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
ölmüş birini çağırmak,yada sesini duyması mümkün olmayan uzaklardaki birilerini çağırmak nedir?söylermisiniz?

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
ölmüş birinden hayır beklemek yanlış olur bu dünyada.ama sesini duymadığı konusunda senle aynı fikirde deilim.şu dünya içerisinde bir dünyevi bir manevi alem vardır.
allah razı olsun

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
o zaman bu zatların dünya ile ilişkisi kesilmiyor!bir çok tasavvuf erbabının dediği gibi bu kişiler ölünce kınından çıkmış kılıç gibi oluyor ve tevessül bunlarla çok daha rahat oluyor!

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
o konuda bir yorumum yok bilmediğimden kusura bakmayın ama sabah vekti bilen birine sorarsanız sevinirim

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
Allah rahatlık versin kardeşler,hayırlı geceler dileklerimle.

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
sanada kardeş her şey için hakkını helal et ufak gerginlikler oluyo arada kusura bakma
vesselam

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
size samimi söylüyorum uslubum zaman zaman agresif olsada amacım kendini islama nispet edenleri yaptıkları yanlış konusunda uyarmak.mü'minlerin özelliği birbirlerine iyiliğ emretmek.hatadan münezzeh olan Allah'tır bizler ise hata yaparız.Rabbim yaptığımız hatalrın farkına varmmamızı ve tevbe etmemizi nasip etsin.

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
amin. amin. amin kardeşim zaten amacımız emri bil maruf nehyi anil münker(iyiliği emretmek,kötülükten...) deilmidirallah razı olsun herşey için allah rahatlık versin artık sabah namazından sora banada dua edersin inş. :)
vesselam

Aysegul

New member
Bir gemide yolcular seyahat ederlerken gemi kuvvetli bir fırtınaya yakalanmış!yolcuları bir telaş almış başlamışlar dua etmeye;biri demiş yetiş falanca hazretleri,biri yetiş ya hazreti pir,biri demiş seyyid falan,böylece bir çoğu peşinden gittikleri şahısları çağırmış bunu gören bir Allah Dostuda Elini açmış Batır Allah'ım Batır seni kimse hatırlamadı diye

Böylebir durumda sizler kimi çağırırdınız?

Evet yine o zatın kim olduğu belli değil...Bende buna bnenzer bir hikaye biliyorum ama o mübareğin yüzü suyu hürmetine gemideki su alan yerler Allah'ın izniyle kapanıyor ve kurtuluyorlar diye biliyorum...

PİŞMAN OLDULAR

Bir defsında, bazı kimseler gemi ile bir yere gidiyorlardı.Yolcular arasında Abdurrahmân hazretlerinin talebelerinden bir kaç kişi de vardı.Bir ara, geminin tabanından bir yer delindi.Ne yaptılarsa delinen yeri tıkayamadılar.Vezifeliler çaresiz kalıp,geminin batmasından korktular.Onlardaki bu telaşı görüp,vaziyeti anlayan talebeler,hocaları Abdurrahman Bin Muhammed'den yardım istediler.O esnada hocalarını gemide gördüler.Ayağını gemide su gelen yere koydu.Sonra bir şeyler ile o delik yeri kapadı.Su girmez oldu.Bu duruma yolcular çok sevindi.Herkes rahatlamıştı.Abdurrahman hazretleri birden gözden kayboldu.O büyük zatın talebeleri hürmetine ,diğerleride kurtuldula ve yollarına devam ettiler.Bu hadiseyi işitenlerden bazıları,onun bu kerametini inkar ettiler."Böyle şey olmaz" dediler.İtirazcılar bir yolculuğa çıkmışlardı.Yollarını kaybettiler.Üç gün üç gece dolaştıkları halde yollarını bulamadılar.Ellerinde bulunan yiyecek ve sularıda bitmişti.Başlarına gelen bu sıkıntının ,o zatın kerametini inkar etmekten olduğunu anladılar.İtirazlarına tövbe ederek,bu sıkıntıdan kurtulmaları halinde mallarından belli miktarını o zata vermeyi ve hizmetinde bulunmayı adadılar.Tam bu sırada yanlarına hiç tanımadıkları biri geldi.Bunlara taze hurma ve su verdi yolu tarif edip gitti.O kimseler,hurmalarla karınlarını doyurdular ve sudan içtiler.Tarif edilen yere doğru gidince,yollarını kolayca buldular.Memleketlerine vardıkları zaman adaklarını yerine getirdiler..

Türkiye Gazetesi Evliyalar Ansiklopedisi Cilt1
sayfa no:224

Benim kaynağım burda seninki nerede?

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
Evet yine o zatın kim olduğu belli değil...Bende buna bnenzer bir hikaye biliyorum ama o mübareğin yüzü suyu hürmetine gemideki su alan yerler Allah'ın izniyle kapanıyor ve kurtuluyorlar diye biliyorum...

PİŞMAN OLDULAR

Bir defsında, bazı kimseler gemi ile bir yere gidiyorlardı.Yolcular arasında Abdurrahmân hazretlerinin talebelerinden bir kaç kişi de vardı.Bir ara, geminin tabanından bir yer delindi.Ne yaptılarsa delinen yeri tıkayamadılar.Vezifeliler çaresiz kalıp,geminin batmasından korktular.Onlardaki bu telaşı görüp,vaziyeti anlayan talebeler,hocaları Abdurrahman Bin Muhammed'den yardım istediler.O esnada hocalarını gemide gördüler.Ayağını gemide su gelen yere koydu.Sonra bir şeyler ile o delik yeri kapadı.Su girmez oldu.Bu duruma yolcular çok sevindi.Herkes rahatlamıştı.Abdurrahman hazretleri birden gözden kayboldu.O büyük zatın talebeleri hürmetine ,diğerleride kurtuldula ve yollarına devam ettiler.Bu hadiseyi işitenlerden bazıları,onun bu kerametini inkar ettiler."Böyle şey olmaz" dediler.İtirazcılar bir yolculuğa çıkmışlardı.Yollarını kaybettiler.Üç gün üç gece dolaştıkları halde yollarını bulamadılar.Ellerinde bulunan yiyecek ve sularıda bitmişti.Başlarına gelen bu sıkıntının ,o zatın kerametini inkar etmekten olduğunu anladılar.İtirazlarına tövbe ederek,bu sıkıntıdan kurtulmaları halinde mallarından belli miktarını o zata vermeyi ve hizmetinde bulunmayı adadılar.Tam bu sırada yanlarına hiç tanımadıkları biri geldi.Bunlara taze hurma ve su verdi yolu tarif edip gitti.O kimseler,hurmalarla karınlarını doyurdular ve sudan içtiler.Tarif edilen yere doğru gidince,yollarını kolayca buldular.Memleketlerine vardıkları zaman adaklarını yerine getirdiler..

Türkiye Gazetesi Evliyalar Ansiklopedisi Cilt1
sayfa no:224

Benim kaynağım burda seninki nerede?
kardeşim senin kaynağın buysa benim sana diyeceğim hiç bir şey kalmadı!!
bu yazdığın kaynak yangında ilk kurtarılacak olanlardan değil!hemen yakılıp yok edilmesi gereken bir ucube!sizden sadr olan düşünceleri kaynağı bu olunca yazdıklarınızı garipsemiyorum son derece doğal.bizim işimiz kur'anı ve sünneti temel alan insanlarla dolayısıyla siz bizim muhatabımız değilsiniz!!

chamdali

New member
Yunus 22: Karada ve denizde sizi gezdiren O'dur. Öyle ki siz gemide bulunduğunuz zaman, onlar da güzel bir rüzgarla onu yüzdürürlerken ve (tam) bununla sevinmektelerken, ona çılgınca bir rüzgar gelip çatar ve her yandan dalgalar onları kuşatıverir; onlar artık bu (dalgalarla) gerçekten kuşatıldıklarını sanmışlarken, dinde O'na 'gönülden katıksız bağlılar (muhlisler)' olarak Allah'a dua etmeye başlarlar: 'Andolsun eğer bundan bizi kurtaracak olursan, muhakkak sana şükredenlerden olacağız.'

İsra 67: Denizde size bir zorluk dokunduğunda, O'nun dışındaki tüm yalvardıklarınız ortadan kaybolur. Fakat O, sizi kurtarıp karaya çıkarınca yüz çevirirsiniz. İnsan çok nankördür.

Kur'an'da anlatılan müşrikler o halde iken yalnızca Allah'ı anarlarmış.

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
Yunus 22: Karada ve denizde sizi gezdiren O'dur. Öyle ki siz gemide bulunduğunuz zaman, onlar da güzel bir rüzgarla onu yüzdürürlerken ve (tam) bununla sevinmektelerken, ona çılgınca bir rüzgar gelip çatar ve her yandan dalgalar onları kuşatıverir; onlar artık bu (dalgalarla) gerçekten kuşatıldıklarını sanmışlarken, dinde O'na 'gönülden katıksız bağlılar (muhlisler)' olarak Allah'a dua etmeye başlarlar: 'Andolsun eğer bundan bizi kurtaracak olursan, muhakkak sana şükredenlerden olacağız.'

İsra 67: Denizde size bir zorluk dokunduğunda, O'nun dışındaki tüm yalvardıklarınız ortadan kaybolur. Fakat O, sizi kurtarıp karaya çıkarınca yüz çevirirsiniz. İnsan çok nankördür.

Kur'an'da anlatılan müşrikler o halde iken yalnızca Allah'ı anarlarmış.

Bizim!! müşrikler ise o müşriklerden daha azılı ki,onlar bile o anda Allah'a aracısız yönelirken bizim!!müşrikler ısrarla şeylerini,efendilerin ve bilumum zatları yardıma çağırıyorlar!hayret bir şey ki insanın aklı almıyor!

chamdali

New member
Aysegul' Alıntı:

Abdurrahman b. Muhammed, nerede iken gemiye gelmiş? Nasıl (hangi vasıta) gelmiş? İşi bitince nereye gitmiş? Gemidekilerin sesini nasıl duymuş?

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
Abdurrahman b. Muhammed, nerede iken gemiye gelmiş? Nasıl (hangi vasıta) gelmiş? İşi bitince nereye gitmiş? Gemidekilerin sesini nasıl duymuş?

vasıta mı?alın size şeytan!
sesmi alın size şeytan!
e şeytanda kendi velilerine vahyediyor,onları uçuruyor!

S

seha

Guest
Allah'ın sayısız orduları vardır. Nemrutu geberten sinekten şeytanı vuran yıldızlara kadar. Allah Ed-Darr'dır. Mü'minleri darlıkla sınar. Ama her darlıkatan sonra bir ferahlık vardır. Ferahlık ise çeşitli vesilelerle perdeli gelir. Zira Rabbim Kudretinin İzzetini Hikmeti ile gizlemek ister. Ta ki insanlar aklettsin. Her şeye hükmeden Kudereti görsün ve bulsun. Mesela, "Yedi gökü biz yarattık der". Oysa birtek yaratan vardır. Demek Rabbim burada müekkel meleklerin bir perde olduğuna işararet ediyor. Allah kendi için yapılan savaşlarda meleklerinin yardıma göndermiştir. Oysa Muin olan Allah'tır. Rabbim ordularını göstererek yine Kudretini saklamıştır. İnsan ise Kudreti istemekle değil Hikmeti istemekle mükelleftir.

Bir mü'min fırtınalı bir hengamda, dalgalar içinde, karanlıklar içinde tüm esbab sükut etmişken, yardım edecek hiç bir yardımcı yokken Allah'ın hikmetini istiyerek bir yardımcısını bir perdedar askerinin göndermesini istemesi Şirk değildir. Yardım isterkende Allah'ın makbul bir kulunun hürmetine niyaz etmek şirk değildir, haktır. Hakiki Muin Allah'tır.

Velev ki bir adam Muin-i Hakiki'yi unutup perdeyi Müsebbib'ül Esbab yapa. İşte bu şirktir. Bir insanın şahsi hatası hakikate perde olmaz. İlzam etmez. Ortadan kaldırmaz.

Baki Selam

Üst Alt