Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Barışın teminatı Risâle-i Nur

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Allah indinde de, cari kanunlar nezdinde de İslam Forum'da herkes kendi yazdığından mesuldür.

Eğer Forum Kuralları ihlal edilmiş ise, yeri gelmiş bundan metin mete'de ve herkes de bundan nasibini almıştır. Ve bu forumda herhangi bir üyenin kayrıldığını kimse iddia edemez.

Kim olursa olsun, gerek Bediüzzaman Hazretleri ve gerekse O'nun eserleri konusunda hakaret içeren tarzları ifadeler eğer görülmüş/farkedilmiş ise gereği yapılmıştır. Ama bu Bediüzzaman Hazretlerinin fikirlerinin tartışılamaz olduğu anlamına gelmiyor. Zira burada insanlar sahabeyi, tabiini, büyük müçtehidlerin beyanlarını bilr tartışıyor. Bu münazaralar da aranılan hakaretamiz ifadelerin olmamasıdır. Bunlar tarafımızdan görülüyorsa veya ilgili mesaj bize üyeler tarafından iletiliyorsa gereği yapılıyor zaten. Aşağıda ki forum kuralı çerçevesinde müdahaleler yapılmaktadır. Burası hiç bir cemaatin özel forumu değildir.

Madde 8-Yaşayan veya yaşamayan, İslam’a hizmet etmiş veya etmekte olan, halkın gönlünde yer etmiş tüm dini liderler, dini dinamikler ve ulemaya hakaret etmek, fikirlerine katılmamanın dışında hakaretamiz bir tarzla olumsuz eleştirmek yasaktır.

Ama bu yukarıda ki madde haricinde bir başka madde de şudur ki, bu maddeyi de okuyup kabul etmişsiniz Siz. Bu taahhütünüz karşısında sergilediğiniz davranış biçimi ile, kendi kişiliğinizi sorgulayın, sonra bana laf yetiştirin.

Madde 10- Başta İslam Forum olmak üzere, diğer hiç bir forum hakkında karalayıcı, aşağılayıcı, yöneticilerini küçük düşürücü, itham edici mesajlar yazılamaz, imalarda bulunulamaz. Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri hiç bir ihtar verilmeksizin derhal silinir.

Bu kurallara rağmen biz ne yapmışız, sizi, sizin dediğiniz gibi, ya da metin mete ye yaptığımız gibi cezalandırmamışız, yazınızı silmemişiz, sadece uyarmışız.

Ben Bediüzzaman Hazretlerine hakaret ve iftiradan Allah'a sığınırım. Daha önemli olanı ise bunun sadece Bediüzzaman Hazretleri ile sınırlı olmadığıdır. Kim olursa olsun hakaret ve iftiradan Allah'a sığınırım.

Ama ben risaleler hakkında zamam zaman okuduğum yazıları eleştirmişim. Bundan sonra da eleştireceğim. Gerek müsbet ve varsa menfi. Ama senin/sizin anlamadığınız, burada itham edilenin Bediüzzaman Hazretleri ve risaleleri değil, onlara biat ettiğini söyleyen kesimlerin, risalelerde ki hal ile hallenmediği ve ortaya konulan yanlış/çirkin/haram fiillerin Bediüzzaman Hazretleri yüzihürmetine görülmemesi/eleştirilmemesidir. Ve bizim tüm bunları anlatırken tebarüz ettirmeye çalıştığımız mesele, risalelerin içerdiği fikirlerin yanlış/eksikliğinden mada, risale, okuyanı "sütten çıkmış ak kaşık" yapmaz iddiasıdır ki, bu verdiğimiz açık misallerle ortadadır. Sen bu fiilleri görmüyor olabilirsin, görmemen çok zayıf bir ihtimal ama görememiş olabilirsin. Ama senin görememen bunların varlığına engel değildir. Biz bu ithamları yapaken de bu cemaatlerin tamamını zan altında koymak için söylemiyoruz. Ama yapanlar bellidir, ve hakimdirler. Bu cemaatin içinde bu tür hallerden uzak onbinlerce saf ve temiz yürek, temiz dil, temiz el hala var ve muhakkak olacaktır. Ama zaten yapılan her yanlış/çirkin/haram fiil, bu saf ve temiz insanların gölgesine sığınılarak yapılmaktadır.

Ben "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" sözünü şiar edinmişim. Kim olursa haksızlığı her zaman söylemekten imtina etmeyeceğim. Bu tür yanlış/çirkin/haram davranışların İslam'a verdikleri zarar ile İslam düşmanlarının verdikleri zarar arasında çok fark yoktur.

Helallik meselesine gelince, risalelerle alakalı, benim okuyup anladığım ve itiraz ettiğim kısım ile alakalı bir haksızlık etmişsem Allah bunu benden muhakkak soracak. Ama eğer bu okunanlarda İslam'a ve onun ahkamına muğayir bir hal de varsa, Allah hem onu beyan edenden ve hemde onu tarafgirlikle kabul edip, ses çıkarmayanda da her halde bir şeyler soracaktır. Risaleler konusunda meselenin hülasası, bunların Allah kelamı olmadığı, vahy olmadığı, Hadis olmadığıdır. Risaleyi Nur Kur'an ı Kerim in imani kısımları hakkında yapılmış tefsirler içermektedir. Bu tefsirlerde muhakkak ki başka tefsir alimlerince de ittifak edilmeyen noktalar vardır. Sıkıntı bu da değildir, sıkıntı bunlara tabii görülen insanların "hiç hatasız" gibi lanse edilmesidir.

Bu forum da benim tarafımdan hiç bir cemaat ne alenen yerilmiş ne de övülmüştür. İslam ahkamı çerçevesinde Hakk'ı hak etme peşinde koşuyoruz. Yanlış/eksik/hata olmaz mı, olur tabii ki, vardır tabii ki, hepsinden Allah'a sığınıyoruz.

Ve ayrıca, bu cemaatin içinde, dağ başında, eline geçen bir parça ekmeğe "helalmidir" nazarı ile bakan kişilerin varlığı, bu cemaatin yanlışta olanlarını temize çıkaramaz.

İftira meselesine gelince, iddia ettiklerimin hepsine gözüm ile kulağım ile aklım ile şahidim. Haza içinde yaşıyorum. Bunları bu şekilde farş etmek hiç te hoşuma gitmiyor ama buna sizin manasız, anlamasız, delilsiz, gözü kör koyu tarafgirliğiniz sebep oluyor. Siz bu şekilde, her halukarda piripak ilan edince, bende bu haksızlığa tahammül edemiyorum... Ha, sana şunu da söyledim, ben bu iddiam ile iftira atıyorsam, sen bunların hiç birisi yok diye idda edebiliyorsan her zaman "lanetleşme" ye varım. Ama ben şahidim, sen hüznü zan eden...

Senin hazmetmene gelince, burası kuralları belli bir forumdur. Bu kurallar çerçevesinde burada her iddia vücud bulmakta ve hepimiz buna sabrederek, karşımızda ki kişiyi ikna etmeye çalışmaktayız. Bu platform bunu gerektiriyor. Yoksa senin üstadın, benim dayım, onun kitabı meselesine gelirsek, meseleler kişiselleştirilmiş olur ki, burada durmak da, yazmak da mümkün olmaz. Hazımdan kasıt budur.

Her şeye rağmende seni sevgiyle kucaklıyorum Duha. Hem kalben, hem vazifem gereği... Dilerim hak ile batıl ayırma yolunda, önünde taassublardan arınırsın...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Peki bu maddeyi niye yürütmedin Abi. Yoksa Said NURSİ SENİN NAZARINDA BÜYÜK OLMADIĞI İÇİN OLABİLİR Mİ?

Bu nasıl adalet?

O madde yürütülüyor Duha, hiç merak etme. Ancak hakaret ile tenkiti birbirinden ayırd etmek lazım. Sen hassassın, her iddia ve söz, yarana değmişçesine oluyor ve öyle değerlendirilsin istiyorsun. Ama bu mümkün değil. Çünkü herkesin sevdiği, herkesin inandığı, herkesin taraf olduğu "hassas yarasıı" gibi oluyor, kendince.

Hem nur cemaati öylesine geniş bir yelpaze ki ve bu cemaat senin ifadenle öyle "meşrep"leşmiş ki, biribirine tezat nice fikir ve beyanlar var. Zaman zaman bu ayrıma sen dahi giriyorsun. Şimdi Müslüman'a söylenen her söz, tüm Müslümanlarımı kapsar? Değil... Lafın gelişi odur. Sen bu münazaralar da bizim görmediğimiz hakaretleri bidir, hakaretse müdahale edelim. Tabii hakaret kriterini iyi koy, senin hassasiyetlerin çerçevesinde değil...

Enver Ýstek

metin mete
Allah indinde de, cari kanunlar nezdinde de İslam Forum'da herkes kendi yazdığından mesuldür.

Risaleler konusunda meselenin hülasası, bunların Allah kelamı olmadığı, vahy olmadığı, Hadis olmadığıdır. Risaleyi Nur Kur'an ı Kerim in imani kısımları hakkında yapılmış tefsirler içermektedir. Bu tefsirlerde muhakkak ki başka tefsir alimlerince de ittifak edilmeyen noktalar vardır. Sıkıntı bu da değildir, sıkıntı bunlara tabii görülen insanların "hiç hatasız" gibi lanse edilmesidir.

Her şeye rağmende seni sevgiyle kucaklıyorum Duha. Hem kalben, hem vazifem gereği... Dilerim hak ile batıl ayırma yolunda, önünde taassublardan arınırsın...

"Risaletü'n Nur" bu asırda, bu tarihte bir "Urvetül-Vüska"dır. Yani çok muhkem, kopmaz bir zincir ve bir "Hablullah"dır. "Ona elini atan, yapışan necat bulur.(Asa-yı Mûsa.s.82)

Nur talebelerine göre şakirtlerin yaptığı işler, ilâhi koruma ve telkin(!)lerle yapılmaktadır."Asr-ı Saadet'ten beri böyle harika bir surette mu'cizeli olarak yazılmasına hiç kimse kadir olmadığı halde "Risale-i Nur'un kahraman bir katibi olan Hüsrev'e "Yaz!" emir buyurulmasıyla, Levh-i Mahfuz'daki yazılan Kur'an gibi" yazıldığına inanırlar. (Asa-yı Mûsa.s.85)

Risale-i Nur�un ise bu asırda en yüksek ve en kutsî bir tefsir olduğuna, Hakikatlarının semavî, Kur'an'î olduğuna ve Kur'an okundukça O'nun da okunacağına, O'nu muhakeme etmenin Kur'an'ı muhakeme etmek olduğuna inanırlar. (İşarâtü�l İcaz.s.333; İlmi ve Hukiki Açıdan Nurculuk Davası. s.369, Türkiye�de Nurculuk Davası s.369)

ALLAH (c.c.) hesap günü Kur'an'dan sorumlu olunacağını bildirdiği halde bakın onlar neden sorgulanacaklarına inanıyor ve ümit ediyorlar: "Melaikeleri ehli hak ve hakikat yolunda gidenler için birer munis arkadaş yapan ve Risale-i Nur'un Şakirtlerini talebe-i ulûm sınıfına dahil edip Münker-Nekir suallerine Risale-i Nur ile cevap verdiklerini merhum kahraman şehid Hafız Ali'nin vefatıyla keşfeden ve hayatta bulunanlarımızın da yine Risale-i Nur'la cevap vermemizi rahmet-i ilahiyyeden dua ve niyaz eden...� (Asa-yı Mûsa.s.85)

Bu acip asırda ehl-i îman, Risale-i Nur'a ve ehl-i fen ve mektep muallimleri Asâ-yı Mûsa'ya şiddetle muhtaç oldukları gibi; hâfızlar ve hocalar dahi Zülfikar'a şiddetle muhtaçtırlar.

Asa-yı Musa(Sayfa;9)

Ey Risale-i Nur! Senin Kur'an-ı Kerim'in nurlarından ve mucizelerinden geldiğine, Hakkın ilhamı, Hakkın dili olup, O'nun emri ve O'nun izni ile yazıldığına artık şek şüphe yok. Fakat acabe senin bir mislin daha yazılmış mıdır? Türkçe olarak telif ve tertip ve tanzim olunan müzeyyen ve mükemmel, fasih ve beliğ nüshalarının şimdiye kadar bir eşi ve bir benzeri görülmüş müdür? Yüzündeki fesehat ve özündeki belâgat ve sendeki halavet başka eserlerde görülmüyor. Ehil ve erbabına malum olduğu üzere: âyât-ı beyyinat-ı ilahiyyenin türlü kıraat ile hikmet ve hakikat ve marifet ilimlerini ve daha birçok rumuz ve esrar ve işaret ve ulûm u Arabiyeyi hamil olduğu gibi, sen dahi birçok yücelikler, sahife ve satırlarında, hatta kelime ve harflerinde talebelerini hayret ve dehşetlere düşüren birçok esrar ve ledünniyât taşıyorsun. İşte bu hal, senin bir Mu'cize-i Kur'an olduğunu isbat ediyor.

[Risale-i Nur Külliyatından, Zülfikar Mecmuası, Tenvir Neş.,1998, Said Nursi, S: 432-3]

Hasan Feyzi'ye göre Risale-i Nur Arş-ı A'zamdan inmiştir.

Çünki sendeki mukayese ve muhakemelerin , vakıa ve temsillerin bir naziri bir daha gösterilemez. ALLAH, ALLAH!.. Türk milleti seninle ne kadar iftihar etse azdır. Gözleri nurlandırıp, gönülleri sürurlandıran bu hüccetler ve tabiratın ve kelimat ve teşbihatın Arş-ı A'zam'dan indiği muhakkaktır.

[Risale-i Nur hakkında Ankara Üniversitesinde verilen konferans. Ayyıldız Matbaası, Ankara 1957, Sayfa 37,38,39 da geçen Hasan Feyzi'nin mektubuna Tenvir Neşriyat hiyanet ederek bu kısmı şu şekilde değiştirmiştir:�Arş-ı A'zam'dan inen Kur'an-ı Hakim'in delil, hüccet ve bürhanları olduğu muhakkaktır.� ]

Zülfikar Mecmuası, Said Nursi, Tenvir Neşriyat, Renkler Matbaası, İst. 1998

...bu kardeşiniz hak ve hakikate muvafık ve mutabık bir cevap verebilmek için inayet ve kerem-i İlahi ve meded-i ruhaniyet-i Peygamberiye iltica eyledi. Şöyle ki: Mübarek Sözler şüphesiz Kitab-ı Mübinin nurlu lemeâtıdır. İçinde izaha muhtaç yerler eksik olmamakla beraber küll halinde kusursuz ve noksansızdır.(Hulûsî)

Barla Lahikası(S:23)

Evet, Risale-i Nur'da öyle bir kuvvet vardır ki, Avrupa'nın en müannid filozoflarını dahi teslime mecbur eder. Her ruhun bir ihtiyac-ı hakikîsi olan hakikî iman nurunu arayan Hıristiyan muvahhidler, elbette Risale-i Nur'u görseler, Hazret-i İsa Aleyhisselâmın vesâyâsı nev'inden kabul edip sarılacaklardır...
Barla Lahikası(S:111)

Kalbime ihtar edilmiş ki: Eski Said'in en mühim eseri ve Risale-i Nur'un Fatihası, Arabî ve matbu olan İşârâtü'l-İ'câz tefsiri, Otuzuncu Mektup olacak ve olmuş. Eski Said'in en son telifi ve yirmi gün Ramazan'da telif edilen, kendi kendine manzum gelen Lemeat Risalesi Otuz İkinci Lem'a olması ve Yeni Said'in en evvel hakikatten şuhud derecesinde kalbine zahir olan ve Arabî ibaresinde Katre, Habbe, Şemme, Zerre, Hubab, Zühre, Şule ve onların zeyillerinden ibaret büyükçe bir mecmua Otuz Üçüncü Lem'a olması ihtar edildi. Hem Meyve , On Birinci Şuâ olduğu gibi, Denizli Müdafaanamesi de On İkinci Şuâ ve hapiste ve sonra Küçük ektuplar Mecmuası On Üçüncü Şuâ olması ihtar edildi. Ben de aziz kardeşlerimin tensiplerine havale ediyorum. Demek birkaç mertebede kapı açıktır; bizlere daha iyi tetimmeler yazdırılabilir.

Emirdağ Lahikası(S:41)

"Ey Risale-i Nur! Senin, hakkın dili ve hakkın ilhamı olup onun izniyle yazıldığına şüphe yok... Ben kimsenin malı değilim. Ben hiçbir kitaptan alınmadım, hiçbir eserden çalınmadım. Ben Rabbânî ve Kur'ânîyim. Bir lâyemutun eserinden fışkıran kerametli bir Nurum... Sen çok feyizli ve rahmetli bir hak kitapsın.

Şualar (S: 384)

Cenab-ı Hak, Üstadımıza, Risale-i Nur'un telifinde öyle bir iktidar-ı bedî ihsan etmiştir ki; bu herkese nasip olacak hasletlerden değildir. O harika Nur Risaleleri, herbiri, gurbette, hastalık içinde, dağda, bağda, katipsiz, tahammülü müşkül gayet ağır şerait dahilinde, zahirî nice müşkülatlarla meydana gelmiş ve mü'minlerin imdadına yetişmiştir. Fakat, Cenab-ı Hakka şükrolsun ki, inayet-i İlahiye, harika bir tarzda Üstadımıza fevkalade muvaffakıyet ihsan etmiştir. İşte bu sırdandır ki, Cenab-ı Hak, ona kainatı bir kitab-ı semavî ve arzı bir sahife gibi keşf ve şuhudla bihakkalyakîn okuyacak bir iktidar vermiş, mahz-ı inayetle böyle kudsî bir esere sahip kılmıştır.

Tarihçe-i Hayat

Bu kadar Vahiy oldugunu söyleyen bir Kitabi nasil Vahy degil dersin Bekir Kardesim?

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Yani, şimdi "Nurcular kurban vekaletlerinde etleri kendi okullarına yediriyor" sözünü ıspata davet etmek, edemezsen müfterisin demek yöneticiye hakaret midir?

Yöneticiye hakaret etmek, yönetici yönetim esnasında ona müdahale maksatlı tacizdir.

Mesela, sen bana ceza verdiğinde ben sana hakaret edersen ceza yazarsın.

Ama sen Nurcularaiftirayı yönetici makamında yazmadın. Bende yönetici makamında birine cevap yazmadım.

Herhangi bir üye makamında olan Bekire yazdım.

Hal böyle olunca benim yöneticiye hakaretten ceza almam adil değildir.

Eğer üyelere hakaret meselesine gelirsek.

Bu noktada Mod Bekir, üye Bekir'e ceza vermelidir.

Senin bu girift tevil ve mantıkların öldürüyor beni... :) Tamam, kendime tenik olarak ceza veremiyorum, MekSeLina Hanım burada şimdi, bir özel mesaj yazıverde, bana, benim adıma bir ceza versin... :)

Enver Ýstek

metin mete

Metin Meten Abiden bazı İftiralar ve hakaretler:

Buyurun Metin Mete Abini düşmanlıktan gözü dönmüş vaziyette yazdıklarına bir kaç numune
Iste Nurcu Fetvasi... Hristiyanlar CENNETLİKTİR!

Bak su diyalog ile Vatikanda dahil hepsini melek ilan edenleri görünce eeee artik ne diyelim Fetvada sizin seyhinizden olsun....

Şöyle diyor Said–Kürdi:
“Birinci Dünya Savaşı’nda bizimle savaşmış da olsa, bir Hristiyan ölmüşse şehit sayılır, ahirette mükafatı vardır.”

Üç dinden herhangi bir dine inanmak yeterlidir. Mühim olan kelime-i tevhid inancıdır. Hz. Muhammed"i kabul ve tasdik etmek ise şart olmayıp bir kemal mertebesidir diyorlar. Ehli kitap ile amentüde ittifak halindeyiz. İddiasında bulunuyorlar.

Senin üstadinda tanimadigindan Ingilizlerle isbirligi yapma gafletine düsmüstü simdide yolculari VATIKANA siginmislardir...

Seyhin neden bir Arapla diyalog kuracagina Kilise ve onun misyonerlerini korumaya yönelmistirki acaba?

Türkiyedeki her sahtekar yesil sermayenin arkasindaki Nur Talebeleri

Istemem yan cebime diyen Siyasileri kullanan hep bu Nemalarla besleyen tek merci degilmi Nur Cemaati dedigin kesim?

Ha onun icin sanirsam Fetva vererek Mustafa Kemal ve Kuvvayi Milliyeyi yok etmelerini istedi savasta kaybettik simdi kalkip müdafa etmeyelim ve artik Ingilizin emrinde kalalim yoksa bir cok savas disi Kafiri öldürürsünüz ki buda günahtir anlaminda söylemistir o halde haklisiniz.

Ama 1919 Eylül’ünde ise ülkeyi bağımsızlığa kavuşturacak Kuvva hareketinin tam karşısında İngilizlerin ekmeğine yağ süren bir bildiride imzası olan bir Said vardı karşımızda.

Hem Kuvvai milliyeye karsi Ingilizler icin calisacak hem görmeyecek hem davete icabet edip dua edecek hem sonra kalkacak ya bu kadarina yine pes...

Seyhleride PKK yi yillar önce tohumlamis ve büyüyor,

SEYHLERI KÜRD SAIDIN TOHUMUNU YESERTECEKLERDIR...

Yani amac belli Seyhinizinde söyledigi gibi Yecuc ve Mecuc kendi geldigi yere gitmeli.Gitmeli cünki bu topraklar ya Rumun yada Kürdlerindir veya Ermeninin.Aynen söylede cagirir;

Nur cemaati dedikleri gurublara tek bir kelime karsi cikarsan olmadik iftiralari kabul etmen gerekir,Cevap veremedikleri yerde IRKcida olursun Koministte olursun Isbirlikcide olursun inan ben yasiyorum su an bu iftiralarla...

Benim ona cevaparımı okuyun. Bakın bakalım dediği gibi yapmışmıyım (Duha)

Sen aldirma bu Türk milletini sindirememis bir zihniyetin tevazürüdür,aldirmayacaksin.Türküm demekten utanan haramzade zihniyetidir.....

Bakin sadece Isal olarak öleni SEHID kabul eden,Suda bogulani SEHID kabul eden am velakin Kendi Milleti ve Vatani icin savasan Mehmedi kabule yanasmayan bu Milleti icine sigdiramayanlarin anlayacagi bir duygu degildir.

Millet olan ve Resulün soyundan dedigimiz dahi INGILIZLE bir olup arkamizdan Hancerlemiste ondan biliyoruz..

ne bilsin garibim Bizim milliyetciligimizi,onlar okul kitabindaki HITLERI tanirlar Musoliniyi tanirlar veya Frankoyu tanirlar. (beyaz kelebeğe)

Cünki hem yazinizdaki özenle Türk Düsmanligi var hem Islam adi altinda bir Irki diskalifiye etme yolu var.Bakiniz biz sizin Seyhinde oldukca cok bu sekildeki tevillerini biliriz.
Kesinlikle çürütmeme rağmen özür dilemedin. Kaçmayı tercih ettin.
Ancak Metin METE Abi tüm bu hakaret ve iftiralara rağmen onu ıspata ve delile davet ettiği cevaplarıma sanki ona ben saldırıyormuşum gibi şöyle demekten çekinmemiş.
Ne o bakiyorum cok agir geldi?Ben ilimle ileriyim demedimki?Ilim Allahtandir yoksa Risalelerden degil?Kimseye Allahin dinine yaptigi kötülügün disinda ne kinimiz nede hirsimiz vardir.Kimseyede iftira atmiyorum gercekleri yaziyorum eger gercek degilse cikarsin savunursun?Ama cevap veremeyince tevile kacmadan,Yok yanlis anliyorsunuz yok kopyaliyorsunuz yok sadece Kürd diye düsmansinizla nereye kadar?Sen Adi bir Risaleyi nur talebesi isen yücesini cagir lütfen..Zaten cökmüyorsa ayaktasiniz demek hiddete gerek yok....
Çok ilginç değil mi? İddia eden iddiası ıspat etmek ile mükellef iken beni ıspata davet ediyor.
Her seferinde onu çürütmemden dolayı panik içinde şöyle diyor.

Ayni sayfada bu kelimeler ne anlama geliyor?Sen bir kelimeyi büyütüp yalansiniz derken neden yaziyi tam okumuyorsun?Demekki sadece sen Seyhini hakli cikarma davasindasin degilmi?Yani kendi telasini bize yüklemek icin olmadik sekilde ugras veriyorsun Duhacigim...

Kesinlik İddialarına cevap vermeme kendimi haklı çıkaram davası diyor. Kendi iftiralarına "gerçekleri yazıyorum" gibi komik bir savunma veriyor.

O zaman herkez herkeze lafsöylesin. Mesela, Metin Mete Abi, Rus ajanıdır deyin. Ne olur ki siz gerçek olduğuna inanın gerçek olsun. Delile ne hacet.

Güldürüyorsun Duha Güldürüyorsun,Inan bizim Risale dediginizden aldiklarimiz tamamen kendi kitabindandir,Ingiliz ajani olusu ve Mutafa Kemal ve Kuvvayi Milliyeye fetva cikarisinida nerelerde oldugunu acik sekilde yazmisizdir ama okumak istememekle birlikte onlari delil saymadigin sürece ne diyebilirim,?O günki gazete dahi delil degilse ben ne diyeyim sana?Sen istiyorsunki Risalelerde acikca Ben Ingiliz ajaniyim yassin..Kim ben müfteriyim der hemde kendi kitabinda Allah icin söyle birak Seyhini bir baskasina bak dermi?

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Senin bu girift tevil ve mantıkların öldürüyor beni... :) Tamam, kendime tenik olarak ceza veremiyorum, MekSeLina Hanım burada şimdi, bir özel mesaj yazıverde, bana, benim adıma bir ceza versin... :)

Bu yönde Duha hakli. Bu cezada bir cok zana sebebiyet oldu. Acaba yönetici nefsinden mi ceza verdi diye eminimki bircok kisinin aklinda süphe birakmistir en azindan benim ve DUHA nin birakti simdilik bunu biliyoruz. Cünkü nasilki savasta Hz. Ali nin yüzüne tüküren adami öldürmedigi gibi her ne olursa olsun nefisten gelmis gibi gözükecek hatalarada yer vermemek lazim. Simdi denilebilirki bana "sanane". Elbetteki bu gibi durumlarin sonucundaki hislerimizi yazma gibi bir sebebimiz olsunki hem daha iyilere varalim. Bugün ben islamforuma ciplak resim koydugum vakit hemde kasitli olarak üyelerin uyarisi oldugu halde silmemeyi kabul eden bir zihniyet ceza almiyorsa, siz ciplakligi cok hafife aliyorsunuz derim. Buradaki bir harama bakis benim namazimi rahat kilamama ve rahat uyuyamama sebebiyet verdigini biliyormusunuz? Buraya 13 yasinda kücük bir kiz girse ve bu konuyu acsa o sirada odaya babasi girse ve bu resmi görse olacak vakia nedir. Hafife alinmis bir mesele gibi geliyor bana.

Enver Ýstek

metin mete
Gülersin tabi, Abi, en büyük düşmanın olan bir Nurcu yerin dibine batırılıyor.

Soruyorum sana o iddialarından hangisini ıpsat edebildin. Hadi seç birini ayrı başlıkta tartışalım.

Yoksa Esas ingiliz ajan senin peşinde koştuğun hainlerdir.

Daha öncede söyledim Duha ben cezayi alkislamam;Desteklemem,Yöneticinin kararina sen kendin savunacaksin cünki bugüne kadar bu forumda ben kendimi savundum asla ne bir yardim gördüm nede bir destek.Yazilarimin altinda hep nerelerde yazildigini gösterdim,Hala geri dönmek istiyorsan onlari oku,Ha dedigin gibi alt edemiyorsan iftirala belki izi kalira kacmayasin.Bunu sana yakistiramam.Bekirden rica etsem senin cezani Kaldirsin.Bu ayni neye benzedi biliyormusun Duha En ufak bir sözde mahkemelerde acilan nur Cemaatine tazminat davalarina dönüyor sanirim yakinda bu forumun cezasi kesinlesir;Hatirlatmistinya?Mahkeme karari ile diye.Bizim kim oldugumuzu herkes biliyor biz alisigiz IFTIRA TUFANINA hatirlarsan bizi aylarca VAHABILIKLE suclamislardida kimseden itirazda gelmemisti,simdide INGILIZ AJANI olalim degilmi ne cikar.Gün ola devran döne Keser döner Sap döner demis ATALARIMIZ.....

Enver Ýstek

metin mete
Bu yönde Duha hakli. Bu cezada bir cok zana sebebiyet oldu. Acaba yönetici nefsinden mi ceza verdi diye eminimki bircok kisinin aklinda süphe birakmistir en azindan benim ve DUHA nin birakti simdilik bunu biliyoruz. Cünkü nasilki savasta Hz. Ali nin yüzüne tüküren adami öldürmedigi gibi her ne olursa olsun nefisten gelmis gibi gözükecek hatalarada yer vermemek lazim. Simdi denilebilirki bana "sanane". Elbetteki bu gibi durumlarin sonucundaki hislerimizi yazma gibi bir sebebimiz olsunki hem daha iyilere varalim. Bugün ben islamforuma ciplak resim koydugum vakit hemde kasitli olarak üyelerin uyarisi oldugu halde silmemeyi kabul eden bir zihniyet ceza almiyorsa, siz ciplakligi cok hafife aliyorsunuz derim. Buradaki bir harama bakis benim namazimi rahat kilamama ve rahat uyuyamama sebebiyet verdigini biliyormusunuz? Buraya 13 yasinda kücük bir kiz girse ve bu konuyu acsa o sirada odaya babasi girse ve bu resmi görse olacak vakia nedir. Hafife alinmis bir mesele gibi geliyor bana.

Ben neden utanayim onlarla masalara oturanlar utansin degilmi Kerim?Sunu iyi biliyorsunki Avrupada dini hic bir konu yokturki VATIKANDAN izin alinmadan yayinlansin...EEEE Vatikanin hamiliginde olanlar nelere kadir olduklarini görmelidir...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Pardon Abi, ben fikir ile hakareti ayırt edebilecek yaşta değilim.

Ayrıca maddede yazan hakaretamiz lafının hakaretle karışık manasına geldiğini ben nerden bilirim?
Tabi, Üstad ingiliz iş birlikçisi, PKK tohumlayıcısı , ajan,

Nurcuları yeşil sermyanenin arkasındaki sahtekarlar ilan etmek aslında bir iltifattır. Az bile demiş.

Tabi, Abi gerçekleri yazmış. Hiç hakaret iftira olur mu?

İftira ve hakareti ben yaptım.

İddialar delil istedim. İddia edene destek çıkanı ittim.

Beni asın!

Duha sende biliyorsun ki, bunları mete iddia ederken bir takım karinelerle yapıyor bu işi. İfadelerinin edebi olup olmamasına değil, hakaret içermesine bakıyoruz. Senin düşündüğün manada burada her şey hakaret sayılabilir.

Şunu da unutma, ben metin mete'nin bu iddialarına destek vermedim. Kendisini bu konuda uyarmışımdır, forum kuralları dışına çıkılmaması adına. Ama yazdıklarıyla alakalı bir araştırma yaparak, burada bir mahkeme kuracak halimizin olmadığını sen de biliyorsun. O da yazıyor, sende cevap veriyorsun. Beni taraf gibi görmen doğru bir hal değil. Ama, zaten bu mesajlarda okuyup da tastik ettiğim bir yazı varsa, teşekkür ediyorum veya daha ileri gidip sorguluyorum. Eğer, risaleye katılmamayı hakaret sayarsan, risaleyi menfi eleştirmeyi hakaret sayarsan, Bediüzzaman'ın her halini mutlak doğru sayarak, Peygamber gibi hatasız sayarsan, evet, doğru, bunları hakaret gibi telakki edebilirsin ama doğru olmaz.

Enver Ýstek

metin mete
Abi konuları saptırma konusunda ihtisas yapmış olmalısın. Nasıl böyle ustalıkla daldan dala atlıyorsun merak ediyorum.

Birincisi senden veya herhangi birinden yardım istiyor değilim
İkincisi ceza umrumda değil

Üçüncüsü, ben "mahkeme kararı ile giriş yasaklanmıştır" sözünde şaka yaptım. Çıplak kadınların resimleri olan siteler yasaklanırmış dediler ona atıfta bulundum. Senin iddiana delil namında koyduğun o ahlaksız resime, çıplak kadına resmine vurgu yaptım.

Dördüncüsü, babanın günahı evladına yüklenemez. Ben sana hakaret ve iftira atıldığında görmedim veya foruma o sıralar dahil olmuyordum. Görse idim kesinle müdahale ederdim.

Sana hakaret yapılan başlıklar duruyorsa linkini koy. Eğer o başlığa yazı yazmış olduğum halde seni savunmamışsam o zaman konuşursun.

Benim bu forumda vahabi ve şia gibi pek çok kişiyi savunduğumu bilen bilir.

Yine seni iddialarını ıspata davet ediyorum.

Bu şansı sana hiç kimse vermez.

Konular orda Duha sen önden buyur,Yardim istemedin ama sersenisini bir okusana?

Gülersin tabi, Abi, en büyük düşmanın olan bir Nurcu yerin dibine batırılıyor.

Ama bunlardan vaz gectim Lütfen sadece nefsi olan bu yazismalari bir tarafa birakiyorum ve yeni konularimla geliyorum bekle Sevgi deger kardesim,...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Abi sen şakaları gerçek sanmakla ünlü olacaksın bu gidişle.

Hakaret ile katılmama arasında ki fark çok nettir? Bilmiyorum diyerek şaka yaptığımı anlamayan bir sen kaldın herhal..

Ben desem "Said Nursi, büyük adamdır"

MetinMete Abi dese "bence küçük adamdır" hakaret olmaz. Fikirdir.

Ama desem "Said Nursi büyük adamdır"

Metin mete abi dese "Hayır, o hain, ingiliz ajanı, talebeleri hırsız," vs. dünyanın her yerinde hakarettir. İftira veya iddiadır. Benim bu iddalara delil istememe ve onunla mücadelemde araya girdiğin zaman itmeme hakaret adını veren sensin. Metin mete abinin hakaretleri dünyada sadece senin nazarında fikirdir.

Oysa ben senin yazdığın bir söze "bence" diyerek fikrimi belirtmiştim. Yada seni aradan atmak için sertçe söz serd etmiştim.

Ben senin sevdiğin bir adama karşı fikir söyleniğinde yaptığını da bilirim Abim.

Demek, sana ve değer verdiklerin aleyhinde her türlü söz hakaret, ama Üstda'ımın hain, ajan yapılması karşısında ve hatta benimTürk düşmanı ilan edilmem karşısında kendimi savunmam hakaret oldu, hadsizlik oldu, seviyesiz mesaj oldu öyle mi?

Benim adalet istemem ise yalakalık istemek oldu ya bravo!

Neyse artık Duha, konunun özü şaştı, karıştı, okuyan da bişe anlamayacak. Benim adaletim ile alakalı hükmü, müracaat edersen, benden kıdemli yöneticiler verirler. Biz konunun aslından konuşalım. Benim iddialarımla alakalı verdiğim cevaplar için başka bir diyeceğin var ise bildiklerimi aktarırım...

bekir

sadece bir kul
Yönetici

Bu mesajı yeni okudum.

Bir...
Duha'ya ceza verilmedi. Bu konuyu speküle ediyorsunuz. Duha davranış nedeni ile Forum kurallarını ihlal ettiği için sadece uyarıldı.
İslam Forum ceza veya uyarı verdiği üyeye bir de özel mesaj gönderiyor. Burada uyarıya sebep olan yazı üyeye bildiriliyor ve mealen şu ifade kullanılıyor.

" Bu bir ceza değil, uyarıdır. Saygı ve Sevgilerimizle... "

İki...

Ben hem yönetici, hem de forum katılımcısıyım. Hissiyat korkusu ile yazılan mesajlara cevap vermemek ve yapılan hatalarda taraf olmak dirayetsizliği ile, adaletsiz olurum korkusu taşımak gibi bir acziyet içinde değilim Allah'a şükür...Hak ne ise o.

Üç...
Çıplak mesajın gereği yapılmıştır. Çıplak mesajı koyan üye, resmin silinmesine itiraz edip, kazan kaldırsa idi o zaman uyarılr veya ceza alabilirdi. İslam Forum, İslami bir forum olarak değil çıplaklık; İslam adına çıkmış bir çok forumun "reyting" adına caiz görüp, bünyesinde bulundurduğu bir çok şüpheliden uzak kalarak kişiliğini, edebini, imanını ve rüştünü ispat etmektedir. Kaygılanmayınız...

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
İslam Forum, İslami bir forum olarak değil çıplaklık; İslam adına çıkmış bir çok forumun "reyting" adına caiz görüp, bünyesinde bulundurduğu bir çok şüpheliden uzak kalarak kişiliğini, edebini, imanını ve rüştünü ispat etmektedir. Kaygılanmayınız...

Kisacasi yakismadi...

Not': Yukaridaki yazinizda dahil son zamanlardaki agresif tavrinizin farkinda olmanizin gerektigini ve gerekliligini tavsiye ediyorum.

Üst Alt