Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Baba-Ogul-Kutsal Ruh

• Konbuyu başlatan teslimolan
  • Başlangıç tarihi
T

teslimolan

Guest
Benim burda misyonerlik yaptigimi düsünen iki ile iki yi toplayip dört ettigini cikaramayacak kisidir. Burada hiristiyanlik ve yahudilige din derken ben degil diyenlerim. Hiristiyan Mesih in takipcileri demektir ve Yahudi de Yahuda sehrinde yasayanlarin bir adidir. Bütük kitaplarda Allah in yolunda olanlara Allah a teslim olan denir. Al Kuran i anlayan hazmeden icin diger kitaplar hic bir tehlike arz etmez. Oku kendini gelistir oku.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Benim burda misyonerlik yaptigimi düsünen iki ile iki yi toplayip dört ettigini cikaramayacak kisidir. Burada hiristiyanlik ve yahudilige din derken ben degil diyenlerim. Hiristiyan Mesih in takipcileri demektir ve Yahudi de Yahuda sehrinde yasayanlarin bir adidir. Bütük kitaplarda Allah in yolunda olanlara Allah a teslim olan denir. Al Kuran i anlayan hazmeden icin diger kitaplar hic bir tehlike arz etmez. Oku kendini gelistir oku.

Burada bahsettikleriniz kavramsal çelişkilerdir ve işin özü ile hiç alakası da yoktur.

Ve, o takdirde, başka kitapların reklamını yapmak yerine, önce isterseniz Kur'an ı hazmettirmeye çalışalım?.. Olurmu?..

yusufgülmez

New member
allah razı olsun da bence sen kitaplara karşı saygısızlıktan bahsedecek son insansın
kuran-ı kerimi bibelin anahtarı gibi bi seviyeye düşürüyosunya

T

teslimolan

Guest
Yusuf Görmez insan hakkimda ne düsünürse düsünsün umrumda bile degil. Yeterki ben Allah dan bana iman edecegimi söylenen lere karsi yanlis yapmayayim.

K

Konya

Guest
[FONT=&quot]".... İsa. Tanrının İncil'ini tebliğ ederek Galile'ye gelir..." [/FONT][FONT=&quot](Markos : 1/14)[/FONT]
1.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]H.z İsa hangi İncil'i tebliğ ediyor, anlatıyordu ? Matta 'yımı, Luka'yımı yoksa 300 sene sonra yasaklanacak İznik konsülünün reddettiği İncil'leri mi? [/FONT]
2.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Günümüzdeki İncil şu an Hz. İsa'nın hayat öyküsünü içerir. ( Matta, Hz İsa ile gezerken gördüklerini, Luka Hz. İsa ile başından geçen olayları, Yuhanna, Markos... yine Hz. İsa ile olan anılarını ,aynı olayı, birbirine zıt olarak İncil'de anlatırlar.). Hz. İsa halka neyi anlatıyordu, kendi hayat hikayesini mi, doğumunu mu anlatıyordu ?... Matta'ya göre İncil varda, "İsa'ya göre İncil neden yok ?" hala. [/FONT]
3.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Eldeki en eski İncil Yunancadır. Hz. İsa ise İbranice konuşurdu...
[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Ibranice anlami olarak "Müjde" demektir. Müjde de anlam olarak o anda olan degil olacak olani sembolize eder. Kaldi ki, Inciller Hz. Isa(AS)'in urucundan sonraki 70 yil icinde yazilmis, Platonist felsefe yaklasimi, Bizansi bir inacla süslenerek Avrupa' da kabul görmüstür. Kelam sifati mucibince Incil, Zebur ve Tevrat'a zaten iman ederiz (hükümleri Islami ölcülere esas alinarak kabul edilir).
[/FONT]

[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]Bir konuda sürekli Sayin [/FONT]teslimolan sifre ve sayilarla ugrasmakta. Dinin böyle sifresel anlatimlarla isi olmaz. Insanlari alakadar eden kisimlar zaten acik ve nettir (seriat).

Üst Alt