Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ayriliyorum ...

nicksizadam

New member
Sevgili B.cetinin
Son topiğimi ( cihat topiğini ) gereksiz gördükten sonra benim bu sitede işim olamaz diye düşünüp ayrılma kararı veriyorum.
Mücahid abiye gelince de onun benden yaşca büyük olduğunu yeni öğrendim ve ayrıca ona saygıda kusur etmediğimi halen ısrarla düşünüyorum.
Bu siteden günlerce Filistin için yapacaklarımı bas bas bağırıyorum ancak bir Allah'ın kulu yanıt verme lüzumunda bile bulunmuyor.
Şimdi b.cetin ve diğerleri şimdi soruyorum sizlere benim bu sitede kalmak için bir nedenim kaldı mı?
Kendinize iyi bakın.

rusen_alp

New member
Alıntı:
nicksizadam´isimli üyeden Alıntı
Şimdi b.cetin ve diğerleri şimdi soruyorum sizlere benim bu sitede kalmak için bir nedenim kaldı mı?

nicksiz kardeşim dirayetli olalım...eleştiriler elbette olabilir, bundan daha doğal ne olabilir ki ...

Herkes birilerini eleştirilebilir, hiç kimsenin dokunulmazlığı yok, siz de beni eleştirebilirsiniz, şahsen ben bundan hiç gocunmam, her türlü eleştiriye açık bir insanım, ama bazen eşref saatime denk gelirse , ben de aynı dille cevap verdiğim zamanlar olmuştur, tabi böyle olunca olay biraz çirkefleşiyor....

ama şimdi çetin arkadaşımız biraz mizahı seven bir yapısı var, buna saygı duymamız gerekiyor, belki mücahit abimize duyduğu muhabbetten o yazıyı yazdı, ama başta da söyledim ya, dirayetli olacağız...

eğer siz burada şahsınıza yöneltilen iki üç mesaja göğüs geremiyorsanız,sizin Filistin'de işiniz olamaz, oturun oturduğunuz yerde, Filistin'e cihat etmek yürek ister, kurşunlara, bombalara hoşgeldin diyecek kadar bir kahramanlık ister.... eğer siz bu eleştiriden gocunduysanız, ürkteyseniz sizin FİLİSTİN'de işiniz olamaz....
KUSURA BAKMA KARDEŞİM, DOST ACI DA SÖYLESE DOĞRUYU SÖYLER....

nicksizadam

New member
Kararım kesindir ve değişmez.Bundan sonra açtığınız topikleri güzelce araştırın ve nitelemelerinizi o şekilde yapın.Size son sözüm Allah'a emanet olun.

rusen_alp

New member
Alıntı:
nicksizadam´isimli üyeden Alıntı
"Ben eleştiriyi hoş karşılayabilecek bir yapıdayım.Ancak bugün bana açtığım topikler hakkında "gereksiz" bir tenkit geliyorsa kusura bakmayın ama tepkisiz kalamam.Muhatabımın karakterinin ne olduğu beni pek alakadar etmez.
Filistin meselesine gelince de ; bugüne kadar o topraklarda çok şükür ki 2 defa bulundum ve 3.de de seve seve orada olacağım.Belki mütevaziliğe aykırı bir ifade olacak ama içinizde var mı acaba bir düzine münafıkı cehenemin dipsiz kuyularına yollayan? O yüzden bugün bu sitede olanlar bardağın son damlasını çoktan oluşturmuş durumdadır.
Son olarak bütün problemler sevgili Khan'ın da araya girmesiyle halledilmişken bir üçüncü şahısın devreye dahil olması bütün bu olaylara elbetteki sebep olmamıştır.Sorun ne yazıkki sitenin tamamındadır.""
Alıntı

Yorum:
kardeşim cihat etmek için silahı omzuna alıp kelle avcılığı yapmaya gerek yok,bugün ellerde silahın yerine kalem olacak, keza devir bu devirdir.Bu devirde asıl önemli olan, cehenneme adam toplamak değil, cennete insan toplamaktır....

sonuç olarak burası bir forumdur, düşünce paylaşım yeridir, renkler zenginliğimizdir, burada herkes benim gibi düşünse, ben bir farklılık görmesem,başka şahıslarda güzel bir bakış açısı yakalamasam şu anda yazdığım mesaj sayısı 600 falan olmazdı....

Herkesi kendin gibi yontmaya çalışma derim, çünkü her insanın tabiatı farklıdır.eğer bu tabiata tahammül edemiyorsan sosyal yaşam sana göre değil derim, senin için en uygun yer hiç bir insanın olmadığı bir dağbaşıdır derim...

Azra

New member
çetin kardeşimiz bunu söylerken eminim ki kötü bi niyetle söylememiştir.yani gitmenize gerek yok.ya böyle olaylar oluyor diye gitmek mi lazım.o zaman benim burda hiç işim olmazdı.
şu filistin işi içinde Allah razı olsun senden.

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
Herşeyi Allah'tan beklemek çok da makul değildir.İnsana düşen bazı görevler de vardır.Bunlardan en önemlisi de eyleme geçmektir.Lafla peynir gemisi yürümez.

Bak güzel kardeşim ben sadece bu cevabın için, cihadla ilgili konunu gereksiz buldum..Kimsenin şahsına laf söylemek gibi bir cürette bulunmak haddim değildir..
Ben sadece uslubunu eleştirdim...Hepimiz burda Allah rızası için bişeyler yapmaya çalışıyoruz..Zaten eleştirim sonunda da seninle ilgili yorumumu yaptım kardeşim..
Bu kadar alıngan olmayın gözünüzü seveyim yaa!..Amaç kalp kırmak değil, sadece
yanlışını düzeltmek istedim..

hikmetimm

New member
nicksizadam bakınız dünyada 1,5milyar müslüman var gönül ister ki hepimiz bir olalım bu zulmü durduralım ama olmuyor işte sende kalkıp bu zulmü 10-20-50-80-100 kişiyle değil durdurmak onlara karşı gelmen bile zor ama şu varki dünyadaki 1,5 milyar müslümanın duası hep onlarladır inşaALLAH yüce mevlam der ki: bana dua edin duanıza icabet edeyim
ve inşaALLAH ta bu zulüm bitecek ve kardeşlerimiz hürriyetlerine kavuşacaklardır biz onlarla ağlayıp gülmüyormuyuz ki dertlerine kederlerine ortak olmuyormuyuz ki oluyoruz ALLAH (c.c) yazmış olduğu kadere kimse karşı çıkamaz yalnız ve yalnız dua değiştirir kaderi anlatabilyormuyum kardeşim sen bir pire için yorganı yakıyosun gelde bu zulmü duamızla durduralım

Mücahid

New member
Nicksiz adam'dan alıntı
"Mücahid abiye gelince de onun benden yaşca büyük olduğunu yeni öğrendim ve ayrıca ona saygıda kusur etmediğimi halen ısrarla düşünüyorum."

Kardeşim aramızdaki yanlış anlaşılmayı özelden hallettiğimizi düşünürken,bu kararın beni yeniden üzüntüye sevk etti.Eğer bu kararında payım varsa ki öyle görünüyor kendimi çok rahatsız hissedeceğim.Ben şahsım adına "Rahatsız
ruh hali" nitelemeni bile saygısızlık olarak almadım.
kararını yeniden gözden geçirmen dilek ve temennisi ile

hikmetimm

New member
hadi ben sana soruyorum hangi cephaneyle savaşmayı düşünüyorsun sen savaşa gidiyorsun imza atmaya değil lütfen biraz ciddi düşünmemiz lazım techizatsız savaşa gidilirmi gittinmiydi geride bıraktıklarını unutman lazım ama böyle bişeye kalkışman bana göre uygun değil karar senin kararın saygıda kusur etmeyiz senin yaşın 21 sana cvp yazanların geneli abilerin sayılır düşünceli bir kafayla cevap yazıyorlar sana bu çocuk oyuncağı değil savaş

hannane

New member
(Mümin önce düşünür, sonra konuşur. Münafık, düşünmeden konuşur.) [Haraiti]

(Susmak, hikmettir; fakat susan azdır.) [Deylemi]

Ben eleştiriyi hoş karşılayabilecek bir yapıdayım.Ancak bugün bana açtığım topikler hakkında "gereksiz" bir tenkit geliyorsa kusura bakmayın ama tepkisiz kalamam.Muhatabımın karakterinin ne olduğu beni pek alakadar etmez.

Şimdi sizde nerden çıktınz diyeceksiniz ama;

nicksiz kardeş Bilmem hatırlarmısınız eski olayları açmış olupta,sıcak olaylar üzerine kırıcı olmak istemem ama bir gün siz "ebeveynler çocuk yapmaya ne zaman karar vermeli adlı anket açmıştınız..."
verdiğim cvp eleştirisiz masumca olmasına rağmen sizden ciddi hoş olmayan bi karşılık almıştım devamında yanlış anlaşılma çözümlenmemişti..!.ve konu anket olarak hoş olmadığı için kaldırılmıştı...İlk bunu kabullenmeniz gerekiyor sanırım maalesef eleştiriye hiçç ama hiiççç açık değilsiniz..bir anket arşiviniz var anladığım kadarı ile ama
Gerçekten üzgünüm objektif bakıldığında açılan anketlerde polemik yaratmaktan başka işe yaramıyor...

Filistin meselesine gelince de ; bugüne kadar o topraklarda çok şükür ki 2 defa bulundum ve 3.de de seve seve orada olacağım.Belki mütevaziliğe aykırı bir ifade olacak ama içinizde var mı acaba bir düzine münafıkı cehenemin dipsiz kuyularına yollayan?

Ene bir gayya kuyusudur unutmamak lazım...

O yüzden bugün bu sitede olanlar bardağın son damlasını çoktan oluşturmuş durumdadır.
Son olarak bütün problemler sevgili Khan'ın da araya girmesiyle halledilmişken bir üçüncü şahısın devreye dahil olması bütün bu olaylara elbetteki sebep olmamıştır.Sorun ne yazıkki sitenin tamamındadır

sorun sitenin tamamına maal edilemez...Kişi başkasına değil çuvaldızı, iğneyi dahi batırmadan önce her ikisini kendisi üzerinde test etmeli ...ne diyelim nicksiz kardeş bir helalleşme merasimi geçirmek lazım gelirdi,benden yana varsa ki hakkım helal olsun inşaallah sizde helal edersiniz.........!..hayırla kalın selametle..

ÇAPANOÐLU

New member
Sevgili B.cetinin
Son topiğimi ( cihat topiğini ) gereksiz gördükten sonra benim bu sitede işim olamaz diye düşünüp ayrılma kararı veriyorum.
Mücahid abiye gelince de onun benden yaşca büyük olduğunu yeni öğrendim ve ayrıca ona saygıda kusur etmediğimi halen ısrarla düşünüyorum.
Bu siteden günlerce Filistin için yapacaklarımı bas bas bağırıyorum ancak bir Allah'ın kulu yanıt verme lüzumunda bile bulunmuyor.
Kendinize iyi bakın.

Bu linki tıkla ve izle oradaki yaşayan gerçek bir meleğin feryadını, ondan sonra karar ver kardeş, bir nedenin olup olmadığını..

http://www.islamibilinc.com/showthread.php?newpost&t=7262

mhmt

New member
(Mümin önce düşünür, sonra konuşur. Münafık, düşünmeden konuşur.) [Haraiti]

(Susmak, hikmettir; fakat susan azdır.) [Deylemi]

Şimdi sizde nerden çıktınz diyeceksiniz ama;

nicksiz kardeş Bilmem hatırlarmısınız eski olayları açmış olupta,sıcak olaylar üzerine kırıcı olmak istemem ama bir gün siz "ebeveynler çocuk yapmaya ne zaman karar vermeli adlı anket açmıştınız..."
verdiğim cvp eleştirisiz masumca olmasına rağmen sizden ciddi hoş olmayan bi karşılık almıştım devamında yanlış anlaşılma çözümlenmemişti..!.ve konu anket olarak hoş olmadığı için kaldırılmıştı...İlk bunu kabullenmeniz gerekiyor sanırım maalesef eleştiriye hiçç ama hiiççç açık değilsiniz..bir anket arşiviniz var anladığım kadarı ile ama
Gerçekten üzgünüm objektif bakıldığında açılan anketlerde polemik yaratmaktan başka işe yaramıyor...

Ene bir gayya kuyusudur unutmamak lazım...

sorun sitenin tamamına maal edilemez...Kişi başkasına değil çuvaldızı, iğneyi dahi batırmadan önce her ikisini kendisi üzerinde test etmeli ...ne diyelim nicksiz kardeş bir helalleşme merasimi geçirmek lazım gelirdi,benden yana varsa ki hakkım helal olsun inşaallah sizde helal edersiniz.........!..hayırla kalın selametle..

iğneyi kendine, çuvaldızı başkasına...sağol kardeşim..

selametle...

yolcu

New member
efrail kardesimi sana fazlasıyla katılıyorum

nıcksız kardes sıze bır sey soylemek ısterım geçenlerde HANGİ ÜLKEDE YASAMAK ISTERSINIZ diye bı anket açmıştınız, herkes yanıtını vermıştı ve sonra sızın yanıtınızı da okumuştum sızın bu soruya cevabınız İSRAİL olmuştu
ŞİMDİ İSE
Filistin ve cihad dan bahsedıyosunuz bu sadece bır tanesı
bız bu forumda kı uyelerın yüzlerini dahi gormedık ama yazdıgı yazılardan fikirlerini ve dusuncelerını anlayabılırız. neyi savunduklarını da.....
eger boyle bı karar aldıysanız
bıze de saygı duymak ve yolunuz açık olsun demek düşer

ayna44

New member

selamun aleykum
burda ne yaptıgını anlamaya calısıyorum kardes.. allah cc razı olsun bazı seyler ıcın cırpınıyosun..bunu senın gıbı bır cok ınsan ıstıyor...
burdakı ınsanları uzmeye hakkın yok bence.. geldıgın gıbı sessızce gıdebılırdın.hepımız burda kardesız..
ınsallah dualarında fılıstın ıcın ayırırsın. senın tek gorevın dua etmek bol bol..elınden fazlası gelıyosa.. yapabılırsın.. tabı.. rabbım dualarını kabul eyler ıns...
selam ve dua ıle kalın..

gizemli

New member
bencede kardeşim bu forumdaysan eğer eleştrilerede tepkilerede açık olman lazım herkesin düşüncesi farklıdır. Açtığın konuya katılanda olur katılmayanda.
Herkes kendi düşüncesini söylemekte özgürdür diye düşünüyorum.
Kararını tekrar gözden geçirmeni temenni ediyorum.

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
Nicksizadam sen duygu sömürüsünden başka birşey yapmıyosun inan ki!!..Ve bu duygu sömürüsüne Filistin'i de dahil ediyosun..yazık sana!..Kardeşim Filistin'le ilgili bişeyler yapmaya çalışıyosan ''SENİNLEYİZ FİLİSTİN'' topiği altında yazı yazarsın..Bu konuya duyarlı olan kardeşlerimizle fikir alışverişinde bulunur, görüşlerini alırsın..Yine bir araştırma görevlisi edasıyla bu topic içinde ne kadar yazı yazdığına ve ne kadar teşekkür ettiğine baktım...Sonuç hüsran..Bir tane bile yazı yazmamışsın...Senin amacın ne biliyomusun sadece dikkat çekmek..Sen en iyisi her zaman yaptığını yap anketini aç gerisini Talha ve mehmet kardeşe bırak..Filistin meselesine gerçekten vakıf olan kişiler bu kardeşlerim..Allah'a emanet ol!

nicksizadam

New member
Nicksizadam sen duygu sömürüsünden başka birşey yapmıyosun inan ki!!..Ve bu duygu sömürüsüne Filistin'i de dahil ediyosun..yazık sana!..Kardeşim Filistin'le ilgili bişeyler yapmaya çalışıyosan ''SENİNLEYİZ FİLİSTİN'' topiği altında yazı yazarsın..Bu konuya duyarlı olan kardeşlerimizle fikir alışverişinde bulunur, görüşlerini alırsın..Yine bir araştırma görevlisi edasıyla bu topic içinde ne kadar yazı yazdığına ve ne kadar teşekkür ettiğine baktım...Sonuç hüsran..Bir tane bile yazı yazmamışsın...Senin amacın ne biliyomusun sadece dikkat çekmek..Sen en iyisi her zaman yaptığını yap anketini aç gerisini Talha ve mehmet kardeşe bırak..Filistin meselesine gerçekten vakıf olan kişiler bu kardeşlerim..Allah'a emanet ol!

Farkında mısın bilmiyorum ama arkamdan inanılmaz derecede ağır ithamlarda bulundun.Öncelikle ben duygu sömürüsü yapma gibi bir maksat hiç gütmedim.İkincisi dikkat çekmek gayesinde değildim.Burada dikkat çekmek isteyen birisi varsa ( konuyla alakası olmayacak bir şekilde araya kendi doğum gününü sıkıştıran ) sen varsınıdır.Madem karşılıklı delil göstermeye gidecek bu olay,burada bulunduğum sürece ,ben sonuna kadar varım.
Asıl sana "Yazıklar olsun" ki muhatabın hakkında zerre kadar doğru bir bilgiye sahip olmadan arkadan verip veriştiriyorsun.

nicksizadam

New member
efrail kardesimi sana fazlasıyla katılıyorum

nıcksız kardes sıze bır sey soylemek ısterım geçenlerde HANGİ ÜLKEDE YASAMAK ISTERSINIZ diye bı anket açmıştınız, herkes yanıtını vermıştı ve sonra sızın yanıtınızı da okumuştum sızın bu soruya cevabınız İSRAİL olmuştu
ŞİMDİ İSE
Filistin ve cihad dan bahsedıyosunuz bu sadece bır tanesı
bız bu forumda kı uyelerın yüzlerini dahi gormedık ama yazdıgı yazılardan fikirlerini ve dusuncelerını anlayabılırız. neyi savunduklarını da.....
eger boyle bı karar aldıysanız
bıze de saygı duymak ve yolunuz açık olsun demek düşer

Evet ! hangi ülkede yaşamak isterseniz sorusuna cevabım "İsrail" olmuştu.Yanıtım hala değişmedi.Çünkü oyunların kol gezdiği bir toplumda oyunu bozmak suretiyle oyuna dahil olmak kanımca yapılabilecek en iyi iştir ki bunu bu zamana kadar Allah'a şükürki bir kez yaptım.

nicksizadam

New member
iğneyi kendine, çuvaldızı başkasına...sağol kardeşim..

selametle...

Tekrar tekrar ifade ediyorum.Benim tepkim eleştirilere değil, cihat topiğinin "saçma" olarak lanse edilmesiydi.Bu topiği okudu mu bilmiyorum ama anlamsız bulunması çok da talihsiz bir olaydır.Yineliyorum, beni istediğiniz kadar eleştirebilirsiniz ancak yaptığım ve yapacağım işlere dil uzatamazsınız çünkü buna hakkınız yoktur.Ayrıca haberiniz de!

Üst Alt