Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Anlamama Yardım Edin

Grace84

New member
Sevgili kardeşlerim,

Şu yaşıma kadar Kuran-ı Kerim'i okumadan müslümanım diye geçindim. Ordan burdan duyduğum bilgiler dışında İslam hakkında pek bir bilgim olmadı, cahil kaldım. Ancak birkaç ay önce izlediğim bir video İslam hakkındaki merakımı arttırdı ve bir yandan Kuran-ı Kerim'i okumaya, bir yandan da yardımcı kaynaklardan yararlanarak araştırma yapıp öğrenmeye başladım. Öğrenmeye başladıkça kafamdaki soru işaretleri birikmeye başladı. Sorularımı sorabileceğim, İslam bilgisine güvenebileceğim kimse olmadı çevremde. Ben de buraya geldim ve siz kardeşlerimden yardım istiyorum. Soracağım konularla ilgili düşünce ve duygularımın sizi incitip üzmeyeceğini umuyorum.

Kuran-ı Kerim'i okuyunca Allah'ın kullarına (bizlere) diğer kullarını cezalandırma konusunda bazı yetkiler verdiğini görüyorum. Şeriyat kanunu dediğimiz şey zaten bu temele dayanıyor. İran'a baktığımızda eşini aldatan bir kadının taşlanarak öldürülme cezasına çarptırıldığını görüyoruz. Ya da zina suçu işleyen kişilere halk önünde kırbaçlama cezaları verildiğini. Daha basit bir örnek vermek gerekirse İran'da kadın polisler diğer kadınların giysilerini kontrol edebiliyor. Başını örtmeyen bir kadını bazen sertçe uyardıklarını, bazen de güç kullanarak hırpaladıklarını görüyoruz (YouTube'da bu konuyla ilgili birçok video var.) Ben İran'ın fanatik İslam'cı, ve dinimizi çarpıtan bir ülke olduğunu sanırdım...Kuran-ı Kerim'i okuyana kadar. Şimdi görüyorum ki İslam'ı yanlış uygulayan onlar değil, bizmişiz.

Kardeşlerim, bu ve bunun gibi konular (Hz. Muhammed'in özel hayatı, ve kan dökmekten çekinmeyen savaşçı kişiliği) beni dinimden soğuttu. Hala güçlü bir tanrı inancım var ama İslam inancımı yitirdim. Şanslıyım ki dinden çıktığım için uygun görülen öldürülme cezasına çarptırılmadım. Siz kardeşlerimin beni soğukkanlılıkla ve sabırla okuyacağınızı umuyorum ve bir örnek vermek istiyorum.

(Yuhanna 8. bölüm)
1 İsa ise Zeytin dağına gitti.
2 Ertesi sabah erkenden yine tapınağa döndü. Bütün halk O'nun yanına geliyordu. O da oturup onlara ders vermeye başladı.
3-4 Din bilginleri ve Ferisiler, zina ederken yakalanmış bir kadın getirdiler. Kadını orta yere çıkararak İsa'ya, «Öğretmen, bu kadın tam zina ederken yakalandı» dediler.
5 «Musa, Yasa'da bize böyle kadınların taşlanmasını buyurdu, sen ne dersin?»
6 Bunları İsa'yı sınamak amacıyla söylüyorlardı; O'nu suçlayabilmek için bir neden arıyorlardı.
İsa eğilmiş, parmağıyla toprağa yazı yazıyordu.
7 Durmadan aynı soruyu sormaları üzerine doğruldu ve, «Aranızda günahsız olan, ona ilk taşı atsın!» dedi.
8 Sonra yine eğildi, toprağa yazmaya koyuldu.
9 Bunu işittikleri zaman, başta yaşlılar olmak üzere, birer birer dışarı çıkıp İsa'yı yalnız bıraktılar. Kadın ise orta yerde duruyordu.
10 İsa doğrulup ona, «Kadın, nerede onlar? Hiçbiri seni yargılamadı mı?» diye sordu.
11 Kadın, «Hiçbiri, efendim» dedi.
İsa, «Ben de seni yargılamıyorum» dedi. «Git, artık bundan sonra günah işleme!»

Sormak istediğim, daha doğrusu söylemek istediğim, Hz. İsa efendimizin bu yumuşak yaklaşımı Allah'ın affediciliğine daha uygun düşmüyor mu? Hangimiz günahsızız, hangimiz diğerimizden üstün ki birbirimizi yargılıyoruz? Yargılamak ve ceza vermek Allah'a mahsus olmamalı mıdır? Kardeşler, İncil içime tarif edilmez bir sevgi doldurdu. Yanlış yolda olduğumu hiç sanmıyorum ama insanım, hata yapıyorsam Allah beni affetsin.

Sevgiler.

muhacir_b

New member
hadid süresii:
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]26 - Andolsun, Nuh'u ve İbrahim'i elçi gönderdik, peygamberliği ve kitabı bunların zürriyetleri arasına koyduk. Onlardan yola gelen de vardı, ama onlardan çoğu yoldan çıkmışlardı.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]27 - Sonra bunların izinden ard arda peygamberlerimizi gönderdik. Meryem oğlu İsa'yı da arkalarından gönderdik, ona İncil'i verdik ve ona uyanların yüreklerine bir şefkat ve merhamet koyduk. Uydurdukları ruhbanlığa gelince onu, biz yazmadık. Fakat kendileri Allah rızasını kazanmak için yaptılar. Ama buna da gereği gibi uymadılar. Biz de onlardan iman edenlere mükafatlarını verdik. İçlerinden çoğu da yoldan çıkmışlardır. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]28 - Ey inananlar! Allah'tan korkun, O'nun Resulü'ne inanın ki size rahmetinden iki pay versin, sizin için ışığında yürüyeceğiniz bir nur yaratsın ve sizi bağışlasın. Allah çok bağışlayan, çok merhamet edendir[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]29 - Böylece Kitab ehli, Allah'ın lütfundan hiçbir şey elde edemiyeceklerini bilsinler. Lütuf bütünüyle Allah'ın elindedir, onu dilediğine verir. Allah, büyük lütuf sahibidir. [/FONT]
kardeşimm..öncelikle şunu söyleyimm.
bizler sana gel zorla bizim dinimize gel gir de demiyoz efendimiz s.a.s buyurduğu gibi din bir nasihattır.
efendimiz s.a.s taifte dini yayarken taşlandı ,deli dendi daha doğrusu nuha,ibrahime,musa ve isa a.s me edilen bütün çirkin laflara maruz kaldı,mikail a.s ve dağlardan sorumlu melekler geldi buyurdularki ya resulallah s.a.s sen iste taifi yerle bir edelimm allah resulu muhammed mustafa s.a s buyurdularki hayır ben alemlere rahmet olarak gönderilmiş bir peyhaberim belki içlerinden iman eden çıkar buyurmuştur.bizim peygamberimiz yahutta diğer peygamberler getirdiği tek dava hak davasıdır yani allahtan başka kimseye tapılamayacağını tebliğ ettiler.ibrahimde,nuhta,yakupta,ıshakta,üzeyrde,musada,isada ve son ahir zamn peygamberi ahmet mustafa s.a s de hep allahtan başka ilah olmadığını tebliğ ettiler .kardeşim senin hak dini olan islama girmen bana bir faydada sğlama zbir zarar da vermez .
kıyamet süresi:
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]33 - Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin çevresinden geçmeye gücünüz yeterse geçin gidin. Allah'ın verdiği bir güç olmadan geçemezsiniz. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]34 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]35 - Üzerinize ateşten alev ve duman gönderilir, kendinizi savunamazsınız. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]36 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]37 - Gök yarılıp da, erimiş yağ gibi kıpkırmızı bir gül olduğu zaman... [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]38- Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]39 - İşte o gün, ne insana ne de cinne günahından sorulmaz. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]40 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]41 - Suçlular simalarından tanınır, alınlarından ve ayaklarından tutulur. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]42 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]43 - İşte bu, suçluların yalanladığı cehennemdir. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]44 - Onunla kaynar su arasında dolaşırlar. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]45 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]46 - Rabbinin makamından korkan kimselere iki cennet vardır. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]47 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
şunu söyleyim kardeşim.allahtan başka ilah yoktur.allahtan başka kimseye tapılmaz.tevratta da ,barbaros incilindede kurandada ahir zamn peygamberinin ismi geçer araştırsanaa ismi ahmet.

Grace84

New member
Kardeşim mesajın için teşekkür ederim. Ben İcil'de Ahmet ismine rastlamadım, ama bu konuyu araştırılacaklar listeme ekleyeceğime söz veriyorum.

muhacir_b

New member
kardeşim
allahtan başka kimse bizi kurtaramazzzz.
kuranıda araştırsana ama allah rızası için.allahın kanunları insanlar için bir rahmettir otur bunu düşün .örnek vereyim .allah bir kuluna yetki vermiyor.
örneğin senin hanımınla biri zina etse ne yaparsın onu öldürürsün demi işte allah azze ve celle zina edenleri her kesin önünce cezalandırırn diyor sebebide o cezalandırmayıda görenlere ibret olsunki allahın yasak kıldığı o fena işleri kimse yapmasın artı adam öldürmekte aynı ama ayet i kafamıza göre anlamak var bide allahın ikram ettiği gibi anlamak var.şimdi biri adam öldürse ve öldürmesine karşık ölüm olsa kim adam öldürebilir.hem efendimiz s.a.s buyuryorki kim bir insanın kurtuluşuna sebeb olursa o insanlığın hepsini kurtarmış gibidir kimde bir insanı öldürüse oda tüm insanları öldürmüş gibidir.şimdi bu kıssas uygulandığı zamn kim böyle büyük günahları yapabilir .işte allahın yasakları bunlardır.kim bu yasaklara riayet ederse elbette allah katında ona çok büyük mükafatlar vardır.kardeşim iman yani inancımız kula değil allaha olması lazımdır.eyer inancımız allaha değilde kulysa bizi kul kurtarmaz.nuhun rabbi,ibrahimin,zekaryanın,yahyanın,meryemin,yakubun ve ıshakın,nuhun,musanun,isanın ve muhammed mustafa s.a.s min ve tüm alemin rabbi tektir o bütün eksiklikten noksanlkıktan münezzehtir.
şimdi hiristiyanlara bakacak oluırsak baba oğlul kutsal ruh var.tamam da burda allaha şirk var yani ortak koşmak var bunlar bizi ne allaha yaklaştırır nede bizi rahmetine kavuşturuurr
allah resulu s.a.s muhammed mustafa s.a bir katil değildir.idris a.s allahtan onun katındaki cenneti görmek istemişti allah ta onun duasını kabul buyurmuş onu cennetini gezdirmek için bir takım meleklerler onu katına yükseltti ve ona cenneti gösterdi ve köşkünüde o bir süre sonra melekler tarafında süresinin bittiğini ve dünyaya dönmek üzere olacaklarını bildirdiler .idris a.s da buyurdularki hayır ben burda kalacam ve allah azze ve celle onu cennette kalmasını ikram etmişti .efendimiz s.a.s me baktığımızda mirac olayında allahın arşına çıkıyor ve ümmetine namaz ve daha güzelliklerle dolu müjdelerle geliyordu lakin allah resulu s.a.s taifte taşlanmıştı,hatice annemizi kaybetmişti ve çok ağır durumlarda miraca çıkmıştı o hüzünlü halinde allah ona soruyorr benden ne istersen habibim iste verecem.biz olsak cennette kalmayı isteriz ama o muhammed mustafa s.a s buyurduki ey beni yoktan var eden ve senden başka ilah olmayan allahım ümmetim ümmetim.senin katil dedğil muhammed s.a scenneti elinin tersiyle yitti kavminin onu yalanlamasına rahmen onlar hakkında hep doğru yolu temenni etti ve onları rabbinden cennet karşılığında istedi.ama yarın o ölüm meleği ruhunu almaya geldiği zamn seni kim kurtaracak kardeşim.ebedi hayatınla oynuyorsun.gel iman et ve tövbe et.zira allah azze ve celle tövbeleri çokça kabul buyuran ve çokça merhamet edendir.ben sana dua edecem inş.ben kimsenin ateşe gitmesini istemiyorum.kardeşim
islam demek teslim olam demektir ,teslim olmaksa allahtan başka kimseye itaat etmemektir.sen istediğin kadar iyi amel yap eyer islam dininde değilsen kaybedenlerden olursun.
rahman süresi:
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]55-RAHMAN: [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1 - Rahmân (çok merhametli olan Allah) [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]2 - Kurân'ı öğretti. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]3 - İnsanı yarattı. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]4 - Ona beyanı öğretti.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]5 - Güneş de ay da bir hesab iledir.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]6 - Bitkiler ve ağaçlar secde etmektedirler. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]7 - Göğü yükseltti ve mizanı koydu.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]8 - Sakın tartıda taşkınlık etmeyin.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]9 -Tartıyı adaletle yapın, terazide eksiklik yapmayın. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]10 - (Allah) yeri mahlukat için (aşağıya) koydu. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]11 - Orada meyvalar ve salkımlı hurma ağaçları vardır. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]12 - Yapraklı taneler ve hoş kokulu bitkiler vardır. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]13 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]14 - Allah insanı, pişmiş bir çamura benzeyen bir balçıktan yarattı.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]15 - Cinleri de hâlis ateşten yarattı. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]16 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]17 - (O) iki doğunun ve iki batının Rabbidir. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]18 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]19 - (Acı ve tatlı) iki denizi salıverdi birbirine kavuşuyorlar. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]20 - Fakat aralarında bir engel vardır, birbirlerine geçip karışmıyorlar. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]21 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]22 - İkisinden de inci ve mercan çıkar. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]23 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]24 - Denizde koca dağlar gibi yükselen gemiler de onundur.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]25 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz?[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]26 - Yer üzerinde bulunan her şey fânidir. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]27 - Yalnız celâl ve ikram sahibi Rabbinin yüzü (zâtı) baki kalacaktır.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]28 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]29 - Göklerde ve yerde bulunanlar, O'ndan isterler. O, her gün yeni bir iştedir. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]30 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]31 - Ey insan ve cin! sizin de hesabınızı ele alacağız. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]32 -[/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]33 - Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin çevresinden geçmeye gücünüz yeterse geçin gidin. Allah'ın verdiği bir güç olmadan geçemezsiniz. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]34 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]35 - Üzerinize ateşten alev ve duman gönderilir, kendinizi savunamazsınız. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]36 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]37 - Gök yarılıp da, erimiş yağ gibi kıpkırmızı bir gül olduğu zaman... [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]38- Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]39 - İşte o gün, ne insana ne de cinne günahından sorulmaz. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]40 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]41 - Suçlular simalarından tanınır, alınlarından ve ayaklarından tutulur. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]42 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]43 - İşte bu, suçluların yalanladığı cehennemdir. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]44 - Onunla kaynar su arasında dolaşırlar. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]45 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]46 - Rabbinin makamından korkan kimselere iki cennet vardır. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]47 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]48 - İkisinin de çeşitli ağaçları, meyvaları vardır. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]49 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]50 - İkisinde de akıp giden iki kaynak vardır.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]51 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]52 - İkisinde de her türlü meyvadan çift çift vardır. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]53 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]54 - Astarları atlastan yataklara yaslanırlar. İki cennetin de devşirmesi yakındır. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]55 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]56 - Oralarda gözlerini yalnız eşlerine çevirmiş dilberler var ki, bunlardan önce onlara ne insan ne de cin dokunmuştur. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]57 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]58 - Sanki onlar yâkut ve mercandırlar. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]59 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz?[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]60 - İyiliğin karşılığı, yalnız iyilik değil midir? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]61 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]62 - Bu ikisinden başka iki cennet daha vardır.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]63 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz?[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]64 - (Bu cennetler) yemyeşildirler. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]65 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]66 - İkisinde de fışkıran iki kaynak vardır. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]67 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz?[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]68 - İkisinde de her türlü meyva, hurma ve nar vardır. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]69 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]70 - İçlerinde güzel huylu, güzel yüzlü kadınlar vardır. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]71 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]72 - Çadırlar içerisinde gözlerini yalnız kocalarına çevirmiş hûriler vardır. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]73 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]74 - Bunlardan önce onlara ne insan ne de cin dokunmuştur. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]75 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz?[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]76 - Yeşil yastıklara ve hârikulâde güzel işlemeli döşeklere yaslanırlar. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]77 - Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]78 - Büyüklük ve ikram sahibi Rabbinin adı ne yücedir! [/FONT]

muhacir_b

New member
incilde geçen isim yunanca paraklit arapça karşılığı ahmettir.barbaros incilinde 54 cü bölüm 60 (munitiye).
furkan süresi:
1- Alemlere uyarıcı olsun diye, kuluna Furkan'ı indiren (Allah) ne Yücedir.
2- Göklerin ve yerin mülkü O'nundur; çocuk edinmemiştir. O'na mülkünde ortak yoktur, herşeyi yaratmış, ona bir düzen vermiş, belli bir ölçüyle takdir etmiştir.
3- O'nun dışında, hiçbir şeyi yaratmayan, üstelik kendileri yaratılmış olan, kendi nefislerine bile ne zarar, ne yarar sağlayamayan, öldürmeye, yaşatmaya ve yeniden diriltip-yaymaya güçleri yetmeyen birtakım ilahlar edindiler.
4- İnkar edenler dediler ki: "Bu (Kur'an) olsa olsa ancak Onun uydurduğu bir yalandır, kendisi düzüp uydurmuş ve Ona bir başka topluluk da yardımda bulunmuştur." Böylelikle onlar, hiç şüphesiz haksızlık ve iftira ile geldiler.
5- Ve dediler ki: "Bu, geçmişlerin uydurduğu masallardır, bir başkasına yazdırmış olup kendisine sabah akşam okunmaktadır."
6- De ki: "Onu, göklerde ve yerde gizli olanı bilen (Allah) indirmiştir. Doğrusu O, çok bağışlayandır, çok esirgeyendir."
7- Dediler ki: "Bu elçiye ne oluyor ki, yemek yemekte ve pazarlarda dolaşmaktadır? Ona, kendisiyle birlikte uyarıcı olacak bir melek indirilmesi gerekmez miydi?"
8- "Ya da kendisine bir hazinenin bırakılması veya (ürünlerinden) yemekte olduğu bir bahçesi olması (gerekmez miydi)?" Zulmedenler dedi ki: "Siz olsa olsa, ancak büyülenmiş bir adama uyuyorsunuz."
9- Bir bak; senin için nasıl örnekler verdiler de böylece saptılar. Artık onlar hiçbir yol bulamazlar.
10- Dilediği takdirde, sana bundan daha hayırlısı olarak altından ırmaklar akan cennetler veren ve senin için köşkler kılan (Allah) ne Yücedir

muhacir_b

New member
yahudiler üzeyr allahın oğlu dediler hiristiyanlarda aynı şekilde meryem oğlu isa allahın oğludur dediler .haşa bu allaha karşı yapılan iftiralardır.bizim rabbimiz onların koştuğu çirkinliklerden uzaktır.bir kul bir kulun günahlarını bağışlayamaz ancak allah bağışlar zaten allahın vaadide kim kapıma gelir tövbe ederse elbette bizi çok bağışlayan ve çok esirgeyen bulur.kardeşim kendini yakma.ahiretinle oynuyorsun.ben sana bunları bir menfaat karşılığındada anlatmıyorum benim ücretim allaha ait.ben seni düşünyorum.inş rabbim kalbinle oynar sana gerçek bir iman ve inanç nasip eder seni sıratı mustakim üzere sabit kılır.inş

muhacir_b

New member
istersen daha doğrusu san bir şey tavsiye edeyim.yatarken ellerini aç ve şöyle de.ey beni yoktan var eden.bana hak dinini rüyamda göster.diye allah için dua et yat inş nasibin varsa sana yattığın yerde gösterirler.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Sevgili kardeşlerim,

Şu yaşıma kadar Kuran-ı Kerim'i okumadan müslümanım diye geçindim. Ordan burdan duyduğum bilgiler dışında İslam hakkında pek bir bilgim olmadı, cahil kaldım. Ancak birkaç ay önce izlediğim bir video İslam hakkındaki merakımı arttırdı ve bir yandan Kuran-ı Kerim'i okumaya, bir yandan da yardımcı kaynaklardan yararlanarak araştırma yapıp öğrenmeye başladım. Öğrenmeye başladıkça kafamdaki soru işaretleri birikmeye başladı. Sorularımı sorabileceğim, İslam bilgisine güvenebileceğim kimse olmadı çevremde. Ben de buraya geldim ve siz kardeşlerimden yardım istiyorum. Soracağım konularla ilgili düşünce ve duygularımın sizi incitip üzmeyeceğini umuyorum.

Kuran-ı Kerim'i okuyunca Allah'ın kullarına (bizlere) diğer kullarını cezalandırma konusunda bazı yetkiler verdiğini görüyorum. Şeriyat kanunu dediğimiz şey zaten bu temele dayanıyor. İran'a baktığımızda eşini aldatan bir kadının taşlanarak öldürülme cezasına çarptırıldığını görüyoruz. Ya da zina suçu işleyen kişilere halk önünde kırbaçlama cezaları verildiğini. Daha basit bir örnek vermek gerekirse İran'da kadın polisler diğer kadınların giysilerini kontrol edebiliyor. Başını örtmeyen bir kadını bazen sertçe uyardıklarını, bazen de güç kullanarak hırpaladıklarını görüyoruz (YouTube'da bu konuyla ilgili birçok video var.) Ben İran'ın fanatik İslam'cı, ve dinimizi çarpıtan bir ülke olduğunu sanırdım...Kuran-ı Kerim'i okuyana kadar. Şimdi görüyorum ki İslam'ı yanlış uygulayan onlar değil, bizmişiz.

Kardeşlerim, bu ve bunun gibi konular (Hz. Muhammed'in özel hayatı, ve kan dökmekten çekinmeyen savaşçı kişiliği) beni dinimden soğuttu. Hala güçlü bir tanrı inancım var ama İslam inancımı yitirdim. Şanslıyım ki dinden çıktığım için uygun görülen öldürülme cezasına çarptırılmadım. Siz kardeşlerimin beni soğukkanlılıkla ve sabırla okuyacağınızı umuyorum ve bir örnek vermek istiyorum.

(Yuhanna 8. bölüm)
1 İsa ise Zeytin dağına gitti.
2 Ertesi sabah erkenden yine tapınağa döndü. Bütün halk O'nun yanına geliyordu. O da oturup onlara ders vermeye başladı.
3-4 Din bilginleri ve Ferisiler, zina ederken yakalanmış bir kadın getirdiler. Kadını orta yere çıkararak İsa'ya, «Öğretmen, bu kadın tam zina ederken yakalandı» dediler.
5 «Musa, Yasa'da bize böyle kadınların taşlanmasını buyurdu, sen ne dersin?»
6 Bunları İsa'yı sınamak amacıyla söylüyorlardı; O'nu suçlayabilmek için bir neden arıyorlardı.
İsa eğilmiş, parmağıyla toprağa yazı yazıyordu.
7 Durmadan aynı soruyu sormaları üzerine doğruldu ve, «Aranızda günahsız olan, ona ilk taşı atsın!» dedi.
8 Sonra yine eğildi, toprağa yazmaya koyuldu.
9 Bunu işittikleri zaman, başta yaşlılar olmak üzere, birer birer dışarı çıkıp İsa'yı yalnız bıraktılar. Kadın ise orta yerde duruyordu.
10 İsa doğrulup ona, «Kadın, nerede onlar? Hiçbiri seni yargılamadı mı?» diye sordu.
11 Kadın, «Hiçbiri, efendim» dedi.
İsa, «Ben de seni yargılamıyorum» dedi. «Git, artık bundan sonra günah işleme!»

Sormak istediğim, daha doğrusu söylemek istediğim, Hz. İsa efendimizin bu yumuşak yaklaşımı Allah'ın affediciliğine daha uygun düşmüyor mu? Hangimiz günahsızız, hangimiz diğerimizden üstün ki birbirimizi yargılıyoruz? Yargılamak ve ceza vermek Allah'a mahsus olmamalı mıdır? Kardeşler, İncil içime tarif edilmez bir sevgi doldurdu. Yanlış yolda olduğumu hiç sanmıyorum ama insanım, hata yapıyorsam Allah beni affetsin.

Sevgiler.

Sayın Grace84

Sizi İslam'dan soğutanın ne olduğu tartışılır ama gerekirse sonra...

İncil'den verdiğiniz örnek hakkında öncelikle bilmeniz gereken bu gün artık İncil'in sahih olmadığıdır.

Verdiğiniz örmeğin sahih bir alıntı olduğunu varsayarak söylüyorum, Recm (zine eden evli kişinin taşlanması) konusunda yukarıda ki misal gibi Peygamberimiz Efendimizin de (sav) çok merhametli hadisleri vardır, ama siz bunları öğrenememişsiniz.

Ayrıca Peygamberimizin (sav) özel hayatı ve gerektiğinde öngördüğü savaşçılığı konusunda da bilmeniz gerekir ki, tüm bunlar Allah'ın (cc) emri iledir. Eğer O (sav) nun hayatı hakkında detaylı bilgi edinseydiniz, O (sav) nun hakkında kullandığınız ifadelerin ne kadar insafsızca olduğunu anlardınız.

Son düzenleme:

Grace84

New member
istersen daha doğrusu san bir şey tavsiye edeyim.yatarken ellerini aç ve şöyle de.ey beni yoktan var eden.bana hak dinini rüyamda göster.diye allah için dua et yat inş nasibin varsa sana yattığın yerde gösterirler.

Muhacir kardeşim, samimi duaların için sana teşekkür ederim. Bu gece yatarken dediğin gibi yapacağım. İnşallah Allah hepimize doğru yolu gösterir.

Ayrıca Peygamberimizin (sav) özel hayatı ve gerektiğinde öngördüğü savaşçılık konusunda da bilmeniz gerekir ki, tüm bunlar Allah'ın (cc) emri iledir. Eğer O (sav) nun hayatı hakkında detaylı bilgi edinizseniz O (sav) nun hakkında kullandığınız ifadelerin ne kadar insafsızca olduğunu anlarsınız.

Bekir kardeşim sana da cevabın için teşekkür ederim. Yanlış anlaşılmasın lütfen, Hz. Muhammed hakkında insafsızca bir yorum yapıp kimseyi üzmek istemedim. 'Hz. Muhammedin özel hayatı' deyip konuyu bilhassa geçiştirdim tartışmalara sebep vermemek için. İsa'nın hayatı boyunca hiçbir kadına el sürmediğini, dünyasal zevklerle işi olmadığını bildiğim için ikisi arasındaki ciddi tezat kafamı karıştırdı sadece.

Yardımlarınız için teşekkürler.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bekir kardeşim sana da cevabın için teşekkür ederim. Yanlış anlaşılmasın lütfen, Hz. Muhammed hakkında insafsızca bir yorum yapıp kimseyi üzmek istemedim. 'Hz. Muhammedin özel hayatı' deyip konuyu bilhassa geçiştirdim tartışmalara sebep vermemek için. İsa'nın hayatı boyunca hiçbir kadına el sürmediğini, dünyasal zevklerle işi olmadığını bildiğim için ikisi arasındaki ciddi tezat kafamı karıştırdı sadece.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Bu bahsettiğiniz mevzuu neyin göstergesidir ki sizce?
Hz. İsa (as) da Hz Muhammed (sav) de kul ve rasüldü. Hz. Adem (as) den bu yana geldiği bildirilen yaklaşık 124.000 nebinin hepsinin farklı farklı hayatları ve hassaları var. Bunların hepsinin de hayatı ve hassaları Allah (cc) ın emrettiği biçimde olmuştur. Yok, siz Hz. İsa (as) yı kul ve rasül değil başka bir şey sanıyorsanız ve O'na hususi hassalar yakıştırıyorsanız o da ayrı bir konu. Yoksa kullar Allah'ın emri üzere evlenir ve bu bir nakısa değildir, İslam da ruhbanlık yoktur...

idris

New member
ah be kardeşim, bence sen bu bağlantıyı bir oku. biraz daha bilgi edinirsin.
..........

Moderatör tarafında düzenlendi:

Grace84

New member
Bekir Bey, İslam'da kaç hanım alabiliyorsunuz? Hanımların yaşı kaç olabilir ilişkiye girmek için? Bunları konuşmaya utanıyorum, girmeyelim isterseniz bu konulara.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bekir Bey, İslam'da kaç hanım alabiliyorsunuz? Hanımların yaşı kaç olabilir ilişkiye girmek için? Bunları konuşmaya utanıyorum, girmeyelim isterseniz bu konulara.

Sayın Grace84
İslamda dört hanıma kadar müsade vardır. Evlenebilmek için baliğ olmak gerekir. Ayrıca bunlarda utanılacak ne var anlamadım...

Grace84

New member
Sayın Grace84
İslamda dört hanıma kadar müsade vardır. Evlenebilmek için baliğ olmak gerekir. Ayrıca bunlarda utanılacak ne var anlamadım...

4 hanım alınabilen bir din ha :) 52 yaşında bir adamın 9 yaşında bir çocukla cinsel ilişkiye girmesi nedir biliyor musunuz? Sapıklık kardeşim. Buraya 'kardeşlerim' diyerek geldim ama görüyorum ki biz kardeş olamayız. Utanmalsınız.

Esenlikler...

muhacir_b

New member
bekir kardeşim efendimiz s.a.s min en büyük sünneti güzel ahlaktır.sabırlı ol inş akşamda dua et.tamam.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
4 hanım alınabilen bir din ha :) 52 yaşında bir adamın 9 yaşında bir çocukla cinsel ilişkiye girmesi nedir biliyor musunuz? Sapıklık kardeşim. Buraya 'kardeşlerim' diyerek geldim ama görüyorum ki biz kardeş olamayız. Utanmalsınız.

Esenlikler...

Sizin gibilere sabır ve efendice yaklaşmanın yanlış olduğunu bilmemize rağmen düsturumuzu bozmamaya çalışıyoruz. Bana karşı olan taşkınlığınıza tahammül çok kolay olmakla O (sav) na dil uzatan köpeklerin burada uluma hakkı yok maalesf!

muhacir_b

New member
gracee.sana şunu söyleyim.birazdaha merhametli ve şevkatli olalım.bizim niyetimiz bekir kardeşimiz olsun başkası olsun senin için üzüldüklerinden dolayı biraz gerginler.oysa onların isteği senin kurtulman.kardeşim bütün peygamberler allahtan başka kimseye tapılamayacağını tebliğ etmiştir.
le ilahe illah ın anlamı farklıdır.ama bizler bir takım ilahlar edinipte allaha yaklaşmamız mümkün değildir.bir peygamberde olsa o ilah değildir.peygamberler ilah edinmek için değildir onların görevi allahtan başka ilah edinmeyenleri müjdelemek ve allaha ortak koşanlar için azapla müjdeleyiji olarak gönderilir.peygamber bir tebliğcidir kurtarıcı değil.kurtarıcı allahtır .ne nuh ne ibrahim nede musa nede isa nede muhammed mustafa s.a s kurtarıcıdır.kurtarıcı allahtır.

Asým

New member
x

x

Öncelikle İslam gibi güzel bir dini bu şekilde algılamnızdan dolayı çok üzüldüm .
Eski arabistanda kadınların yaşı baliğ olduktan sonra sayılırdı bu yüzden belki 9 yaşında bir kız ı kast ediyor olabilirsiniz.Mesela bir bayan 10 yaşında baliğ olduysa , o zaman ki geleneklere göre bu yaştan sonrakiler sayılırdı.Yani 19 yaşında.
Tabi ki dönemimizde yapılan bu tür evlilikler varsa bunu İslama değil kişilere söylemeniz daha doğru olucaktır.
Diğer bir konu olarak Peygamberimizin savaş taraftarı bir kişi olduğu ima etmişsiniz halbuki peygamberimiz hayatı boyunca toplam 33 gün boyunca savaşta bulunmuştur. Bir aydan sadece bir kaç gün fazla. Sadece dinini yaymak için.

İnşallah hidayeti bulursunuz.

muhacir_b

New member
yahudiliğede bak kardeşim hiristiyanlığada her türlü dine illaki ruhbanlık var ama islam dininde yok.bir kere sana bir mantıklı bir şey diyim belki daha anlamlı olur inş.
ibrahim a.s müslümandı yani allah azze ve celle ibrahimle müslümanlığı indirecek sonra musa ile işte yahudilik diye nitelendirdikleri din sonra isa a.s beraber hiristiyanlık diye nitelendirilen din gelecek ve en son yine müslümanlık.sence haşa allah alay mı ediyor kullarıyla.gülüm adem a.s dan yana son ahir zamn peygamberi muhamed mustafa s.a s me kadar ne kadar peygamber varsa hepsi müslüman hepside le ilahe illah yani tevhidi haykırdılar.
sana bir kıyamet hadisi şerifi bu hadisi şerif taa bindörtyüz sene önce söylenmiş.yazık oldu talikana (afganistana) işgal edilecek oysa içinde altından ve gümüşten daha değerli allahın kulları vardır onlar allahı iyi bilirler onlar ahir zamn peygamberinin yardımcılarıdır.işte hadis mtecelli olmadımıı afganistan işgal edildi.
başka br hadisi şerifinde :babilde (bağdat)bir ateş yükselecek bunu bütün dünya seyredecek.bağdat bombalanırken tün dünya izlemedimi
rahman süresindeki ayet :tuzlu suyla tatlı suyun birbirine karışmadığını ayet bildiryor.bunu araştırmışlar bindörtyüz seneden önce indirilen kuranla şimdiki kuran nın hiç farkı yok harfler bile değişmemiş ki zaten allahın vaadi var kendisi koruyacak kuranı diye.türlü türlü ibretler var kardeşim.
eyer sen kelimeyi şahade getirir bildiğinle amel edersen allah sana bilmediğğini öğretir.konu şu insan zannediyorki kendi yapar hayır kuluna ancak allah ikram eder .

muhacir_b

New member
a) İnsanların bina yapmakta birbiriyle yarışmaları (Buhârî, Fiten, 25; bk. Tecrid-i Sarih Terc; 1/58).
b) İnsanların ölümü temenni etmeleri (Buharî, Fifen, 25; Müslim, Fiten, 53-54)
c) Câriyenin efendisini doğurması (Müslim, İmân, 1).
d) Hicaz'da bir ateşin çıkarak Busra'da (Şam yakınlarında bir yer) develerin ayaklarını aydınlatması (Buhârî, Fiten, 24; Müslim, Fiten, 42).
e) Fırat nehrinin sularının çekilerek, nehir yatağından altın çıkması (Müslim, Filen, 29-31).
f) İkisi de hak iddiasında bulunan iki büyük İslâm ordusunun birbiriyle savaşması (Buhârı, Fiten, 25; Müslim, Fiten, 17).
g) İslâmî ilimlerin ortadan kalkması, cehaletin artması (Buhârî, Fiten, 4).
h) Depremlerin çoğalması (Buhârî, Fiten, 25).
ı) Zamanın yaklaşması, gece ile gündüzün eşit olması (Buhârî, Fiten, 25).
i) Cinâyetlerin çoğalması, fitnelerin zuhur etmesi (Buhârî, Fiten, 4; Müslim, Fiten, 18).
j) Yahudilerle Müslümanların savaşmaları, Müslümanların Yahudileri öldürmesi (Tecrid-i Sarih Tercümesi, VIII, 341; Müslim, Fiten, 79-82).
k) Zinanın açıkça işlenmesi, içki tüketiminin artması, kadınların çoğalıp erkeklerin azalması (el-Ali en-Nâsif Tac, 5/335).
l) Kahtân'dan bir kişinin çıkarak, insanları asâsı ile sevketmesi Buhârî, Fiten, 23).
bunlar hep ahir zamn peygamber s.a.s min bildirdiği allahın ikram ettiği gaybi bilgilerdir.bir çoğuda tecelli olmuştur.hangi peygambere verilmiştir ki bu mucizee.abdulkadir geylan hazretleri sadece o peygamber s.a.s min varisidir.onu papaz en eski mezara götürdüde dedi sen bu ölüyü dirilt ben muhammede iman edeceğim dedi.tamamda abdulkadir geylani hazretleri peygamberde değil ama allahın izniyle ona kalk ya mefta allahın izniyle deyince mefta kalkıyor.yani mucize istersen kurana bak sonra dön bir göğe bak biirde yerlere hep ibretle.

Üst Alt