Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah Her Şeyi Yarattı, -Hâşâ- O'nu Kim Yarattı?" Deniliyor. Bu Husus Nasıl İzah Edil

DUR UM

New member
Yildiz çarpar....demişsin
Mucize Nerde Kaldi Be Ahmak Sana Allahin Emrindeki Ellimin Tersiyle (malikel Mülk Yaratan Bizse Onun Yarattiği Elle)bir çarparim Yüzündeki Terler Saçilir (sen Bunu Yer Yüzüyle Kiyasla Artik.göktaşi.) Artik Bu Siteye Girmeyin _mehdi_ Ve Islamin Tartişildiği Hiçbir Yere Yakinda Allah Teknolonin Fişini çekecek.herşey Allahin Kudretelindedir Profil Resminide Değiştir Ben Insanlara Oğüt Veririm Ama Soyununup Sokağa çikarim Insanlarin Günaha Girmesi Hiç Açilan Yerlerimde Değil Der Gibigibisin Allahin Izniyle Kilit Böyle Vurulur -allahim -sonnebiin Sallallahu Aleyhivessellemimin Sana Sigindiği şerlerden Bende Sana Siğinirim-. Son Söz Yaallah Sen şahitsinki Her Koyun Kendi Bacağindan Asilir Zihniyetinde Olan Akil Verdidiğin Insanlarin çobaninin Tüm Bağirmasina Taşla Korkorkutmasina Koşuşturmalarina Rağmen Inekler´ve Keçilerdende O Ezberi Yapanlar Var Ve Cüsseleri Benden Ağir. Kullarindan; Tercihim Bu Yöndedir Kurtta Kapsa çakallarin Arsinada Düşsem Diyerek Sürüden Uzaklaşanlari Sana Havale Ettim Bu Kulun Diplerinde Bile Olsa Onlara Görterme Ya Allah Amin.salihlere Ve Saliha Insanlara Gelince Onlarda Sana Emanet Ya Allah Amin. (önemli Not Uzun Uzun Yazilar Yazdim Ve çok Engellendi Anlam Bozukluğu Olduğunu Düşündügünüz Yazilarin Sebebi Engellemelerdir ) Allahim Kakkimizdaki Hükmünü Sen Ver Yarabb.amin. Ya Rahman.an-

Tarihci

New member
Web sitesi
www.saidnur.org
40 vagonlu bir tren düşünsek, 40. vagonu kim hareket ettiriyor 39. vagon onu kim çekiyor 38. bu silsile 1. vagona dayanır ve derizki onu ve gerisindeki tüm vagonlara hareket veren onların önünden onları çeken kimdir? derizki lokomotiftir.. peki lokomotifin önünde bir şey varmı onu ve gerisindekileri çeken? hayır yok.. lokomotif kendi gücünü kendi üretir, derlerki lokomotifte kömüre ihtiyac duyar.. elbete teşbihte hata olmaz Allah lokomotif gibi herhangi bir şeye de ihtiyac duymaz bu silsilenin neticesini göstermek adına bir teşbihti,,

dersekki peki Allah bu gücüne nasıl sahibtir işte insanın aklının sınırlarının dışında olan meselelerden biridr..

Karpuzun içindeki çekirdek, karpuzu bilemez, bilebilmesi için dışına çıkıp onu dışardan uzaktan görmesi lazımdır,, biz Allah ın mülkünün içindeyiz dışınada çıkamayız, zaten Mülkümden çıkamazsınız buyuruyor,, İslam ın bazı itikadi meseleleri işte böyle koşulsuz inanmayı gerektirir zaten imanın kıymetide budur ebubekr gibi bir gecede mescidi aksaya gitmiş gelmiş denildiğinde tereddütsüz inanması gibi bizimde ehli küfrün bu hain sorularına karşı ben inanıyorum demek kalbimizde şüpheye yer vermemek, bizim bilemediğimiz şeylerde vahyler devreye girer ancak bu konuda vahyler bize sebebleri sölemiyor sadece inanmamızı istiyor, inancımızın kıymetli olması için delil görmeden inanmamız lazımdır efendimizi görmedim ama ben şu anda bu klavyenin tuşlarına vurduğumdan daha çok eminimki efendimiz yaşamıştır vardır Allah ın Rasuludur,
bazı imani konularda inanıyorum demek lazım aklımızın alamayacağı meselelerle ilgili delil aramamak lazım aksi halde bulamadığımızda inancımız sarsılabilir mazallah..

hüzün kovan kuþu

New member
Web sitesi
www.herkul.org
40 vagonlu bir tren düşünsek, 40. vagonu kim hareket ettiriyor 39. vagon onu kim çekiyor 38. bu silsile 1. vagona dayanır ve derizki onu ve gerisindeki tüm vagonlara hareket veren onların önünden onları çeken kimdir? derizki lokomotiftir.. peki lokomotifin önünde bir şey varmı onu ve gerisindekileri çeken? hayır yok.. lokomotif kendi gücünü kendi üretir, derlerki lokomotifte kömüre ihtiyac duyar.. elbete teşbihte hata olmaz Allah lokomotif gibi herhangi bir şeye de ihtiyac duymaz bu silsilenin neticesini göstermek adına bir teşbihti,,
aklıma ilk gelen ornekti teşekkurler tekrar hatırlattıgınız için..

Üst Alt